Příběh o lásce, která se nemůže dočkat naplnění. On je v noci vlkem, ona ve dne jestřábem. Oba jsou osudově předurčeni k tomu, aby se nikdy v lidské podobě nesešli, pokud neprolomí zlou kletbu, jež na ně byla uvržena. Strhující, akcí nabitý napínavý zážitek. (Magic Box)

kolly13

Z dnešního pohledu slabota, ale dříve to mělo grády a Hauer s Pfeiffer jsou sympaťáci. Jen ta hudba, proboha už ne. ()

PTuranyi

Moderná rozprávka z produkcie Hollywoodu. Veľmi dobrý nápad, dramatické prevedenie psychológie hlavných postáv. Žiaľ všetky vedľajšie postavy sú len bábky, ktoré sa len prizerajú jednaniu hlavných postáv. ()

Pasternak

Abych dal více musel bych si zacpat uši. VÍCE NEŽ NEVHODNÁ HUDBA film naprosto zkazila. Nicméně chyb by se našlo tolik, že mé hodnocení klesá a klesá...začátek vypadal dobře, utěk z vězení mě bavil, ale jinak...znám stovky lepších filmů a desítky v podobném žánru. ()

Chlo0opek

Hezký středověký příběh. Scéna s vlkem, který se propadne v jezeře, byla velice hezky natočena a koupání v ledové vodě s bonusem poškrábání od takového vlka, je opravdu záviděníhodná:) ()

Tomx112

Moje nejoblíbenější pohádka... A ta rocková hudba, no šíleně zkombinovaný věci který dohromady dávají prostě smysl. ()

Prusovka

Moc krásný a romantický film o veliké lásce! Charisma Rutgera Hauera je omračující, krása Michelle Pfeiffer dokonalá a vtip Matthew Brodericka osvěžující! ()

HMTD

Poprvé jsem tento námět viděl v jedné epizodě čarodějek a považoval jsem ji za jednu z nejlepších,když jsem teď skoukl film kterým se tvůrci seriálu inspirovali,byl jsem nadšen a vůbec se nedivím že motiv použili,ani bych se nedivil kdybychom se brzy dočkali remaku(když je to tak v módě).Výborné obsazení a pár vtipných hlášek mladého zlodějíčka nenechá hvězdu tohoto filmu vyhasnout ani po 26 letech od natočení. ()

kacudzde

Romantická pohádka zasazená do temného středověku, na kterou se vždy ráda podívám. Charismatický Hauer, krásná Pfeiffer a příběh jejich velké lásky a krutého prokletí. Krásná výprava a některé scény ( letící jestřáb dotýkající se křídly hladiny; záchrana topícího se vlka; a chvilka, kdy se Navarre a Isabeau na okamžik vidí ve své lidské podobě ). Jedinou připomínku mám k místy dost rušivé hudbě. ()

J. K. Lister

Je to další z nepovedených filmů jako je Souboj Titánů (1981). Klasický historicko-fantazy film, kterému skoro nic nechybělo, jen hudba, hodící se akorát do akčních filmů nebo bláznivých komedií. Příběh se mi líbil, hudba film znehodnotila. ()

SONYAGENT

Rok 1985.. takže ve srovnání s filmy s filmy stejného žánru a rozpočtu velmi povedený film.. Objevení Brodericka, obsazení Hauera a vzestup Pfeiffer.. a dvě nominace, to je zázrak.. Tak i já zázrakem dávám 4 minus.. ()

Mrtvobog

Takže, tento snímok mohol byť ozaj vynikajúci nebyť: 1. M. Brodericka, 2. hudby, ktorá sa sem hodí a za 3. nemuselo to byť tak holivúdsky čisté. Inak myšlienka bola vynikajúca. ()

Unrealik

Osobně bych filmu dal dvě hvězdičky - za snahu. Přišel mi pomalý, moc se v něm nemluvilo, choreografie soubojů strašná. Nicméně když jej budu brát jako pohádku (s pěknou krajinou, povedenou hudbou) pro děti, tak věřím, že ty by mu mohly dát vysoké hodnocení, tak proto 3 hvězdičky. ()

bez1

Pro mne krásná romantická pohádka o dvou zamilovaných, kteří nemohou být spolu, protože je závistivý biskup z Aquily proklel. Nejvíce se mně líbily části, kdy pod vlkem se probořil led a sluha, přítel Filip Gaston vlka zachraňuje z vody, nebo nádherně udělaná proměna rytíře ve vlka a princezny v jestřába, kdy se oba snaží dotknout se navzájem. Je to nádherný příběh. A Michelle Pfeiffer je hvězdou filmu. ()

dagyšpandr

Příjemná středověká pohádka o nehynoucí lásce, jejíž kvalitu dost ovlivňují mé dětské vzpomínky. Z dnešního pohledu je to nezávadná jednohubka, které ovšem kazí renomé otřesný "osmdesátkový" soundtrack...ten hned zabije veškerou středověkou atmosféru. Naštěstí nehraje celou stopáž. ()

Luciaaas2

Překrásná pohádková fantasy o nerozlučitelné lásce. Dnes již kůltovní záležitost, kterou vždy s radostí zhlédnu a parádně si ji užiju. ()

reccal

Pěkný romantický příběh z historie s perfektními hereckými výkony a úžasnou hudbou - sice se do filmu moc nehodí, ale o to je to originálnější. U mě velmi oblíbený film, ačkoli delší stopáž může někoho nudit. ()

Tomulka

Prostě pohádka. Je to trochu drsnější, ale je to pro mně pohádka a vždy bude. A na pohádky já mám slabost. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Jablko nepadá daleko od šípu

Jablko nepadá daleko od šípu

23.11.2008

Ridley Scott plánuje v Nottinghamu vzkřísit legendu o Robinu Hoodovi a produkční společnost Spyglass Entertainment si myslí, že když diváky zajímá anglický lučištník, možná budou zvědaví i na… (více)