James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

Ceberus

Meh... Eisenberga jsem viděl v Social Networku, Stewartovou v Twilightu a musím říct, že tady předvádějí naprosté kopie svých předešlých rolí. Eisenberg je pomatený intouš se zadrhávanou řečí, Stewartová je stydlivá vzdychající holčina v depresi - jako by ty role psali pro ně. ()

huligang

Vždy som tušil,že sa v pozadí kolotočov a podobných atrakcií odohráva niečo takéto,alebo nie?Uź ani neviem,pretože v naśich luhoch a hájoch sa tažko objavia dve také kočky pri kolotočoch...Nuž nijaký ten milostný trojuholník po zhúlení aj štvoruholník je to o čom film pojednáva.Najprv mi bol mladík nespympatický ale každým jeho šlukom trávy sa to nejak lepšilo,až tak že som chcel vedieť ako to dopadne.Falkov neumierajúci hit Amadeus a dalšie 80's songy určite potešia,je to taká tradícia,ja pri kolotočh vždy počujem Mariu Magdalenu :))...a aby som nezabudol,aj rodinne trable sa vyskytnú,veď kto ich už nemá...fakt neviem, čím ma ten film oslovil, ale bolo to podobným spôsobom ako Garden State a preto hodnotim tak isto. ()

snek49

Na tento film jsem se těšil již delší dobu a konečně byla příležitost ho shlédnout. Hlavně jsem byl zvědavý na Kristen Stewart, která je slušnou herečkou a určitě si ji dokážu představit ve vážnějších rolích, než je role Belly Swan. Jesse Eisenberg ukázal v Zombielandu, že bavit umí. Děj filmu se odehrává v 80-tých letech v zábavném parku, kam si jezdí studenti brigádně přivydělávat. Hlavní hrdina James (Eisenberg) je díky finanční tísni svých rodičů nucen si nějaký ten dolar přivydělat. A tak se celý příběh točí kolem něj, jeho lásky a zábavného parku. Snímek byl opravdu velmi zábavný a i když jsem očekával dost, byl jsem i tak mile překvapen a celkově spokojen. Tohle téma brigádníků mi je blízké a když víte, že vás čeká inteligentní humor a ne slátanina ala Prcičky, můžete očekávat slušný film. Eisenberg potvrdil, že role polo - ňoumů mu sedí. S Kristen si docela dobře seděli a celý příběh působil velmi mile. Kristen Stewart moc možností ke změně neměla a nebo jí to moc nešlo. pořád to byl ten její depresivně vzhlížející kukuč bez usměvu (pár jich ale bylo). No snad příště. Ostatní herci byli také fajn, jako např. zprávce parku v podání Billa Hadera. Film určitě doporučuji všem, co nemusí ztřeštěné komedie a rádi se pobaví nesmělostí puberťáků. ()

RajCZitko

Moc hezký solidní film. Hridinové jsou v podobném věku jako já, tak jsem se do nich i docela vcítil. Mno a Jesse opět zahrál líp než dobře :) ()

Brooks

Sympaticky nenútená, príjemne nostalgická teen komédia, ktorá úplne ignoruje odkaz "prcičkovských" filmov a ide si svojou vlastnou realistickejšou cestou. Ústredné duo príjemné, chémia medzi nimi funguje parádne. Bill Hader opäť suverénne najzábavnejší. ()

DadysGirl

Kristen je jedna z nejlepších hereček své generace... I v tomhle filmu mě okouzlila a posunula hodnocení o hvězdičku víš... Jinak pohodová vztahová oddechovka... :) ani drama ani komedie... Prostě fajn film... ()

liberita

No ja neviem, ale na mňa Adventureland veľký dojem neurobil, možno aj preto, že na mňa nefungovala snaha o nostalgické pripomenutie hudby, módy a doby konca rokov osemdesiatych. Je to priemerný film, so slabou dejovou gradáciou a malým množstvom humorných scénok, napriek tomu, že sa odohráva v zábavnom parku a popisuje strasti a slasti dospievania. Nemusí zas skĺzavať k filmom typu Prci, prci, prcičky, ale nejaký silnejší náboj by sa celému filmu hodil. Kristen Stewart považujem napriek môjmu odporu k Twilight sérii za šikovnú a presvedčivú herečku, dokazuje to aj v tomto filme, kde svojím výkonom hravo zatieni nevýrazného Jesseho Eisenberga. No a Ryan Reynolds zase raz dokázal, že je len pozér a k hercovi má poriadne ďaleko. ()

TommyDiamond

Každý má nějaké vzpomínky na mládí, první lásky i první pracovní zkušenost. Tak proč by to nemohlo být zrovna v zábavném parku? Mohlo! Navíc mě to přišlo docela originální. Mě film Zábavný park potěšil. Líbili se mi herecké výkony. Postavy, které herci ztvárnili i celý příběh.... Jedinou vadou na kráse je kudrnáč Jesse Eisenberg. Jeho neherectví mě nasírá.... ()

crashy

Veľkým plusom filmu je riešenie problémov, ktoré každý z nás musel raz prekonávať. Ako napríklad nešťastné zaľúbenie, vzťahy ako všeobecne alebo výsmechy nenásilníckou formou, ako je to viac než známe z typických amerických teengerských filmov. Priestor dostavajú i vedľajšie úlohy. Napríklad majitelia zábavného parku okorenia vtipnejšiu časť filmu. Em po celý čas filmu sa správa viac než tajomne. James však ešte nevie, čo od života chce. Ako typický chalan v puberte potrebuje dievča. O to väčšie prekvapenie je vyústenie filmu. Ako by nám v závere dospel. Prijemný film pre nenáročných divákov. Odporúčam hlavne pre tých, ktorým sa v piatkový večer nikam nechce a majú chuť na papučovú kultúru. ;) ()

Uesbe

ak sú vám vo filme Jesse aj Kirsten sympatickí a držíte im palce......niečo sa podarilo.....extra jedna * za milovaného Falca (ozaj nie je pre každého)....bizár i čierny humor sú zaručené a bude k tomu aj panda a archívny corndog ()

pushover

Pěkně vykreslený osumdesátky a vztahovky dospívajících. Kristen Stewart tyhle role introvertních rebelek seděli nejvíc. ()

monikka87

No jo, oproti traileru je to trochu iná káva (viac romantiky), ale mne chutila. Skvelá atmosféra, niektoré hlášky fakt podarené - hlavne od Joela a dvojice Bobby & Paulette, super soundtrack a fajn herci (akurát KStew sa mi zdala, že ani veľmi nehrala). Iné a IMHO o dosť lepšie ako Superbad. Po 2. pozretí: dvíham na plný počet... fungovalo to znovu, na Adventurelande proste niečo je. Ak by som to mala definovať, možno realistickosť, humor, ktorý je skôr čierny - viď komentár Bebacek. A áno, záver trochu pokrivkáva, tempo je pomalé, celé je to také trpko-sladké, ale sledovanie Adventurelandu mi vyčarí úsmev na tvári a hrejivý pocit pri srdci. Neviem akú cieľovku mal Mottola v hľadáčiku, mňa osobne, narodenú v dobe odohrávania filmu a obdobného veku ako postavy, však trafil presne. ()

RobbieM@N

Jak Eisenberg tak i celý film je odporně rozpačitý, Kristen Stewart se tady nachází ve stejné pozici jako ve Stmívání, tedy teenagerka se strašným osudem a "issues" - přesvědčívá moc není...Adventureland je naprostý průměr, pár dobrých prvků, ale převažuje hlavně horší režie a typické patetické mudrování. ()

Cortesz

Neříkám, že jsem se nebavil, tato komedie má bezesporu solidní scénář a vyhla se klasickým nechutnostem, které jsou poznávacím znakem takovýchto komedií, ale tato komedie, mi místy přišla nudná, romantická linie taktéž. Plusem jsou interiéry zábavního lunaparku, solidní dobová hudba a herecké výkony. Jinak jsem se spíše nudil, protože těch vtipných momentů tam mnoho není. Mít to o dvacet minut méně, tak dám hodnocení i vyšší, ale já se vážně spíše více nudil než bavil. ()

Mr.Roman

Pohodový letný autodrom, ktorý nevyniká ani nezaostáva. Navyše obsahuje sympatické postavy, ako napríklad vynikajúceho Billa Hadera, ktorý mohol dostať väčší priestor, no namiesto toho sa tu otvára priestor pre Kristen Stewart napraviť si to u všetkých, ktorí na ňu zanevreli "vďaka" nemenovanej upírsko-romantickej sérii. ()

JardaBauer

Jesse Eisenberg se nemohl dočkat, až po promoci vyrazí s kamarádem do Evropy a zažije tam dobrodružství svého života. Rodiče mu však udělají čáru přes rozpočet a on si na prázdniny musí najít brigádu. To kýžené dobrodružství pak pro sebe nachází na místě, kde by nejméně čekal, v zábavním parku, kde přes léto pracuje. Svižná a poměrně vtipná komedie, která má sice otřepaný a předvídatelný scénář, přesto se však od ostatních teenagerovských romantických komedií podstatně liší. Netlačí zbytečně na pilu, humor nám není předkládán zbytečně prvoplánově a všechno prostě působí jako ze života. Neokoukaní herci(když nepočítam Reynoldse), kterým vládne roztomilý trouba Eisenberg, jsou prostě super. A všemu vládne dokonalá Kristen Stewart, která má v tomhle filmu neuvěřitelnou jiskru, kvůli které bych se hned teď snad podíval na všechny její filmy. Každopádně jsem zvědavý, co nám Mottola připraví příště a jak zvládne duo Frost, Pegg ve svém dalším filmu Paul. ()

Sir Ludvig

Veľmi príjemná záležitosť, ktorá si ide svojím vlastným tempom na nostalgickej vlne 80-tych rokov. Sám som zažil prácu v zábavnom parku v USA, a tak som si film možno užil o to viac, pretože vcelku presne zachytáva atmosféru tejto podradnej práce (spolu s) na teenage komédiu fakt realistickým vystihnutím všemožných charakterov žijúcih v tomto dočasnom, nereálnom svete. Väčšina Američanov sú jednoduchý ľudia, čo však neznamená že sú nevyhnutne dobrí a vice versa. ()

angel.CZ

Dobrej filmík jen bych nejspíš vyměnil hlavní hrdinku za starší (v jejich 19ti) se na tohle moc nehodila a většinou 25ti letých a starších hercu.Jinak pěkná pokoukaná a Super hudba ()