Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

ZackSawyer

Výborná moderní pohádka, super temný příběh s krásnými ženami, pohodovou hudbou, paradoxními situacemi a velmi velmi bledým Johnnym :-) Sexy pohádkový propletenec. Nic jsem nečekal ale dostal jsem a hlavně: "Krev není voda, spojuje nás, všechny". Angelique byla velmi sexy! ()

longercz

Hudba v Burtonových muzikálech se mi nelíbí, zkrátka asi proto, že je až moc 'muzikálová'. Tohle je první jeho film, kde by mi hudba zakomponovaná do děje určitě nevadila (za předpokladu, že by byla dobová a roková). Hudba je zde ale jenom jako takové pozadí doby. A doba i přes všechny ty temné stíny je to opravdu barevná a dobře se to sleduje, mimo jiné i díky klasicky krásné Evě Greenové. ()

Rockerman

Natočeno skvěle!!! Nádherné obrazy, tajuplná zákoutí a výborná muzika 70tých let, to vše je plusem tohoto filmu. Jenže je to neuvěřitelná slátanina všeho možného. Nejlíp z toho vychází právě ty temné, hororové pasáže filmu. Myslím si, že kdyby to zůstalo na této vlně, pak by vznikl vynikající film. Je tady však i ta komediální část a ta už tak povedená není. Známe Burtonovu tvorbu a víme, že takto on to většinou točí. Kdyby to však pojal více jako třeba "Ospalou díru", tak by to bylo lepší. Přesto musím říct, že některé scény (např. milostný akt Barnabáše a Angeliky) byly naprosto kouzelné a proto i přes veškeré výhrady volím nadprůměrné hodnocení. Možná, že zážitku z tohoto filmu uškodil dabing, respektive překlad z angličtiny, protože některé dialogy byly hodně rozpačité. ()

Ondr@932

Začátek a konec docela slušný, ale v uprostřed jsem se nudil. A ani to není typ filmu kterým bych byl posedlý. Skvělý Jonny Depp, ale od Tima Burtona jsem čekal víc. Docela slabota. Prostě film na jedno zkouknutí a dost. Dávám průměrných 4/10 ()

Kissak

Zatím nejlepší film letošního roku. Dokonalá hudba, kostýmy a vše na co se člověk podívá. Dobrý příběh i vtipné dialogy. Tak nevím co bych ještě dodal. Za pět. ()

Kingjiri

Vizuálně se Temný stíny dle očekávání povedly, ale zručná filmařina a zvučný jméno režiséra spolu s hvězdnym hereckym obsazenim ještě úspěch neznamená. K němu je ještě potřeba chytlavej příběh, kterej v tomhle případě uplně chybí. Bez přehánění můžu říct, že veškerý gagy byly obsažený v traileru, takže se moc smát nebudete. Přitom upír oživenej po dvou stoletích potýkající se s nástrahama "novýho" světa, byl tak skvělej nápad. Postavy byly totálně prázdný, nebylo komu fandit a nějakej celistvej děj prakticky uplně chyběl. Spíš mi snímek přišel jako slepenec několika scén bez větší logický souvislosti. I mistr tesař se někdy utne - nečekaně promarněná šance a jednoznačně adept na nejnezajímavější a nejnudnější Burtonův film. ()

darkreider

Čo sa to dialo v poslednej tridsaťminútovke mi asi málokto vysvetlí. Celý čas to bolo ešte v Timový tradičných uletených medziach, ale záver prestrelil a to tak moc, že pre mňa finále zabilo celý film. ()

figliar

Ako jednorázovka super, no na viacnásobné pozretie nedostatočné. Možno mi iba vadili masky, alebo príšerný účes Johnnyho, ale na obvyklých 5 hviezd za Deppa to nebolo. Ale tak, Burton zase nesklamal a film má aj potenciál na pokračovanie. ()

emdvojka

Podľa mňa Johny Depp ťahá tento film z priepasti podpriemernosti aj keď ako tu už bolo spomínané atmosféra tochto diela má v sebe niečo čo sa vidí málokedy. ()

cogi

komediie, která ani nenadchne, ani nezkazí náladu .. príjemné snímek do vlaku. Párkrát jsem se zasmála ... ale Burton má navíc ()

Torgal

Čakal som síce že to bude horšie a nakoniec som sa až tak moc nenudil, stále to je ale nezáživná záležitosť s Burtonom a jeho tradičnými kumpánmi (jeho manželka, Depp a tona bieleho púdru) idúcimi rutinne na pol plynu. 70-te roky absolútne nevyužité, rovnako ako konfrontácia Barnabáša s modernou dobou. Postáv je veľa, v podstate všetky sú ale zbytočné, dej je riedky a ani tradičná burtonovská poetika nejak nefunguje. 5-/10 ()

Cruchot

Je tu vše, co by divák od Burtona očekával, ale přesto tu chybí něco, co by mě do filmu víc vtáhlo. Vizuálně pastva pro oči, podpořená tradičně výbornou hudbou Dannyho Elfmana, přesto jsem se mnohokrát přistihl při pohledu na hodinky a osud hlavních postav mě byl víceméně ukradený. Škoda. ()

frbulka

Burton není mým oblíbeným režisérem, ale protože pro upíry mám slabost, slibovala jsem si od kombinace Depp, krev a temnota přece jen zajímavý zážitek. Bohužel, přesně naopak. Velice slabý děj, spousta sexuálních scén a drsných "vysávaček", takže nevhodné pro děti, pro dospělé zase příliš dětské, kupa prvků, které už balancují na hranici kýče...barevná všehochuť bez výsledku. 40%. ()

cerbygerby

Tak tenhle film mě tedy hodně překvapil, vůbec jsem nečkal po zdejším přečtení pár komentářů že mě tohle téma a zpracování tolik zaujme, ale hned od začátku mě celé to zpracování vtáhlo..dále mě udržovalo skvělé herecké obsazení kde herci zahráli fakt skvěle (upír v podání Deppa mě tedy hodně bavil)... u mě tedy 5* a 91% ()

aR3Zz

Hned ze začátku musím napsat, že jsem fanoušek dua Depp-Burton. A proto není divu, že jsem si tuto černou komedii (ale zdaleka ne tak černou jako jiné) užíval od začátku do konce. Trošku jiné pojetí, jiná atmosféra i jiné motivy daly vzniknout originální komedii s tradičně zajímavými postavami a jakš takš slušným dějem. Byla zde i hluchá místa, ale vem je čert. Nebo upír či čarodějnice... 70% ()

Plechpetr

No wow. Temné stíny se mě zdají jako úplně jiný film, než který jsem kdy viděl. Je to taková jízda vlakem nezastavující vůbec na žádné stanici. Pecka! ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra