poster

Sherlock Holmes

 • USA

  Sherlock Holmes

 • Německo

  Sherlock Holmes

 • Slovensko

  Sherlock Holmes

Akční / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 2009, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  Je velkou chybou vytvářet teorie dříve, než znáte fakta. Nevyhnutelně pak přizpůsobujete fakta teorii, místo přizpůsobování teorie faktům..... R. Downey Jr. je Holmes k sežrání. Nebo ne? (Vždycky přece vypadal jinak! Jak se s tím vyrovnáte je mi ale jedno!) Taktéž J.Law zaujímá čestné místo po jeho boku. Casting se tedy povedl. A co příběh? Seznamovací půlhodinka je fajn, Holmes je nejen mistr úsudku, převleků a rvaček, ale i vtipnej. Zápletka je kombinací čarodějnictví a chemických rovnic, tedy solidní a dovoluje rozvíjet dedukce, které poté může Holmes jednoduše vysvětlit. Tak jak očekávám. Dobrá kamera a střih, účelně využité efekty, má to šmrnc a tempo, Zimmerova hudba se povedla a G.Ritchie nejen v závěrečných titulkách dokazuje, že je stále zajímavým režisérem. PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(14.3.2010)

 • kiddo
  ***

  Hledá se někdo, kdo mi vysvětlí, proč je to tak průměrné, když všechny jednotlivosti, bezostyšně obšlehnuté z dřívějších filmů do nikoli třeskutě originálního celku (bondovka s vizuálem Sweeney Todda a vypelichaným Iron Manem v hlavní roli), jinde výborně fungují, aniž by byly nějak výrazně kvalitativně odlišné.(7.1.2010)

 • Superpero
  ****

  Ano, Holmes se tu umí prát a s Watsonem dávaj všem do držky, jenže je to stejně v pravní řadě hlavně poctivá detektivka s klasickým vyšetřováním zapeklitého případu. Přijde mi, že se na to trochu zapomělo a mluví se jen o efektech atd. Mě Guy Ritchie hrozně potěšil, že skloubil akční element s vyšetřovacím a ještě přihodil ponurý Londýn. A podruhé ano, stojí to jednoznačně na perfektní hlavní dvojici. Robert Downey Jr. byl skvělej a pro mne to je jeho zatím nejlepší role. A Jude Law byl mimořádnej. Knírek ho dost změnil :) a navíc ty ksichty a vystupování, dost do tý role prorostl a opět potvrdil, že když má zajímavou a hlavně neromantickou roli, tak je to herec na kterého vás prostě baví koukat. A samozřejmě musím pochválit výbornou hudbu. Filmu neskutečně pomáhá.(28.2.2010)

 • CheGuevara
  ***

  Suchary jsou dobré tak pro psi. Sherlock Holmes to je jiný chlapík. Tu atlet, tu James Bond. Jeho břitký intelekt však zůstal zachován. Snad jen to, že Holmes je neobyčejně chytrý hrdina, ho odlišuje od spousty dalších blockbusterů, které sázejí na šaškárny hlavního hrdiny. Tvůrci si však vymínili i nějaký ten příběh. Což o to, story o Blackwoodovi je vcelku roztomilá, ale chybí ji jakákoliv důmyslnost. Aspoň tedy ze strany zloduchů. Další vráskou na jinak i zábavném Holmesovi je jeho digitální prostředí. S ním už se jděte vycpat. Zlaté doby otevřených moří u Pirátů z Karibiku. Tady je celá atmosféra průmyslového Londýna zvalchována do zeleného plátna, na který se naklíčuje výsledný a digitálně upravený obraz. Ale jděte. Takže za zúčastněné herce jedno velké ano, za Ritchieho entuziasmus snad taky, ale jinak dost chatrný blockbuster.(6.2.2010)

 • Adrian
  ***

  Spolok okolo Ritchieho po kastracnom zakroku. Celkovy vysledok mi prisiel ako snaha o skombinovanie poetiky Piratov s jazykovou ostrostou "dualnych" slovnych vymien v novych bondovkach. Namiesto klzkej jazdy som mal vsak pocit pohybu po smirglovom papieri. Pohyb dopredu zabezpecoval Downey, stroj miestami mazal Ritchie (i ked sa ani zdaleka nezapotil ako pri svojich predchadzajucich projektoch), ale scenaristicky nemastno-neslany spolok tlacil na brzdu co len im sily stacili. Ich "usilie" utlmilo nielen bezvyraznu zapletku (s charakterovym neduhom megalomanstava hned na dvoch frontach), ale i ocividnu snahu o chemiu medzi Downeym a Judeom - v naznakoch obcas vyprskla, vacsinou vsak vyznela akosi do stratena. To, ze bude Adams do poctu som tak nejak cakal, ovsem ze aj Strong (vdaka pribehu), to zamrzelo.(22.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace