Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiální text distributora)

Rocket

Raz za čas dostanem obrovskú chuť pozrieť si nejaký zo životopisných filmov, ktoré vo väčšine prípadov bývajú nakrútené na motívy života osobností, ktorých príbehy mi dodajú silu na sebe pracovať a dotiahnuť to niekam "ďalej". Hirsch, Penn, Franco - herecké zoskupenie presne podľa mojej chuti hrajúce o niečo "viac" než vo svojich ostatných filmoch :). A tak bravúrne dosiahnuť pri týchto menách tú neuveriteľnú podobu ku skutočným predlohám, rešpekt! ()

TomasKotlant

Dobře natočený film na kontroverzní téma. Pennův výkon je velmi přesvědčivý, film vyniká dobovou atmosférou a zajímavými prostřihy. Jen některé scény jsou příliš roztahané a možná i zbytečné. *** Ve zkratce: Ahoj, já jsem Harvey a chci být dobrý gay. Hihi. ()

Mat21

O Harveym Milkovi pravděpodobně 96% normálně orientované populace našinců nikdy neslyšela. Jeho cesta ke slávě začíná v San Francisku na prahu 70. let minulého století, coby čerstvý čtyřicátník a zároveň homosexuál má zdá se jediný smysl života: svého mladého pohledného přítele Scottyho. Chtějí žít poklidným životem ve svém nově otevřeném obchůdku, v té době však homosexualitě není přáno. Ve čtvrti Castro proto vzniká ghetto - útočiště homosexuálů z různých koutů Ameriky. Potyčky s policií však nemají konce, proto se Harvey Milk rozhodne kandidovat do politiky, změnit mínění národa o odsuzované homosexualitě a zachovat jim základní lidská práva svobody projevu a možnosti pracovat. Začal jako neznámý v malé čtvrti San Franciska, po mnoha neúspěšných kandidaturách nakonec stanul po boku starosty a z původních zájmů ghetta dokázal přesvědčit celý národ o přirozenosti homosexuality. ● Sean Penn si za ztvárnění hlavní role zlatou sošku Oscara poprávu zaslouží a jak bylo vidmo z historických videí, do role byl nominován díky podobné vizáži s Harveym Milkem. Jinak mi však téma filmu bylo nahony vzdálené a přistupoval jsem k němu coby hranému dokumentu poněkud s odstupem. ║1.11.2009║ ()

KOZEL84

Já sem se na to původně vůbec nechtěl dívat na truc tomu,že Penn vyfoukl oscara Rourkeovi ;) (Wrestler),a předtím to samé udělal Deppovi).Penna mám rád a považuju ho za jednoho z nejlepších žijících herců,takže to není o antipatiích.No spletl sem se no!Už role samotná si o osacara říká a je fakt,že Penn se jí zhostil tak,že mi už ten oscar minimálně nevadí (za Tajemnou Řeku ho ale dostat neměl,za tím si stojím).A koho to kurva zajímá,že :))?!Sem rád,že sem se na film koukl,protože mě bavil a taky sem se dozvěděl spoustu věcí o kterých sem neměl páru (kolik čechů znalo před filmem jméno Harvey Milk?) a celkem sem i čučel.Překvapilo mě,že to není zase tak dlouho co se v klidu prosazovaly diskriminační zákony proti gayům.A taky bych čekal že ho sejme nějaký bigotní,homofobní debil a ono....Pro lidi co se rádi od filmu něco dozví určitě doporučuju. ()

Martyr

Velmi by sa mi to pacilo. Aj zimomriavky by som mal a aj slzy do oci by sa mi tlacili. Ma to len jedinu chybu. Nie som buzna. A nabuduce nieco o ludoch s inymi zaujmami :) ()

jane1106

Prostříháváním s dobovými a dobově inscenovanými záběry připomíná film Stoneův JFK, i když mu chybí některé obdobně strhující scény. Milk je ale snímek podstatně intimnější, samozřejmě i díky sexuální orientaci hlavního hrdiny a jeho boji za "vlastní" věc. Výkon Seana Penna má lví podíl na emocionálním dopadu snímku, jelikož (pokud připočteme i značnou fyzickou podobu se skutečným Milkem) navozuje důvěryhodný dojem, že zemřel mimořádně srdečný, citlivý a obětavý člověk. Penn je vůbec herecký chameleon, který dokáže s bravurou ztvárnit životem ošlehané tough guys i podstatně jemnější, citově založené postavy, jako v tomto případě. Jeho herectví plné delikátních nuancí ukazuje, že být homosexuál neznamená vždycky jen "mluvit jako teplouš", nebo kroutit zadkem. Pro mě osobně patří k nejlepším tvůrcům současnosti. Jinak "chlapi":) se ve svých rolích asi celkově vyřádili a Luna i Hirsch mají můj obdiv. ()

edie sedgwic

Ked Sean Penn v ulohe homosexualneho aktivistu Harveyho Milka stoji na podiu, mam chut sa postavit a skandovat mu spolu s ostatnymi. Je to krasny pribeh cloveka, ktory siel do politky z absolutne nesebeckych dovodov a bojoval za prava mensiny, ktora je este stale znacne diskriminovana. ()

ellegrey

Kvalitní drama z jedné etapy dějin Ameriky. Z období bojů za lidská práva, respektive práva homosexuálů. Seann Penn je ve své roli naprosto geniální a za jeho bezkonkurenční výkon dávám 5*. ()

RickyFitts

Sean Penn vynikající! Ale jinak je toho na dobrej film trochu málo, kolážová režie je zajímavá a funkční, ale Danny Elfman už je nejspíš za zenitem, světonázory protagonistů (a režiséra) jsou prezentovány jako samozřejmost, názoroví protivníci jsou jednoduše karikováni, a kýčovitej konec tomu nasadí korunu. ()

avitakova

Úžasný životopisný film o úžasnéhom člověku, který dokázal něco skoro až nemožného v době, kdy si lidé mysleli, že homosexualita je nemoc. Vážně moc pěkné zpracování a kamera do kterého jsou zakomponovány i původní záběry a vyprávění Harveyho Milka. Doslova dokonalý Sean Penn, který předvědl neuvěřitelný herecký výkon. Znám ho vpodstatě skoro jen z nějakých akčních filmů a tohle bylo pro mě vážně moc milé překvapení. Pro mě příběh, který by každý měl alespoň znát nebo něco málo o něm vědět a když se pak člověk koukne na tento film, tak ho příběh ještě víc dostane. 4 hvězdičky za takový trochu nemastný neslaný začátek. Hlavně nemuselo být hned v první minutě řečeno, že na něj byl spáchán atentát, ale to už je jen můj osobní názor. Vážně doporučuji. ()

Wawer

To je přesně ten film z kategorie "my chceme Oscary", který to kříčí tak hlasitě až vás to dokonale otráví. Přitom dojde i na silnější momenty a to i v docela komorních chvílích, které jsou těmi nejautentičtějšími a vedle Pennova přehrávání urženého ze řetězu působí jako zjevení. ()

jiri.twist

Film mě zaujal po všech stránkách, je poctou tomuto odvážnému muži a vidět by jej měl asi každý, kdo se zajímá o toto téma 8979 ()

Axident

Jako 100% heterosexuál dávám zářivých pět hvězd - Sean Penn je doslova elektrizující "slaďoch" a hraje do posledního mimického i jiného svalu, stejně jako ostatní (Hirsch/Brolin/Franco). Jasně, je to doják, asi to ve skutečnosti nebyla taková krystalicky čistá epopej, ale já jsem byl doslova uchvácen a mohl jsem na Pennovi a jeho pohybech a vcítění se oči nechat. U mě dobrý, snad až na ultraotravnou, pošahanou a rušivou roli Diega Luny coby Jacka Liry (třeba ten týpek takový teplý labil fakt byl, ale nekouká se na to dobře!) (Škoda, že díky železobetonovým předsudkům a netoleranci, uvidí tenhle silný film jen minimum lidí, kterým by to bylo třeba a nechápu zde přítomné nářky nad příliš průhlednou Oscarovostí Milku, to si nemyslím a nenapadlo mě to při něm ani jednou, jen jsem si užíval tu sílu...) ()

film-fancz

70%...davam filmu, myslim, ze by mohl byt Milk o pul hodiny kratsi a tim i zajimavejsi. Pripada mi ze se zacina stavat pravidlem, ze kazdy dobry muzsky herec si musi aspon jednou zahrat homosexuala -> Michael C. Hall, Heath Ledger a nakonec i Sean Penn... - s Oskarem za herecky vykon v hlavni roli alias Harvey Milk souhlasim. ()

bery71

Film čerpá z tématu co to dá a nesnaží se(naštěstí) výmýšlet nějaké dramatiké mimodějové zápletky. Herecké výkonny jsou podpořeny dobrou kamerou a režií. Příběhu jsem nepropadl, tak jak jsem asi mohl i přesto slušná podívaná. ()

hazaba

Chápu, proč Sean Penn dostal Oskara, ale pořád jsem měla pocit, že to bylo spíš kvůli módní vlně točit gayskou tematiku než kvůli jeho výkonu... V tomto případě však šel Gus Van Sant dál než Ang Lee ve znázorňování lásky mezi dvěma muži. Nicméně film obecně je tak nějak chladný, nedokáže diváka úplně vtáhnout do děje... pouze závěr je strhující, ale celkový dojem nespasí ()

merigieren

Film dělá filmem jeho děj, obraz, hudba, zábavnost, občas když se o to někdo skutečně snaží reálnost, ale nikdy nemůže 5* utáhnout jen vznešená myšlenka. To se stalo zde. Asi sem divnej, ale zastavit někde v metru chlápka a pozvat ho do postele v ten samý okamžik mi připadá poněkud uspěchané. A stejně rychlé jsou všechny vztahy, což neumím posoudit zda je reálné. Každopádně mi to připadalo, jakoby ve městě nikdo jiný než gayové nežil. Dokonce jsem uvažoval, že lezbyčky asi mají vlastní část města a s nikým jiným se nestýkají. To samé gay komunita, uzavřená jako sekta. Přitom na historických záběrech jsou lezby přítomny, film umožnil existenci jen jedné bez partnerky. Připadá mi to děsně nevyvážené, jednostranné. Takové věci já nemám rád. Když pominu ty sexuální hrátky, zůstane jen boj o křeslo, průvody ulicí, a to mi zábavný film také nepřipomíná. To uže je vtipnější přímý přenos z poslanecké sněmovny. ()

Gedes

James Franco byl opravdu sladký! Bych brečela mít ho doma... Příběh zajímavý, ale to se takhle nedá hodnotit, pokud se to opravdu stalo... zpracování příběhu ujde, nebyla to zas až taková nuda a teda konec mě rozsekal... Opravdu smutný konec ale asi se nic jiného nedalo očekávat... ()

JakeG

Velká očekávání před shlédnutím nebyala bohužel zcela naplněna. Přes osobní nagažovanost v tématu jsem měl z filmu dojem, že se jedná pouze o poněkud zvláštně převyprávěný životpis Harveyho Milka. Svědectví o době por mě bylo poněkud ploché a málo říkající. Přesto díyk Seanovi dávám 4*. ()

Colleague

Když se v roce 2009 odborná porota rozhodovala, jestli dát oscara Seanu Pennovi nebo Mickeymu Rourkovi z Wrestlera, řekli si: "no je to těsný, ale kdyby si role prohodili, Sean Penn by určitě zahrál wrestlera líp než Mickey Rouke homosexuála, tak to dáme Pennovi." Teď už ale konec srandy, na filmu nejvíc oceňuji, že jsem se něco dozvěděl. Ukázal jedno zajímavé období v USA, o kterém průměrný znalec americké historie jako já ví velký kulový. Když se připočtou vynikající herecké výkony, 5 hvězdiček je na světě. ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Eastwood a počátky FBI