poster

Nájemní vrazi

 • USA

  Assassins

 • Francie

  Assassins

 • Slovensko

  Zabijaci

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie, 1995, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Atmosféru to má i dnes, ne že ne!! Dohodnou cenu přes počítač, záhy poznají tvář oběti. Pak už je to jen na jejich trpělivosti a jednom dobře mířeném výstřelu. Drsňáci řídící i na počítači píšící jednou rukou, používající tlumiče, odmítající chyby. Tahle zakázka měla být posledním balíčkem bankovek do penze. Jenže v cestě nečekaně stojí nelítostná a dravá mladá krev, která chce stárnoucího zabijáka vystřídat na postu toho nejlepšího v oboru. Navíc přijde nabídka, která se těžko odmítá. Cíl? Mladá zlodějka dat. Netriviální thriller má hned několik trumfů – zajímavé trio scénáristů (Andy Wachowski, Lana Wachowski, Brian Helgeland), které si nicméně závěrečný zvrat mohlo odpustit, ostříleného producenta (Joel Silver – Smrtonosná past, Matrix) a zkušenou režisérskou legendu (Richard Donner), k tomu přičtěme Slye, jehož beránčí image a melancholicky zadumané grimasy nijak zvlášť neruší, a pikantního hispánského protivníka s tváří skvostného Antonia Banderase. V mé sbírce mají Nájemní vrazi své místo a nějaká střihově a barvami přepálená současná jednohubka je jen tak nevytlačí!!(25.7.2013)

 • Divočák
  ****

  Po Demolition manovi další film, ve kterém Sly dostává neuvěřitelně na prdel od mladšího kolegy. Ne třeba ani tak po stránce akční, jak spíš po té herecké a po stránce charismatu. Zatímco Sly si opět vystačil se svým výrazovým "standartem", Banderas v roce 1995 naplno potvrdil status akčního ďábla. Stejně jako u Demolition mana stojí film především na konfrontaci dvou akčních legend, kdy především Banderas tomu dává tu správnou šťávu a při zkušené režii Richarda Donnera mění i průměrný scénář na akční nářez. Julian Moore bohužel opět nasazuje svou obvyklou variaci na "tak asexuální ženskou už jste dlouho neviděli", ale ani ona už vysoce nasazenou laťku srazit nedokáže (a že se o to vydatně snaží). Škoda jen, že pro Antonia znamenal rok 1995 akční vrchol a pak už následoval jen prudký sešup dolů.(16.7.2007)

 • monolog
  ****

  Po prvním shlédnutí to nebylo nic moc, ale po dalších už se mi to zalíbilo. Není to sice žádná úžasná bomba, ale neznudí a zabaví. Od celovečerního krimi thrilleru sice požaduju něco mnohem tíživějšího a atmosférou nabitějšího, než tento akčňák, ale i tak to celkem ujde.(31.1.2006)

 • viperblade
  *****

  Pokud někde hraje trio Stallone, Banderas a Moore, tak si pište, že tomu nemůžu dát malé hodnocení. A pokud to režíruje Richard Donner, tak to tuplem ne. Takže asi tak. :-)(4.10.2009)

 • H34D
  ****

  Na poměry akčního filmu velice chytrý scénář, který do detailů rozpracovává až příliš nebezpečné setkání dvou zabijáků. První hodina je plná akce, mini-zvratů a celkově intenzivního nahánění mezi chytrým Stallonem a polo-šíleným, energickým Banderasem. Wachowští se snažili do filmu vepsat spoustu oživujících kliček, jenže režisér je nedokázal poskládat do vyrovnaného celku, a tak tempo filmu po hodině razantně klesá. Stopáž má opravdu dobrých 20 minut nadváhu, a to je velká škoda... Čtvrtá hvězda jen pro ty, co si libují v akci devadesátek... 7/10(4.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace