Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

YanKon

Tima Burtona opravdu zbožňuji, ale tím co předvedl v tomto filmu, mě opravdu zklamal. Má to pořád Burtonovské rysy (resp. kostýmy, ale už to není co dřív), ale to je asi tak všechno. Např. konec je typický příklad nevkusu. Ale Johnny Depp a Helena Bonham Carter opět excelovali. Není divu že si je Tim Burton zařadil mezi své oblíbence. ()

metztlimoon

Už po pár dňoch od pozretia tohto zázraku si ani zaboha neviem spomenúť, o čom to bolo. Eva Green je úžasná, ale blond jej nesedí. Vlkodlaci už boli na mňa moc-akoby zlá vykrádačka Twililingu. Mejkap hercov je otrasný. Navyše aj nerozlučiteľná dvojka Burton-Depp už nie je čo bývala a táto spolupráca ma už posledných pár filmov neuveriteľne unavuje. Akoby Tim nemal koho obsadiť do svojich filmov, lebo má na očiach klapky a nevidí kopu iných hercov, ktorí by tie-ktoré úlohy zahrali lepšie. ()

TheJirkaW

Time nechtěl by si už někdy obsadit někoho jinýho než Deppa nebo BonhamCarter??? Jsou dobrý ale okoukaní... A něco k tomu filmu? Mě osobně se to nelíbilo, ale nevim jak jiný (normální) lidi... ()

mima33

Čo mám asi tak povedať? Možno to bolo oproti ostatným Burtonovým filmom o level, či dva nižšie, ale ja som tomu "pripečenému" výrazu Johnnyho Deppa nevedela odolať. Ako by som aj mohla, však? ()

Brunsvik

únava, staroba, stress...? pri pozeraní tohto filmu sa zamýšľam nad možnými dôvodmi, ktoré dokážu spôsobiť, že tak zábavný režisér, akým kedysi tim burton bol, dokáže natočiť film, ktorý nedokáže nič iné, len nudiť... ()

Kada80

Barnabasovu slabost pro Angelique naprosto chápu. A pište si co chcete,ale mě Burton opět nezklamal. Co by jste dali za tu jeho fantazii a to především vy kritici,kteří nemáte absolutně žádnou že? 80% ()

kramatos

Naprosto geniální Johnny Depp jako upír gentleman + výborný soundtrack a atmosféra, co více si přát? Asi jen méně vyumělkovanosti. ()

RyxiraAmy

SPOILER Navzdory několika vtipným scénám je to přeplácaná kravina. Vrcholem všeho byla ta puberťačka a její: Co koukáš, mami? Jsem vlkodlak - haf! ()

Tomik00

Tento filmový koncept mohl vyniknout mnohem lépe, kdyby se z filmu odstranily všechny klišé. Je to ale snímek, u kterého se pobavíte a zjistíte, jak žije moderní vampír v podání Johna Deppa. Johny Depp tohoto vampíra zahrál skvěle. ()

DekaDance

Docela prča. Fajn hudba, spousta barviček, pohádka, trošku tý krve, zoubků, keramických střepů i chloupků. Ale úplně mě to nezasáhlo. Nicméně všechno lepší jak Karel a jeho čokoška. Začátek pohádky byl milej, pak to trošku ztratilo, ale dalo se do dočumnout do konce, aniž by se jeden vrtěl v křesílku. Roztomilá pohádka na nedělní odpoledne s dětma ke kávě. ()

janulin123

Johnny Depp, Michelle Pfeiffer,Helena Bohnam Carter, Eva Green a Chloe Moretz - upřímně, není to už trochu moc? Ve filmu se pohybuje až příliš mnoho postav a o jejich nepostradatelnosti pro vývoj filmu by se dalo zřejmě polemizovat. Kvůli nadmíře postav došlo i k tomu, že postavy důležité a propracovanější nedostávali ani zdaleka dostatek prostoru. Občas to byla sranda, Burtonovská atmosféra zůstala, ale přesto ... pro mě průměr. ()

Reketrebn_

Očekávání, které vůbec nebylo splněno. Čekala jsem na tenhle film snad od jeho ohlášení, což bylo cca tři 2-3 roky před jeho uvedením do kin. Těšila jsem se konečně znovu na typického Burtona, který mi už posledních pár filmů dost scházel. Ale zřejmě se takového už nikdy nedočkám. Odzvonilo Ospalým dírám a Batmanům, ta atmosféra a scénografie se nevrátí. Chápu, že bylo nutné dodržet předlohu a musel se držet i různých vizuálních aspektů... ale bylo nutné z Johnnyho upíra dělat promiskuitního pokrytce? Navíc k mému rozladění nejspíš i hraje roli má alergie na Evu Green, která ať dělá cokoli bude působit vždy nesympaticky, i když i to by se dalo brát jako její charisma. Jen Depp, i přes to že to je jeho už tisící role pod Burtonovou taktovkou, tak stále dokazuje že je skvělým hercem bez zabředávání do manýr jako někteří jiní profláklí herci jeho formátu. ()

black8

Johny Depp ma príjemne prekvapil. Často mám pri ňom pocit, že hrá rovnakým spôsobom, stále tú istú rolu čudáka, ktorá mi nie vždy imponuje. Ale tu bol so svojim "čudáctvom" a spolu s Evou Green (bad, bad girl!) nosnou silou filmu. Páčili sa mi kostýmy, atmosféra filmu aj ten svet medzi upírskou rozprávkou a skutočnosťou a páčila sa mi aj Michelle Pfeiffer v úlohe „vládkyne“ rodu Collinsových. A dokonca som sa aj dvakrát naozaj zasmiala. Ale tu asi môžem ukončiť opis pozitívnych pocitov, ktoré film vo mne vyvolal. Žiaľ, nerozumela som celkom nadväznosti niektorých scén, žánrovo to bolo až príliš rozmanité a chaotické, niektoré scény boli pridlhé, niektoré aj zbytočné. A inak výborná Helena Bonham Carter nedostala príliš priestoru vyniknúť. Takže niečo fajn a niečo škoda. ()

unclejack

Tim Burton kedysi natočil fajn filmy. Ale jeho najnovšie počiny nemajú čo robiť vo filmotéke druhého najobľúbenejšieho režiséra na databáze. Jediným kladom jeho najnovšej tvorby je podľa mňa Frankenweenie, lenže to je jeho vlastný zrecyklovaný nápad zo začiatku kariéry. Temné tiene predstavujú vrchol tejto mizérie, kedy Burton vrelo objíma všetky hollywoodske klišé o upíroch a vlkodlakoch a zaslúži si len minimálne zľutovanie. Cast hrá nezáživne s výnimkou Heleny Bonham Carter a dokonca aj ospevovaný Johnny Depp dostal postavu, ktorej tradičné upírske vtípky nevychádzajú a celkový dojem z neho je možno označiť slovom trápny. Očividne je to on, kto má ťahať celý film, ale zápletka filmu a vôbec rozuzlenie vyznieva do dalekého vesmíru ako tisíckrát vydená joudovina, ktorú nám štúdiá servírujú, aby nám nebolo ľúto končiacej twillight ságy. ()

Kaitiffa

Nie!!! To je Tim Burton, nemôže to byť zlý film. Je to možno ten menej vydarený, ten viac rozprávkový, ale stále burtonovka, s burtonovskou atmosférou, burtonovským citom, burtonovským Deppom, burtonovskou Helenkou a burtonovskou temnou krásou. ()

blekekeke

Natočil lepší, o tom žádná, ale i tak je Burton mistr svého díla. Ač byl děj takový ustrkaný, kostrbatý, tak vše nahradily triky. Sakra jak to ten člověk jen dělá :o) ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra