poster

Sherlock Holmes

 • USA

  Sherlock Holmes

 • Německo

  Sherlock Holmes

 • Slovensko

  Sherlock Holmes

Akční / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

USA / Německo / Velká Británie, 2009, 123 min

 • AngelAngie
  ***

  Sherlock v novém kabátu je sice zajimavý, jako popkornová zábava zcela jistě nezklame, ale po větším zadumání zamrzí kvůli jistým nedostatkům. Věci typu, že se odehrává něco v podzemí a stačí tři schůdky na to se dostat na vysoký stožár, to mému oku nelahodí... Vysokorychlostní kamera je sice fajn, ale to bylo tak vcelku asi vše, co mě hodně bavilo...(24.1.2010)

 • Fr
  ****

  Je velkou chybou vytvářet teorie dříve, než znáte fakta. Nevyhnutelně pak přizpůsobujete fakta teorii, místo přizpůsobování teorie faktům..... R. Downey Jr. je Holmes k sežrání. Nebo ne? (Vždycky přece vypadal jinak! Jak se s tím vyrovnáte je mi ale jedno!) Taktéž J.Law zaujímá čestné místo po jeho boku. Casting se tedy povedl. A co příběh? Seznamovací půlhodinka je fajn, Holmes je nejen mistr úsudku, převleků a rvaček, ale i vtipnej. Zápletka je kombinací čarodějnictví a chemických rovnic, tedy solidní a dovoluje rozvíjet dedukce, které poté může Holmes jednoduše vysvětlit. Tak jak očekávám. Dobrá kamera a střih, účelně využité efekty, má to šmrnc a tempo, Zimmerova hudba se povedla a G.Ritchie nejen v závěrečných titulkách dokazuje, že je stále zajímavým režisérem. PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(14.3.2010)

 • Flipnic
  *****

  Naprosto excelentní!!! Čekal jsem hodně, ale dostal ještě o mnoho víc ... Čert vem původní předlohu a postavu Sherlocka Holmese, zde tato postava spolu s přítelem Watsonem slouží jen jako podklad pro naprosto dokonalou a přitom šíílenou komixově laděnou jízdu ... Dokonalost samotná je herecké podání a vykreslení Sherlockovy postavy Robertem Downeyem Jr., který se zde před kamerou naprosto vyřádil a roli si užívá jako žádnou jinou ... více než v Iron Manovi a to je co říct ... Superinteligentní asociál a kokainista ("Víte Holmesi, že to co zde celý den pijete se používá jako anestetikum pro operaci oka?" - /kokain/ ... :-)) ), fyzicky zdatný, ale mnohem více zdatnější svým důvtipem, génius, kterému to evidentně chybí někde jinde - v podstatě ne tolik neuvěřitelná postava ... sympaťák a jeden z nejlepších anti-hrdinů, jaké jsem na plátně viděl. Jude Law sice vypadá vzhledově jako Watson divně, ale pojetí jeho postavy opět dokonalé ... Vyjádření jejich bizardního pseudopřátelství naprosto ukázkové, opět tvrdím, že ne tolik nereálné ... Jeden závislý na druhém, ale oba moc velcí kohouti, aby si to někdy přiznali ... Perfektní příběh, úúúžasný look temné Anglie, skutečně záhadný hlavní nepřítel plus jako bonus špičková akce a souboje. Souboje vycházející z martial arts filmů a "zdrojů" jsou super, nejvíc musím ocenit zejména souboj "double vs jeden", tedy Holmes+Watson vs "obr", za použití stylu jiu-jitsu obr rozlámán a uspán (Watson:"Žádný strach, jsem doktor ..."). Tento film jsem si zamiloval od prvních minut a je to pro mne jeden z nejlepších filmů poslední doby ... Všem příznivcům skutečného Sherlocka Holmese (řadím se mezi ně!!) doporučuji přivřít oči a nechat se raději strhnout tou excelentní komixovou jízdou a Douwneyho herectvím ... ;-))(31.1.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Když Watson a Holmes jdou do továrny, skáčou z lodi do vody a u Watsonovi sahá voda až po prsa. V dalších záběrech ale mají šaty suché. (tamadas)

 • - Charakter Lorda Blackwooda (Mark Strong) je z časti ovplyvnený viktoriánskym záujmom, spiritualizmom a čiastočne aj neskorším vplyvom Aleistera Crowleyho. (Greenpeacak)

 • - Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) používá ve filmu revolver Webley No. 5. Doktor Watson (Jude Law) používá s největší pravděpodobností revolver Webley Bulldog. Kapesní verzi revolveru Webley Bulldog se skládací spouští lze spatřit v rukách Ireny Adlerové (Rachel McAdams). Netradiční zbraň, tzv. "pepřenku", používá profesor Moriarty, jedná se o Sharps Pepperbox revolver se čtyřmi hlavněmi. (Kirman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace