Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Ben Nevis

Stručně: Hvězdami napěchovaná nuda. Podrobněji: Viděla jsem od Burtona zajímavější filmy, ale jeho fanynka nebudu, pokud hodlá pokračovat v tomto duchu. Depp si zopakoval střihorukého Edwarda a Eva Green má po Morganě na svém kontě další čarodějnici. Fajn, ale k čemu proboha utráceli za M. Pfeiffer, H. B. Carter a ostatní, když hrají jenom nedůležité přicmrndávače? Kvůli příliš velkému počtu figurek není pořádně rozvedená ani jedna příběhová linka. Nejvíce pobavila Alice Cooper. ()

Rockerman

Natočeno skvěle!!! Nádherné obrazy, tajuplná zákoutí a výborná muzika 70tých let, to vše je plusem tohoto filmu. Jenže je to neuvěřitelná slátanina všeho možného. Nejlíp z toho vychází právě ty temné, hororové pasáže filmu. Myslím si, že kdyby to zůstalo na této vlně, pak by vznikl vynikající film. Je tady však i ta komediální část a ta už tak povedená není. Známe Burtonovu tvorbu a víme, že takto on to většinou točí. Kdyby to však pojal více jako třeba "Ospalou díru", tak by to bylo lepší. Přesto musím říct, že některé scény (např. milostný akt Barnabáše a Angeliky) byly naprosto kouzelné a proto i přes veškeré výhrady volím nadprůměrné hodnocení. Možná, že zážitku z tohoto filmu uškodil dabing, respektive překlad z angličtiny, protože některé dialogy byly hodně rozpačité. ()

Zajdo

Vždy, keď sa dozviem, že Burton a Depp majú točit nový film, som plný veľkého očakávania. Po hodnoteniach, recenziách, komentároch som mal trošku obavy a čakal som prúser. Pravdepodobne je to najslabší film tejto dvojice ale rozhodne to nie je zlý film. Kulisy na top úrovni, celý film bol pastva pre oči, herecké výkony Deppa, Green a Haleyho skvelé, hudba v pohode atď. ... Jediným mínusom filmu je príbeh, ktorý je pekný ale podaný bez emócií a šťavy. ()

Gaia.M

Nevím co říct. Pana Burtona si nesmírně vážím, na každý jeho film se neskutečně těším, což je možná právě ta chyba. Měla jsem plno očekávání, a byla jsem zklamaná. Nebavilo mě to. Nepřišlo mi to ani vtipné, ani zajímavé. Snad to byla jen momentální chyba a příště to dopadne lépe. Tři hvězdy jsou jen za Johnnyho, Michelle, Helenu a Evu. Aspoň díky nim jsem film dokoukala až do konce. ()

mala_kea

Absolutní sebevykrádačka bez sebemenší snahy se někam posunout. Spousta postav, spousta motivů, ale nic z toho. A sexuální scéna? Ta byla tak prvoplánově demoliční, že pro samou demolici někdo zapomněl na sex. A to tak nějak vystihuje celý film. Ano, chápu co tím chtěl básník říct, ale už to řekl mnohokrát před tím a líp. ()

Rázlik

MEFISTOFELES! Tuhle hlášku prostě žeru a celkově mě tohle fantasy od Burtona chytlo mnohem víc než Alenka v říši divu a nemuselo by se ani stydět vedle Karlíka. ()

figliar

Ako jednorázovka super, no na viacnásobné pozretie nedostatočné. Možno mi iba vadili masky, alebo príšerný účes Johnnyho, ale na obvyklých 5 hviezd za Deppa to nebolo. Ale tak, Burton zase nesklamal a film má aj potenciál na pokračovanie. ()

Puol

Očakávania od nového filmu Tima Burtona sú zvyčajne až príliš vysoké. Tentokrát to je skutočne len jednoduchšia, nenáročná, ale stále obstojná zábava. Výborne obsadený Johnny Depp i Michelle Pfeiffer. Eva Green mi dvakrát sympatická nebola už v Jamesi Bondovi a rozhodne to nevylepšila ani tentokrát. Pôvodný seriál nepoznám. ()

GOREGASM

Bizarní hlavní hrdina s tváří Johnnyho Deppa v režii Tima Burtona. To už tady několikrát bylo a nebudu se mýlit, když řeknu že lépe. Nicméně i tak jde o kvalitní žánrový crossover, který ku prospěchu věci více inklinuje ke komedii než hororové atmosféře jako např. Sleepy Hollow. Výprava, masky, kostýmy jsou jako ostatně vždy po Burtonovsku osobitě stylové a Johnny Depp, přestože hraje v jádru podobného týpka již asi popětadvacáté, svým hereckým projevem ve mně zase vyvolal sympatie ke svému upířím prokletím sužovanému hrdinovi. Už od traileru jsem se těšil na rafinovanou ďáblici Evu Green, která zde svým neodolatelně zlým projevem válcuje všechny herecké kolegy a scény ve kterých ji Depp v duchu řečnického umění upíra z 18. století oponuje a vzdoruje nemají chybu. Pravdou sice je, že z konfrontace 200 let uvězněného upíra s osmdesátými léty 20. století se dalo vytřískat více, přesto je o zábavu postaráno. Dojem čisté osmdesátky bohužel definitivně kazí zbytečně a nezáživně akčně pojaté finále. 70% ()

Folky

No, silnější tři. Nakonec to nespraví ani výborná Eva Green a dobrý soundtrack. Některé vtipy o ničem, a chvílemi nuda. Burton má na víc.70% ()

Hapretor

Ty brďo, čuměl jsem a nevěřil jsem. Tohle je od Burtona?! A kde je jeho pověstný černý humor?! Kde je jeho kouzlo ve vyprávění a apelu na diváka?! Tady nikde! Stejně jako Alenka v říši divů trikově a atmosférou hezké, dějově však prosté a velmi nezáživné, nevtipné a to hodně překvapivě. Depp se snaží dost a dost, jde mu to, ale ke konci už nestíhá. Ostatní vystupující mi přišli taky takoví unavení. Asi je natáčení moc nebavilo. Nejhorší úsek byl ten s tou velmi velmi trapnou a nejspíš rádoby vtipnou "souloží" Barnabas + Angeliquea. Tam jsem fakt nestíhal a přišlo mi, že se Burton dočista pomátl. Tohle celé je takový přešlap, nebo dokonce skok stranou. Ale v pohodě pane Burton, on si asi každý v tom "Hollywoodu" občas šňupne tu lineu a to pak jsou nápady, že jeden jen kroutí hlavou. ()

Luk Skywalker

Dobrý film, nenudil jsem se a zpracované je to dobře, příběh srozumitelný a naštěstí z toho není jen love story (naopak se mi zdál celkem upozaděn). Fanoušky rockové muziky jistě potěší přítomnost Alice Coopera, který hraje sám sebe a zazpívá dvě skladby. ()

hEROic

ajaj tak tady jsem dlouho nevedel, jestli chce Burton parodovat sam sebe, nebo oc tu vlastne bezi... bylo to tak divny, ze se mi podarilo to co uz dlouho ne, v klidu usnout :) ale damske obsazeni si zaslouzi obdiv, diky nemu je po vetsinu filmu alespon na co koukat ;) 65% ()

Rannveig

Jediná "milostná" scéna mi ten film a celkový zážitek z něj shodila, jinak spokojenost. Konečně Burton dělá Burtonův film ;-) ()

oli009

Absolutní kravina. Tak s těmito slovy jsem šla do kina. Vše začalo tím, že jsme na konci školního roku měli jí do kina se třídou o rok výš, která nám vybrala film. Ok, to by ještě šlo, ale vrcholem bylo, když nám oznámili, že do kina jdeme jen my a film už nejde změnit. To mě skutečně naštvalo a film u mě narazil ještě dříve, než jsem znala jeho název. Trailer mě sice trochu nahlodal, ale i přesto jsem dál skálopevně tvrdila, že to bude největší blbost, na jakou jsem kdy šla a že to bude psychodrama, který se nikomu nebude líbit. Opak byl ale pravdou. Možná že to „kravina“ byla, ale ono Johnny Depp v normálním filmu prostě hrát nemůže. I přesto jsem si film skutečně užila a taky se při něm náramně bavila. Nejvíc na kolena mě dostávala dcera majitelky, která se ve finále proměnila ve vlkodlaka. I když by se ve filmu našlo pár hluchých míst, tak je celkový dojem vážně dobrý. ()

Sarrow

Když už filmu kazí nádherný gothický nádech moderní hudbou, tak by alespoň ten humor měl za něco stát, a nezachránil to ani velmi slabý příběh... ()

Rami

Myslím, že Burton vaří posledních pár let z jiš několikrát vyvařené destilky. Tenhle filmek je docela slátanina. S nikým se pořádně neseznámíte, scénka střídá scénku. I přesto jsem byl odhodlán ve 2/3 filmu hodnotit lepšími 3 hvězdičkami. Konec byl ale strašlivý, takže to bude tentokrát jen za 2. Inu málokdy se mi stává, abych přál úspěch hlavnímu záporákovi - navíc nesympatickému. V tomto filmu se to podařilo. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra