Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

Rssa

Gangsterka, která se snaží být cool a vtipná, ale přesvědčivě ji to vůbec nejde. Neuvěřitelný vztah mezi o 50 let (přibližně) rozdílnými postavami, neřešené vraždy, přehrávající herci....veskrze průměrná záležitost. 60 % ()

Holina

Vynikající černá komedie ještě ze staré školy. Nighy sem sedne jak prdel na hrnec. Parádně jsem se pobavil, doporučuju na večer jako relax. ()

Stružák

Akční / Komedie / Drama / Krimi? :-D Komedie určitě, drama a krimi v žádném případě. Akční komedie, když přimhouřím obě oči. Na komedii je Neřízená střela ale moc málo komediální (nahlas jsem se smál asi dvakrát). Bill Nighy dělá co může, aby diváka udržel u obrazovek a docela se mu to daří. To se však nedá říct o Rupertu Grintovi, kterému role nějak nesedla a většinu času působil spíš trapně. Neřízená střela se pak stává dalším z řady filmů, kterému jenom prospěje, když jej člověk bude sledovat s lahví vína v ruce. ()

Michalechal

Takhle kvalitní komedie se netočí v USA ani nikde jinde, ty jsou prostě z Evropy :-) Nájemný zabiják chránící svou oběť, přitom zaučuje svého nástupce, jeho matka hrdá na rodinnou pověst zabijáků - přehnané - ale vtipné, nenudil jsem se ani chvilku! ()

tom.nosek

Svěží akční komedie spíš konverzačního rázu s promyšleně vtipným scénářem (taky Británie a Francie - co čekat jiného). Film je krátký, takže opravdu dobře odsýpá. Určitě bych doporučil každému, kdo má náladu na odlehčený akční film. PS: Martin Freeman jako záporák je fakt hodně dobrá volba. ()

EKLEKTIK

"Záležitost byla vyřízena." Bezdůvodné střílení do nevinných občanů, bezúčelná destrukce bytového zařízení, neustálé hašteření a sexuální narážky suplující nedostatek slovního humoru, umocněné absencí logického myšlení a se šťastným koncem fungujícím na principu "Deus Ex Mamina", nikoliv Machina, tak toto je můj popis tohoto filmu, který zde má 75% ()

bloodline

Koncept situačnej komédie tentokrát britskému impériu trošku nevyšiel. Akokoľvek Bill Nighy a Emily Blunt hrajú, čo im sily stačia, ten povestný ostrovný humor míňa vkus pevninového diváka viac, ako pripúšťa pravdepodobnosť výhru v jackpote pri ruskej rulete. Wild Target funguje pri predstave nenáročného trávenia popoludňajšej siesty ako ašpirant na prienik medzi humornú smotánku. 3 a 1/2* ()

AduskaV

Tak tahle černá komedie mě opravdu baví! Už od první minuty jsem věděla, že se koukám na výjimečnou, neotřepanou, moderní komedii. "Half now, half later" si mě hned získalo. Líbí se mi na tom styl jakým je to natočeno se skvěle doplněnou hudbou. Emily Blunt je jako vždy okouzlující, Rupert Grint je trochu za hňupa, ale za dobře zahraného hňupa (po Ronovi ani stopy), no a Bill Nighy je prostě třída a tahle role mu perfektně sedne. Everett a Freeman už jsou jen třešničkou na dortu této bláznivé honičky. Smála jsem se od začátku do konce, humor spíše vyplýval ze scén, než že by vyloženě scénáristicky tlačil na pilu. Ráda si film pouštím opakovaně....taková výborná komedie se bohužel nevidí každý rok. ()

Darik

Jako akční obstojné, jako komedie velmi povedené a jako drama se mi to taky líbilo. Podle mého názoru je to velmi dobrý film po všech stránkách. Myslel jsem, že jen zabiju trochu volného času a ono se mi to moc líbilo, což jsem tak trochu nečekal. Jen škoda že tam Rupert Grint nedostal trochu víc prostoru - bylo by to o to humornější. A Bill? Tan jako vždy nezklamal. 80% a plusko k tomu:) ()

Lionheart

Téma již hooodně provařené, ale skvěle podané. Prostě britsko-francouzský styl, který mi šmakuje. Emily Blunt byla sice nesnesitelná, ale o tom to vlastně bylo, ale bezkonkurenčně nejlepším byl Bill Nighy, který si svou roli neskutečně podával. Překvapil Rupert Grint - má potenciál stát se komediální hvězdou. No na pět hvězd to vlastně není, ale tak mě to překvapilo, že přimhouřím očko. ()

ondrula

Typická moderní britská komedie. Hezky se na to kouká, ale zábava to není. Největší dojem na mě udělala roztomilost Emily Blunt coby cynické a nenapravitelné zlodějky, která má radost ze života; to bylo takové osvěžující. Pokud si dobře pamatuju, tak jsem u téhle komedie ani jednou nezasmál, akorát jsem si pomyslel, že spousta fóru je strašně plnoplánovitých a že se tomu může smát jen blbec. A Rupert tam byl asi jen proto, aby se uprd, protože skutečnost, že tenhly nesympatickej zrzoun přicmrndával v Harry Potterovi ještě neznamená, že je to nějakej zvláštní herec. ()

Hanes88

Zajímavý pohled na nájemné zabijáky :-). Určitě příjemná komedie. Viděl bych to na takový dobrý průměr. 65%. ()

Disease

Oldschool krimikomedie, až tak oldschool, že kdyby to nebylo britské ale americké, myslel bych si, že je to nějaký remake. ()

Teabag

Skvělý Bill Nighy, roztomilá Emily Blunt a roztržitý Rupert Grint ve vcelku zajímavé britské komedii? Proč ne. Nebýt trochu nekonzistentního scénáře a nedotažených postav, bylo by moje hodnocení lepší. Solidní 3*. ()

angloumene

Většinu času příjemná komedie s tou správnou mírou trapnosti atp. Naneštěstí v některých momentech sklouzává do hlubokých vod kýčovitosti a nejapných vtípků, což mi značně znepříjemnilo celý zážitek. Od britské komedie očekávám něco trochu víc na úrovni. Celkově 60%. ()

jasiska

Zvláštne, ako pomerne neoriginálny príbeh môže byť pretvorený v takýto svieži a úsmevný film. Celkovo by som povedala, že Wild Traget je niečo medzi Fantomasom, Ružovým panterom (pôvodným) a Šakalom (tiež pôvodným) - killer combo :-) ()

peetriss

Pověstný britský suchý humor je pro mne vždy sázkou na jistotu a výjimkou není ani Neřízená střela, která se ukázala jako skvělé pohodové tonikum plné vtipných situací a hlášek. Výborný a přesný Bill Nighy coby elegantní a zásadový nájemný zabiják a naprosto kouzelný a půvabný živel Emily Blunt, která jeho zásady zbortí - lépe obsadit tuto dvojici snad ani nešlo. Rupert Grint je jen dobrým doplňkem do tria. Tuto inteligentní britskou taškařici mohu jen doporučit. ()

Simbet

Od skvělého hereckého obsazení jsem očekávala přece jenom trošku víc. Bill Nighy se nějak nemohl ponořit do svého obvyklého suchého humoru a rozhodně bych si je nedávala dohromady s Emily Blunt, to fakt nejde :) Rubert Grint tam jen tak pro nic za nic přicmrndává, takže celé to táhne Emily Blunt, které se to povedlo parádně. Nějak jsem si ji nemohla představit v roli lehkonohé zlodějky, ale vyšlo to. Kdyby tam bylo trochu více anglického humoru, bylo by to lepší. ()