Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

rooklet

Typický americký přístup--- "ukradený" námět a plytké zpracování. Samotný příběh je sám o sobě dojemný. Není ani ve filmové historii jediný... téměř shodný námět má i úžasně zpracovaný sovětský film Bílý Bim, černé ucho...zfilmovaný sovětskými filmaři v r. 1977...získal mnohá mezinárodní ocenění a byl mnohem realističtěji zpracován... ()

DavidAAAA

Až do dnešního dne pro mne byl nejsilnějším příběhem lásky zvířete a člověka Goro... To už neplatí. Když jsem si přečetl popis filmu, myslel jsem, že to bude jen další kýčovitý příběh o hodném pejskovi. Zarazilo mne vysoké hodnocení a nádherné komentáře i těch nejpragmatičtějších zdejších přispěvatelů. Pak jsem si uvědomil jméno režiséra a začal mít strach. Strach, který se proměnil ve skutečnost a to tu, že druhou polovinu filmu jsem pro slzy téměř neviděl. A nestydím se za to. překrásně, úchvatně a přitom citlivě natočený snímek podle skutečnosti, o neskutečné psí věrnosti, věrnosti až za hrob a na celý psí život. Hallstrom se vyhnul spoustě klišé,které se nabízely a předvedl nám v celé kráse psí duši oddanou svému pánovi. Ve filmu nenajdete jedinou zápornou scénu a absolutně si nedovedu představit nikoho, koho tohle nedojme. Film dává zapomenout na zásadu,že důležitý je děj. Je to ten nejbrutálnější útok na city a podvědomí. Je to od Hallstroma ten nejpodlejší způsob, jak vyždímat z každýho aspoň slzu. Nejbrutálnější doják filmové historie. Ale díky za to. Jo, a můj pes se jmenuje Hachiko, i když to není Akita.. ()

Engelie

Silný a krásný příběh o čisté lásce psa k pánovi a naopak, který dojme, zaujme, místy pobaví a nenechá ani na chvíli chladnými. ()

asmodias33

Myslel jsem že po Gladiatorovi už nebudu nikdy plakat ale jsestli jsem u gladiotara plakal tak něžně tak tady jsem brečel fakt dost brutalně, srovnatelně z odchodem nějaké blízke osoby, ne žeby to bylo podobny ale ten plač byl asi stejny. Film samotný dost jednoduchý za tu emočni ránu mezi oči jednoznačně 4 hvězdy, troufám si možná řicit i že toto je nejemočnějši film všech dob, není nejlepší ale je nejemotivnější co jsem zatim viděl. Jo a nedoporučuji koukat na to s přitelkyni já tu chybu uděla:( ()

Dominique55

Trosku nudne zpracovane a spis nez na toho psa mi prislo ze bylo poukazano na to jak by mela fungovat rodina a zivot v ni jak to v mnohych pripadech neni. Dojimali me situace jak se k sobe vsichni chovali tak moc hezky a pes no co bych k tomu rekla, proste je to jina rasa a citi to vse jinak, ale zas nevyvracim moznost ze by to mohl udelat i jiny pes, jsme vsichni bytosti zive a mame ducha. Richard Gere a vsichni do toho filmu zapadli jak ulití, super vyber!;) ()

Rajca

Ajajaaaaaj a taký skvelý príbeh to mohol byť! Nebyť zasadenia do zidealizovanej americkej rodiny kde každý každého tradične bezhranične miluje, typického amerického sentimentu a klišé "deti napíšte kto je vás osobný hrdina". Toto ma skutočne nesmierne iritovalo a z inak zaujímavého námetu urobilo lacný doják. Režisér nevyužil potenciál pribehu a najmä v druhej polovici filmu nedokázal dej emočne vygradovať. Takže napriek inak ľúbivému Gerovi, rozkošnému Hatchikovi a nádhernej hudbe iba 3*. ()

Indominus

Vím že jsem stará plačka, tohle mi dalo dávku emocí na týden. Krásný příběh o věrnosti, kterou může člověku nabídnout jen pes (a maminka). ()

s0re

Predtym ako som si pozrel tento film, vravel som si, že nebudem plakať. Neplakal som, ale slzy v očiach som mal teda dosť. Jeden z mala americkych remakov, ktory bol natolko originalny, že jednoducho nedokažem nič vytknuť... ()

ferrari2

Absolútna blbosť. O filmoch so zvieratmi a prehnanou "láskou" k nim si myslím svoje. A toto je ukážka zle zvládnutého všetkého čo film robí filmom. Dej sa vlečie, do toho tá monotónna hudba, príbeh nestojí za nič /najprv nechápajúca manželka potom.../ a dabing... no češi už asi končia dobu kvalitného a dobre odvedeného dabingu. Dialógy o ničom a zle zvolené hlasy. Nič tu nie je, čo by stálo za to si film pozrieť. Keď už o láske psa k človeku tak potom jednoznačne Biely Bim, čierne ucho z r.1977 ()

Nowis46

Neskutečně silný zážitek, který mě dostal do kolen. Větší nával emocí a zatažení do děje jsem dlouho nezažil. Co dodat než jen že tento film musíte vidět. Skvělí zážitek. ()

TynTynka

Krásný a smutný film zároveň. Neuvěřitelné, jaké dokáže být pouto mezi člověkem a jeho nejlepším přítelem psem. To, že je film navíc podle skutečného příběhu, je mnohem více ohromující. ()

DudeLebowski

film bez silnejšej pointy, s minimom deja, kde sa použitý naratív míňa snahe o vážnejšie posolstvo. je to príjemné, je to fajn ale to je tak asi všetko co od toho dostanete... uspavajuce ()

0LiV3R

Krásny dojímavý príbeh o láske medzi psom a človekom.Perfektné zladenie hudby s príbehom.Trochu mi tam vadila malá vykreslenosť ostantých postáv ale inak som spokojný,určite každému dosť tento príbeh zabrnkal na city.U mňa 8/10 ()

Jarsey

Pro mě je ten film velmi dojemným příběhem, roli v tom zřejmě nehraje ani to, že jsem velkým milovníkem pejsků. I nepejskař, pokud se nejedná o bezcitného cynika, sna du filmu zamáčkne nejednu slzu. Že se jedná o snímek trochu nucený, hrající na city, o tom netřeba diskutovat, ale ten námět není komický nebo hororový, je to prostě citový příběh o věrnosti a oddanosti jednoho pejska. V porovnání s japonskou verzí je tento rozhodně lepší, i pes je v tomto filmu více komunikativní - divák by doopravdy uvěřil, že se jedná o toho konkrétního věrného Hačika a jeho pána, snad jen nebýt toho, že hlavní postava má známou tvář Richarda Gere :-) ()