Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

Torgal

Anglicky suchá čierna komédia - žáner, ktorý som už dlho nevidel (naposledy asi Univerzálna upratovačka). Škoda, že tempo a kvalita humoru úvodnej polhodiny po presune do domu Billa Nighyho postupne skapíňa až kým divákovi neostane len pohľad na úžasne hot Emily Blunt. K trom hviezdam hodnotenie ale nejak dokopem, hlavne vďaka ako vždy lahôdkovému Nighymu, ale aj nablblému Grintovy, ktorého bolo osviežujúce vidieť mimo Pottera. 5+/10 ()

ZackSawyer

Pohodový rodinný film :-D a zejména idylka. Mám rád tyhle romance. A už se těším až se mě nějaká dívka zeptá kolik vážím ;-) ()

FanKalEl

Ten kto miluje britský humor nech neváha. Film ma bavil od prvej sekundy až po poslednú. Herecký výber je geniálny a Emily je tu neskutočne sexi. Jediné čo tu chýba je nápaditejšie finále. (90%) ()

chrispe

Celkově mám z filmu dobrý pocity a to hlavně díky úžasnému výkonu Billa Nighty. Za něj pět hvězd. Emily Blunt zase zahrála takovou kachnu, že jsem Victorovi fakt přála, ať ji dostane hned v těch prvních minutách. Má to sympatickou délku, celkem to odsýpá a umělý úsměv Martina Freemana nemá chybu ;) ()

anitae

Bill Nighty jako štramácký nájemný zabiják s nebezpečnou matkou, Emilka jako moc roztomilá zlodějka na zabití a k tomu se namane naprosto nepoužitelný svědek...a já se dobře bavila. ()

Mianelia2050

Příběh velmi zajímavý, zábavný a promyšlený. Moc se mi líbilo i obsazení herců, hlavně Ruperta Grinta, Emily Blunt a Billa Nighy. Velmi se hodí. Je to jeden z těch filmů, na který se dá i vícekrát dívat. Hudba zajímavá. ,,Ž'done, ž'doné, žej'doné" - letěl, letěl jsem, létal jsem :-) (nevím, jak se to píše tak se omlouvám). ()

Chosef76

Suchý anglický humor s francouzskou příchutí vytváří velmi vyvážený příběh. Plně souhlasím s Victorem Maynardem, že jeho poslední "zakázka" není k zakousnutí, ale k nakousnutí....Emily Blunt je jako vždy esencí smyslnosti a lehce vulgárního šarmu :) ()

ing.man

Skvělá první polovina. Je fakt, že konec mohl být víc pokažený, ale i tak dvám za 5*. Přidal jsem i jinde a tak přidám i tady. Komedie se dají ještě pořád točit. ()

Lupes

Hmm, vtipné a poněkud... dětské. Jo, a taky se vám může stát, že si celou dobu budete přát, aby Bill Nighy svou práci dokončil. A že po vizuální a hudební stránce vyzní film "šíleně francouzsky" (tak pravil Malarkey) :) je jenom dobře. ()

E lan

Výborná podívaná, která nenudí ani chvilinku. Francouzská předloha v britském zpracování, vynikající herci, černý humor a pěkný hudební doprovod. Toto je film, který stojí za to. Nade vším exceluje Bill Nighy:-) ()

markotter

Velice příjemná krimi, která ze začátku nabere obrovské tempo, které kdyby se podařilo udržet, tak hodnotím maximem. Bohužel se to nepodařilo, kdyby film trval o 10 minut méně, tak by mu to prospělo.Ale i tak mě skvělý Bill Nighy společně s Emily Blunt hodně dobře pobavili. Zajímal by mě původní snímek, asi se po něm mrknu. ()