Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

kolly13

Přetrpíte-li počátek a máte rádi viktoriánskou angličtinu s profi Deppem, jen houšť. Ale vadí-li vám nepříliš dobrý scénář, prehnané scény a předem daný závěr, radim nikoliv. ()

ReactLotus

Tim Burton je geniálny režisér. Síce jeho filmy nie sú oscarové, ale svojim spracovaním je každý jeden unikátny a svojím spôsobom úžasný. A presne toto ukazujú aj Dark Shadows (Tmavé tiene). Temné, horové, ale hlavne miestami vtipné. Kamera, kostýmy aj make-up (úžasne mrtvolne vyzerá Depp ako upír ) a kulisy vyzerajú síce niekedy dosť divne, ale hodia sa do príbehu. Scenár je priemerný, ale vtipmi a hereckými výkonmi je film viac než len priemerným. Eva Green, Johnny Depp aj ostatní herci zvládajú skvelo svoje roly. (Aby som nezabudol, je tu aj Christopher Lee, ktorý asi každého fanúšika Lotr a SW filmov poteší svojím cameom.) Zaujímavo spracovaný snímok. 6/10 ()

Igy007

Uživatelka J.Bonnie mi mluví z duše - skvělé shrnutí. .... Prostě jako když si koupíte svoje oblíbený bonbony, cena i obal souhlasí, ale uvnitř je jen naprdíno. ()

dennuska

Výprava, kostýmy, hudba a celková efektivita je jako ve všech Burtonovkách bezkonkurenční. Ale Temné stíny si však zapomněly vybrat, čím vlastně chtějí být. Ironií a nadsázkou (jako třeba Beetlejuice) nebo emotivní duchařinou (ve stylu Ospalá díra)? Navíc ani nefungovala chemie mezi Barnabasem a Victorií, která měla být pro film hlavní linií. Žádná fáze pomalého sbližování, žádné zvláštní emoce a citovost. Závěr pak vyplynul do jakési nicoty, přičemž scéna při které umírá čarodějnice Angelique až nápadně připomíná (možná trochu i díky Michelle Pfeiffer) Vaugnův zdařilý Hvězdný prach. ()

leopoldina

3 hvězdičky dávám za úzkostně vyhlížejícího Deppa, krásnou Evu Green, kostýmy, obrazovou barevnost a 1. polovinu filmu. Jinak je to pátý přes devátý, trošičku slátaninka a upřímně - posledních 20 minut by tam asi vůbec nemuselo být. Upřímně jsem se zasmála tápajícímu upírovi, který po 2 stoletích objevuje zázraky techniky a reklamy na Mc Donalds. Jeho věta: "Probudilo mě velké M" nemá chybu:-)Moje oblíbenkyně Helena mohla získat nějakou výraznější roli. Jo a Michelle je pořád kus, i když tam má tunu makeupu. Burton ale určitě nezklamal, co se pestrosti a až přehnaně excentricky vystupujících hrdinů týče. ()

lapatata

Další z variací Tima Burtona. To, co na jeho filmech bylo dříve přitažlivé se dnes již jeví jako velmi ohrané. Ne nadarmo se říká, že opakovaný vtip není vtipem. Burton se jako režisér nevyvíjí. Zasekl se někde v dobách střihorukého Edwarda, ale to je už bohužel dvacet let. Výjimkou byla Alenka v říši divů, která je z úplně jiného soudku. ()

Fhilipo

Štýlová Burtonovská záležitosť. Prostredie, kostými, atmosféra to všetko je fajn. Čakal som viac situačného humoru neviem prečo asi kvôli traileru ale velmi ma pobavili Deppove historické nadávky. Takmer 2 hodinový film by si zasluzil aspon jednu velku scenu ale nic take tam nebolo.Tento film bol pre mňa príjemná udalosť ale žiadnym filmovým zážitkom. Majster Tim ma bude musieť najbližšie prekvapiť viac, stále ho pokladám za jedného z najvýnimočnejších režisérov a tak si od neho veľa sľubujem. ()

pogoman77

Tim Burton ukončil své ,,Anglické období" a vrátil se do dob Beetlejuice. Veselý film, dobré herecké obsazení (už to není jen Depp a HBC). První Burtonův film bez proužků a spirálek. P.S. Chloe "Hit-girl" Moretz se za pár let zařadí mezi největší filmové kočky. ()

Eradin

Zase taková hrůza to nakonec nebyla. Grafická stránka byla prostě dechberoucí a výkon Johnyho Deppa vynikajicí. Úvodních deset minut bylo parádních, škoda jen, že ve stejném duchu nebyl pojatý celý film. Některé postavy i scény naprosto zbytečné, některé vtipy přihlouplé, ale pozitiv se nakonec stejně najde víc než negativ. Navíc jsem se celý film parádně bavil a ve kterém filmu můžete slyšet koncert Alice Cooper? ()

Johny.K

Opravdu jak tady tvrdí někteří chybí tu typický Burtnosvký humor. Ale moc jsem se pobavil takže dávámm plný počet hvězdiček ()

MakinaB

Hmm, no Time nevím nevím, trošku mi tam chybí ten tvůj rukopis. Občas nějaká ta úsměvná scéna, ale chyběla mi tam ta jeho absurdnost situace, ale na druhou stranu to jeho hraní s barvičkami, bylo opět bravurní. Herecký výkon Johnnyho byl opět super a já se na něj prostě ráda dívám, a když nechápala současnou dobu, stálo to za to a u hippies konverzace jsem se mohla počůrat, jen mi ten příběh přišel trošku mdlý, místy nudný a ani pěkná hudba tomu moc nepomohla. Opět střelili k Deppovi naprosto nesympatickou ženskou, které snad nebylo ani dvacet a promiňte, ale k němu se to prostě nehodí, už je to starší osoba. Postavy trošku natvrdlé, duchové a vlkodlaci lehce nadbyteční a u některých postav jsem si myslela, že tam ani neměly být a ony se tam násilím narvaly. Ovšem herecký výkon Evy Green byl úchvatný, zahrála to nádherně, ty její ksichty stály za to a prostě byla to úžasná mrcha. No, čekala jsem víc, možná ne lepší, ale ten Burtonův humor mi tam prostě chyběl. Takže sečteno podtrženo, průměr. ()

Toreador

Tak včera jsem byl na tomhle filmu, šel jsem na něj protože byla v kině akce za 50,- a byly to poslední 2 místa v kině... a světe div se jak to tak bývá když nic moc neočekáváš - ono to bylo docela dobré - né ono to bylo vlastně super! Od začátku do konce jsem se nenudil prostě mě to bavilo! (manželka byla taky spokojená a to je co říct protože filmy tohoto typu nemá moc ráda) ... abych to shrnul - na mě to působilo něco jako "nové" Addams family. ale lepší! Prostě něco jako "tohle" se musí vidět! ()

Peacy

Vizuálně příjemný film, kterému ve druhé půlce výrazně dochází dech. Od Deppa jsem očekával trochu víc, nutno dodat, že tentokrát nelze říci, že by alespoň jeho výkon držel film nad vodou. Neznám sice seriálovou předlohu, ale film nebývale překypuje zbytečnými postavami jako je Dr. Hoffman, Roger Collins, či zbytečně plochými jako Victorie Winters. Úpadek děje přichází zhruba od smrti Dr. Hoffman, kdy film přestává divákovi poskytovat jakýkoliv kladný zážitek. Vrchol marnosti přichází v závěrečném "souboji": úplně zbytečná vlkodlačí vsuvka nebo střílení do čarodějnice brokovnicí v podání Elizabeth (asi nejsem první, ani poslední, kdo tu zopakuje přílišnou podobnost s filmem Smrt jí sluší). Závěr nebudu raději ani komentovat. Byť jsem Burtonův fanda a na takovou Ospalou díru nedám dopustit, musím se přiklonit k vlně kritiků jeho posledních filmů. ()

Sathine

Bohužel, duo Burton a Depp jaksi ztrácí dech. A taky se ověřuje staré známé přísloví, že čím lepší trailer, tak tím horší film. Zde to bylo splněno do puntíku. Čekala jsem mnohem víc zábavy, vtipů, skečí, při sledování traileru jsem se opravdu zasmála, ale ve filmu snad ani v jednom záběru... Celé mi to připadalo, jako, že to vlastně nemá ani pořádný děj, není zde nic šokujícího, zvráceného, nějaký náznak toho, že tento film je od Burtona... Kdybych jeho tvorbu neznala, tak by to možná nebyl až tak špatný film, ale tím, jaké geniální snímky dokáže vytvořit, jsem byla nesmírně zklamaná. Akorát musím uznat, že Depp na blížících se padesát rozhodně nevypadá a Eva Green je setsakramentsky krásná ženská. ()

Timy68

Johnny Depp... Je herec, který mi nikdy nevadil, ale taky jsem nebyla jeho největší fanynka. Vždycky jsem četla, jak je to úžasný herec, že umí zahrát každou roli atd., ale nikdy jsem si toho nevšimla, protože jsem nikdy nesledovala, jak svou roli zahrál. Ale po včerejším zkouknutí Dark Shadows jsem se na to začala soustředit, a musím jen souhlasit. Úplně jsem si ho zamilovala. Aspoň teda v této roli. Z nejistého důvodu se mi vždycky líbil v rolích, kde je namaskovaný (Karlík a továrna na čokoládu, Piráti z Karibiku, Alenka v říši divů...), přijde mi, že v těchto rolích se s nim víc ztotožnim.. Popravdě jsem ještě asi neviděla film, kde by nebyl nijak namaskovaný... Z fotek, které jsem viděla na internetu jsem se bála, že na mě nezapůsobí kulisy z počátku 'osmdesátých let'... Ale právě naopak.. Kostýmy a vlastně všechno kolem bylo dokonalé. Vztah, který od začátku panoval mezi Victorií a Barnabasem, byl elektrizující :) Čekala jsem víc vtipných scén a míň akce, ale i tak to ve mně zanechalo dojem filmu, který bych si nejraději pouštěla od rána do večera, jen abych ho znala celý nazpaměť :-D Nevím jak ostatní, ale mě určitě nevadilo, že i přes pochmurné prostředí Cillinwoodu se sem tam občas objevily věci dnešní doby: hra Operace rychlá akce, bublinová lampa (nebo jak to nazvat:), cedule na dveřích 'Keep out' atd.. ()

dvojana

50% Chodit na to do kina je škoda peněz. Dalo se na to dívat, ale byla to směska žánrů a žádný dotažený do konce. Dokonce vykrádání sebe samého (Sleepy Hollow). Film neměl tempo. Vtipů bylo málo. Chyba režíséra a skladatele hudby. Hlavní love story mě vůbec nezaujala. Naopak duch matky - velmi strašidelný, byl skoro neukázán. Eva Green byla sexy a děsivá, tak nechápu, proč jí Depp nevěřil, že dovede milovat. Taky nechápu, proč Depp musel povraždit ty huliče trávy - zbytečné. Pro mě byl špatně prokreslený jeho charakter. Pěkná podívaná na útesy a duchy. Ale co tam měl dopr... dělat ten vlkodlak?! To byl snad vtip na konec, ne? Upíří story mám ráda, tady si z toho buď dělali srandu nebo chtěli jednou zase obnovit žánr hororu na místo love story. Ale napůl to prostě nejde. ()

davebono

Temné stíny mě celkem bavili a pěkně se koukalo nejen na Evu Green. Když jsem začínal brát tento počin Tima Burtona vážně, vzápětí mě ihned přesvědčil, že se jedná o komedii a tento přístup mi tak nějak sednul. Hibernace, upír, čarodejnice, vlkodlak, duchové a Johnny Deep objevující 20. století ... jo bylo se na co dívát, ale nic hlubšího za tím nebylo. Pro mě poctivé 3*. ()

kacudzde

Burtonova strašidelná komedie s místy dost temnou atmosférou. Kostýmy, kulisy, efekty, barevnost a hudba se mi líbila moc. Depp si upírskou roli vyloženě užívá a některé scény mě rozesmály hodně (venkovní převlek ála M. Jackson, Mefistofeles, "Nejošklivější žena, kterou jsem kdy viděl!"). Jenže celé to má bohužel jedno slabé místo - scénář. Zbrklé přeskakování mezi žánry a některá hluchá místa film trochu sráží, což je škoda. Viděno v kině 14.5.2012. ()

Shadowtear

Jsem poněkud zklamána nezvládnutím takhle nadějného snímku. Bohužel se nejedná o nic víc než průměrný film. Je vidět, že ne všechno co má nálepku Burton a Depp se za každé situace změní ve zlato. Utahané, násilně vtipné, ale především děsivě předvídatelné a nelogické. Žádná euforie, žádné nadšení, jedině a pouze zklamání. Nejtrestuhodnější je však šílená nelogičnost děje a ještě otřesnější nelogičnost chování postav. Jediné plus u mě má Michelle Pfeiffer za příjemně sehranou roli, ale jinak nemůžu říct, že bych doporučila na tento film zajít do kina. Pokud se nebude dít nic zajímavějšího až půjde film v televizi určitě se podívám znovu, ale jak to vidím teď rozhodně neočekávám žádné uchvácené a posedlé fronty před kinem. ()

MaximusMax

Absolutní sebevykrádačka bez sebemenší snahy se někam posunout. Spousta postav, spousta motivů, ale nic z toho. A sexuální scéna? Ta byla tak prvoplánově demoliční, že pro samou demolici někdo zapomněl na sex. A to tak nějak vystihuje celý film. Ano, chápu co tím chtěl básník říct, ale už to řekl mnohokrát před tím a líp. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra