Gwaihir

Na příběh o cestě medvídkovitého mazlíka lesním světem, jsem se vydal do biografu teprve po určitém váhání, jenž pramenilo zejména z představy, že půjde o snímek určený spíše pro dětské publikum. Nakonec jsem se však rozhodl v kladném smyslu a musím říct, že jsem udělal dobře. Ačkoli se jedná o film loutkový, jsou totiž jeho děj, humor a poetika překvapivě určeny spíše pro dospělého diváka, jenž se může nechat nenásilně vtáhnout do světa mnoha roztodivných tvorů a obyvatel lesní říše. Zkrátka a dobře, jedná se o skutečně, po všech stránkách, velmi pěkný a originální počin se sympatickým a roztomile nejistým hlavním hrdinou, který se nesmí namočit. 90% ()

maseer2

hravé, originální, nápadité, to ano.. jenže z mého pohledu především dost otravné a hrozně, hrozně nudné.. ()

Terva

Asi sedm minut mě to bavilo, ale když pak Kuky Enyky benyky kliky buch - tak mě to přestalo bavit. Dále už jen pro děti. CITÁT - KAPITÁN VON HERGOT ( Zdeněk Svěrák ) - Tady je každý Bůh. Možná je to poučné, ekologické, přátelské a dobrodružné, ale já jsem Mazel, docela jsem se nudil. ()

JohnCZ

Kuky už na první pohled dýchne svou kombinací Svěrákovské poetiky a Amanitovského vizuálu a když jsem se z Filmu o filmu dozvěděl, že na Kukym pracoval mj. i tvůrce Samorostu - Jakub Dvorský z Amanita Design - bylo mi hned jasné proč tomu tak je. Je to milé, hezky dětsky hravé, ale zároveň takovým staromilským způsobem, notně odlišným od moderní, akční, dnes již především ryze animované západní produkce. Zároveň umí Kuky i na dětskou pohádku nečekaně potemnět a být celkem syrový. Dějově asi nic, co by vyrazilo dech a hrané sekvence působí celkem nepřirozeně, ale má to hezkou pointu a loutková část, což je drtivá většina filmu, je vizuálně fest vypiplaná a vypadá moc hezky a to nejen na poměry českého filmu. Víc takových neokoukaných projektů! ()

Bubble74

Originální, nápaditý příběh, který potěší každého, kdo má svět fantazie rád. A kdo z nás neměl v dětství takového plyšového kamaráda, s kterým prožíval nejrůznější dobrodružství. Škoda toho prkennýho dabingu Svěrákovic rodiny, za něj ubírám hodnocení. ()

zablaga

Krásna česká pohádka, nie len pre najmenších. V ktorej môžete nájsť úžasný príbeh o priateľstve, o fantázií a možnosti byť stále tak trochu dieťaťom. Skvele výtvarne spracované, samozrejme vtipné, originálne a kúzelné. Nad moje očakávania som si Kukyho zamilovala! :-) ()

villon17

Bylo na co se dívat, ale poslouchat se to nedalo. Až když jsem zjistila, že ten malej kokta je Svěrák, mi došlo, proč nemohli obsadit někoho, kdo umí mluvit. Technicky naprostá paráda, možný opakování příběhu teméř pořád dokola mě taky zaujalo, ale ten zbytek..."Čím větší rychlost, tím větší zima" byla naprostá zbytečnost, která dost pomohla dojmu, že se zase jeden novodobej českej film nepoved. ()

El Pistolero

7/10. Čekal jsem, že to bude dobré, ale že až takhle? Otec a syn Svěrákové zkrátka nemají v našich luzích a hájích konkurenci. Jejich „Kuky“ pobavil i dojal a myslím, že je na dobré cestě stát se novodobou českou animovanou klasikou. ()

Tatatranka

Snad pro ta tři vejce v plyši, snad pro ten hlas slepého dřeva...// Loutky v lese, loutky v ostružiní, trhaně se valící po okořeněné cestě za sluncem. K proměně.// Nezavonělo mi propojení světa odpadků a lesa prostřednictvím červeného mazlíka Kukyho. Potrhané pohyby loutek jsem vnímala jako chybu. Jako omyl výběr hlasů švitořivých postaviček. Jako malé, posmutnělé vyšlápnutí průnik reality a "pohádky". // Ve sledu akčních scén jsem zakopla o kořen a hladila svou věrně se vracející plyšovou ovečku Sheep. ()

F.man

Formálně sice ne taková pecka a na scénáři bych ještě pár prací uvítal, ale svou roztomilou infantilností nakonec Kukymu rád dám i tu čtvrtou hvězdu. Ono totiž to, co mnozí vytýkají bylo pro mě výrazné plus. Myslím tím dabing Ondřeje a Zdeňka Svěráků. Jasně, jde vidět že oba toho na tomto poli nemají moc za sebou, ale kupdivu to dodává Kukimu tu "domácí" atmosféru, kterou si mě získal. K tomu nádherné nadesignované postavičky Jakuba Dvorského, příjemná hudba, úžasné makra, originalita... Jsem více než spokojen. Když vy o tom nemluvíte, a pak to ani nepoznáte ()

PauloZ

Výtvarné zpracování postaviček, autíček a celého lesního světa je naprosto skvělé, originální a osobité! Jakub Dvorský by za to měl dostat, pokud teda nedostal, nějakou cenu. Svěráci odvedli jako obvykle skvělou práci. Příběh byl zajímavý, ale bohužel podobně jako Tosim, pocity prázdna se našli :( Cítím, že jsem se nedokázal sžít se situací, tak jak bych chtěl a film mě nedokázal úplně na 100% vtáhnout a polapit do svého fantasy světa. Nevím co přesně, ale něco tomu chybělo. Osobně jsem viděl samotný film, film o filmu a měl jsem to štestí, že jsem navštívil i výstavu Kuky se vrací na Špilebrku a musím říct, že ta výstava mi dala asi úplně nejvíc. Když ty postavičky vidíte naživo, můžete se z 10ti centimetrů podívat do Hergotova bejváku, tak tam teprve ucítíte tu výtvarnou práci. Celkově je Kuky za několik posledních let tím nejlepším dětským filmem, co náš filmový průmysl vyprodukoval. ()

Kryton

Toy Story.CZ vysvětím: Pixar je Pixar, ale tak jak na mě film dýchal i působil si může Kuky podat ruce s Woodym (a osobně bych si radši dal Kukyho do postýlky). | Za tohle budu hodně napadán, ale je tu dost podobného. Je tu hračka co chce moc zpátky ke svému majiteli. Je tu růžový medvěd(?). Moc chválím animaci, která šlape postaru (mám rád např. Karla Zemana či Harry Housena) a nakopává většině pseudotřidé animákům zadky (on stačí i fekální Kozí příběh z našich kompostů a hnojišť). Honičky aut (!!!!!) a celkové pojetí lesa je krásné a dýchá z toho radost a cit. Samotný výběr dabérů chválím také (Macháček opravdu válí a pochopil oč jde) až na pana Zdeňka Svěráka, který jak již zde jiní píší, pouze svoji postavu čte. Nedočkáte se příliš emocí a tak je jedna z hlavních postav ve vypjatých scénách mnohdy za komentátora scény. Pro mě překvapením byl malý Ondřej Svěrák (v druhé pulce filmu se do toho opřel). Jen film sráží míchání reality s "pohádkou". Bezdomovci na konci jsou opravdu špinavá sprcha po všem předtím (ani Kaiser(a) nezachrání). Konec má malá vrátka (já je tam vidím) pro pokračování, které bych moc rád chtěl vidět. Moc děkuji, že se u nás takovýto film vytvořil, nemá se určitě za co stydět a za hranicemi také ne. | Poctivých 85% ()

keddy79

Hezké! A není to jen film pro děti! Proč začalo sněžit? Protože čím se jede rychleji, tím je větší zima. Mám pár výhrad, ale jsem moc ráda, že tento vyjímečný film vznikl, takže bez přemáhání pomlčím. ()

zdepapepa

Kouzlo pravé české pohádky, zlaté české ručičky, správná česká animace, loutkoherectví a hrátky s fantazií. Jsem rád, že rodina Svěrákova je rodina Svěrákova a že tentokrát nejeli film, který má na první koleji nostalgickou melancholii a na těch dalších všechno ostatní. Tady bych to na první kolej viděl pro hravost - ať už je to nekonečná, skoro až dětská, fantazie, s kterou se na scéně objevují všemožné věci a všemožná zvířata (jak to sakra udělali? greenscreen? nebo to je takhle profesionálně vycvičený? fakt klobouk dolů) a díky vyobrazení světa "u našich nohou" i nezbytné hrátky s perspektivou (budu muset kouknout na to Inception už konečně...). Pochopitelně to ale není (ani nemůže být) čistokrevná pohádka, takže si na své přijdou nejen děti (ale ty především), neb (to je jako protože ;-) ) se můžou vcítit do hlavního hrdiny, ale nástin vlády v lese bude asi ještě nad rámec jejich chápání. Stejně jako měl své kouzlo medvídek pana Beana, stejně jako kouzlo Cetky a Tretky z reklam, stejně jako má své kouzlo i prachobyčejný les, tak má rozhodně i kouzlo tenhle film. Některé pěkné myšlenky, některé nucené, tak či onak víme, jak moc je nebezpečná role mentora v podobných filmech, že? Zamrzelo akorát silně zredukovaná role obou rodičů na nutné negativní minimum a možná i nevyvážené scény (tu píppíphafhaf, tam zběsilá honička v autech se skutečně "mrazivou" atmosférou a hned nato temný mozkový výplach sledem událostí, po kterém jsem si myslel, že Hergota na ohni upálili. Počítačově nepočítačový Příběh hraček po česku, se všemi klady a pár zápory. Svěrákovi mají světový formát, ostatně ne nadarmo mají na kontě Oscara. ()

Krissty

Rodina Svěráků spojila síly a rozhodně to nebylo naškodu.. Spíš naopak.. Ty postavičky byly jako živé a táák roztomilé! Scénář působil dojmem, že ho psalo malé dítě, což bylo záměrem, který se opravdu hodně vydařil.. Dabing byl opravdu skvělý a mým uším samozřejmě nejvíc lahodili Zdeněk Svěrák a můj oblíbený Pavel Liška (jen mě trochu mrzelo, že daboval tak malou roli, ale nevadí).. Čím jsem starší, tím méně vyhledávám pohádky všeho druhu, ale tohle je prostě nádhera! Celé je to tak bezprostřední a milé.. Díky tomuto filmu jsem se aspoň na pár minut vrátila do svých dětských let :)) České pohádky poslední doby bohužel za moc nestojí, ale Kuky nám dle mého názoru napravil reputaci.. Jeden z nejlepších a nejkrásnějších českých filmů :)) ()

Adasin

Měla jsem tu "čest" Kukyho vidět v kině, jenomže to byl jeden z nejhorších zážitků v kině, fakt jsem měla blbé místo. Jenomže ani později v televizi žádná sláva, ukázalo se, že úhel pohledu moc nehrál roli. Pro děti nejspíš ideální, ale nic víc než hezkou práci s loutkami nehledejte. 5/10 ()

Bakllazaan

Nejlepší, český, animovaný film. Sice dabing mladého Svěráka je trochu amatérský, ale k celkovému neumělému podání filmu to sedí. Nebylo by od věci, kdyby postavy měli více chodících záběrů a méně akčních honiček, prestože tak skvěle natočených. 100% ()

RasputincZ

Milý, nápaditý film s výborným Macháčkem. Bohužel stejně jako spoustě přede mnou mi zde způsob dabování Z. Svěráka neskutečně vadilo. ()

frashmaker

Pěkný, záhadný a dětsky poetický film, odehrávající se kdesi v hloubi dětské fantazie. Možná se něco takového odehrávalo i ve vašich dětských snech. V mých určitě. Svěrákův komentář mi příjde až příliš sterilní, jakoby četl pro syna pohádku a ne že se přímo účastní vzrušujícího děje. To mi přišlo trošku škoda. Jinak ale řemeslně velmi dobrý film a na to že nemám rád loutkové záležitosti, tak mne opravdu zaujal. ()