Ten kluk

• Česko Chlapec A (festivalový název) (více)

Eric Wilson vychází po mnoha letech z vězení pro mladistvé a pod jiným jménem se pokouší začít nový život v tichém městečku poblíž Manchesteru. Pomáhá mu v tom sociální pracovník Terry, jenž pro něj najde práci a je nablízku, kdykoli Jack potřebuje podporu. Naivní, citlivý a otevřený mladík, který strávil dlouhé roky v izolaci, se snaží zorientovat se v prostředí, jež je pro něj zcela cizí. Nachází si kamaráda Chrise i přítelkyni Michelle a vrhá se do nového života s nadějí a ochotou vyhovět všem jeho nárokům. Zvládne nástrahy dospělého světa a dokáže se ubránit stínům vlastní minulosti? (Česká televize)

Olík

„Tenhle kluk, včera mi pusu dal-tenhle kluk, včera mi pusu dal-divnej kluk pořád chodil sám, a, á v našem parku jen tak ó,o,ó,o“..…. pardon, to je jiná písnička. Tenhle kluk nebo správně Ten kluk mám kolem sebe takovou šedivou žánrovou auru „nezávisláku“. Ač silný atmosférou, tak jednoduchý dějem. Ač prostý vyprávěním, tak silný tématem. A hlavně působivě zahraný a to nemluvím pouze o Andrew Garfieldovy. ()

DannyBoon

Otevřená pusa a zadrhávání neznamenají výjimečný herecký výkon. Dětský představitel Jacka s přehledem přehrál Andrewa Garfielda. Nemluvný, uzavřený, submisivní. Nebylo jasné zda je hloupý, zda opravdu provedl to, co údajně provedl. Oproti tomu Garfield jako retardo, Garfield jako drsňák, Garfield jako citlivej kluk. Stačilo, aby ubral a film by se vrátil na zem. ()

fisikk

V tomto filmu jde vidět, jak jsou lidé nedokonalí tvorové. Nejprve dětem odmala ubližují, potom se diví, že je to hrozně bolí a chtějí si ventilovat vztek, a tak odsuzují jejich činy. Neříkám, že to co udělali bylo správně, ale může za to společnost, ve které vyrůstali a která z nich udělala tyto malé zrůdy! Moc se mi nelíbilo Jackovo chování v dospělosti, vím že toho prožil jako malý hodně, ale nevěřím tomu, že by z něj polepšovna udělala tak uťáplého, tichého a špatně vyjadřujícího se člověka. To by ho tam museli zavřít v mnohem mladším věku. A jeho grimasy mi přišly více než podivné, jakoby se v každé scéně snažil nerozbrečet. ()

Doomedx

Furt jsem cekal kdy se to nejak vic rozjede, no zhruba v pulce to zaclo byt uz celkem zajimave, ale konec mi prisel takovy nemastny neslany, nebyl spatny to ne.. jen jsem proste od toho cekal trochu neco jineho. Zajimava kamera, Peter Mullan sympatak, hot curly chick a paradní soundtrack -> 70% pro me. ()

BOURQUE

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale jedná sa o veľmi silný príbeh. Je to príbeh zo skutočného života, ktorý človek nevymyslí. Začať nový život po skončení väzenia je vždy náročný a nie vždy sa to podarí. Na druhej strane za svoje činy a ich následky sme plne zodpovedný ako Eric „Jack“ Wilson. A. Garfield bol parádny a záver je silný. PS. K. Lyons je fakt krásna baba! Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Rathalos

Smutna,depresivna a silna drama z Anglicka o chalanovi,ktory zacina odznova,no jeho minulost mu to komplikuje a nedovoluje,Andrew Garfield podal skvely vykon...:-) ()

Shona

Perfektní drama alá Carlitova cesta o chlapci, který chce po propuštění z vězení pro mladistvé začít úplně nový život. Minulosti však uniknout nelze. Opravdu jsem nenašel žádnou chybu s vyjímkou nedotaženosti některých dějových linek. Herci: výborný Peter Mullan a na svůj věk a zkušenosti dokonalý Andrew Garfield. Původně to na 5* nebylo, ale vzhledem k tomu, že už opravdu dlouho jsem tak dobré drama neviděl a já dramata rád tak.... ()

Harts

Britské snimky mají šťávu a vždy se na ně nesmírně těším. Boy A je psychologické drama a takové filmy Britové umí, vytknul bych tomu trochu povrchnosti, ale mohlo to jít více do hloubky, jelikož jsem při sledování necítil žádné velké emoce. V podstatě mě jen zajímalo, jak to dopadne. ()

Modus

90 procent nebo 100 procent? Opravdu dlouho jsem si lámal hlavu s hodnocením tohoto po všech stránkách dokonalého a všestraného díla...Už dlouho vím že čím je o filmu slyšet méně, tím je film lepší, a i zde se to jen potvrzuje...Vše začíná velmi pozvolna a až z odstupem času se odkrývá pravda která zatřese snad všemi, kdo není úplný cynik...Ve filmu se odehrávájí dvě časové linie, součastnost, kde se dospělí Jack snaží žít a zapomenout na velmi bolestnou minulost, a minulost kde jako mladý chlapec udělá největší chybu svého života za kterou platí dost krutou daň...Těžko říct co je na tomto filmu tak dokonalého, myslím si že jeho velká síla je v příběhu, který je tak silný až je téměř reálný...Dost velkou zásluhu na tom má i hlavní herec a ne příliž známý Andrew Garfield, který se do této role položil tak naplno že jí téměř žil...Je to další snímek o tom že před minulostí se člověk neschová...Chtěl jsem dát 90 procent ale díky konci který se vyhýbá snad všem různým patosům si mě snímek získal, naprosto silný zážitek který doporučuji všem kdo má rád silné příběhy!!! ()

mi-ib

Velmi střídmě natočený snímek, ale jeho síla je v neokoukaných tvářích herců a pro mne hlavně v tématu, které jsem ještě v žádném filmu neviděl, maximálně jen okrajově. Vůbec bych se nedivil, kdybychom se dočkali amerického remaku. Celkově film vyznívá na silné 3*, ale díky celkem dojemnému konci (čekal jsem něco radikálnějšího, ale to by možná filmu spíše uškodilo) a námětu dávám 4*. ()

derewi

Drama s psychologickým podtextem o životě po vykonání trestu. Citlivý, polepšený klučina se snaží začít znovu. Po naprosto banální příhodě se jeho minulost odkryje, načež ho všichni odsoudí. Retrospektiva se mi jevila jako nahodilá a nesmyslná...aneb Jak se slabý hoch seznámí s agresivním vrstevníkem, který je vlastně oběť. V konečné fázi (jen tak z nudy) zabijí dívku. Snímek se snaží hrát na city s notkou dávkou přiblblé dávky melancholie. ()

maciii

Citlivý a ohromně lidský příběh s výborně napsanými a zahranými charaktery postav...křehoučký Jack v podání Andyho Garfielda mě celý film neuvěřitelně dojímal. Snímek nechává vcelku velký prostor divákově fantazii, což mě na jednu stranu rozčiluje, na druhou to oceňuju, jelikož jsem se na konci necítila o nic okradená. ()

Dimo

Drama jak má být. S pozvolným nástupem a s pomalu odhalovanými fakty. Uvěřitelné a smutné. Žádné stavění na pravou, nebo levou stranu, žádné ospravedlňování, nebo odsuzování. Tady se jde středem a diváku, udělej si názor. Není moc co vytknout. Jack mi občas připadal jako jouda, kterému trvá týden, než se vymáčkne a vypadne z něj smysluplná ucelená věta, nicméně přesně to zapadá do jeho charakteru a příběhu. Kurátor taktéž. I ten, který řeší problémy, má své vlastní. Většina z nás má nějakým způsobem bolavou duši, záleží však na nás, jakým způsobem tu zátěž uneseme, pokud se ještě dá unést. Tímhle by se dalo shrnout poselství filmu. Chlapec A je na rozjímání jak dělaný, nedoporučuju však ke špatné náladě, protože úsměv tenhle film nevykouzlí. Skvělá decentní hudba, kamera ve statických záběrech atmosférická, možná, jeden technický detail, zaostřovač nemá úplně ostré oko, neb se mi zdála ostrost u pár záběrů mimo obličej. Ale to je detail, který tomuto Britskému dramatu neubírá. ()

Lucas87

Začínalo to vypadat idylicky, láska, noví přátele, práce, ale nebylo by to drama kdyby se něco nepodělalo... působivý snímek ()

Joppo88

Zo strohého a rozpačitého úvodu, ktorý sľuboval srdce rvúcu gýčový snímok sa vykľulo čosi ďaleko viac. Super prekvapenie - najmä v podobe Andrewa Garfielda, ktorého som doposiaľ nejako príliš neregistroval. Teda až na nového spidermana. Rola odsúdeného dobrého-zlého chlapca mu sadla nadmieru dobre. Miestami som mal dojem, že ani nemusí hrať. Ľudskosť a túžba po novom začiatku na jednej strane a úzkoprrsosť a neochota dať druhú šancu človeku na strane druhej... Silný príbeh boja s minulosťou, navyše skvele zvládnutý! ()

Bird_house

Dobrý scénář, solidně zrežírováno a skvělý herecký výkon hlavní postavy - chlapec v sobě skutečně něco má.. Samotný děj podtrhuje také dobrý Soundtrack.. Vyskytují se tady legrační scény, ale vcelku je film smutný a dojemný..!! Ale co s tím koncem..;)? ()

Kingjiri

Tohle šlo uplně mimo mě. Jednak jsem se dost nudil a pak jsem vůbec nepochopil, k čemu má snímek o druhý šanci pro chladnokrevnýho vraha (jeho čin určitě nebyl neúmyslnej nebo nedbalostní, aby se dalo mluvit o polehčujících okolnostech) vůbec sloužit? K soucitu s vrahem asi těžko, aspoň v mym případě teda. Za menší pochvalu stojí asi jenom Garfieldův výkon. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky