Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

Ranulf11

Film se mi líbil stejně jako předchozí díly série. Paul W.S. Anderson nezklamal, pravda příběh je kostrbatý, možná i zdlouhavý a natahovaný. Ale o to přeci nejde, ne? Nečekejte umění, ale totální herní masakr a budete spokojení. Hvězdu dávám za téma, apokalypsa to je moje :-). Další hvězda za Millu Jovovich, která není nijak skvělá herečka, ale běhá, střílí pěkně a hlavně, vypadá skvěle. Další hvězdu dávám za soundtrack a akci. Mimochodem ten velký pán s velkou sekerou skvěle pobavil :-D ()

Pcermis

Opět divák stejně jako u trojky dostane hodně logických kopanců což kvalitu filmu strhává. Hlavní boss zde není vůbec vysvětlen jeho původ což je v serii poprvé. Mutace zombiku to samé. Film strhává i 3D provedení a spousta scén umocňující tento efekt ale třeba taková letící sekyra ve 3D není zlá ale to je jedno zmála no předchozí díly rozhodně lepší. ()

cerva82

po prvnim dile se mi zdal asi nejlepsi, hodne k tomu dopomohly 3D efekty v Kine, ktere tento dej obohatily. Doporuci v 3D. ()

Ankroth

Za kameru se nám znovu postavil Andreson a na celkovém pojetí je to znát, jde hlavně o řemeslně odvedenou a poctivou práci. Na scénář měl ale evidentně málo času, začíná totiž kulhat na obě nohy a snad se bere i trochu vážně. Akce už tu není tak promyšlená a nápaditá, apokalyptická atmosféra zmizela jako pára nad hrncem, ale zase má člověk pocit jakoby se díval na live stream z hraní. A není to jen vizuálním stylem, přispívají k tomu i časté zpomalovačky a přejímání nových zombie z herní série (tím myslím hlavně to monstr hovado se sekyrou). Naštěstí herecké obsazení zůstává kvalitní, jen místo sympaťáka Odera tu je mrkající Miller, kterému se zřejmě konečně povedlo utéct z vězení. Béčko je ale jako celek slušné, takže se těším na další! ()

Kano4441

Rozhodne horšie ako predchádzajúce diely tento film ma ničím nezaujal . Anderson už na to nemá . Keď už ide do tuhého naskočia záverečné titulky ?? Matrix je všade tak ako to povedal elf v Pár Pařmenú , hrôza. ()

StepanMraz

Akce dobrá, ale pak postupně začíná kopírovat Matrix, a boj s "bossem" na konci mi přišel až moc suchej a krátkej, bylo tam moc pauzev, ale celkově to bylo dobré. Perfektní byly efekty. ()

pekos

Očakávaný comeback Mily Jovovich v ságe zločinnej spoločnosti Umbrella ponúkol film s veľmi priemerným príbehom. Celkový dojem z filmu však jednoznačne vyniesli k slušnému priemeru prepracované akčné scény a hlavne super kvalitná hudba. Režisér Paul Anderson nakrúca filmy vždy podľa svojich predstáv a napriek tomu, že niektoré scény sú podobné scénam iných filmov (Matrix, Ostrov), jeho režisérske majstrovstvo to neznehodnocuje, ba naopak, tieto scény inovoval a zvýšil ich kvalitu. Film je dostatočne akčný a nebyť skromného a jednoduchého príbehu, hodnotenie filmu by bolo určite najvyššie. ()

Va33ek

Akcí nabitý akčňák, který zombiho fandu vcelku nadchne. Pominu-li těch x milión scén, kde prostě Alice neumře, ale přitom by určitě měla (vždyť je to podle hry, tak co čekat?). ()

mpet

Že by to byl návrat ke kořenům této série?? Bohužel jen tak napůl. Začátek je absolutně šílený a pro mě dosti nelogický (hlavně počet Alice tu byl nějaký divný. Kam se poděli všechny ty klony???) a bohužel ani konec pro mě není nijak záživný, jen to vše mezitím je absolutní bomba. Kdyby to tak bylo po celý film hodnotil bych mnohem lépe, ale špatný začátek a absolutně idiotský konec dali tomuto filmu dosti na frak. ()

macherano

Celkom dobre pokracovanie aj ked kvalitovo na prvy diel to nema kde e sa vlastne vsetko pptrebne dozvedeli ale stale zaujimave volne pokracovanie ()

Widowmaker

Tak díl podle pátýho dílu hry... co na to říct.... pár míst odpovídá příběhu, nicméně prostředí hry je zasazeno do afriky, postava Chrise (svalnatý blonďák ve hře).. no ne že bych Wentwortha Millera neměl rád, ale k tej postavě se mi nehodí... Jako film nuda - jako adaptace hry - odpad ()

1990Jirik

Já to prostě nechápu.. Jasně nemělo to mít pointu, měla to být přece řezačka zombii, ale sakra vždyť tohle byla vykradená prázdná slupka, která kromě pár efektů (pár s rezervou) nenabídla vůbec, ale vůbec nic!!!!! Jako nechápu proč sakra neustále vraždí další a další lidi, když už téměř nikdo nezbyl, za druhé to nechápu ještě víc kde ty lidi berou náboje jídlo, pití.. viz nesmyslné scény ve vězení, kde jako berou vodu , když vodárny většinou fungují na elektriku, která evidentně nefunguje.. Původně sem měl za Milu 3 hvězdy, ale po opětovném shlédnutí odpad... ()

Helllboy

Velmi špatný díl. Anderson se asi definitivně zbláznil. Herní design je zde často spíše na škodu. Dialogy jsou hloupé, postavy plytké. Ani zmalovaná Milla to tentokrát nezachraňuje. A navíc je to neuvěřitelná vykrádačka jiných filmů. Hlavní záporák připomíná matrixovského agenta Smithe, a vlastně má i jeho vlastnosti. A rozpůlení psi v závěru mi zase téměř ihned evokovali The Thing. To, že je série RE neintelektuální béčková vyvraždovačka zombíků s herními prvky, namakanou hlavní postavou a spoustou mutantů, je známá věc. Nevadí mi. Vlastně mi zvláštním způsobem imponuje. Ale tohle bylo jen obyčejné céčko (navíc vysokorozpočtové). Anderson prostě neodhadl cílové publikum a má za to, že hráči počítačových her jsou zpocení nerdi, kterým bude stačit Alice. Nebo odhadl? Těžko říct (Viděno ve 2D - ve kterých scéna, kdy hlavní záporák vyhodil brýle směrem k bratrovi Claire, který je chytl, je nejenom zbytečná, ale strašně trapná - jako většina bojových scén.) ()

Esty

Zřejmě měla režie velmi oblíbené zpomalené efekty.... Bylo jich až příliš a zbytečně. Ale jinak není, co vytknout. ()

keram01 odpad!

Tie nechutne umelé efekty pri úvodných akčných scénach boli tak odporne umelé zámerne? Ak by aj áno, hodnoteniu to nepomôže :-) ()

JoeHalenbeck odpad!

Miluju hry Resident Evil na konzolích o to víc člověka potěší natočení filmu/série, ale u tutoho dílu musím dát odpad a to sem ten film ani nevidel celý. Po pár minutách jsem uznal, že na světě není dostatek alkoholu, abych dostatečně otupil mysl a mohl tak pokračovat ve sledování. ()

Maza2222

Tohle neberu jakou součást série. Je to DĚS!!!! První díl nebyl ničím vyjímečný, byl dobrý, 2 se dal brát jako komedie, 3 byl nejlepší, ale tohle je JEN AKČNÍ, ŽÁDNÝ HOROR!!!!!!!! Nejlepších bylo prvních 40 minut, byly jakž takž akční a byly poměrně zábavné, pak to hrozně klesá. Nejhorší je posledních 20 minut totální nudy. Navíc.. Milla nebyla taková kočka jako v předchozích dílech a Bennette Sinclair..Postava, který film totálně zmrvila. Bez něj bych dal 50%, s ním dávám velmi slabých 30%. ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)