Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiální text distributora)

Terva

DIALOG : VERONA ( Maya Rudolph ) - Nemusíme tu zůstat, můžeme odjet. BURT ( John Krasinski ) - Ale tady bydlíme. VERONA - Jen protože tu jsou tvoji rodiče. Nebo spíš byli. BURT - Kam pojedeme ? VERONA - Můžeme jet kamkoli. Phoenix ? - http://cs.wikipedia.org/wiki/Phoenix Tucson ? - http://cs.wikipedia.org/wiki/Tucson Madison ? - http://cs.wikipedia.org/wiki/Madison Montreal ? - http://cs.wikipedia.org/wiki/Montreal Miami ? - http://cs.wikipedia.org/wiki/Miami ....Všude dobře, proč být doma ? Pěkný romantický snímek se spoustou pravdy, srandy a pochopení. Ve filmu si zahrál Jeff Daniels a to postavu Jerryho. Zazní zde i song Night Birds od Shatakat - http://www.youtube.com/watch?v=cEJxvbEaWSM ()

moviesfan

Hezký, "obyčejný film o dvojici lidí, jež hledá domov, je natočen velmi příjemným způsobem. Líbily se mi různé příběhy těch "ostatních". ()

jahol

Stále ještě nadprůměrné, poutavé drama, ale geniality Americké krásy a torpédové síly Nouzového východu tohle další dílko Sama Mendeze nedosahuje. Z hlavní dvojky jsem vyloženě rozuměl jemu a (jako u každé ženské, včetně té své, permanentně) byl zvědavý, jakým směrem se v každé jednotlivé chvíli vydá její mysl, touha a záměr. Série návštěv na téhle další road movie přináší pár silných scén, dost zábavy a vtipu, ale občas se mi zdá, že se děj až přehupuje do karikující roviny a méně by bylo více. A ani ústřední dvojka z toho všeho nevychází s čistým štítem - lepší scény jsou ty prostější, zatímco třeba duo-deklamace na trampolíně, kterou dost z diváků považuje za vrchol filmu, mi přijde hodně za hranou kýče (na Mendeze). A takhle je to i s dalšími obvykle hodnocenými atributy - soundtrack je (pro mne se srdcem folkaře) sám o sobě nádherný, ale dost často působí jako na efekt a moc nerezonuje s dějem (kratičká grafická zkratka v letadle s letadýlkem je ale úžasná a zamává s Vámi). Jinak řečeno, mojí srdcovkou se "Všude dobře, proč být doma" nestane, tak jako se jí nestaly Zlomené květiny (mimochodem scénářem "Všude dobře, proč být doma" dosti blízké), které v hereckém katalogu Billa Murraye navázaly na Ztraceno v překladu, které velkou srdcovkou naopak je. ()

tomeš

Brit Sam Mendes si umí vybrat látku, umí ji také zfilmovat, a nepotřebuje o tom okatě přesvědčovat. Přiznávám bez mučení, že jeho filmy mám rád a leccos si z nich beru. Na příjemné a atypické road movie Away We Go mě potěšilo nejvíc, že v něm Mendes divákovi představuje naprosto nedostatkový a velmi osvěžující typ hlavního hrdiny: je se sebou spokojený, nemusí zachraňovat svět a nemusí zachraňovat ani sebe. Chci ve filmu více chlapů toho typu - kteří jsou vyrovnaní a mají rádi své partnerky (Ben Affleck si takového loni vystřihl v He's Just Not That Into You, zdejší John Krasinski možná už v malé roli v It's Complicated). ()

F.man

Žánrová rozlišnost Sama Mendese je obdivuhodná. Když už jsem si začínal myslet, že se lehce vyčerpal a znovu vstoupil do podobné řeky podobných problémů ( Nouzový východ x Americká krása ) dostal mě touhle "indie" záležitostí. Děsně milá a neméně vtipná konverzačka o hledání svého místa pod sluncem i po třicítce se totiž náramně povedla. Mendes sice i tenktokrát řeší poměrně závažné problémy, tentokráte však nejsou servírované v naléhavé podobě, ale naopak v docela milých a vtipných situacích. Občas mám s takovými filmy problém, jelikož je docela lehké hrdinovy přestřelit do naprosto neuvěřitelných reality-prostých karikatur ovšem duo Krasinski, Rudolph zvládlo svou situaci bravůrně. Moc pěkné čtyři hvězdy neb jsem se dobře bavil, byl jsem pohlazen na duši a ke všemu jsem si z filmu i něco odnesl. We kind of figured 'What's the point?' you know? ()

yakoob

Po dějové stránce hezký roadtrip, ale obsahem už zase trochu pokulhává...Jestli pro ně bylo manželství pouhou formalitou, tak mi je jich opravdu hodně líto...a hlavně toho dítěte...Ještě, že je to film a můžu se z něho poučit... ()

ladko

Po všetkých tých nadšených ohlasoch som čakal trochu viac. Áno, našli sa vtipné momenty, ale mňa osobne sa tá romantika nejako nedotkla... ()

Alqarin

Nenucená civilní poetika a humor, sympatické obsazení a příběh, který je o ničem a vlastně o všem. Subjektivní záležitost, v jejíž věci se připojuji k davu oslavujícímu Mendesovu režisérskou všestrannost. ()

zahubicku

Nebýt vína, co jsem při sledování filmu popíjel, a hudby, tak se unudím k smrti. Mendes je borec o tom žádná, ale tenhle film už si v životě nepustím protože mě sral od začátku do konce, že jsme to chtěl vypnout po prvních 20 minutách ve kterých se nic ale opravdu NIC nedělo! Fádní film s nezajímavými a k tomu ještě otravnými postavami. ()

mysiak

Lepšie ako Revolutionary Road..ale stále mi nesadol ten Sam Mendes....jeho štýl...Away We Go nie je zlý film, je to celkom zaujímavé pozeranie, ale proste vadí štýl ako je to natočené... ()

ivishka

Pěkný film o dvojici lidí co čeká rodinu a hledá to pravé místo pro výchovu jejich dítěte. Připadá mi až nemožné, že se někdo snad může s někým tak milovat...snad tomu spíš ani nevěřím. Velice mě pobavila Maggie Gyllenhaal a perfektní byla i Melanie Lynskey. Tento snímek je takový perfektně oddechový, nenáročný ale i plný emocí a osudů. Nedokážu si představit, že by snad matka opustila své dítě takže příběhy byly vlastně takové hluboké a nenásilně plynoucí. Hrála i docela pěkná hudba. ()

GodComplex

Je az smutne, jaky upadek zaziva Sam Mendes. Fantasticky zacatek kariery v podobe American Beauty, dale stale kvalitni Road To Perdition, ale pocinaje Jarheadem zacala mizerie, ktera kulminovala v katastrofalni Revolutionary Road a pokracuje v tomhle zoufale nudnem a velmi nesympatickem az odpudive snimku. Away We Go je film, ze ktereho je mi blbe. 2/10 ()

fremy

Příjemný snímek o hledání správného místa pro život. Sice nevzbudí žádný pocit, ale v hloubce zanechá svou myšlenku. ()

aluna

Taková celkem milá, ne příliš zapamatovatelná až docela nudná, road movie o dvou nastávajících rodičích. Celej film mnou tak beze stopy procestoval, až na scénu, v níž se Melanie Lynskey u tyče odevzdaně plouží na Oh! Sweet Nuthin' od Velvet Underground - ta mě, po Mendesovsku, doslova převálcovala a vzorek jejích gum mám a budu mít na paměti ještě dlouho. ()

Alementina

Tohle ma byt neco zvlastniho?! Pripomina to debut nejakeho nezavisleho rezisera, ktery toci prvoplanove pro intose do artovych kin. Kdyby to nenatocil Mendes, tak o tom filmu vi jen hrstka "zasvecenych" ()

Trakat

Film, který vás několikrát donutí se hlasitě zasmát a po zbytek stopáže se aspoň spokojeně usmívat...Děj se zdá na první pohled fádní, ale je to spíše k užitku. Skvělý scénář, herci i režie. ()

zipper111

Tak moc mi to můj kamarád doporučoval, až jsem se na to asi moc těšil. A byl jsem docela zklamán. Nápad to má pěknej, provedení taky, scéný u Burtovi "sestřenice" jsou naprosto dokonalé, stejně tak jako výborná Allison Janney, ale tak nějak to hodně často nudí, tempo není vyvážené a film je, řekl bych, až moc často depka... Víc než 3* to nejsou, pro mě nejslabší Mendes. ()

Orlau32

Nevím, jak bych měla film komentovat. Chvílemi mě nudil, chvílemi bavil. Nemám ráda, abych uprostřed filmu přemýšlela o jeho kvalitách. Námět sice není otřelý, ale též vůbec nic převratného. Moderní film o mladých lidech a jejich problémech. Myslím, že 3* budou stačit. ()

Freemind

*** v kontextu Mendesovy filmografie. Ve srovnání s ostatními "příjemnými filmečky" z žánru "american indie" by to ale byly silné ****. Plus za geniální satiru na bio/ezomatky. ()

Mikita

Občas musíte projít půl světa, abyste pochopili, kde je pro vás to doma. Tento milý road movie se povedl, nechybí v něm humor, ani vážné téma. Chcete-li se odreagovat a příjemně pobavit, je to film přesně pro vás. Je opravdu příjemný, milý. Pro mě zde ale bohužel platí: neurazí, nenadchne. Trochu se nedokážu vžít do motivace hlavních hrdinů. Největší problém asi je, že mám velmi jasnou představu, kde je můj domov. Navíc mít tolik podivných známých a příbuzných mi přijde až neskutečné. Nejvíce jsem si užila příběh s kamarády z vysoké, ten byl opravdu ze života. 60% ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)