Zábavný park

• USA Adventureland (více)

James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

JoSte

Skvělá hudba, atmosféra, vykreslení postav a občas i zábava... bohužel také několik rušivých ne moc realistických prvků. Po dvoudenním uležení jsem nakonec tu hvězdičku přidal. ()

dragoliz

Super Kristen a super prostredie... inak neviem, kvôli čomu by mal človek Adventureland vidieť. Aj tak má však svoje čaro. 60% ()

Fifer

Samozřejmě že tenhle film se ničím neliší od řady jiných "coming of an age movies". Ale je to vtipné, dobře napsané a tři herecké hvězdy (Eisnberg, Stewart a Reynolds) to táhnou nahoru z průměru. Moc příjemný soundtrack. Ruku na srdce, kdo v Česku zná The Replacements? Všimněte si, vždyť ani recenzent DaVid82, který celou svoji "recenzi" zaměřil jen na soundtrack, si kapely The Replacements nevšiml. :-) ()

merigieren

HighSchool = střední škola, 1987 sem nepostřehl, ale tipnul sem si 1980 (proč plýtvat na kulisy ?, jako by to nešlo natočit dneska). Komedie to moc není, už sem si říkal, že vůbec, ale jedno místo s basebolkou mě překvapilo. Celkem to vystihují 4 slova, tráva, holky, alkohol a láska. Film mi připadá cílován na skupinu 15 letých dívek, jež touží po romantickém princi, který o ně bude bojovat až do konce filmu. Autor si očividně oblíbil Dickense a propojil ho s novinařinou a psaním. (známka intelektuální nadvlády, k tomu lze jen dodat ať shnije kronika někde v zemi zapomění :-) ) Nevím, je to taková až příliš realistická sonda (2 h příběh) o lidech (ne vtipný, přes to koukatelný), se sny, které ne vždy budou splněny. Hudba je poněkud překvapující, kontrast začátku-konce a středu. Moc to k sobě nepasuje, přimlouvám se za ten začátek a konec... na starý kolena po 7mi letech sem hvězdičku přidal. Ona je ta holka nádherná a narážky na tupost té druhé jsou taky hezký :-) ()

SpeedyCZ

Skvělá záležitost, po které mně nedalo dívat se na svět z trochu jiné perspektivy. Výborně zahráno, všechna čest. ()

Axident

Přiznávám, nejsem objektivní, žeru Kristen (který chlap asi ne, že), ale tenhle filmeček bylo hodně příjemných 100 minut, bál jsem se, že to bude zase další "cool" biják pro vyjuchané, mladé, trávu hulící publikum, ale navzdory plejádě různě ujetých, až pitvorných, karikaturistických, asociálních typů (přesto příjemně uvěřitelných) i jiných atributů podobně laděných komedií, Adventureland je jinde - mile obyčejný a přirozený a tím i silný, včetně sladkého happy endu, který, proč si to nepřiznat, by chyběl... ()

dagmarecka

pro skvělou hudbu, vtípky, krásnou Kristen, sympaťáka Ryana a "psí oči" Jesseho:-)))) a "drsnýho" Billyho Hadera na toho nesmím zapomenout! ()

IvcaG

Tak trochu jiný milostný příběh než jsem od ameriky zvyklí!!! Skvělé!!! Kristen tyhle typy prostě skvěle sednou a překvapením pro mne byl i její herecký protějšek... ()

xavierr13

Príjemny film, ktorý je skôr romantikou ako komédiou. Solidná depresívna atmosféra a výkony hercov /len mám strach, že K.Stewart zapadla do škatulky podivínskych a depresívnych krások. Jedna vec mi však vadila - film kritizuje pokrytectvo a sám bol pokrytecký. Vo filme nie su žiadne cigarety / to už nikto v Amerike nehúli cigarety?/,ale travú a chlastaniu za volantom sú tam hromady / každý Američan je hulič a alkoholik, čo si da pár pohárikov a sadne do auta?/. No neviem...Každopádne tento film stojí za hriech a obetovanie Vášho času, ale musite mat náladu a hlavne ho nebrat ako čistokrvnú komédiu. ()

Wargoo

Júúúúj, ja tú Kristen Stewart fakt nemusím... Keby som vedel, že ju tak nemusím, tak to ani nepozerám. Jej vizáž mliekárenskej emáčky mi vôbec nesedí, a... a tak. Filmy podobného žánru čím ďalej tým viac prestávajú byť to, čo by to malo byť. Posledným z tých lepších (oveľa lepšich) bol JUNO. Adventureland nieje moc vtipný, a to je na ňom to najhoršie. Je to predsa komédia preboha. 2** za Reynoldsa a za Margaritu Levieva... :) 39,011% ()

Radek.SCH

Nic zázračného, přelomového ani nového se nekoná. Ale bylo to příjemné a sympatické, což se taky počítá. - 80% ()

Rázlik

Romantických komedii tohoto typu je už převelice a tahle nenabýdla nic nového, navíc jsem se při některých scénách cítil trapně a závěr? ... opět americký happyend. ()

Olík

Nevím proč, ale když jsem si přečet název filmu a posléze jména pánů kteří v něm hrají (Eisenberg, Reynolds, Starr anebo Hader), čekal jsem přihlouplou teenage letní komedii. Chyba lávky, spíš než kopce srandy jsem se dočkal romantického dramatu s nostalgickým nádechem, který se ač určený především pro mladé tváří až příliž dospěle – ale na druhou stranu, blečka ze sebe umí dělat každej. ()

Ash_Black

I v reálu, léto pomalu končí, já „odcházím“ tady z toho zábavního parku a hlavně - broukám si v hlavě, improvizovaně třeba „Modern Love“ od Bowieho. No a občas taky, když zrovna nikdo nejde a nedívá se, zagestikuluju si v rytmu „Rock me Amadeus“. Prostě všechno, co v „Parku“ hudebně hrálo, super. Vzápětí ale taky bohužel, hudba byla pro mě asi tou nejlepší částí z komplet filmu. Možná je chyba (nejspíš určitě), že jsem čekal něco v rytmu Mottolova předchozího „Superbad“, což „Adventureland“ rozhodně není. Ubylo tak pro mě vtipu a brnká se tu spíš na romantiku (na kterou jsem se po celou dobu ne moc úspěšně naladil). Když si to tak sečtu, odečtu a přihodím za to „rovná se“, vyjde mi z toho rovných 60. Již zmíněná skvělá hudba, některý dialogy, některý myšlenky a Bill Hader coby majitel parku (místa mohl dostat ale o něco víc). ()

Wolvie

Zábavná,pravdivá a občas dost hořká komedie,která mě napoprvé až tak nechytla,ale zraje s každým dalším zhlédnutím.Takže pravý opak Superbad.Mottolovi hodně fandím,sám Apatow nemůže žánr táhnout moc dlouho. ()

GOREGASM

Oddechově přirozená a humorně laděná vztahovka, jejíž průměrnost obzvláštňuje jak mírně výstřední prostředí zábavního parku, tak řada mladých hvězd a hvězdiček v hereckém obsazení. 55% ()

Heroine

Trochu o ničem, a trochu nuda. Ale jedno se musí nechat, kdo zažil loserovskou brigádu, ten se v tom bude poznávat! Příběh je dost nevýrazný, celkově asi za půl roku zapomenu, že jsem kdy takový film viděla. Kristen Stewart překvapila, že umí víc výrazů ve tváři než jeden, Ryan Reynolds je podle mně fujky fuj, a Eisenberg je roztomilej loser. Jednu hvězdičku za něj, a za pořádnou dávku loserskýho mládí. ()

char_t

Oba hlavní představitele moc nemusím, ale tady byli kupodivu snesitelní, místy dokonce příjemní. A já si odnesl ponaučení, že občas neuškodí v přívalu všech těch oscarovek, blockbusterů a komiksáren zhlédnout obyčejný, příjemný, civilní snímek. 70% ()