Nájemní vrazi

Assassins

Zabijaci

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie, 1995, 128 min

Assassins - "Nájomní vrahovia". Robert Rath versus Miguel Bain. Uhladený, chladný, americký profesionál versus mladý, ambiciózny Španiel. Sylvester Stallone versus Antonio Banderas. Na tejto výraznej, ústrednej macho dvojici stojí celý tento akčný krimi thriller. Dostali dosť priestoru na vzájomnú hereckú konfrontáciu. Bol to zaujímavý a vyrovnaný súboj. Bez týchto dvoch hollywoodskych hviezd by však tento film nemal moc čo ponúknuť. ***(30.4.2013)

Z dnešného pohľadu dvíham hodnotenie. Priemerná zápletka, spracovanie na úrovni, ale hlavne kulťáci v hlavných úlohách. Po prvom Rockym najlepší Slyho film, v ktorom dostáva priestor zaujímavá psychológia postáv. Najmä Banderasov psychopat bol vskutku psychopatický. 80%.(5.3.2006)

Stallone se svým klasickým herectvím a Banderas s jakýmsi "přiteplalým přehráváním" mě opravdu nenadchli. Pro mě zklamání -a- průměrná režie průměrného vyprávění.(19.7.2005)

Slabé štyri hviezdičky, ale to len vďaka démonickemu Banderasovi a výbornému záveru. Príbeh originálny a celé spracovanie v rámci žánru ničíim nejak extra neprekvapí ale neurazí. Je to poctivá práca, aj keď na Donnera ... no vie aj lepšie.(10.7.2005)

Skvělá old school akční jízda se skvělými rivaly!! Tempo je dynamické, film se rychle sune dopředu, neustále se něco děje a to mě baví, to je přesně to, co od takových filmů očekávám. Banderas zde předvádí skvělý, psychopatický výkon s chladným srdcem a Stallone vynikající nájemný vrah se srdcem a duší. Nenudil jsem se ani chvíli. 75%(7.3.2014)