Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiální text distributora)

Fridecka

Skvěle natočená biografie o nesnadném boji homosexuálů za běžná životní práva. Takový polodokument zajímavě natočený, kdy děj filmu prolínají historické záběry. K tématu jsem byla skeptická, ale nakonec to byl statečný boj lidí s předem daným osudem díky sexuální orientaci proti lidem citově i mravně omezeným, ačkoliv se oháněli hlavně mravní ochranou obyvatel USA. Sean Penn, ačkoliv ho již dávno považuji za výborného herce, naprosto překvapil. Protože roli homosexuála jsem mu uvéřila se vším všudy a jaký je to jindy drsňák. Přímo z něj vyzařovala jakási lidskost, čitelná dobrota, charakter či něco takového. Musím říct, že právě kvůli němu mě tento film tak zasáhl a bez něj by mohla být kamera i režie jaká chtěla. Sean Penn udělal Milk tím čím je. ()

Warlukyn odpad!

Už před lety Cartman v South Parku tvrdil, že "všechny tyto filmy jsou o tom, jak teplí kovbojové jedí pudink". Zlatá slova. ()

Faila

Zajímavý příběh, normální životopisné zpracování. Ve většině životopisných amerických filmů jsou hrdinové zobrazováni jako nesmírně odvážní lidé, kteří musí čelit mnoha překážkám. Zde bylo těch překážek zobrazeno docela málo a nebo nebyly vykresleny tak hrozně. Přesto věřím, že se Milk ve své době potýkal s nemalými problémy a musel překonávat hodně odporu. Takhle na mě ale působil "jen" jako mužíček plný entusiasmu a dobra v srdci. To není málo, ale stejně mám pocit, že z jeho příběhu mohlo být vytěženo více. ()

bif

Opravdu skvěle natočený film, byl jsem přesvědčený o tom, že Oscara, za hlavní roli dostane Mickey Rourke, ale to jsem se mýlil, už tak skvělý výkon zde překonal Sean Penn, který hraje opravdu opravdu fenomenálně. Jedinou nominaci tohoto filmu, se kterou nesouhlasím ( i když ho mam rád) je Josh Brolin, měl jí dostat Emile Hirsch, nebo James Franco, ale co, tenhle skvělý film je přehlídkou úžasných hereckých výkonů a režisérovi se povedlo rozehát opravdu citlivou muzikou, která však není pro každého, ale když se do tohoto filmu a do těchto lidí vcítíte, chytne Vás opravdu silně za srdce. 80%. ()

KOOHA

Jako čtvrtý z pěti nominovaných Oscarových filmu jsem právě dokoukal Milk v podáni Seana Penna. Po průměrném Duelu Frost/Bizon další dokument tentokrát o prvním gay politikovi ve Spojených státech. Gus van Sant si na sebe vzal poradnou porci ke zfilmováni, velice rozsáhle dílo. Podobně jako s Nixnem jsem filmem proplouval takříkajíc bez versích emoci, nicméně posledních 20 minut filmu stalo za dvouhodinové čekání. Sean Peen byl Skvělý, primo Oscarovy a ja přemýšlel jak to mohl tak perfektně zahrát. Podíval jsem se na Google, kde jsem vyhledal jméno Harvey Milk a hned mi bylo jasno. Podle velmi rozsáhlých informaci získaných z Wikipedie o Harvey Milkovi smekám nad výkonem Seana a především Guse jako režiséra jak s velkým stylem vylíčil cely život tohoto velkého muže, velkého politika, alespoň pro gay komunitu a lidi v USA, kterých se jeho život dotknul. Je až s podivem, proč tahají ze supliku takovéto témata a filmuji život někoho, který udělal velmi moc pro menšinu a přitom ho většina nezná, ale takový už je úděl mučedníku. Dávám průměrnou trojku za toto dílo. Zajímalo by mě, jestli je v záběru kolem 49:30 min člověk v bílých kalhotách, držící v ruce transparent je sám režisér nebo někdo jiný, ale podle stylu účesu bych tipoval na Guse. ()

Mashak

Vypůjčím si oblíbená slova z The Washington Post. Brilantní, grandiózní, skvostné, překrásné a šokující! ()

Jajar

Nikdy bych nevěřil, že mě osloví snímek o vzniku hnutí za práva homosexuálů, ale stalo se. Ve světle vyrovnané, decentní režie a velmi kvalitních hereckých výkonů (Sean Penn si s hlavní rolí poradil skvěle) totiž Gus Van Sant představil boj proti zakonzervovanému systému a předsudkům ve společnosti naprosto perfektně. Osobně mě však hodně znechutil až příliš patrný tlak na skutečnost, že všichni gayové s lesbičkami patří mezi mučedníky, zatímco ostatní lidi mezi tyrany. Strašně mi vadí přidávat jedné skupině určitý daný status, pak se totiž dostáváme do situace, proti které protestovali sami homosexuálové. 7/10 ()

Yojimbo

Sean Penn předvádí svou další dokonalou přeměnu a Gustav Van Sant si spravuje reputaci po Paranoid Parku... Je to kvalitní životopisný film, nikterak novátorský ani pobuřující, řemeslně zvládnutý a dostatečně agitující za práva homosexuálů - přesně tak, jak by se od takového filmu očekávalo. ()

Helmut02

Vynikající. Pokud bych se v tom chtěl šťourat, tak bych nedostatky určitě našel. Perfektně vykreslená atmosféra tehdejší doby. Sean Penn naprosto perfektní. Výborný je i Emile Hirsch. Jen škoda, že ostatní vedlejší postavy spíše zapadly, ale když to Penn utáhne sám, tak to tolik nevadí. Specielně Milkovi milenci. Tam by to chtělo trošku větší prokreslení. Proč třeba ten jeho druhý milenec spáchal sebevraždu? Hodně jsem přemýšlel nad hodnocením a nakonec dávám, byť trošičku slabších (na spoustu jiných filmů to zkráka nemá) pět. Každopádně je to výrazně lepší než Milionář z chatrče a ještě o kus lepší než Benjamin Button. Srovnatelné s Frost/Nixon, ale Milk má silnější téma. Druhý rok po sobě se akademici, alespoň dle mého názoru, netrefili. Loni to měl vyhrát film Až na krev, letos Milk. ()

aR3Zz

Film, který byl pro mne zajímavý pouze tématikou a získanými oskary (Sean Penn si pro něj šel do takovéhoto dramatu najisto). Nicméně dějově je tahle biografie značně zdlouhavá a těžkopádná. Alespoň konec ve mně vzbudil nějaké emoce. Jinak zklamání. 55% ()

mardun

Skvely Sean i James , Perfektni kamera a hudba . ***** Jen se mi posledni dobou zda, ze kdyz se natoci nejake drama o Gay tematice, tak to zakonite musi byt nominovane na Oscara atd. (Mam na mysli filmy s velkym rozpoctem) Nabizi se mi pak otazka " jestli pak ti herci v tom nehraji uz jen z vypocitavosti". to je muj nazor !. Jinak je film vynikajici , ale ja se nemohu zbavit tohoto dojmu. ()

Tryman

Nedokázal jsem přejít ani do druhé hodiny filmu, takže hodnotím podle toho, jak na mě zapůsobila první polovina. Snímek mě nenadchnul prakticky ničím - dvě hvězdy dávám za neobvyklé téma (i přes jeho nezáživné zpracování) a za to, že herci v hlavních rolích měli žaludek na to, co vlastně hráli. ()

foundation

V tomto pripade nebude potreba dlhych preslovov. Na moj vkus neskutocne nudna konverzacka( a to mam podobny styl velmi rad ak je natoceny dobre) ktora je podciarknuta priemernou reziou. Penn je dobry ale nemozem si pomoct v tomto pripade som dostal naozaj len poctive herecke remeslo ale ani trochu navyse. A na take nieco som u neho zvyknuty neni. Bohuzial. Pravdupovediac som ani nebol z filmu sklamany pretoze som tak nejak tusil ze to nebude moj salok kavy. ()

Mukunda

Ono silné téma, dobří herci a příběh dle skutečnosti nestačí. Toto je jinak docela průměrný snímek, kterých je habaděj, a to je škoda. Tak trochu mám pocit, že jsem si k tématu mohl přečíst pár řádků někde, a výsledek by byl stejný. Škoda, proč jsou podobné snímky tak nevyužité? ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Eastwood a počátky FBI