Nájemní vrazi

Assassins

Zabijaci

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie, 1995, 128 min

Rozpočet $50miliónovTržby USA $30,303,072Tržby Celosvetovo $83,503,072/90%/(19.5.2005)

Naprosto bezchybný psychologický thriller. Výborný výkon A. Banderase, skvělé hlášky ("mám rád hřbitovy, však jsem sem několik lidí poslal"), napětí, akce, úžasná hra nervů...jeden z nejlepších Stallonových filmů od dob Ramba a Rockyho. Chybičky: 1) Jedna z chyb, které jsem si všiml, je hned na začátku, při scéně na hřbitově, kdy má Stallone na ruce "sádru", pod níž drží pistoli...všimněte si, kolik vystřelí ran z jednoho zásobníku, když se snaží trefit Banderase. Dávno by musel přebít. 2) Když je Robert Rath v bance a Electra mu vypráví vtip, dobře si hned na počátku všímejte šálku kávy, co je na stolku před Stallonem. V prvním záběru má ouško směrem doleva (z našeho pohledu), hned v dalším doprava (resp. není pořádně vidět), přičemž v dalším záběru (když se Rath chystá napít), tak opět míří doleva a v následujícím znovu doprava (tentokrát zřetelně).(18.12.2006)

Stallone jako nájemný vrah v pletené vestě a důchodem na krku, Moore jako hackerka nealergická na kočičí chlupy a Banderas coby pěkně nervozní ambiciozní vrahounek nastupující generace - pikantní kompozice v přesně tom druhu filmu, který si pustím, když potřebuju "vyfrešovat" mozek.(26.2.2005)

Skvělá old school akční jízda se skvělými rivaly!! Tempo je dynamické, film se rychle sune dopředu, neustále se něco děje a to mě baví, to je přesně to, co od takových filmů očekávám. Banderas zde předvádí skvělý, psychopatický výkon s chladným srdcem a Stallone vynikající nájemný vrah se srdcem a duší. Nenudil jsem se ani chvíli. 75%(7.3.2014)

Muj oblibenej film se Slyem. dva najemni vrazi proti sobe to nema chybu(29.1.2005)

• - Herci Christian Slater, Tom Cruise a Woody Harrelson byli zvažováni do role Miguela Baina (Antonio Banderas). (Zdroj: notstarring.com) (Chatterer)

• - Z filmu byla vypuštěna scéna, kde Miguel Bain (Antonio Banderas) jde přes hřbitov a potká hrobníka. Dá se předpokládat, že jej pak zabil mimo obrazovku a vzal si jeho uniformu, což vysvětluje, proč ji nosí později ve filmu. (BloodMax)

• - Během krátké hřbitovní přestřelky, v níž Miguel (Antonio Banderas) čelí kulkám osobních strážců, si lze povšimnout jednoho z náhrobků s cedulkou a jménem Rhodes, které záměrně odkazuje k Morganě Rhodesové, člence produkčního štábu. (Conspi)