Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

Beatle

Moc jsem se u toho nenasmála. Ono to vlastně bylo vtipné jen na začátku. Ale bylo to milé, dalo se u toho vydržet až do konce. Jen to mělo trochu nevyužitý potenciál. 60%, ale za 4*, které dávám za Billa Nighyho a Martina Freemana s divnýma zubama :D ()

KasparekZabijak

Lehce nadprumerna komedie, vybornej Bill Nighy kterej mistama pripomina Johnnyho Englishe a je snad schopnej zahrat vsechno ale nejlip mu stejne jde frontman Strange Fruit v hitu Still Crazy, poradne sexy Emily Blunt a zrzavej Weasleyovic Ron, neurazi nenadchne 6/10 ()

Millanium

Humor podle mého gusta. Výborný Bill Nighy a užasně sexy Emily Blunt. Kdo má rád britský humor, nesmí mu tato komedie ujít. 85% ()

Danny F.

Počátek filmu byl živější jak v akci, humoru a tempa děje. Potom se to otočilo v klidnou, pomalu romantickou a poklidnější zábavu. Celkově je ale tento film dobrý a mě rozhodně bavil. 60% ()

zdenny

Do doby, než se všichni tři ukryli v Nighyově domě, byl film na čtyři hvězdy, pak už to byla celkem nuda s useknutým koncem. První více než polovina byla nabita anglickým suchým a uhlazeným humorem. Vlastně anglická atmosféra zde na diváka doslova dýchá. A to především díky velice sympatického výkonu Billa Nighyho. ()

L_Johnny

Jsem rád, že jsem ten večer zapnul TV. Jinak bych k tomu asi nepřišel. Prvních 5 minut jsem neviděl, ale zbytek byl teda fajn. Kdo má rád britský černý humor, ocení. **** ()

JohnSmith

Bill Nighy je naprosto skvělý a Emily Blunt není o nic horší. První část filmu, kdy se s hlavní dvojicí seznamujeme je naprosto bez chyby. Pak bohužel film ztrácí trochu tempo, ale zůstává příjemný britský humor. ()

Timak

Emily v docela nezvyklé pozici a musím říct, že se mi to asi moc nelíbilo. Není ten správnej typ na tyhle "blbky". Rupert stejně otravnej jako v Harry Potterovi a Bill Nighy už taky není nejmladší. Celkově fajn zabitých 94 minut, ale jinak nic extra. ()

fabecc1222

Jééj, tak tohle můžu :) Poctivý Britský humor, a jedna absurdní situace střídá druhou. A jako bonus překvapivě sexy Emily Blunt. ()

Krosmen

Tak nebylo to špatný, ale že bych to musel vidět dvakrát..Nemusím, ale nemusím. Určitě to byl spíš lepší, jak horší film. Vtipné to bylo skoro od začátku do konce. S výjimkou jistého hluchého místa u Nighyho doma do okamžiku než se objevila jeho drahá mother. Určitě to není aspirant na komedii století, nicméně v podzimní večer, kdy venku houstne mlha a sychravo se vkrádá pod kabáty, určitě neurazí. Nighy samozřejmě exceluje, protože film mu byl napsaný na tělo a ostatním se nedá upřít snaha. ()

ganz

"Biily come see what happens when you dont clean your gun." Příjemná komedie, která díky hercům opravdu šlape a to zvláště kvůli Billu Nighy, který je jako vždy dokonalý. ()

zajda404

Výborná černá komedie, u které se upřímně pobavíte. Je to jedna z mála, která vás díky svému svižnému tempu baví od začátku do konce. V hlavní roli osvědčený Bill Nighy, jenž v úloze zabijáka snad ani nemohl zklamat a krásná Emily Blunt, která se stala mou novou oblíbenkyní. Myslím, že i Rupert Grint začal svou kariéru mimo HP velice dobře! Kromě hereckých výkonů a povedeného scénáře se mi líbil i milý soundtrack... pecka! ()

Kurikmoon

Bill Nighty vážne dobrý. Proste elegán zabiják, ktorého si nejde neobľúbiť. Emily Blunt ja protivná ako má byť a Rupík nervózny a roztrasený. Martin Freeman pošuk z profesie. Postavy si obľúbite, ale o dosť horšie je to so scenárom. Ten je dosť fádny. Hneď po filme som okrem postáv na všetko zabudol. Takže mimo postav, len šedivý priemer. ()

Dreadd

"Who did this?" "Rembrandt." "Who?" "Rembrandt." "Give me his address. Now." Bill Nighy ztvárnil postavu nájemného zabíijáka skvěle, stejně tak jeho protějšek Martin Freeman se svým nepříliš inteligentním poskokem. Rupert Grint se nyní bude snažit vymanit se z postavy zrzavého kouzelníka a začal velmi dobře, snad bude pokračovat i nadále hlavně v komediálních rolích, které mu evidentně docela sednou. Rozjezd byl pefektní, gagy jsou velmi povedené (obzvlášť pokud v nich figuruje Victorova matka), díky tomu lze odpustit i příběh, který je jením velkým klišé. Škoda jen, že v druhé polovině scénáři občas docházel dech. ()

Kosmik 1

Velmi povedená kri-mi komedie, u které jsem se hodně pobavil. 75% EDIT 10.1.2014: Viděno podruhé a pořád mám z tohoto filmu dobrý pocit. Kvalitní anglický humor, který mě opět nezklamal. 80% ()

Zagi20

Příběh o nájemném vrahovi s klasickým, břitkým, anglickým humorem, kterému vládne Bill Nighy. Neříkám že jsem se nudil ale žádná hitparáda to taky nebyla. Co mě potěšilo bylo vidět "Rona" taky v něčem jiném než v Harrym Potterovi. A Emily Blunt potvrdila, že kritika na její jméno není oprávněná. Herecké výkony prostě předčili film jako takový. ()

Autogram

Šialená komédia podľa môjho gusta a ani nie je príliš čierna, skôr zlodejsko-vrahúňska romanca, dokonca v trojici. Kopa originálnych scén, znamenitých dialôgov a nečakaných zvratov prichádzajúcich každých päť minút. Veľká šťastná rodina môže mať aj takúto formu. Množstvo outfitov, ktoré kočka vo filme vystriedala, som ani nedokázal spočítať. Hneď sa idem zvážiť, môže to byť pri stretnutí dôležité. –––– Tony, budeš s ní spát ty. – Proč ne? –––– Takhle vypadá typická matka? –––– Kolik vážíte? ()

BuryGol

Dlouho jsem neviděl solidní britskou komedii. Bill Nighy jako staromódní hitman, zlodějka s krásnejma očima Emily Blunt a zarostlej zhulenec Rupert Grint se dostanou do pořádný kaše, kde se chladnokrevný vraždy mísej s klasickym britskym humorem. Nečekal jsem moc, a dostal jsem hodně. Komedie z Ostrovů, který za něco stojej, se pořád ještě najdou. A navíc mě potěšila přítomnost mýho oblíbence Martina Freemana. ()

prasacimor

Nikdy by som si nepomyslel, že mi bude Emily Blunt liezť na nervy. A zdatne jej v tom asistovali Bill Nighy, Ruper Grint a v podstate všetky ostatné postavy, ktoré sa správali ako totálny idioti z lacných rodinných komédií. Humor, ktorý tu mnohý velebia, šiel úplne mimo mňa. Mrzí ma hlavne nevyužitý potenciál ktorý tento film má a to že mi pokazil chuť po dobrom trailery. ()