Nájemní vrazi

Assassins

Zabijaci

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie, 1995, 128 min

Na poměry akčního filmu velice chytrý scénář, který do detailů rozpracovává až příliš nebezpečné setkání dvou zabijáků. První hodina je plná akce, mini-zvratů a celkově intenzivního nahánění mezi chytrým Stallonem a polo-šíleným, energickým Banderasem. Wachowští se snažili do filmu vepsat spoustu oživujících kliček, jenže režisér je nedokázal poskládat do vyrovnaného celku, a tak tempo filmu po hodině razantně klesá. Stopáž má opravdu dobrých 20 minut nadváhu, a to je velká škoda... Čtvrtá hvězda jen pro ty, co si libují v akci devadesátek... 7/10(4.10.2013)

Závěr se mi moc nelíbil, ale jinak je to celkem vydařený snímek. S některými scénami si Donner opravdu vyhrál. Výborný cholerický Banderas, ale výborný je i prkenný Stallone - protože jeho prkennost tu má svou funkci, právě pro ten skvělý kontrast obou hrdinů.(26.7.2003)

Nebyt te zbytecne rozvlekosti byl by to skvely film ke konci se mi ale zdalo ze tempo uz negraduje ale spis sem se lehce nudil je to skoda protoze potencial byl skvely Stallone hraje zabijaka gentlemana ale neprijde mi jeho postava uplne uveritelna Banderas jako ambiciozni chladnokrevny zabijak je rozhodne presvedcivejsi Moorova mi naopak prisla dost otravna a celkove je ten film trochu moc ukecanej a dlouhej skoda mohlo to byt jeste lepsi takhle ten film zustal tak trochu na pul cesty(26.11.2012)

Nadprůměrný thriller s klasickým Stallonem a impulsivním Banderasem, který z toho dělá pcychologii prvního kalibru. Julietka obyčejná.(13.7.2007)

Stallone a Banderas jako ucitel a jeho zak, kteri jsou kazdy na opacne strane zakona. Stallone opet zcela gumovy a ani scenar nepatri mezi to nejlepsi co film muze nabidnout.(31.7.2002)

• - Herci Christian Slater, Tom Cruise a Woody Harrelson byli zvažováni do role Miguela Baina (Antonio Banderas). (Zdroj: notstarring.com) (Chatterer)

• - Autorem původního hudebního doprovodu k filmu byl Michael Kamen. Jeho výsledek, údajně příliš unylý, suchý a neslučující se s dějovou linií, se ovšem režisérovým uším příliš nazmlouval, a tak jej nechal přepracovat Markem Mancinaem. (Conspi)

• - Kočka, která je vidět ve filmu, je mainská mývalí. (BloodMax)