Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiální text distributora)

Honzad007

Oslnivá hudba i překrásný závěr drží celou romanci o radostech i smutcích života dost nad vodou a svým pozitivismem výrazně udržuje divákovu náladu na tak usměvavé úrovni, že se stačí po skončení snímku krásně zamyslet a užít si jen ty pocity, které z něj zůstávají. A ty rozhodně, minimálně jako pohlazení po duši, stojí za to. ()

kolodej1

skvělý film, který mě zcela dostal. Mendes opět ukázal, že opravdu umí, pro mě je to naprostá režisérská špička. Výborná atmosféra, podtržená vhodně vybranou muzikou, moc dobře fungovala chemie ústředního páru a jejich intimní dialogy byly boží. A navíc, zejména v první půli, neodolatelný humor, který mě několikrát upřímně rozesmál. A přitom to bylo tak hluboce lidské a citlivé, pro mě velký zážitek, nenašel jsem žádnou vadu na kráse ()

jjjerry

Upřímně si myslím, že kdyby to natočil Mendes pod nějakým pseudonymem, tak to má tady poloviční hodnocení. Na jednu stranu se to tváří jako hlubokomyslné drama, pak se objeví komediální stránka, která k tomu moc nesedí. Mám pocit, že se Mendes do poslední chvíle nemohl rozhodnout co chce vlastně natočit. Něco do sebe to má, ale znova to viět nemusím. Hezké pohodová doprovodná hudba. ()

Aquila odpad!

Na filmu je fascinující to, proč má tak hodně pozitivních hodnocení. Není to komedie, spíš tragedie o dvou nezajímavých lidech bezcílně a beze smyslu cestujícících sem tam. Film se tváří jakože má jakýsi filosfický přesah, ale nic než klišovitá moudra a stereotipy tam bohužel nenajdeme, jen spoustu trapnosti. ()

J2

A to jsem ještě mírný.. Dlouho jsem neviděl takhle přehypovaný film, který ve skutečnosti neříká nic, neřeší nic - a ani z něho nemáte žádný extra dojem. Dokonce ani nepatří do zvláštní kateforie filmů "sice-to-nic-neříká-ale-fantasticky-jsem-si-u-toho-odpočinul-a-bavil-jsem-se". Nebavil. Pár pokusů o vtip končí spíše nechápavým pohledem na tichý sál. Jak by řekl Hitler v jednom nejmenovaném filmu od Tarantina: "Nein, nein, nein. nein!!!" Prostě ne /pro negermanisty/. Čekal jsem víc, ano, najde se pár dobrých scén /třeba ta z klubu, jak kamarádka B. a V. tančí u tyče a její manžel vypráví o jejím čtvrtém potratu/, ale to prostě nestačí. Dvě a buď rád, Same. ()

acervena

První půlka šlape, vtipné momenty,ve druhé hluchá místa, závěr trochu moc předvídatelný.. jinak vcelku milá podívaná, ale čekala jsem víc ()

WHMMD

Veľmi príjemný film v réžii Sama Mendesa. Burt a Verona hľadajú vhodný domov pre svoje budúce dieťa a cestujú naprieč USA od Phoenixu až po Aljašku. Miesto ktoré sa nakoniec stane ich domovom si nechám pre seba. Film, ktorý určite treba vidieť. ()

epsyn5

Těžké popsat pocity z tohoto filmu. Překvapený jsem byl v každém případě. Teď ale nevím, v jakém smyslu.. Líbilo se mi to, vtipné to bylo.. nudil jsem se.. Budu si to muset pustit znovu.. ()

Hadascz

Příjemné cestování za hledáním onoho místa kde se bude žít dobře. Každou chvíli jiné město, jiné situace. A navíc skoro celý soundtrack od výborného Alexi Murdocha. ()

Zette10

Film o mladé dvojici, která neustále řeší, co bude s jejich dítětem, až příjde na svět. Pro mě vtipné, velice příjemné, ač místy trošku zdlouhavé. Chtěl jsem dát tři hvězdičky, ale jelikož mám americký nezávislý (a jemu podobný) film rád, dávám čtyři. Negativem zde pro mě bylo - jak už jsem řekl - neustálé stání na místě a řešení neřešitelného v podání hlavní dvojice, pozitivní byly vtipné scény s různorodými (mnohdy opravdu velmi různorodými)přáteli. ()

trinan_kop odpad!

Tento film vo mne po 10 minútach pozerania vyvolal silný pocit znechutenia spojený s túžbou to vypnúť. Toto sa teda nepodarilo. ()

Sindymindy

Skvělý John Krasinski i Maya Rudolph (záběry do její milé a takřka přátelské tváře pro mě byly jako pohledy do čisté duše plné harmonické energie) a jejich dobrodružné putování za opravdovým domovem. Film je o manželských a přátelských vztazích, o rodičích, o úskalích rodičovských i partnerských povinností, o problémech dětí i rodičů, manželů i manželek. Ale není to suché rozebírání faktů, je to velmi romantický a citlivě vytvořený snímek, který navíc obsahuje spousty zajímavých rozhovorů i velmi vtipných scén. Říkala jsem si - stavte se u nás, pokecáme (máme vám co říct) a třeba si budeme rozumět... Pro správné vnímání filmu je třeba trochu nadsázky, ale výsledná harmonická atmosféra v mojí duši stojí za to. Rozhodně na to hodlám kouknout někdy znovu, protože na poprvé jsem to asi nestihla všechno vstřebat a prožít... ()

Flopps

Když už natočit nezívislý film pro menší studio, pak musí obsahovat všechna klišé alternativního přístupu. A to se Mendesovi povedlo na výbornou. Takže tu před námi máme prapodivně unavenou road movie s nesympativckým párem, který hledá ideální místo k životu. Snesu filmy dlouhé, bezduché, filmy schválně útočící na city, ale tahle nesourodá dvojice mne mne štvala od úplného začátku až do rádoby překvapujícího závěru. ()

Signore

Můj oblíbený Sam Mendes opět "nastavuje zrcadlo", když se ústřední dvojice setkává s řadou lidí, z nichž drtivá většina jsou "magoři". Největší devízou snímku je jeho "civilnost", pročež jsou některé scény velmi "silné", ale v celku nemají takový dopad (alespoň ne na mě) jako Americká krása. Závěr je samozřejmě krásný (a to tak akorát). ()

kacudzde

Tak na tenhle filmík musíte mít náladu. Já ji měla. Velice sympatická ústřední dvojice ( žádný Ken s Barbie :-) ), vtipné dialogy a příběh o tom, že ten nejlepší domov nemusí být přepychová vila v luxusní čtvrti. Jo a ty pošahaní hippie odpůrci kočárků - to byl tedy mazec! ()

L_U_M_P

asi som cakal druhu American Beauty,..ale nic take sa nekonalo.....snad jeho dalsi film sa mi bude pacit viac, (hlavne nech je to drama)...alebo uz svoje maximum dosiahol...a pojde to len dole vodou....kazdopadne par dobrych scen tam bolo...konkretne dve,.....6/10, a za hudbu + 0,5,..tak 6,5/10 ()

keepsmile

Away we go mě opravdu dostalo. Film který si na nic nehraje a přitom je pozitivní, perfektně vyvážený, vtipný a perfektně zahraný. Některé zastávky v této Road Movie jsou skutečně brilantní - zejména výkon A.Janney je uplně úžasný a dostal mě do kolen :-) Není to nic pro komerční publikum, já si jej ale brzy pustím znova! ()

Quak

Začátek mě dostal svojí naprostou realističností, herci neokoukaní ale výborní, celkově mi to přišlo jako ze života a takové filmy mám ráda. Scéna s Maggie Gyllenhaal jako "biomatkou" je jedna z nejvtipnějších, co jsem v poslední době viděla (možná i proto že mám sama dítě a tyhle matky fakt nemusím). I cesta může být cíl.... ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)