Hačikó - příběh psa

Hachiko: A Dog's Story

Hachi: A Dog's Tale

Drama / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 89 min

Nečekaně dojemný film, který ze mě pořádně vyždímal emoce a taktak jsem udržel slzy na krajíčku. Hachiko je krásný pes (rasa Akita Inu) a nedivím se, že skutečný Hachiko má v Japonsku před nádražím sochu. Vystihl bych určitě taky výborně zvolenou hudbu, která vše ještě více umocňuje. Tento pro mě nenápadný film můžu rozhodně všem doporučit. 10/10*(16.5.2010)

Překrásný film o tom, jak pes dokáže být věrný svému pánovi. Překrásný film o tom, jak silný může být vztah mezi psem a člověk. Jediné co filmu vytknu je soundtrack, ale ani ten film "nezmenšil"..4,5*(29.10.2010)

Neuvěřitelně silný a působivý příběh, který na lidské city spolehlivě funguje a to ani divák nemusí vědět, že je inspirovaný skutečnou událostí. S vědomím tohoto faktu je snímek ještě více dojemný. Hačikó - příběh psa nám ukazuje sílu přátelství, které nevyhasíná ani po letech odloučení. Každý, kdo se do tohoto filmu dokázal ponořit, tak jej musel dokoukávat rozmazaně skrz orosené či přímo uslzené oči. Nebyl jsem výjimkou. Film s velkým F, už dlouho jsem nebyl u sledování jakéhokoliv snímku tak dojatý, takže nemohu dát nižší hodnocení než plné.(14.11.2010)

Pokud bychom měli napsat ódu na psí oddanost, stačilo by převyprávět Hachikův příběh. Američtí tvůrci ho natočili s citem, uvolněně a bez zbytečných komplikací. Dokonce i závěrečná tečka si vystačila s jednoduchou rekapitulací, trochu nadbytečný je pouze rámeček s vyprávějícím klukem. Hachiko: A Dog's Story je zkrátka film sice malý a nenáročný, ale stejně ryzí, bezelstný a opravdový jako vztah psa a jeho pána.(7.6.2010)

Příběh sám o sobě je velmi dojemný, ale i tak by u mě nebyl nad průměrem, hvězdičku musím ovšem přidat za pěknou režii a hlavně za úžasné psí herce - tohle je vážně sympatická rasa.(25.4.2010)