Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Zirael

Je to tak na tři a půl. Na to, že má Dark Shadows štítek komedie je to překvapivě málo vtipné. Film ničím nevyčnívá, svými kostýmy, make-upem, hudbou a kulisami zapadá mezi ostatní Burtnovy filmy. Že se děj odehrává v sedmdesátých letech je naprosto nepodstatné a je to dáno jen kostýmy. Celkem mě mrzí, že nefunguje vůbec žádná chemie mezi vychovatelkou a Johnnym, takže celá zápletka o tom, že upír opovrhuje dračicí Evou Green (kde naopak chemie funguje) a snaží se o Bellu Heathcote, přijde nevěrohodná a nedostatečná na to, aby mohla táhnout dvouhodinový film. Závěr se zneškodněním čarodějnice je dost přeplácaný, ale to pořád ještě není opravdový konec... ten skutečný je ještě blbější. ()

JackieBliz

U Burtona jsem zvyklá na určitou laťku zábavy, kterou Tim v Temných stínech nepřeskočil. Škoda, obrovská škoda. Make-up skvělý, hudba výtečná..a to je tak všechno. Film vůbec nesplnil moje očekávání, příběh byl dost fádní a nesouvislí, přišlo mi to opravdu hloupé a nudné...Jistý podprůměr. Dobří herci - to je poser..ani ti to nezachránili! Konec dobrý - všechno dobré..to v tomhle případě opravdu neplatí. ()

aannemer

Vzhledem k tomu, jak jste to tu všichni zepsuli, tak jsem se na to moc netěšil. A dobře jsem udělal, protože jsem byl velmi mile překvapen. Temné stíny jsou další skvostnou perličkou v Burtonově filmografii, kterou si budu s nepravidelnou pravidelností občas ordinovat, abych si spravil náladu. Všichni protagonisté jsou perfektní a Efka Zelená je tak odporná, že bych ji s chutí zabil A tak to má být. Až Temné stíny uvidím podruhé, asi přidám i pátou hvězdu. Dnes za 4. ()

MFJD

Pravdupovediac čakal som troškú viac, trošku slabé zrýchlenie ale vrcholné uspokojnie zabilo moju skepsu. ()

Eruwen

Burton je prostě super, byť ho ne každý skousne nebo pochopí. Nicméně tenhle snímek je krásně hravá Burtonovská fantazie, odkazující i k původnímu seriálu z r. 1966. Nemá cenu tu vyzdvihovat různé konkrétní detaily a tak, film i Burton mluví sami za sebe. ()

Muso

Nič v zlom, ale nebyť to Tim Burton s Deppom, tak to má asi o 20 percent nižšie hodnotenie. Kostýmy, kulisy a celkovo obrazová stránka filmu, je taká ako sa od Burtona očakáva, Depp však až tak neočarí a najväčším mínusom filmu je jeho deficit vtipu. Nie, že by tam nebol, je ho však žalostne málo. Pripadá mi to, ako keby sa Burton s Deppom stretli jedno poobede pri flaši whisky a kým ju dopili, vymysleli tento film od námetu až po scenár..50% ()

HennessyVSOP

Moc jsem spokojen nebyl. Vizualizace obecně nadprůměr (ale Burton umí podstatně lépe), humor mi vysloveně nesedl a děj je v podstatě o ničem. Film jako vždy táhne Depp spolu s ostatními herci v závěsu, nicméně po shlédnutí filmu, který je v podstatě dost průměrný svou kvalitou si nepřipadám, že si ho budu pamatovat déle než týden. Opravdu škoda, tento námět se dal zpracovat mnohem lépe. ()

Monika22

Temné stíny potvrzují moji hypotézu, že Timu Burtonovi docházejí nápady. I když ho mám pořád strašně moc ráda, jeho filmová estetika je neustále stejná. Ale asi to tak má být...50%. ()

EddieIron

Není to sice vrchol světové kinematografie ani dua Burton+Depp,ale sorry,mě se to líbilo!Hipíci,strašidláci,Alice Cooper...a nejlepší milostná scéna všech dob :-) . ()

girasollle

Nová "Burtonovka" představuje snad jen temné stíny dřívější Burtonovy originality. Určitě tu najdeme několik skvělých momentů, ale jinak je pro mě film vcelku velkým zklamáním. Bohužel jen 3 temné hvězdy. ()

sankacoffee

Pro mě dokonalou první polovinu snímku sráží velice nekoherentní, nedotažená, zbytečně groteskní a veskrze bezemoční druhá polovina. Čekal jsem to horší, ale stálo za to, se na tento filmík podívat, škoda jen, že herci až na pár výjimek nemají co hrát. ()

Dacsus

Vyborné, vynikajúce! Konečne sa Tim vrátil do formy, ktorú niekam zapatrošil niekedy počas natáčania Planéty Opíc. Skvostné charaktery, skvelé dialógy, výborné herecké výkony, dychberúca atmosféra - čo viac si priať (možno aby niektorí herci nestárli - v tomto prípade moja oblúbenkyňa Michelle Pfeiffer)? Schválne som na tom nebol v kine, keďže posledná Burtonova tvorba bola aká bola, no teraz neskonalo ľutujem. Zároveň je mi ľúto byť svedkom toho ako sa divácky vkus mení, a ako sa srance stávajú hitmi, kdežto skvosty akosy prirýchlo upadajú niekam medzi zabudnuté spomienky... ()

jopal

Z textu distributora a zo zanru som velmi nadseny nebol. Dlho som film odkladal, az som si povedal, ze nejako tu nudu vydrzim. A pozri sa na neho! Dostal som vyborny relax, perfektny dej, fanatasticke herecke vykony a velmi slusne triky. Jo a este vyborna muzika, kedy ma hned uvodna skladba (Nights In White Satin) pocas titulkov chytila a vratila do rokov 70 tych. Zazitok ako sa patri a kaslem na Vase pseudointelektualne pohorsovania a kritiky. Rad si to pozriem po case opat. ()

Scaevola

Při vnějším pohledu tenhle film má všechno - zvučná jména v titulcích, hudbu od slavného skladatele, vytříbenou barevnost i Burtonovu hravost, ale... nic víc se tu neskrývá. Škoda. ()

Idoviren

Nuda, nuda, šeď, šeď... Nicneříkající tlachání stoletého upíra. Dark Shadows mají někde v hloubi pitomého scénaře dobrý nápad, ale pak je to všechno pohřbené pod tunami idiotských zvratů a pitomých vtipů. Teda, myslím, že to měly být vtipy... Všechno v tomhle filmu by mohlo být tak skvělé, barevné a na hlavu padlé, ale není. Opravdu málokdy se vidí tak zmršený potenciál. Dark Shadows ode mě dostanou jednu pidihvězdu za Christophera Leeho. A víckrát o tom filmu nechci slyšet. ()

MiniRecenze

Fanoušci Tima Burtona mějte se na pozoru!Tahle komedie nabitá humorem a to i černým je prostě parádní.Musím říct,že jsem se opravdu bavil.Napsaný scénář je téměř bez chyby a nenajde se ve filmu hluché místo.Herci si svůj prostor opravdu zaslouží a musím vyzvednout výkon Johnyho Deppa.Komedie pro celou rodinu to určitě není,poněvadž se ve filmu vykytuje pár "pikantnějších" narážek a scének.Pokud jste minimálně patnáctiletý divák a chcete se pobavit a jste fanouškem černého humoru,tak neváhejte a pusťte si tenhle komediální snímek.Má sice trochu "kolísající"konec ,ale toho si mnozí z Vás ani nevšimnou. ()

Stuck

Připadá mi, že se Tim Burton nemůže rozhodnout co z filmu vznikne - upíří romantika, drama o záchraně panství, absurdní komedie..... Ač mi snímek připadal milý, jako celek je rozpačitý ()

klapqua

Trestuhodne nevyužitý potenciál námetu a hercov!! Vizuálne opäť krásne, ale tam to bohužiaľ končí. Som veľkou fanynkou Tima, ale toto nie... Takmer nulová konfrontácia upíra so súčasnosťou, plytkosť postáv, nulové emócie... proste len show kostýmov a šedi. Jednu hviezdu dávam za Evu Green, ktorá bola ozaj krásna a v postave čarodejnice sa mi naozaj páčila. Škoda, čakala som od tohto filmu dačo celkom iné, ale tak... nie vždy sa vydarí..:) ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra