Trhliny

• Velká Británie Cracks (více)

Drama, ve kterém zazářila Eva Green, se odehrává na internátní škole kdesi v Británii. Stejně jako britské klima, i tato škola je chladná, ponurá a přísně vyhlížející. Povyražením pro místní schovanky, které trpí ztrátou svých domovů, je jejich skokanský tým, který vede slečna G. (Eva Green). Volnost a povzbuzení se děvčatům dostává pokaždé, když jsou vytrženy ze všedních dnů a mohou spolu se slečnou G. hovořit o čem je napadne či poslouchat historky z dalekých dobrodružných cest své ochránkyně. Bohužel, tuto zdánlivě klidnou atmosféru naruší příjezd španělského děvčete, které vidí dál než za hranice pozemku školy.
Drama na motivy stejnojmenné knihy od spisovatelky Sheily Kohler vás donutí vidět samotu a obavy z jiných perspektiv. (berusche)

DannyBoy80

Vztahový film o zakomplexované učitelce a její aristokratické žačce. Vztahový film o dvou žačkach osobnostech. O křivdě, provokaci, zoufalství. Téma je vcelku obstojné, nicméně tomu něco chybí, nemáto takový drajv a chybí tomu emoce. Od mladých děvčat herecky průměrné. ()

bloodcountes

Herecký koncert Evy Green. Fascinující. Ale jako celek mě film až tak neoslovil a je moc holčičí - na můj vkus. Nicméně kvality filmu jsou nesporné, o tom není pochyb. Pomalé, hluboké - jako voda v jezeře, do kterého se neustále skáče. To podobenství je silné. Psychologie postav vynikající, nezadržitelně gradující... ()

cmenda

Eva Green fakt byla úžasná a ne jen ona ale celé tohle dílo. Na začátku sem v to tolik nevěřil ale pak začala lavina událostí a děj nabírat na obrátkách. Co mě také mile překvapilo byl hudební doprovod filmu fakt super celkem vzato není co tomuhle filmu vytknout. ()

Gumrice

Další excelentní výkon Evy Green, tahle psychopatická role jí prostě sedla. Ostatní slečny, jako třeba Juno Temple a María Valverde byly neméně dobré. Cracks je originální a stylový film, kamera má smysl pro detail a přírodu. Završil to ten závěrečný pohled mezi Evou a Junou, ten byl odzbrojující. ()

Sagara

Eva Green a Juno Temple boli obe výborné. Síce film skáče do priemerných vôd, vytiahol ho odtiaľ vydarený záver. ()

loliti

Hypnotizujúca balada o krehkom duševnom zdraví. Očarená atmosférou, nehodnotím dej, omámi ma, unáša ma, ponáram sa v nej.. ()

Maura

Ani nádherná Eva Green nezabránila tomu, aby sa z toľko očakávaného filmu Jordan Scott nestala takmer dvojhodinová nuda. A to taká nuda, ktorá zapudzuje už v zárodku tých pár zaujímavých scenáristických momentov, ktoré film aspoň trocha oživujú. Zábavné je info k uvedeniu Cracks na MFF Bratislava, podľa ktorého ide o presvedčivo natočenú "senzuálnu drámu o obsesii a zavádzajúcej láske". Mne skôr Trhliny pripomínaly nasilu vytvorenú zlátaninu všetkých možných "ženských filmov" a "ženských príbehov". Zlátaninu, ktorá nemá jasnú myšlienku a snaží sa vyvolať zdanie dramatickosti a hĺbavosti nekonečným opakovaním jedného motívu. Nie sú to len neustále sa opakujúce zábery skokov do vody, ktoré sa úplne míňajú účinku. Je to predovšetkým tá póza a presnosť, s akou je divákovi nadávkované "správne množstvo emócie v správnom čase". ()

sedlo03

Chápu, když tomuhle filmu dá někdo 1*, nebo 5*, protože záleží pouze na osobním hodnocením a hlavně dojmu, jak tenhle snímek vnímáme, ale opravdu si nemyslím, že si nezaslouží pojmenování "normální". Snímek určený pouze pro skupinu diváků , a tak to musí být vnímané. Jordan Scott již od začátku rozehrává velkou charakterovou bitvu, ve které naprosto exceluje Eva Green, jakožto psychopatická učitelka, hledající partnerku na své cestě za dobrodružstvím (dál než do nejbližšího města). Di Radfield, její dosavadní oblíbenkyně, ji naprosto zbožnuje a udělala by pro ní naprosto vše a jakožto kapitánka plaveckého mužstva, má i nejblíže k Miss G. Ovšem vše se změní po příchodu španělské dívky Fiammy (v podání fenomenální mladé vycházející hvězdičky Marie Valvarde) a Miss G zaujme na první pohled, stane se jí posedlá. Di si ovšem nechce nechat své místo na výsluní ukrást a z podporou plaveckého týmu rozehrají psychologickou hru, proti mladé aristokratce. Spor se během filmu vyhrocuje a zase uklidnuje, ale posedlost Miss G dívkou neustává, a tak je nutné udělat vše, aby se život vrátil zpátky do běžných kolejí. 1* dolů za některé nevyjasněné situace a celkově chybící článek, který by mě srazil do kolenou úplně. Škoda, doba uběhla neuvěřitelně rychle, což na to, že se to vše odehrávalo budto v prostředí školy, nebo jejím okolí je velmi dobrá vizitka. ()

kdosizrosy

Tomuhle filmu jednoznačně vévodí Eva Green, která je ve všech svých garderóbních kouscích neskonale uhrančivá a svůdná. (až člověk nechápe, proč si ta Fiamma prostě nedá říct). Bez ní by ten snímek zůstal hrozně holý. Všechno ostatní jsou totiž jen takové doplňky, sice možná hezké, ale ve výsledku takřka nic neříkající. Avšak uznávám, že o přes to, že většinu filmu děvčátka skáčou do vody anebo intrikují, zápletka není v celku úplně tak špatná. Nadto kamera je skvělá a to prostředí 30. let zkrátka nezaměnitelné. Trhliny však mají své - trhliny. Je to až moc natahované a místy proto nudí a některé věci tak vyznívají do prázdna. Navzdory tomu ale rozhodně stojí za to film vidět. Ať už kvůli Miss G anebo kvůli té nevšední atmosféře, kterou spousta režisérů v dnešní době neumí zastihnout. ()

Haniczka

Krásné pomalé drama s krásnou a vláčnou Evou Green. Podle mě to nebylo ani tak o dívkách a komunitě, jako spíš skutečně o trhlinách všeho druhu. Vymanit se z bezpečí ohrádky nemusí být vždy snadné a tulák po hvězdách pak může v reálném životě mít problémy přejít ulici. Touha po čemkoli nám může dopomoci to získat, ale nezaručí nám nic. Škoda jen, že nedošlo také na lesbickou scénu mezi miss G. a Di. A poznámka nakonec, vždy mě ta Eva fascinuje svou britskou angličtinou, kterou se prostě naučila, přestože je francouzsko-švédka. ()

Domec

Pro me hrzone rozporuplnej film. Film o nicem, ale o vsem. Obrovskej vyvoj postav, obvzlaste pak Evy Green, ktera je neskutecna a stoji to cely na ni, Juno ji prijemne asistuje. ()

arcticsky

Zajímavé exteriéry a tři hlavní role jsou důvodem k hodnocení tohoto filmu jako průměr. Hlavně Eva Green zde hraje velmi slušně....nicméně občas to celé upadá do takové divné nudy. Trochu švihu by tady neuškodilo. ()

senyor

Nudná hra na umenie, v ktorej stoja za to asi 2 scény plus vygradovaný záver s naháňačkou po lese. K tomu výborná Eva Green a slušné výkony ostatných aktérok stačia tak na 5/10, ale viac už zo seba a tejto neatmosferickej pustatiny nevyžmýkam... ()

ashtangi

Výborný film. Napadlo mě, že mohlo jít o inspiraci Sapfó, která vedla dívčí kroužek a vzplanula city k jedné člence. Eva Green byla úžasná a June Temple i přes to, že jsem měl už od začátku chuť jednu jí vlepit, podala skvělý výkon.. Poetický film s trochu nečekaným, ale vlastně velmi dobře padnoucím, vyvrcholením, u kterého mě zamrazilo. ()

edie sedgwic

Mile, osviezujuce, tak ako sa od dievcenskeho internatu kdesi v Britanii ocakava. Eva Green je nadherna, zapletka zaujimava, divak sa nenudi. Ale nic prevratne a nove film nepriniesol. ()

Rockerman

Tyto filmy z prostředí internátních škol jsou vděčné a bývají i zajímavé. Je to proto, že tam není nouze o konflikty. Ať už mezi studenty nebo mezi studenty a vychovateli. Nejinak je to i zde, kdy konflikt nastává s příjezdem nové studentky-cizinky. Přijíždí totiž Fioma ze Španělska. Nějaká nedorozumění jsou na denním pořádku, ale jinak je film poměrně nudný. Není to moc vzrušující. Teprve poslední půlhodina stojí zato. Pološílená a lesbická vychovatelka, slečna "G" zneužívá Fiomu a zadělává tak na tragický závěr, který také přichází. Škoda té první, ne příliš zajímavé hodiny, jinak bych šel s hodnocením výš. Tak 3 a půl *. ()

Fridecka

Drama z ryze ženského světa, ze školy, kam posílají dívky jež se nějakým způsobem vymykají a rodiče je domů nechtějí. V centru pozornosti září vychovatelka slečna G. v podání Evy Green. Slečna G., na první pohled krásná, sebevědomá żena s nenapodobitelným stylem jež je vzorem pro celou dívčí skupinu. Ale na druhý pohled již psychicky nevyrovnaná žena, bojující s četnými duševními démony a také žena velmi sobecká, citově chladná a nevyzrálá. Náhle se do života dívek i slečny G. dostává sebevědomá španělská dívka s modrou krví jejíž kouzlo je najednou nejzářivější ze všech. Slečna G. se svou nevyrovnanou psychikou podlehne touze a sobecké lásce, pokud tento cit lze nazvat láskou. Všechny díkvy náhle ustupují do pozadí a najevo vyplývá hořký fakt, że sečně G. nešlo při jejím zapálení pro sport ani tak o dívky jako spíše o sebe samou. Smutné drama o temných stránkách lidské povahy, kde vyniká výkon Evy Green jako největší plus tohoto filmu. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze