Zábavný park

• USA Adventureland (více)

James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

P.J.2

Na komedie málo vtipné, na drama málo dramatické a na romantiku moc rozvleklé. Ani nevím co se tvůrci snímku snažili říci. ()

Yojimbo

Podobný typ snímků mám rád, protože u nich pokaždé zažívám pocit, že jsem je už někdy viděl - tak moc z nich vyvěrá ta atmosféra starých časů... ()

Blaogranas

Velice příjemná ústřední dvojice + Ryan Reynolds, to je silné lákadlo, které se potvrdilo. Adventureland je milý snímek, který potěší. Jedná se o netradičně pojatý teen movie, jenž si zaslouží přívlastek pohodový. 70%. ()

asfalt

Tak túto polohu Kristen Stewart som veril omnoho viac, než ktorú predvádza v upírskej ságe a dokonca je tu o dosť krajšia. ()

Pingu

.... jediné co bych k tomuto chtěl opravdu říct je, že Kristen Stewart je vážně, ale vážně úžasná kočka :o)) ()

FeiNike

Tento film u mňa zabodoval ako perfektná oddychovka..Nemal som žiadne vysoké očakávania a o to príjemnejšie prekvapený som bol výsledkom..Mladý nepokojný idealistický hlavný hrdina tu hľadá sám seba, zamilováva sa, strápňuje sa, rieši komplikované ludské vzťahy a smeruje k predvídateľnému happy endu, podobným spôsobom ako to robili pred ním a budú robiť po ňom iní mladí nepokojní idealistickí filmoví hrdinovia..Vďaka citlivému prístupu k námetu, sympatickým hercom [niečo na tej Kristen Stewart fakt je a to niečo je navyše aj mimoriadne zrakumilé] a fungujúcemu humoru sa mi ten povedomý dej pozeral skutočne príjemne a v pohode by som si návštevu tohto zábavného parku zopakoval ešte raz. ()

dandislav1991

Na komedii moc vážné, na drama moc komediální, film uvízl někde (v) mezi ... a podle jmém dobře obsazený projekt se promění v bláto. ()

dakarin

...čekal jsem víc :-( Zábavný park patří do rodiny "civilních" filmů, které opisují běžné situace ze života - skutečně jsou zde momenty, jež mě na něco upomněly, však celkové vyznění mi tak nějak příliš neladí... ()

Hartigan

Hned mám hezčí den, když jsem viděl sluníčko za mlada. A jak jí to tam slušelo, ještě dlouho se mi o ní bude bude zdát. Film ze života jak má být. Kristýnka se na taková témata vždycky zaměřovala a proto je v mém ženském žebříčku oblíbenosti na prvním místě. S Jessem jsou po těch letech sehraní, a brzy si jejich společné duo zopakujeme v připravovaném American Ultra. Tak snad budeme spokojeni! ()

Vabr

Nevím, nějak mi připadá, že Zábavný park nic nenabídl a taky se nedá říct, že by něco vyloženě zvoral. Komedie tam moc není, ale párkrát jsem se pousmál. Po dramatické stránce to nebylo zase nějak extra hluboké nebo vážné. Celé to je takové jednoduché s málo myšlenkami. Vyhodnocení: Nerozumím, o co se režisér konkrétně snažil ()

E lan

Zvláštně obyčejný film, od kterého jsem si sliboval víc. Přesto scénář není hloupý, postavy jsou reálně ujeté a Kristen spolu s Jesse dělají hodně povedný v životě nešťastný pár. Ani Reynolds není špatný ve své povrchní roli ()

Ceberus

Meh... Eisenberga jsem viděl v Social Networku, Stewartovou v Twilightu a musím říct, že tady předvádějí naprosté kopie svých předešlých rolí. Eisenberg je pomatený intouš se zadrhávanou řečí, Stewartová je stydlivá vzdychající holčina v depresi - jako by ty role psali pro ně. ()