poster

Nájemní vrazi

 • USA

  Assassins

 • Francie

  Assassins

 • Slovensko

  Zabijaci

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie, 1995, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hal_Moore
  ****

  Tohle je jeden z filmů, na kterých jsem vyrůstal. Stylový zabiják před odchodem do důchodu Sly Stallone versus šílený Antonio Banderas. Poctivá akční podívaná z poloviny let devadesátých. Sly v jedné ze svých nejlepších rolí a Antonio stále ještě na počátku kariéry. Příběh předvídatelný, zápletka nepřekvapující, ale všechno ostatní je na svém místě. Richard Donner ví, jak na diváka zapůsobit a akční scény jsou všechno jen ne nudící. Herecké výkony až na Banderase žádné, ale to snímku paradoxně pomáhá. Banderas tak působí odlišně než všichni ostatní, což jen podtrhuje jeho šílený a posedlý charakter. Plky, to už jsem dlouho neslyšel.. plky.(3.4.2007)

 • castor
  ****

  Atmosféru to má i dnes, ne že ne!! Dohodnou cenu přes počítač, záhy poznají tvář oběti. Pak už je to jen na jejich trpělivosti a jednom dobře mířeném výstřelu. Drsňáci řídící i na počítači píšící jednou rukou, používající tlumiče, odmítající chyby. Tahle zakázka měla být posledním balíčkem bankovek do penze. Jenže v cestě nečekaně stojí nelítostná a dravá mladá krev, která chce stárnoucího zabijáka vystřídat na postu toho nejlepšího v oboru. Navíc přijde nabídka, která se těžko odmítá. Cíl? Mladá zlodějka dat. Netriviální thriller má hned několik trumfů – zajímavé trio scénáristů (Andy Wachowski, Lana Wachowski, Brian Helgeland), které si nicméně závěrečný zvrat mohlo odpustit, ostříleného producenta (Joel Silver – Smrtonosná past, Matrix) a zkušenou režisérskou legendu (Richard Donner), k tomu přičtěme Slye, jehož beránčí image a melancholicky zadumané grimasy nijak zvlášť neruší, a pikantního hispánského protivníka s tváří skvostného Antonia Banderase. V mé sbírce mají Nájemní vrazi své místo a nějaká střihově a barvami přepálená současná jednohubka je jen tak nevytlačí!!(25.7.2013)

 • lesumir
  ****

  Nadprůměrný thriller s klasickým Stallonem a impulsivním Banderasem, který z toho dělá pcychologii prvního kalibru. Julietka obyčejná.(13.7.2007)

 • Gilmour93
  ***

  Procházka mokřinami v gumácích: 4 mil.USD, tuzér za svezení El Mariachiho ve žlutém taxíku: 4 mil.USD, snězení malé hotelové čokoládky: 3 mil.USD, čekání v pohodlném bankovním křesle: 4 mil.USD, závěrečná udivená grimasa při "nečekaném" objevení se jisté osoby: k nezaplacení.. Suma sumárum to máme 15 mil.USD, což je Slyův paycheck za průměrný výkon v průměrném Donnerově filmu o nájemných zabijácích postrádajících profesionalitu. Za ty peníze by šla docela hezky zrekonstruovat ta zvonice..(5.10.2009)

 • Kaka
  ****

  Strhující bitva mezi Stallonem a Banderasem. Stallonova prkennost tady tentokrát šikovně posloužila. Co ovšem zaslouží největší pochvalu je výkon Banderase. Ten je tak ďábelský a charismatický zároveň, že nahání hrůzu. Jen se podívá a jeho výraz ve tváři dokáže říct mnohem víc než 10 slov Stalloneho. Geniálně kontrastní herci se však střetávají ve filmu, kterému ke konci silně dochází dech. Okenní scéna je ještě fajn, ale závěrečné překvapení si tvůrci mohli odpustit. I tak je to však příjemná podívaná.(8.11.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace