Trhliny

• Velká Británie Cracks (více)

Drama, ve kterém zazářila Eva Green, se odehrává na internátní škole kdesi v Británii. Stejně jako britské klima, i tato škola je chladná, ponurá a přísně vyhlížející. Povyražením pro místní schovanky, které trpí ztrátou svých domovů, je jejich skokanský tým, který vede slečna G. (Eva Green). Volnost a povzbuzení se děvčatům dostává pokaždé, když jsou vytrženy ze všedních dnů a mohou spolu se slečnou G. hovořit o čem je napadne či poslouchat historky z dalekých dobrodružných cest své ochránkyně. Bohužel, tuto zdánlivě klidnou atmosféru naruší příjezd španělského děvčete, které vidí dál než za hranice pozemku školy.
Drama na motivy stejnojmenné knihy od spisovatelky Sheily Kohler vás donutí vidět samotu a obavy z jiných perspektiv. (berusche)

TommyDiamond

Slečna G (Eva Green) působí jako silná a sebevědomá žena, která ráda vypráví o svých dalekých cestách, o svých dalekých cestách, o svých povznášejících myšlenkách, o životě… Vše je ale pouze zástěrka…. Její život i životy jejich svěřenkyň se změní po příchodu Fiammy. Slečna G v ní vidí dívku jakou ona chtěla být. Fiamma procestovala se svým otcem půlku světa, je nebojácná, chytrá i citlivá. Slečna G, tak vidí ve svém životě díky Fiommě velké trhliny, které jí ničí. Jediné jak je může napravit, je Fiommina přítomnost i budoucnost strávená s ní. Příběh končí tragicky.... Skvělý výkon Evy Green, která zvládla složitou roli na jedničku... ()

BUBO26

Všetko, čo som chcel povedať, presne vystihol Malarkey. Eva Green bola dôvodom k pozretiu filmu a vyplatilo sa. Ako vždy je skvelá, jej postava sa vynikajúco vyvíja a interakcie so žiačkami sú veľmi uveriteľné. María Valverde mi tak úplne nesadla, no nedá sa povedať, že by bola zlá. Jej postava bola ale sympatická. | Celý filmy pôsobí dosť žensky, napriek tomu je pozerateľný. No to je tak všetko. U mňa za 3*, viackrát si ho nepozriem. ()

Zl0

Kto si chce obzerať mladé dievčatká vo vode a robí mu to dobre, nech si pozrie toto. Kto si chce pozrieť dobrý film o šikane a závisti čo má spád a zmysel, nech si pozrie niečo iné. ()

GameboyNES

Podle názvu člověk čeká nějaký to softporno, že tam budou lítat škvíry, kamzíky a nutrie. Bohužel je to nudná cíťárna pro maminy k žehlení plínek. Jednu hodně slabou za Evku a Juno. 15% ()

jafuska

tento film je povedený ve všech směrech děvčata které zaujímají svoji existenci svou vlastní cestou jejich učitelky, která je lesbicky zaměřená, ale bohužel mi nebyla moc sympatická, konec svým způsobem graduje od půlky filmu a je to vlastně nečekané, děvčata velmi milá, svoji roli zahráli velmi přesvědčivě, můžu tento film jen doporučit, stojí za zhlédnutí, ()

Dashiella

Päť rokov som tento film nenávidela, dala som mu hodnotenie 1 hviezdu a komentár "Guľka do hlavy". Dala som mu druhú šancu a musím sa priznať, že ho už iba proste nemám rada. Dvíham na dve a utvrdzujem sa v tom, že Eva Green je príšerná herečka. ()

ikilledjenny

Trhliny v životě, touze a hlavně chování Miss G. Eva Green a její psycho pohledy mi moc neseděly. Přičtěte si malé plusy za atmosféru (já prostě miluju tu dobu, oblečení a tak celkově) a prostředí internátní školy. Po vizuální stránce nemám, co vytknout. ()

Cherry_Bomb

Predstavte si, že máte svoju zaužívanú rutinu, ako keby svet čo patrí vám, kde vás všetci milujú a obdivujú...spravili by pre vás čokoľvek. Ste jednoducho stelesnením niečoho čím chcú byť. Máte svoje lži a vymyslené príbehy v ktorých ste hlavnými hrdinami, ale v skutočnosti ste to nezažili, nikdy ste neopustili svoju bublinu. Všetko je tak ako má byť, je to z vášho pohľadu správne. Zrazu však príde niekto, kto žije vaše sny, niekto kto má odvahu a nebojí sa vyčnievať. Čo sa môže stať?! Zo začiatku mi tento film prišiel strašne chladný. To prostredie, pravidlá, ktoré sa musia dodržiavať, miestami mi to prišlo ako v dievčenskom žalári, kde byť je trest. A zrazu sa na scéne objaví slečna G. trénerka dievčenského skokanského tímu. Všetko sa zmení, dievčatám sa na tvári zjavuje úsmev. Akoby bola nejakým svetlom a oporou v ich samote a ťažkostiach. Bola dozor, priateľka, vzor a mnoho ďalších vecí. Niekto kto je potrebný presne tam, kde je. Ako sa film rozbieha postava slečny G. sa stále vyvíja a odkrýva ďalšie skutočnosti z jej života a pokračuje to až tam, kde divák zostáva šokovaný. A z filmu od ktorého som očakávala niečo odlišné sa nakoniec stáva dosť dobrá psychologická dráma. Pred výkonom, ktorý v tomto snímku podala Eva Green naozaj klobúk dole, neviem si to predstaviť lepšie a uveriteľnejšie zahrané. Za to Juno Temple mi prišla neuveriteľne nesympatická aj vtedy keď sympatická byť mala. Tento film ma, ale skôr zaujal z toho psychologického hľadiska. ()

DoNotCross

Malý, vypulírovaný, zářící diamant. Příběh je jednoduchoučký, ale je skvěle zrealizován díky pevné režisérské vizi. Pro mě osobně jde vlastně o variaci na pohádku o ošklivém kačátku, jenom naruby. Roztomilá studie o tom, co se stane, když do šedivého prostředí plného slepic a kačen vypustíte opravdovou labuť. Začne se vám rozpadat zavedený řád a může dojít k odmaskování přelíčené alfa samice. Co s tím kolektiv provede? Tenhle snímek asi nesedne každému, nic moc se v něm vlastně neděje. Je však promyšlený do detailu a už samotné kostýmy vyprávějí příběh. A Eva Green dokazuje, že umí ale zatraceně dobře hrát - dokáže být děsivá, krásná a zranitelná, jak si jenom zamane. Mrazivá podívaná, ve které průměrnost bojuje s výjimečností. ()

kubilov

Britská internátní škola, ponurá atmosféra, dívky nalézající rozptýlení díky své jediné volnomyšlenkářské učitelce, španělská vetřelkyně co všechno zničí a trojice skvělých hereček. Eva Green, Juno Temple & Imogen Poots. ()

PlysovyMacko

Nevýrazný príbeh o internátnej škole, kam príde dievča, ktoré vyčnieva správaním aj názormi. Napriek počiatočným antipatiám si nájde cestu k ostatným dievčatám. Potom čo ju zneužije vychovávateľka, ju ostatné zlynčujú. Moc sa toho neudeje, emócie žiadne. To skákanie do vody mi neprišlo ako veľká zábava. Ale dievčat mi bolo ľúto ako chceli ísť domov. ()

aggatka

Na tomto filme je niečo neuveriteľne kúzelného. Aj napriek tomu že dej ide pokludným tempom, akosi ma ponoril do príbehu. Eva Green ako vždy bola úžasná a nielen ona, hudba bola krásna a mám chuť si konečne prečítať jednu z kníh, ktoré čítali hlavne naše babičky. :-) Film ma úžasnú atmosféru a je fakt škoda, že takýchto filmov sa toči stále a stále menej a miesto toho je stále viac zombie kravín a filmov bez ducha ako je napríklad film Podivní... Film má aj hlbšiu myšlienku takže mňa to celé dojalo... ()

natalie15

Tento film som si pozrela kvôli dvom veciam: hudbe Javiera Navarretta a Eve Green. Čakala som od toho niečo úplne iné, ako som dostala. Cracks je pomaly plynúca dráma so zvláštne sympatickou hlavnou postavou slečnou G. a s totálne nesympatickými dievčatami, ktoré žijú na internátnej škole, s výnimkou krásnej, ale zakríknutej Fiamy. Prostredie v ktorom sa film odohráva je viac ako čarovné, jednotlivé scény sú malebné, hudba jemná a prekrásna, herecké výkony zaujímavé. Avšak, mrzí ma ten nedotiahnutý koniec a navyše, celé to na mňa pôsobí nemastno-neslano. Proste bolo pre mňa nemožné vžiť sa do postáv a súcitiť s nimi, a to je pre mňa najväčším negatívom (aj viac ako nedotiahnutý scenár). Prikláňam sa však k lepšiemu hodnoteniu, kvôli už vyššie vypísanej nádhernej hudbe, skvelej kamere a vcelku uveriteľným hereckým výkonom. 70%. ()

elanista1

Najväčšou doménou a najpodstatnejším prvkom celého filmu je nepochybne perfektne zahraná a napísaná postava internátnej učiteľky v podaní, ako inak, skvelej Evy Green /June Temple a María Valverde veľmi dobre sekundujú/, ktorá ma fascinuje v každom jednom filme. Scenár nám dovoľuje postupne odhaľovať temné zákutia jej charakteru, ale zároveň neodhaľuje úplne všetko, čo je veľkým lákadlom. Keď sa nad týmto filmom teraz zamyslím, veľa deju sa v ňom neodohralo, ale po celý čas dokázal držať moju pozornosť. Moje pocity sú na rozhraní tretej a štvrtej hviezdičky; dávam 70%. ()

xpaja

Výborný a velmi nadějný námět by měl předznamenávat stejně povedený film. Výsledek ale není takový, jaký mohl být. Ve filmu se vlastně nic moc neděje a tak si ubíhá svým pomalým tempem. Vše snímá povedená kamera, za doprovodu příjemného klavírního soundtracku. Atmosféra internátní školy je perfektně vykreslená a vývoj postavy Miss G je opravdu propracovaný a hlavně skvěle ztvárněný E. Green. M. Valverde podává také znamenitý výkon a oběma to v té meziválečné módě sekne. Jenže to prostě není ono. Film tak může lehce nudit a až závěr dokáže emocionálně zasáhnout. Dávám --- == 76 % == --- . ()

PamelaJJK

Přemrštěně nadhodnocené, rádoby psychologické, drama, které ve skutečnosti je pouhou šedivě nudnou podívanou, kterou na hranu mezi podprůměrem a průměrem nevytáhne ani charisma a neprvoplánový půvab Evy Green. Zbytek obsazení je nesympatický a protivný. Hlavně Juno Temple - ta ve mě vzbuzovala touhu proplesknout jí. Hudba je absolutně nevýrazná a nedramatická a ještě nudnější než samotný obsah Trhlin. K jedné hvězdě Trhliny ztěžka doklopýtaly jen díky Evě Green, dobré práci kameramana a přenádhérným exteriérům. A to je hodně málo, protože jsem doufal v mnohem víc... ()

MIchael90

Eva Green v této roli ukazuje proč je absolutní hereckou špičkou! Film má hloubku, postavy se vyvíjí doslova před očima, obrazově je zde perfektně zachycena atmosféra školy a jejího okolí. Drama s dávkou psychologie za jednoznačných 5 hvězd.. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze