Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

Styxos

Tak tomu říkám dobrý film, který v sobě mixuje gangsterku a komedii. Bill Nighy byl zase nehorázně dobrej, role Martina Freemana taky potěšila a Emily Blunt je fakt kočka k pohledání ()

Or!g!nal

No to byla prostě paráda!! anglický humor a Bill udělali svoje... Za poslední rok se mi nic jiného tak netrefilo do nálady jako tahle pecka! možná to není tak dobré, ale u mě prostě trefa do nálady a tím pádem i do černého!! ()

lofa

Perfektní černá komedie ve svižném tempu u které jsem se skvěle bavil po celou dobu. "What you weigh?" :-D Okouzlující Emily Blunt a zabiják Bill Nighy v roli, kterou mu snad ušili na míru...? Music: Michael Price Soundtrack: 1.London Metropolitan Orchestra - Opening Titles, 2. Fishtank Ensemble - Mehum Mato, 3. Regina Spektor - Hotel Song, 4. Imelda May - Johnny Got A Boom Boom, 5. Liam Shachar (ft. Joe Echo) - The Waves, 6. Pete Simpson/Bennett Holland - All Over Me, 7. Capella Istropolitana - 'Spring' From The Four Seasons [Violin Concerto In E Major, Op.8 No.1], 8. The Freddie Carleone Quartet - In A Mellow Mood, 9. Capella Istropolitana - "Sinfonia Concertante E Flat Major" KV364, 2nd Movement Andante Ma Non Troppo, 10. Rupert Everett - Beethoven Piano Sonata No. 8 In C Minor 'Pathetique', 11. Fishtank Ensemble - Face The Dragon, 12. Yael Naim - New Soul, 13. Dorp - Plug In The Machine,14. Beach House - Wedding Bell, 15. London Metropolitan Orchestra - Foot Massage, 16. Imelda May - Going Up Country, 17. Imelda May - Mayhem ()

giovanni3

Průměrný film od kterého jsem to víceméně očekával. Emily Blunt je krásná, ale krása není vše. Příběh není ničím zajímavý prostě nájemný vrah se zamiluje do oběti a zahodí svoji kariéru. Člověk se několikrát od srdce zasměje, ale z toho scénáře šlo dostat víc vtipu. Prostě průměr. 3z5 ()

standsiller

Veľmi som sa na tom nenasmial. Vyslovene priemerná komédia, ale Bill Nighy odrážal všednosť celkového rázu a tak sa na to aspoň dobre pozeralo. Emily Blunt mi tu nepasovala. Kleptomanka a nymfomanka v jednom. Ale zlatá ? Neviem. Veľmi som jej tie modré oči neveril. Aby som bol presnejší, chcelo to menej dokonalú ženu, ktorá by bola hravá a prirodzene milá. I keď potvora. Emily to zjavne nevie. ()

P1tr

Skvěle obsazená komedie, ve které většina herců hraje proti svému tradičnímu typu postav. Neřízená střela nicméně příliš neřízenou komedií není a nenabízí moc histerických chvil, ovšem po celou dobu vás bude udržovat ve stavu spokojenosti a mírného úsměvu mnoha kvalitními, ale decentnějšími vtipy. Takováto vyrovnanost je mnohdy více, než pár geniálních vtipů zaobalených do jinak průměrného celku. Tvůrci vytvořili mírně ujetou verzi současné reality, ve které platí jasná pravidla, která snímek jasně prezentuje a dodržuje a vzniká tak celistvý a funkční svět, ve kterém je radost strávit čas. ()

ZkuKol

Nájemní zabijáci poslední dobou v komediálním žánru letí. Pravidelně jsou starší, jejich povolání jim komplikuje společenský život a když zahoří láskou, vstupuje v platnost pravidlo o staré stodole. Lynnův snímek bohužel moc nového nepřináší. Nighy si svého zabijáka užívá, Freeman dokazuje, že mu k dobrému dojmu stačí pár minut na plátně, Grint možná jednou bude dobrý herec a Blunt je prostě rozkošná (po všech stránkách). Gagy jsou většinou vydařené, ale je jich málo, akce takřka žádná a vizuál silně nevýrazný. Lynn je pouze komediální rutinér, takže zázrak nečekejte a dokonce občas ani nerozezná, jáká scéná by si zasloužila víc prostoru a které se klidně mohl zbavit. Vyprávění mu taky moc nejde, protože první hodinu mu trvá úvod, pak se dvacet minut odpočívá a závěr se odbyde rychleji, než se udělají instantní nudle.Prostě námět i obsazení slibují víc než uvidíte, pro příště budiž jmeno Lynn varováním před průměrem. Elitní zabiják podlehne svým citům a nedodělá svůj job, to způsobí mnoho těžkostí jemu, nezabité krásce i tomu zrzkovi z HP... 50% ()

made1

Další důkaz toho, že Britové opravdu umí. Emily Blunt jako vždy rozkošná, Bill Nighty ve svém věku k nakousnutí a Rupert Grint a jeho vykulené oči, to je kapitola sama pro sebe. ()

KR4T4S

Vyvedená britská taškařice, která v lecčems překvapí. Nighy i Bluntová jsou výborní, Grint v další ronweasleyovské postavě taky OK. ()

widla

Bláznivé přestřelky, honičky v mini autě a k tomu mrtvý papoušek! No zábava od začátku do konce :D! ()

Cejny

Výtečná britská komedie, nic mi tady nechybělo. Humor, napětí, dobrý děj, i trocha romantiky. Herci zahráli parádně, perfektní Bill NIghy, okouzlující Emily Blunt a odpotterovaný Rupert Grint dali filmu parádní šťávu. Zábavné a střeštěné scény od začátku filmu až dokonce mě pořád udrželi ve střehu a skvěle jsem se bavil. 90 % ()

Firebug

Hodně příjemná a zábavná podívaná s jedinečnou atmosférou. Na ty 4* to ale stejně vytáhla až perfektní herecká sestava v čele s excelentním Billem Nighym. Dost mě dostával i Martin Freeman a překvapivě i Rupert Grint. Pohled na jeho herectví mám prozatím nezkreslený emocemi, protože jsem doposud na všechny Potterovky z vysoka sr.l a opravdu mě mile překvapil. ()

fruitbueno

Tři hvězdy podle tří hvězd, které ve filmu září: Bill Nighy, Emily Blunt a slizoidní Martin Freeman. Tu a tam vtípek Ruperta Grinta. Ale čekala jsem víc, mnohem víc. Škoda. ()

BMAJTZ

Film laděný na podobné vlně jako například Lock, Stock and Two Smoking Barrels případně Snatch. Podobně laděným je myšleno to, že z něj mám podobný pocit, nikoli to, že by šlo o vykrádačku. Kouká se na to poměrně dobře, protože dramatická a komediální část jsou skvěle vyváženy, a přestože nejde o čistou komedii máte po shlédnutí tohoto filmu pozitivní pocit. Navíc Bill Nighty je skutečně perfektní herec, Emily Blunt mi přišla poměrně otravná, ale to bude spíše tím, jak byla její postava napsaná a Rupert Grint mi do filmu prvně nezapadal, ale nakonec tam pasoval přesně. Film ideálně k odreagování po náročném dni. ()

pavcas

Vtipná, svěží komedie s krimi prvky, od které jsem ani omylem nečekala takovou zábavu. Emily Blunt okouzlující jako vždy, Bill Nighy šarmantní jako vždy a Rupert Grint roztomilej jako nikdy.:-) A jako bonus Martin Freeman v roli nájemnýho zabijáka s nagelovanými vlasy, na hony vzdálený své roli Watsona v Sherlockovi. Ach Ti britové! Je těžký je nemilovat! ()