Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

DannyBoy80

Jo bavilo mě to. Lehce černohumorné. Odlehčený film, který prostě pobaví svou absurditou. Herecky celkem zvládnuto. Troch suchého britského humoru a krásná Emily Blunt. Nájemnýma zabijákama a mafií se to tam jen hemží. ()

vander19

Zaujímavá komédia, kde je jasne vidieť kombinácia rôznych emocionálne aj povahovo ľadených postáv. Kľudas, búrliváčka a mladík z Harryho Pottera čo si rád dá jointa. Všetci hlavní herci boli na pohľad príjemný, len trošičku to mohlo byť akčnejšie a bol by som fakt spokojný. Príbeh je jednoduchý pritom, ale dokáže diváka pobaviť. Bill Nighty ako hlavná postava mi prišiel úžasne precízny, ale Emily Blunt ako vyšinutá zlodejka mi občas liezla na nervy. Rovnako oceňujem aj dej, resp. lokácie, kde sa film odohrával. Londýn príjemný ako vždy a vidiecke sídlo bohovsky rozmanité. Svoju vlastnú úlohu tu zohrá aj Victorova mama, taká typická mámuška akú poznáme hmm asi zo žiadnej komédie:-). Martin Freeman ma prekvapil, je to proste herec chameleón a ten jeho úsmev, tak úchylného zabijaka nemal chybu. ()

Strandmon

Výborná komedie s klasicky suchým britským humorem, který jinak příliš nevyhledávám, ovšem zde mi sedl perfektně. Chemie mezi hlavními postavami je luxusní a nesmírně zajímavý byl i konec. Palec nahoru! ()

Zyne

Hudba: Michael Price...naprosta bomba. po dlouhe dobe opet film, ktery me bavil od zacatku do konce, nemel vylozene slabych mist a obsahoval skvele herce - Nighy je vyborny, Emily sladka a Grint tak nejak nevadici (: k tomu skvela hudba a pro me jeden z filmu, ktery hned davam do sve osobni topky. ()

Phorbo

Velmi pěkné komediální drámo. Bill Nighy je tady docela neodolatelný. Zprvu jsem si na něj neuměl zvyknout když měl ten knírek. Posléze však jeho chladná (a poté zamilovaná) mysl je uchvatně napsana. Takový chladný zabiják v rouše beránčím [och jaké to klišé :D]. A další herci jako Blunt, Grint a Freeman dodávají tomudle filmu ty 4*... škoda té jedné. Díky velmi prostému konci kdy už od 3/4 filmu člověk vlastně ví jak film skončí... Ale na jedno odpoledne je to príma podívaná. 8/10 ()

Cong

Strašlivě wannabe cool film. Scénárista musel při své práci uvažovat asi nějak takto: Filmy o nájemných zabijácích ty sou přeci "in" už ze svý podstaty, ne? Postavy se budou všechny chovat pořádně mimózně a na logiku se vůbec zvysoka kašle, vždyť je to přece ztřeštěná komedie, tak se to nějak snese a vona z toho nějaká zábava nakonec vyleze. No a pro úplnou jistotu tam přihodim pár učebnicovejch cool scén - několik tlachajících lidí mířících na sebe zbraněma ( a radši hned víckrát ), ustřelený ucho a na závěr jako zlatý hřeb - babču s brokovnicí ! Aspoň, že ten Bill Nighy je dost dobrej a co se dá tak zachraňuje ( ale to on skoro ve všech filmech ), zbytek hereckého osazenstva už na tom bohužel tak slavně není - Emily Blunt je otravná, Rupert Grint zcela zbytečný a Martin Freeman zoufale nevyužitý. ()

AIMÉE

Téhle britské komedii s Billem Nighym a Emily Blunt jsem nemohla odolat. Navíc téma, které se tu nabízí - nájemný vrah hodlající pověsit řemeslo na hřebík s jedním malým posledním odklizením jedné nepohodlné zlodějky je více než slibné. Pro mě natolik slibné jako herci samotní. Ovšem Nighy opět vyčuhuje nad veškerým ansámblem, s přehledem a ležérností si to brázdí skrze celou stopáž filmu. Ten chlap je snad šaman, dokáže si zgustnout na roli rockového manika v Lásce nebeské, šéfa rádia plovoucího na lodi, seriózní roli z dob nacismu, ministra kouzel v příběhu o Harry Potterovi atd. atd., zkrátka mě vždy umí překvapit jak pestré charaktery ztvární a především s jakousi nonšalancí ne-li samozřejmostí je probudí k životu. Není tomu jinak i ve Wild Target - není pochyb, že je to právě on, kdo tahá za nitky. ()

mazadlo

Příjemně uvolněná komedie která tu zase pár let chyběla....konečně! Ujetá, střelená a systematicky vedoucí k jasnému konci....KDE JE KOČKA!? ()

sona123

Ach ta láska! Neřízená střela je velmi zdařilá (vím, že není úplně francouzská, ale vyznívá tak), velmi svižná komedie, jakých je jako šafránu. Bluntová je kouzelná a musí motat hlavu nejen Victorovi, ale i většině diváků, ženské polovičky nevyjímaje. Není to vůbec trapné či klišé, no a když se pomine hlavní myšlenka - kterak se profesionální zabiják, mistr v oboru - zamiluje do své oběti, je to opravdu výtečné. ()

Marys

Taká milá chutná akčná komédia na anglický spôsob. Herci pasovali do rolí, dĺžka bola tak akurát úmerná, pobavilo, ale určite sa tento film nevryje nejak do hĺbky mojej mysle. ()

Ollie235

Jeden z filmů, kdy jsem od úvodní scény věděl, že se mi bude líbit. Dvojice Nighy - Blunt si sedla výborně a i Weasley (uhm, sorry, Grint...) mě ve své roli docela bavil, byť si stále nemyslím, že jako herec za něco stojí. Škoda, že tomu ke konci trochu dochází šťáva, jinak je to ale pohodová bláznivá jízda, kterou mohu jedině doporučit. ()

Mikino00

Vtipná až bláznivá komedie se smrtícím nádechem stojí hlavně na hercích. Obzvláště Emily Blunt je v první polovině svou střeštěností naprosto okouzlující, škoda, že pak film sklouzne k laciné romanci. Film skutečně drží ústřední trio, jelikož dějově to žádná sláva není. ()

filipvrbik

Geniální krimi komedie, ve které zdánlivě nesourodá trojka Bill Nighty, Emily Blunt a Rupert Grint čelí bandě zabijáků a vytváří při tom neuvěřitelné množství vtipných i mrazivě vtipných momentů... Samozřejmě jsem na to koukal kvůli Emily Blunt, která je tu fakt k sežrání, ale jak se ukázalo celý film je naprosto skvělý. Jediné, co mi tak trošku vadilo bylo, že jednoho z hlavních záporáků hrál Martin Freeman- aneb pozdější Bilbo Pytlík, takže mi do té role prostě nějak neseděl, i když tu krvelačně zabíjel s chladnou krví. No dlouho jsem se u podobné žánru tak nepobavil, je to skoro stejně dobré, jako Můj soused zabiják a Banditi...97% ()

Kamas

"Vždyť jsem ukradla jen necelý milion. Nikomu jsem nic neudělala. Proč jsou lidé tak malicherní.." Výborná komedie, bláznivina na francouzský způsob. Já se fakt bavila.. ()

mira007

Bill Nighy jako nájemný vrah vs. jeho oběť podvodnice v podání Emily Blunt.  Černohumorná komedie se spoustou hlášek, která docela i funguje a ikdyž začíná trochu kostrbatě, dá se na tu odlehčenou vlnu naladit a pobavit se. ()

Garch

"Klíče!"... / Dál už humor spíš prostřední. Automobilová honička Londýnem byla nejslabší, až televizně natočená část. Tři jsou až moc. ()