Trhliny

• Velká Británie Cracks (více)

Drama, ve kterém zazářila Eva Green, se odehrává na internátní škole kdesi v Británii. Stejně jako britské klima, i tato škola je chladná, ponurá a přísně vyhlížející. Povyražením pro místní schovanky, které trpí ztrátou svých domovů, je jejich skokanský tým, který vede slečna G. (Eva Green). Volnost a povzbuzení se děvčatům dostává pokaždé, když jsou vytrženy ze všedních dnů a mohou spolu se slečnou G. hovořit o čem je napadne či poslouchat historky z dalekých dobrodružných cest své ochránkyně. Bohužel, tuto zdánlivě klidnou atmosféru naruší příjezd španělského děvčete, které vidí dál než za hranice pozemku školy.
Drama na motivy stejnojmenné knihy od spisovatelky Sheily Kohler vás donutí vidět samotu a obavy z jiných perspektiv. (berusche)

Popluh

Jisté režii, krásné kameře a výborným hereckým výkonům bohužel šlape na paty jen jasně daný příběh, který se ani na chvíli neodchýlí od očekávané klasiky a bez momentu překvapení tak "Trhlinám" roztrhá šanci na čistý zápis. I tak ale film obsahuje silné a nezapomenutelné scény. A María Valverde je jeden z největších talentů, jaký jsem za poslední dobu viděl. ()

Freemind

A tak jsem se těšil ... Ladná kamera, tklivá hudba a dechberoucí krajinky bohužel nezachrání tu zbývající mizérii - šablonovitý děj a prachmizerné herecké výkony (včetně křečovité Evy Green, kterou si tímto musím škrtnout ze seznamu oblíbených hereček, fuck you very much). Naprosto zpackaná je psychologie prakticky všech postav, které bezdůvodně přepínají mezi extrémními póly jen proto, aby iniciovaly další nesmyslný zvrat. Po velmi slibném úvodu se tak film propadá do sentimentálního, iritujícího, nestravitelného rosolu. Ach jo. ()

numi

Provařené téma, které drží nad vodou podprůměru ústřední herecká trojice. A kdybyste se u filmu nudili, můžete si aspoň zahrát hru Najdi v záběru chlapa. ()

Makky

Nebyť ústrednej trojky herečiek, film by nestál za nič. Dievčatá skáču do vody a hrajú sa, hádajú, nenávidia... a to všetko aby sa na konci zachovali ako úplné jebliny, majstrovstvo Evy Green sa dokonalo a táto nuda sa skončila. Bez Evy by som o tento film ani nezakopol a rovnako by aj tie dve hviezdy bez nej asi neboli. ()

blackrain

Na téma učitel-žák toho bylo natočeno a napsáno mnoho. Já doufám, že ještě mnoho bude, protože je to téma takřka nevyčerpatelné. Záleží jen na režisérovi, scénáristovi nebo třeba spisovateli jak ho uchopí a co s ním ve výsledku provede. Eva Green nebyla psychopatická a ani jiným způsobem nějak vyšinutá. Byla jen stravovaná vlastními touhami a myšlenkami, které měly za následek to, co se stalo. To z ní vlastně udělalo politování hodnou chudinku. Ale nemám ji v úmyslu co by Miss G nějak obhajovat. Souhlasím s Malarkeyem ženské dokážou být někdy opravdu hodně drsné a to je celkem slabé slovo. K čemu vlastně bylo to skákání do vody, když nikdy nesoutěžily se žádnou jinou školou a nikdy nebyly na žádných závodech. Akorát se tu ukazovalo jak byla Miss G energická, excentrická, zapálená pro věc, ve velké míře vášnivá a zdálo by se i nespoutaná konvencemi. Eva Green tu podala mimořádný herecký výkon. ()

runner85

Vau ! takýto film sa nevidí často ... ale fanatická Eva Green, krásna María Valverde a žiarlivá Juno Temple + hudba od Javier Navarrete spravili z tohoto filmu krásny pôžitok ... ()

hygienik

Najväčším pozitívom tohto filmu bola krásna výprava. Chcelo by to pridať viac deja a lepšie vykresliť vzájomné vzťahy a psychológiu postáv. Celý film som sa nevedel zbaviť dojmu, že knižná predloha musela byť zaujimavá a to čo vidím, je premárnená šanca urobiť z nej dobrý film. Silný záver ma chytil za srdce, takže dámam aj 4. hviezdu. Iné a podľa mňa zaujímavé filmy o internátnych školách. 1. Ztracená 2. http://www.csfd.cz/film/74087-pisen-za-chudeho-chlapce-song-for-a-raggy-boy/">Píseň za chudého chlapce 3. Malá princezna Tieto 4. http://www.csfd.cz/film/209578-innocence/ sa mi na rozdiel od iných hodnotiacich nepáčili. Prípadne ešte 6. http://www.csfd.cz/film/249670-domov-sedych-motylu-tummien-perhosten-koti/ ()

Dont

Film prakticky bez mužů, asi hlavně pro ženské publikum, ale nemůžu říct, že bych byl zklamaný. Eva Green tradičně skvělá jako oblíbená vychovatelka, ale v dobrém světle se ukázaly i některé mladé herečky, zejména María Valverde a Juno Temple. To vyústění celého příběhu nové španělské spolužačky mělo skutečné grády, kvituju způsob, jakým se s tím Jordan Scott vypořádala. Dovedu si představit, že nemalou část hlavně mužského publika by tenhle snímek asi příliš neoslovil, dokonce možná i nudil. No, můj případ to nebyl, zasloužené čtyři hvězdy. ()

dee-key

Učebnicový příklad, jak může jedna psychicky narušená latentní lesba a parta malých hloupých holek zničit život člověka chytřejšího a lepšího, než jsou ony samy. Je to přesně ten typ filmu, který nesnáším a který už rozhodně nechci vidět znovu. Navzdory tomu musím říct, že jak Juno tak Eva odehrály role nesympatických a nesnesitelných krav dokonale a že film rozhodně má atmosféru. Proto hodnotím čtyřmi. ()

Lord.Jim

Problém nebyl v tom, že by Miss G byla lesbická, problém byl v tom, že byla vyšinutá. Zdánlivě dodávala holkám sebevědomí, přitom je však k sobě poutala nezdravou vazbou a manipulovala s nimi. Eva Green byla ve své roli fascinující – chvílemi nádherná, chvílemi odporná. Nechtěla bych se ocitnout v jejím silovém poli. ()

berusche

Drama to je. To jsem ochotná přiznat. Mám ale bohužel dojem, že je to takové horší drama. Víte, schází tu něco, co vám napoví, kdo je aktérem. Když se teď koukám na plakát a čtu oficiální text distributora, mám dojem, že hlavní postavou je Slečna G., bohužel já ten dojem tak úplně neměla. Celému snímku totiž schází to, co v dramatech bývá, a to je alespoň náznak motivace k jednání hlavních postav. Tady nevíte vůbec nic, nevíte, co jsou postavy zač, jak se sem dostaly, a tím pádem ani netušíte, jak budou jednat a co by se mohlo dít. Někdo by mohl podotknout, že to tak má být, já ale jako divák ráda v dramatech hledám vysvětlení. Bohužel, tady jsem byla ošizena. Přesto je to slušné, má to opravdu úchvatnou výpravu a herecké výkony to vyzdvihují. SPOILER: jestli si ale někdo myslel, že se špatným koncem padnu na zadek a budu to oslavovat, tak nikoli. ()

DruidKarel

1229. hodnocený film: Jáká to náhoda, že právě představitelka slečny G., tedy Eva Green je moje oblíbená herečka podle mě se řadí i mezi nejkrásnější ženy světa. Rozhodně se jedná o zajímavý film, kdy tahle dáma, která má očividně v oblibě své chráněnkyně natolik, že jsou pro ni vším a jejich trénování je jejím jediným smyslem života. Co se však stane, když do spolku sportovkyň, které trénuje, přijde španělská dívka z vyšších kruhů, do které se slečna G. zamiluje a její tým to nese hodně nelibě. Mladou dívku pronásledují na každém kroku, ubližují jí a když ji bijí natolik, že jí jde o život, slečna G. místo pomoci ji chladnokrevně nepodá pomocnou ruku a nese velkou vinu na její smrti, to když jí nepodá malou lahvičku, která dívce pomáhala v dýchání. Dívky se pak k samotné slečně G., jimi kdysi milované ženě, otočí zády a odejdou z jejícho družstva. Film by mohl dosáhnout až na 5*, ale k pomyslnému kroku na vrchol mu zbývá větší nátlak na diváka. Chybí tam trocha napětí, více dialogů a dokonce i více prostoru Evě Green, která pro mě znamená skutečný herecký skvost. Bylo to o fous... 5* ()

Crawler-D

Celou dobu jsem měl za to, že je to jen klasická artovka. Ale asi se v těch drobných trhlinách životů postav skrývá mocná síla. ()

1frida2

"Trhlinám" jsem dala tři jen kvůli výborným a krásným a charismatickým herečkám. Jinak scénář, provedení, nic, co by mne nadchlo. ()

pufina

Úchvatné drama, kde jeden herecký výkon přebíjí druhý - nejlepší rozhodně byly Eva Green a Juno Temple. Spletitý příběh, nádherná hudba a prostředí britského venkova. Na jednu stranu se zdá být film zbytečně dlouhý, ale pomalý vývoj postupně rozvíjí jednotlivé charaktery, a mě jako diváka to v nejednom směru uchvátilo. ()

frings

Sakra, ta Eva Green ale umí! Narozdíl od ostatních několika zde píšících příspěvků mě film ani na chvilku nenudil, kochal jsem se atmosférou a psychikou slečny G. ()

Saraswati

Za veľmi nevinnou a nežnou formou sa skrýval drsný a drastický obsah. Hoci môže divák z obsahu čo-to vydedukovať už pri zmienke, že ide o príbeh z dievčenskej internátnej školy, neuberá to nič na jeho sile. Všetky herečky boli skvelé a kraľovala im Eva Green, ktorá vyžarovala magickú príťažlivosť a zároveň v jej pohľade bolo od začiatku čosi diabolské. Nuž, zradné kúzlo učiteliek... ()

forsythia

Když mi bylo čtrnáct, hrála jsem v dívčím amatérském divadelním souboru, který se rozpadl záhy po prvním úspěchu. Hru, kterou jsme hrály, mi tenhle film připomněl. Já tam tehdy hrála právě takovou Fiammu. Jinou holku, která narušila idylické pouto mezi dívkami v "nebi" a jejich "andělem", tetou Gabrielou. I to písmenko G se tu shoduje. Film Trhliny je ovšem daleko dramatičtější a Eva Green je dokonalá G. Ta naše, ta byla jen jejím slabým odrazem. Bylo to holčičí představení a tohle je holčičí film. Nicméně drsně holčičí, se všemi odstíny emocí, s vynikající gradací. Za tu nostalgickou vzpomínku na moje vlastní dospívání o hvězdu navíc. ()

KajusaK

Ohromující film, děj jde velmi pozvolna takže se do příběhu dobře vžijete. Psychopatická Eva Green a Juno Temple byly úžasné. 4* dobře udělaný film se skvělým zakončením. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze