Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiální text distributora)

enzo_cz

Civilní, milé, příjemné, ale vtáhnout mě úplně do děje se nepodařilo. Něco mi v té úžasné lásce hlavních protagonistů chybělo, ale nemůžu přijít na to, co... ()

e-pilot

Z celého filmu mi přišla nejvtipnější sice krátká, zato však zcela nezapomenutelná, scénka s úzce vyhraněnou Maggie a jejími poněkud osobitými výchovnými metodami. Zbytek filmu připomíná spíše než putování od někud někam - putování od nikud nikam. ()

tata22

Nevím, asi jsem to úplně nepochopil. Snad ta úplně první scéna mi dostala ale jinak jsem neobjevil nic objevného. Je mi líto. ()

jakup57

Môj prvý komentár na ČSFD. Film s jednoduchou pointou, ktorá však na mňa zapôsobila...Všade dobre, prečo byť doma? Alebo skorej všade dobre, doma najlepšie? Vydarený po režijnej stránke tak hereckej. Mayu Rudolph nemusím, ale hrala veľmi dobre. Oddychovka všedného dňa...Veľmi príjemné. 75% ()

juluch

celkom vtipna schematicnost postav a zakonita spadovost deja, ktora vyusti v zaver, ktory ocakavate uz od prvej tretiny filmu (no kde uz inde by sa usadili?)...napriek niektorym scenam (ktore ma mali dojat alebo co) mi postavy stale prisli odtazite, akoby naozaj len hrali to, co mohli prezivat ... ()

Cor-Angar

Upřímně mě tenhle film začal bavit až tak od půlky (od Montrealu), do té doby jsem byl docela zklamaný, protože jsem asi čekal trochu víc. Mám z toho podobný pocit jako ze Šťastlivců...prostě to není špatnej film a i herci nejsou špatní (hlavně John Krasinski je opravdu fajn), ale není to film, u kterého bych si užíval každou minutu od začátku až do konce, spíš mám takový neurčitý pocit a vlastně ani nevím jestli ho chci vidět znova...Třeba tomu dám ještě jednu šanci (řekněme tentokrát v originále) a třeba ty 4* budou přesvědčivější :) ()

cashplouch

Je zajímavé a zvláštní zároveň sledovat filmovou tvorbu Sama Mendese. Po řemeslné stránce nelze žádnému z jeho dosud realizovaných filmů ( do r. 2009) v podstatě nic vytknout. Vždy máme co do činění s jeho poctivou režií, parádní kamerou, hudbou a hereckými výkony. Když se dostaneme k samotnému příběhu či scenáristickému zpracování, už to není tak jednoznačné. Poprvé to byla trefa do černého (vzorové satirické drama American Beauty), podruhé však překvapivě sešup směrem k akademické nudě ( Road To Perdition je zdlouhavá, schematická gangsterka, a navíc dost přeceněná), následoval výborný Jarhead s netradičním pohledem na válku nebo spíše čekáním na ni, ale pak přišlo Revolutionary Road – rodinné drama „o americké kráse“ v 50.letech, ale při vší úctě ke všem zúčastněným hercům ani zdaleka nedosáhlo kvalit Mendesova debutu. A tak tu máme jeho pátý film. Away We Go je road-movie o páru, kterému se má narodit dítě a než dvojice učiní důležité rozhodnutí, kde se usadí, křižují Ameriku návštěvami příbuzných či známých. Scénář není dějově přehnaný a nevadí to - opírá se o dobře napsaný mix vtipných i vážných dialogů. To je vhodná příležitost pro herce a herečky (casting je bezchybný) ve všech rolích včetně epizodních, ve kterých se naštěstí - z mého pohledu - vyhnuli figurkaření. Celkem vzato je moc fajn, že Mendes natočil nehvězdný a nezávislým nádechem obdařený snímek, který stvrzuje jeho režijní kvality. Uvidíme, co provede s dalším dobrodružstvím agenta 007. ()

ragtime

Sam Mendes je zručný režisér a je to cítiť aj na tomto malom milom snímku, z ktorého vie dostať silné momenty. Miestami je to výborná komédia, na druhej strane trpká realita. Pozerá sa na to obzvlášť dobre, vzhľadom na presne zvolených hercov. Mňa dostala najmä totálne uletená Maggie Gylenhall a jej všeobjímajúci pohľad na svet a dnešnú tragickú kultúru poňatia rodiny. To bol jeden z najlepších momentov filmu. Pre páry rozhodujúce sa, či tento svet doplniť o ďalšieho človeka, film ako stvorený. ()

surprise

Velmi hezké a skoro by se řeklo miloučké, kdyby to zároveň nebylo zrcadlo zmatenosti rodiných a příbuzenských vztahů. Moderní sv.Josef a těhotná Marie procházejí tímto světem od dveří ke dveřím a někde se zasmějí a někde popláčou. Vždyť ke štěstí stačí tak málo a je to tak blízko...Zaujmout tímto na 98 minut umí jenom režisér umělec. ()

Grid

Z nejakeho duvodu to divaka pritahuje do konce. To je ale cele. Jinak je to proste nuda... Dejove, hereckymi vykony a vsim ostatnim. ()

RXP

Sam Mendes natočil film o divných ľudoch a ja som sa smial a smial a smial. Výborná komédia s dramatickými prvkami(alebo naopak?), ktorá dokáže človeka pohladiť po duši. Sam M. sa zameral na putovanie dvoch vykorenených ľudí, ktorých situácia núti korene znovu zapustiť a oni nevedia presne ako na to. Myslím, že si vybral komedialny žáner preto, že samotní hrdinovia sa nebrali až tak vážne.Vybral si spôsob, ak vyjdariť vážny obsah humornou formou. V tom samotnom filme sme sa nakoniec dozvedeli, že niečo ako perfektné miesto pre život neexistuje. To hladanie správneho miesta podľa mňa symbolizovalo, všetky tie obavy a to že si neboli istí, ako sa o to dieťa postarajú. Precestovali viacero miest, kde vždy navštívili niekoho známeho ale nemohli tam zostať, pretože oni hladali niečo iné. Hľadali klud a hladali dôkaz, že sa môžu jeden na druhého spolahnúť.SPOILER: Preto nakoniec zakotvili po nočném duševnom splinutí na trampolíne v dome Veronineho detstva, bez priateľov. KONIEC SPOILERU.Už zrazu nepotrebovali Montreal a Pheonix a priateľov. Uvedomili si, že netreba sa inšpirovať životmi tých druhých, ale treba vytvoriť ten svoj vlastný. Prestať plánovať a začať uskutočnovať. ()

Hrobař

Mám z toho pocit, že to nemá zápletku, že je to jen sekvence někdy méně někdy více poeticky laděných scének, které jakoby v závěru k divákovi hovoří. Ale bavilo mě to. Ústřední dvojici jsem hltal jako jednu z nejpřirozenějších za poslední dobu a jejich setkání se starými přáteli, jejich debaty, jejich vztah byl ...neuvěřitelně uvěřitelný. Dostalo mě to. Navíc se to nesnaží vyždímat z člověka nějakou silnou emoci...prostě to jen příjemně pohladí. Díky za to. ()

kodwin

Zatím nejslabší Mendesův film. Poněkud nesourodá dvojka míří za ještě většími divnopáry poté, co se prarodiče rozhodli pro cestu do Evropy místo starání se o vnouče. Některé zastávky na jejich cestě mě celkem bavily. Problém tohodle filmu je, že nemá žádnou gradaci a chyběla mi větší chemie hlavního páru. Mendes si odskočil trochu mimo svoji linii a neudělal si sice ostudu, ale díru do filmařského světa už vůbec ne. Slabší tři. ()

tulen

Mám k tomu sice různé výtky (těch různě šáhlých figurek bylo až moc, muzika taky mohla být lepší a občas byla trochu vlezlá), ale jinak docela příjemný film. Absenci děje a pomalejší tempo za vadu nepovažuju, není přece každý film o ději a o akci. A dojem po skončení ? Trochu melancholická depka a pocit takové zvláštní americké prázdnoty (žít bych tam nechtěl, ale to vím už dávno). ()

Janoss98

Na film jsem se kouknul, asi hlavně kvůli režiséru Samu Mendesovi. Osobně jsem asi nedokázal tak moc ocenit jeho kvality, ale špatné to určitě nebylo :) 70% ()

Metuje

Zde se opět ukazuje, jak velký mají vliv jména tvůrců na hodnocení jejich díla. Pár vtípků film sice obsahuje, ale ani na poměrně krátkou stopáž to nestačí a film tak celkem nudí. Myšlenka je jednoduchá, během filmu se opakuje několikrát, akorát v jiných kulisách. Takový TV film, který se dá sledovat jen jedním okem. ()

rado3105

Prve 3/4 boli take akesi nezaujimave, ale potom prisla nadhera. Vysoko inteligentne a rozumovo natocene, o krasnych citoch, rodicovstve, ..... ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)