Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

Mira90

Sexy kleptomanka Emily, pravý anglický gentleman/suchar Nighy, šílený Bilbo, militantní matka, Ron Weasley?! and sooo much fun!!! Marně si vzpomínám na romantičtější scénu, ve které by figurovala masáž nohou... Každá skvěle zahraná scéna, každý parádně napsaný dialog vás nutí se smát. Znovu a znovu. ()

netWoor

Komedie, založené na dementních padouších (ne že by klaďásové byli z Mensy) už mě dělší dobu neberou ... ()

Acrobat

Emily Blunt spôsobuje nefalšovaný prílev emócií pôsobiacich na CNS a tým pádom vašu následnú radosť zo života. Improvizácia vzťahov vo fiktívnom, detinskom a až naivnom vyrozprávaní kapitolky 3 životov v Londýne. Európa dodáva tomuto jednoduchému snímku punc srdečnosti, kde sa smeje z pravdy vo filme ukázanej, scénke kvalitne pripravenej. Ja nemám rád tieto typy filmov, ale svetu odovzdaná geniálna herečka súčasnosti s fantastickým bezprostrednosťou, geniálny mimik Nighy, vždy úsmevný Ten z HP a nacisticky úlisný Freeman s asistentom, ktorý sa dožaduje vzkriesenia Rembrandta van Rijna. Takýto film musí zabaviť frontálne a masívne zvolenými prostriedkami ináč je to stoka zabudnutia. Zábava úprimná, preto spokojnosť... „Ožívam, pretože tvoj dotyk. Žijem, lebo tvoja tvár. Nanebovstupujem, lebo existuješ.“ (videné 15.05.2015,JOJplus) ()

neo93

Skvělá britská komedie. Bill Nighy jako nekompromisní najemný vrah ze staré školy, který dostane další obvyklý úkol. Najít a zabít jednu mladou bezstarostnou ženu v podání Emily Blunt. Jenže nejprve mu stále uniká a není možné ji zavraždit a poté, když ji může zabít, tak to prostě nedokáže. Naopak se stane její ochranou před druhými zabijáky. Do toho všeho sem jim připlete do cesty mladý muž Rupert Grint, který musí s nimi také útíkat. Celkem jednoduchý děj filmu, který ale parádně odcípá, když sledujete takovou zajímavou trojku, ještě k tomu tak výtečně obsazenou. Je to zásluhou právě těchto herců, kteří obstarávají zábavu a proto je tento snímek tak dobrý i se svižnou hudbou. ()

mira.l

Skvělý film, taková trochu černá a trochu detektivní komedie, u níž jsem se celou dobu výborně bavil, nejenom při bláznivé jízdě Londýnem v malém Fiátku, který našla Rose u pumpy s klíčema, protože ho nikdo nechtěl:), skvělý Bill Nighy, no a Emily Blunt? Tak ta si mně v tomhle filmu zcela podmanila, ta její veselá zlodějka byla prostě perfektní, Emily si roli užívala, a navíc se na ní i hezky koukalo. Tady není celkem co řešit, za plný počet. ()

Henry Morgan

Vezmu-li to s totálním nadhledem, tak uznávám, že to byla slušná prdel, ovšem od filmu z prostředí nájemných vrahů jsem čekal asi o chloupek větší drajv, šmrnc a vůbec... takové to něco, co film udělá nezapomenutelným. ()

Khamsin

Ale jo.. šoupnu této komedii plný počet. Trochu jsem na tento žánr už zanevřel, jelikož v 21. století jsou komedie buďto plné stupidity a nebo jsou komediemi jen na papíře a člověk je rád, když se za celou dobu jednou či dvakrát uchichtne. Opravdu vtipných komedií, které zároveň nejsou plné lidské vypatlanosti, je jako šafránu. A jsem tedy rád, že jsem narazil na takovýto vzácný kousek. Bavil jsem se dobře, nemám co vytknout. Skvělá komedie. >| ()

Ceberus

Docela vtipné, jen "Ron Weasley" mi tam připadal úplně zbytečný - jeho roli začínajícího zabijáka by klidně mohla přibrat svůdná Emily. Takhle mám pocit, že tam byl jen proto, aby ten ohýnek mezi postarším pánem a mladou slečnou nevypadal moc creepy. :-) Bez "Rona" a s mladším zabijákem by šlo o pěknou standardní romanťárnu. ()

zmates

Překvapivě docela dobré. Obrovský podíl na tom má charisma všech herců, zvláště Nighy, to je zkrátka charakter. Vtip je většinou vkusný, čistokrovně britský a s rozumem dávkovaný. Není to kousek, který se vám vryje hluboko do paměti, ale na jeden zimní večer s popcornem královsky postačí. ()

danielK

WOW! Tak tohle byl odvaz, dlouho mě už film takhle nepobavil! Začátek je akční a přitom strašně roztomilej, jako by vypadnul z komedií 70. let - a odvaz nekončí, film se ubírá tak plynuje a přirozeně, že vám ani nepříjde, že na pozadí se odehrává drama v duši chladnokrevného zabijáka. Film je navíc bravurně obsazen - Bill Nighy je kouzelně britský, Emily Blunt spolu s Keirou Knightley jsou nejlepší britské současné maldé herečky, Rupert Grint je bezmála příjemný a rozhodně má potenciál na "making fun", Eileen Atkins neá chybu a Rupertu Everettovi záporáci sedí bezmála tak jako Martinu Freemanovi! HODNTONÍM 5/5 ()

freyinec

Příjemná komedie. Sice nehýří originalitou, ale hlavní protagonisté si vás získají. Nebudete se popadat za břicho, spíše tak usmívat pod vousy.... ()

RajCZitko

Na čsfd dobré hodnocení, tak si říkám že by to mohlo být dobrý. Jo ono ale ejhle. V některých scénách jsem se musel odhodlávat, abych film nevypl a naopak v některých to nebylo tak špatné. Nicméně se dle mého jedná o naprosto jednoduše zapomenutelný film. Proto dávám pouhých 45% což jsou 2* ()

Uhura

Slibný námět se skvělým obsazením skončil humorem tak suchým, že jsem ani nepostřehla, že by tam nějaký byl. Všechno nadějné a vtipné se vyčerpalo trailerem a prvními asi tak 10 minutami, ve kterých byla cítit mile francouzsko-britská nálada. Zbytek je bohužel pouhou utahanou nudou. ()

touchud

Celkem příjemná oddychovka, místo se člověk zasměje, místy trochu nudí. Nic převratného, průměrná komedie. ()