James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

Xmilden

Řeší se baby, první mejdany a semtam nějaká brigádka, aby bylo za co pít. Do toho se přibalí nejeden průšvih. Režisér Mottola mě potěšil Superbadem. Zábavný park určitě lepší není, ale do vyložené ostudy má taky daleko. PS: S podivem jsem zjistil že Kristen Stewart hraje úplně stejnou roli jako v Twillight. 50% ()

lesumir

Jesse Eisenberg je nechutnej fakáč,kterej celej film potápí celkem rychle dolů. Slibné obsazení Stewart, Reynolds, Levieva tím pádem jde do kytek a vzniká nudná komedie. Výhodou je, že nemá ten fekální balast, kterým se podobné filmy dopnují, ale tohle je fakt nuda. A soundtrack, kterej by měl pomoct něco vykreslit, stál úplně za hovno. ()

nunka

Neškodná komédia, pri ktorej som si zaspomínala na svoje "teens" časy, zalalákala pri príjemnej hudbe, pri niektorých scénach trochu pookriala, pri iných trochu nudila. Kirsten Steward aj bez "Patizóna" hrá úplne rovnako, je pravda, že dolnú peru si už ohrýza menej často, ale i napriek stereotypnému hereckému prejavu sa hodí práve do takýchto roličiek - večne utrápená, fuckujúca, nespokojná a "rodičovsky traumatizovaná" teenegerka s pubertálnymi manierami, čo si žije svoje vlastné dobrodružstvo. Adventureland je vážne úplne neškodný - ničím neobohatil, o nič neobral. ()

Shakers

Fajn zabavička o brčkavom panicovi (Einsenberg), ktorý chce zbaliť tu kočku s Twilightu (Stewart). Herecky fajn zahrané, po príbehovej stránke nič extra, ale film sa na vás tvári tak obyčajne, až nakoniec zistíte, že bavíte na palube spolu s hlavným hrdinom. 80% - 4* ()

Boogeyman

Během jediného týdne druhý film s Kristen Stewart, každopádně kvalitativně zcela rozdílný od vygumovaného Nového měsíce. Už jen tím, že Kristenčina hrdinka v Adveturelandu má na sobě v jedné scéně tričko Husker du jí jako postavě dává mnohem větší hloubku a prokreslenost než jakou měla Bella ze Stmívání za celé dva filmy. Jinak jde o poměrně typickou nostalgickou a kultivovanou teenage romanticklou komedii mírně říznutou dramatem, něco ve stylu filmu Ten náš zapadákov. A takové filmy já mám hodně rád. ()

Rosaviva

Může mi někdo vysvětlit, proč jsem tenhle film ještě neviděla? Kristen Stewart, Jesse Eisenberg a Ryan Reynolds? Yes please. Jinak mě se to líbilo. Asi to nikoho nepřekvapí, ale na odreagování je to víc než dobré, navíc z poměrně neokoukaného prostředí. 4* :) ps. Pro milovníky Pretty Little Liars tam čeká překvapení v asi třicetivteřinovém výstupu Iana Hardinga, ty vlasy se ani nedají slovy popsat :D ()

misterz

Dejovo šedivé a romanticky mdlé. Zábavný park nemá čo divákovi ponúknuť, možno s výnimkou hereckej stránky, ale ani tá nebola bohviečo. Samotný záver mi prišiel tiež taký nijaký, nápad bol síce slušný, ale jeho prevedenie bolo nemastné-neslané. Jeden z filmov, ktorý do dvoch dní vyfučí z hlavy. 40/100 ()

2-Xtreme

Greg Mottola ukázal už v predošlom filme, že točí viac než obyčajné komédie. Tak ako Superbad aj Adventureland splnil to čo ponúkol trailer. Teším sa na jeho dalšie filmy a verím, že ked to budú opäť komédie, každá bude stále iná a odlišná od tých predošlých. PS: Kristen Stewart ide konečne hore a verím, že nám toho ešte dosť ukáže. ()

Javert

Tak pěkně se to rozjíždělo, že jsem si ještě tak v půlce filmu myslel, že tomu dám pět hvězd a označím to za jednu z nejlepších komedií poslední doby. Bohužel v poslední třetině Adventureland sklouzává do vod klišovité romantiky, jakou můžeme vidět u každé druhé novodobé (romantické) komedie. Eisenberg i Kristen jsou nicméně skvělí a ta pověstná chemie mezi nimi vskutku funguje. Zvláštní míru pozornosti si zaslouží Bill Hader v podobně ujeté roli jako v Superbad. ()

DJ Obelix

Příjemný letní film s moc sympatickým obsazením a hudbou. Bohužel film nenabízí absolutně nic, co by ho v mých očích pasovalo někam do vyšších sfér, ale nenudil jsem se. Hodnocení zde je odpovídající... ()

sochoking

Veľmi by som to komédiou nenazýval, hoc som sa išiel párkrát posrať od smiechu, ale hlavne to bolo milé a nenásilné. A všetci milujeme Kristen, že? ()

gilmore_girl

Takova hromada looseru v jednom filmu se jen tak nevidi... a mezi nimi Kristen, uplne jina liga. Nechapu, co tam vlastne delala! Jen diky ni davam tehle zoufalosti jednu hvezdu. ()

Sobis87

Greg Mottola natočil v produkci Judda Apatowa parádní komedii Superbad, která se zaměřila na život středoškoláků a jejich sexuální apetit. Mottola se poté od Apatowa oddělil a natočil jakési pokračování Superbad, neboť v Adventurelandu se hrdinové nacházejí v té životní etapě, ve které jsme hrdiny Superbad opustili - střední škola úspěšně absolvována, svět dospělých čeká...vlastně ne tak docela. Každý, kdo už okusil, jaké to je naposledy vyjít ze školy s hlavou plnou nadějí a představách o volnosti a netušených možnostech, jistě zná, jak silnou facku od života dostane a probudí se do reality, která už není tak bezstarostná a pohodová, jak jsme si vysnili. Hlavní hrdina James je nucen vydělávat siotravnou prací v zábavním parku, aby měl dostatek financí na vysokou školu. A jelikož je tento film retro odehrávající se ve "fuckin´ 80es", deprese na sebe nenechá dlouho čekat. Naštěstí je tu ona mýtická věc, která každému ukáže to pravé štěstí - láska. Ó ano, Adventureland je spíše než komedie romancí a pokud hlavním tématem Superbad byl sex, pro odrostlejší a vyspělejší hrdiny tohoto filmu jím je právě láska, které sice dělá svět krásnějším, ale mnohdy i komplikovanějším. Očekávat od Adventurelandu další nadupanou komedii by byla chyba, humor zde je naprosto nenucený, mnohdy vyklízí pole a dává prostor dramatickým situacím, přesto jsem se u tohoto filmu několikrát od srdce zasmál. Adventureland je především stylové retro skvěle vykreslující dobu depresivních 80. let, má parádní dobový soundtrack, disko je v něm řádně pekelné, stejně tak způsob oblékání a herecké obsazení v čele s citlivým Jessem Eisenbergem, roztomilou a komplikovanou Kristen Stewart, mentorským Ryanem Reynoldsem a jako vždy vtipným Billem Haderem je prostě boží. Pro někoho, kdo si tato léta pamatuje, může být Adventureland srdcovou záležitostí, já sám jsem se v roce, kdy se film odehrává, teprve narodil, i tak mi je spousta výjevů z filmu více než povědomá (přece jen do tehdejšího Československa díky našim ruským "přátelům" vše dorazilo se značným zpožděním...jestli vůbec), a když jsem přistoupil na fakt, že nesleduji další našláplou komedii, ale spíše výpověď o jedné generaci a hořkém pachuti dospívání, náramně jsem si tenhle film užil. Paradoxně přes absenci producenta Judda Apatowa Adventureland nejvíce připomíná právě jeho rané dílo, a to geniální seriál Machři a šprti, který se taktéž zaměřuje na mládež 80. let a Apatowa tzv. udělal. 80% ()

Webb

Docela se divím tomu pozdvižení. Filmek působí křečovitě, trochu utahaně, nemůžu říct, že bych se u toho vyloženě nudil ale upřený pohled ve mě tento snímek opravdu nevyvolal. Staví se tu hlavně na základech s názvem Kristen Stewart, nic proti, je to pěkná a sympatická herečka, jenže její postava mi moc nesedla. Scénář bohužel nemá šťávu, drží se v klidném bezvětří a to je určitě škoda, jelikož minimální potenciál má. ()

Tsuki

V současnosti není moc amerických filmů, které by mě nějak víc oslovily a u kterých bych si řekla: "Jo, tak tohle je hodně povedený film." Adventureland se to však povedlo a i když mé hodnocení je na pomezí čtyř a pěti hvězdiček, jsem ochotná dát pět, jen abych tomuto filmu o kapku zvedla celkové hodnocení. Adventureland si to zaslouží. Je to zábavný a příjemný film se sympatickými a neokoukanými herci, kde sledujeme, jak si mladí lidé dokážou poradit (nebo popřípadě neporadit) s láskou. A na Kristen Stewart, i když v každém filmu hraje naprosto stejným způsobem, se dobře kouká. :) ~(4,6)~ ()

Jordan

neviem, prečo, ale superbad sa mi páčil viac... ale hrdinovia sú tu sympatickí, prostredie zábavného parku hrá krásne a bavilo ma sledovať to, ženy pekné a celkovo je to "serióznejšia" (a zrelšia) variácia na podobnú tému ako pri superbade. ()

Anderton

Áno, na takéto good feel viac menej nezávislé americké menšie filmíky narazíte až niekedy neskoro večer v televízii, keď sa už nikto nepozerá. Je to trochu škoda, najmä, ak sa film trafí tam, kam chcel. Osemdesiatková atmosféra s jej typickými pesničkami (nie však notorickými odrhovačkami), prvé "skutočné" lásky, ktoré vám nadlho zlomia srdce, ale zocelia vás a mierny nádych reality, spojenej s nostalgiou. K tomu herci, ktorí si dávajú takto oddych od menej zmysluplnejšej komercie. Na začiatok leta ako stvorené a pre študentov možno návod, ako stráviť leto. Trochu zamrzel záver, režisér sa mohol viac prikloniť k realite, ale v živote je všetko možné, takže je to iba vec názoru. ()

Smok

Čistokrvnou komédiou by som teda tento kolotočársky film nenazýval. Čo takto: Pohodový príbeh o jedných prázninách, kolotočoch, dvoch babách a pár jointoch silne preložený hláškami typu: "Oh, ale ja som ateista. Teda skôr pragmatický nihilista, alebo existencionálny pohan, podľa toho ako sa to vezme." Pozitívum tohto filmu určite bude aj jeho soundtrack, veď aj ja som hneď po dopozeraní gúglil Whitesnake a Judas Priest a dostal som strašnú chuť na mandle v cukre. Proste príjemný jesenný film. ()