Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

wairau

Přestože mi Emily Blunt místy nehorázně lezla na nervy, povznáším se nad to. Britský černý humor v tom nejlepším podání. Báječná komedie, kdy člověk neřve smíchy na celé kolo, ale usmívá se a pochechtává takřka po celou dobu. "Who did this? -Rembrandt. -Who? -Rembrandt. -Gimme his address. Now. -He´s dead. -Dead? When? -Three hundred years ago." ()

RoryWhite

Jedou na plný pecky a podruhé dokonale uhlazený. Na první pohled dvě naprosto neslučitelné možnosti, ale to je jen předsudek. To, co může na první pohled působit jako „uhlazené“ a „strohé“ je přitom dokonalou předehrou k zábavnějším částem filmu, ale asi tak po čtvrtině filmu si uvědomíte, že právě proto je to tak vtipné a poutavé. Britové mají zvláštní humor a obrovskou odvahu. Udělat z nájemného vraha hlavního hrdinu a zasadit ho do komedie tak, aby z ní nevzniklo klišé, si jisto jistě zaslouží obdiv. Možná proto se mi tak líbil, je to příjemná oddechovka po všech těch vypjatých dramatech. ()

KITTbx

Absolutně, absolutně skvělá komedie, smál jsem se po celou dobu filmu, poslouchal jsem to na sluchátka a rodinku jsem pořád rušil smíchem :-) Rozhodně je to v poslední době ta nejlepší komedie, co jsem viděl. Komedie, která je Anglicky suchá a přitom tak nádherně Francouzsky odlehčená. Bill Nighy jako vždy perfektní, Emily Blunt krásná a zábavná no a Rupert Grint, pro mne snad první film mimo HP, kde jsem ho viděl a potěšil mne. ()

pee-jay

Přesně jak píše misiacik. Snad nejhorší ostrovní film, který jsem viděl. Co jinde fungovalo dokonale mě zde akorát nasírá. ()

sisaq

Po dlouhe dobe zabavna komedie, s vynikajicim britskym humorem. Skoda stredni casti kde malinko ztraci dech. 80% ()

Two.Swallow

Nezaměnitelná komedie, ze které britský způsob filmů zkrátka křičí. Bill Nighy se role zhostil jako profesionál, Emily Blunt se zkrátka namanula k dobré roli. Krásná zlodějka, které naprosto všechno projde - to nikdy nezklame. Rupert si už z dřívějška vybudoval kategorii rolí pitomce, takže nebyl problém zvyknout si na něj i tady. ()

DžejPý

Proč tohle není v českých kinech? Koupí se sem kdejaké vohno a nejlepší komedii roku 2010 (kterou jsem viděl) ne... Bill Nighy získává asi tak 124%, celý film 89%. Doporučuji!!! ()

cleir

Britské, černé, zábavné. Takhle si představuji černou komedii podle mého gusta. Emily mě bavila, Rupert nepřekážel a Billy vše zastřešoval svým obličejem bez známenk mimiky. Nejvíc oceňuji často nedoceňované - film zcela splnil (možná i předčil) má očekávání a nároky na britskou/černou/krimi/KOMEDII! ()

The Count

Svým vlastním osobitým způsobem krásná a úžasná komedie! Hlavně díky hlavním hercům, kteří byli naprosto vynikající. Takhle nenápadně a přitom silně si mě už dlouho žádný film nechytl. ()

BioRaj

Neuvěřitelně příjemná záležitost , kde u herců vidíte , že je to baví . Krásný suchý humor bez teatrálnosti a klišé . Jeden z mála filmů , který se neokouká a to nejen kvůli Mrázové . ()

dogzila

Rozkošné, milé, jednoduché a zábavné. E.Blunt je nádherne iná, proste na zožratie. Nečakal som taký ľahký zábavný filmík a po skončení filmu som bol príjemne usmiaty. Zoskupenie rôznych nenápadných úchyliek bolo zamotané do tuctového a jednoduchého deja o ktorý tu ale vôbec nešlo. Zbytočná bola snáď iba až moc zjavná retardácia niektorých aktérov :) ()

plsek45

Zajímavá a zábavná komedie z prostředí deštivé Anglie . Ze začátku je to pravdu dobrý film ale zhruba v polovině upadne na 20minut trvající nudu ,ale pak se vše zase vrátí do vtipné a akční komedie. Bylo zábavné vidět Ruperta Grinta v ruce se zbraní a ne kouzelnickou hůlkou a Billy Nighyt zahrál roli odměřeného a zásadového vraha který se nakonec zamiluje , ale žádnou romantiku bych tam nehledal. Film opravdu překvapil čekal jsem něco o dost horšího. Takže přeji příjemnou zábavu ;) ()

MiroSmith

Když má nájemný vrah za cíl škodolibou a nepředvídatelnou slečnu, tak je jasné že se něco podělá. Důsledkem toho je parádní komedie plná humoru. Dívat se jak se onomu profi vrahounovi všechno vymyká kontrole je fakt zábava :) a nemůžu nevzpomenout roztomilou matinku, která sem tam veme do ruky nějakou kudlu nebo pořádný kvér :)) ()

marco.uk

Jooooj, velmi som sa pobavil...Nieco taketo som potreboval pred spanim. Humor trosku retardovany (je to predsa len britsko-francuzsky film), nad dejom clovek tiez vela rozmyslat nemusi, ale Bill bol skvely a do Emily by som sa na jeho mieste tiez zalubil....MIMOCHODOM informacia pre zensku cast CSFD, ja vazim tak akurat :-) ()

Leonidas394

Vcelku povedená komedie, pouze s malou kaňkou a tou je dvě třetiny filmu velice otravná Emily Blunt. Ale jinak Bill Nighy a Rupert Grint hrají svoje party skvěle.65% ()