Po absolvování několika koncertů po Evropě se Alvin, Theo a Simon musí do USA vrátit sami, protože Dave je zraněný. Jejich poručníkem se stává Tobby a má Davem nařízeno, že kluci musí začít chodit do školy. Potkávají tu nové spolužáky a také tři nové kamarádky, ze kterých se možná stane i něco víc – můžete se těšit na dívčí trio Chipettky. Ředitelka školy zatím přemlouvá Chipmunky, aby se zúčastnili pěvecké soutěže a vyhráli pro školu pětadvacet tisíc dolarů. Ti souhlasí, jenže záhy se na škole objevuje Ian a tvrdí, že holky jsou lepší než kluci. Donutí ředitelku, aby uspořádala hlasování mezi žáky, které by rozhodlo, kdo bude školu reprezentovat. Ian mezi tím holkám zakáže školní vystoupení a nutí je, aby se rozdělily a zpívala jen Britney. Protože to odmítají, tak jsou zavřeny do klece. V soutěži škol se už blíží jejich vystoupení, ale místo nich je tady jen Theo a Simon. Musí soutěž zachránit, na pomoc jim přichází Tobby… (TV Nova)

MikeCool

Druhý díl Chipmanků je vyloženě dílo dělané pro zisk, ale i přesto jsem se u této komedie dobře pobavil. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Eawy

Páči sa to deťom? Páči. Vymýva im to mozgy? Nie. Majú z toho dobrú náladu? Áno. Tak nevidím dôvod prečo nedať 70% ()

SOLOM.

Chipmunkové jsou zpět a s nimi další upištěná podívaná. Vzhledem k tomu, že je tento kousek určený hlavně pro děti, nebudu se tu nějak rozepisovat o trapnosti tvůrců. Až na pár scének a hlášek je to téměř nestravitelná komedie, ve které mě nejvíc sraly ty zpívající pasáže. Pro někoho to je možná terno a v Americe obrovský hit, ale já héliové vystoupení Chipmunků a jejich kolegyň už vidět a hlavně slyšet opravdu nemusím… ()

kajda.l

Ty (holky) veverky měly celkem šarm a néé, že ne:). Jinak stejná konina jako jednička, až z toho pištění mě bolí hlava, tak si jdu vzít ibalgin. ()

ScarPoul

Rovnako ako v prípade Garfielda je dvojka skôr sklamaným. Jednak je to zápletkou, ktorá sa vôbec nemení ale ktorá je obohatená o kopec nových postáv, s ktorých minimálne celý futbalový tým a Daveov bratranec Toby v podaní Zachary Leviho, tam nemajú čo hľadať. Je to stále plné farieb a typicky chipmunkovského humoru o ktorom si myslím, že deti musia zbožňovať, ale nič iného film neponúka. Je to ukážka klišé, ktoré smerujú k nevyhnutnému a čo je horšie, príbeh nemá takú dramatizáciu ako tomu bolo v prípade prvého dielu. Nechcem povedať, že je to zlé, pretože si to na seba zarobilo, keďže sa chystá trojka, ale neponúka to nič nové a už ani tej roztomilosti tam nie je toľko, aby som dokázal privrieť oči. Hlavne dvojka bez väčšieho priestoru Jasona Leeho je pre mňa trochu sklamaním. Rutinné, nie zlé, ale v rámci žánru zbytočné pokračovanie. ()

st.ranger odpad!

Už po tragickém prvním dílu se mi do toho nechtělo, ale jelikož jsem znechucen skoro celý film přetáčel, nezabral mi tolik času. Trapné fórky, mizerné "herecké" výkony, prostě tragédie. ()

Terva

.....už jsme tu zas !!!..... Naprosto úžasní jsou ti Eskymáci v Iglú z LCD televizorem. První příběh se mi zdál srandovnější. Tohle je moc hudební a ještě k tomu hudba, kterou já neposlouchám. ()

MartinezZ

"Upištěné zrůdičky znovu mrví hudbu." nebo "Alvin a všelék na migrénu." či "Šest důvodů, proč strčit hlavu do mixéru.", a co "Mončičáci na zteči."? ~~~ Ano, první díl se mohl líbit děckám, co prahly po plyšácích. U tohohle dílu mě ale děsí představa těch malých roztomilých dětských hlaviček s chmýřím místo vlásků, jak jimi bábetka bezbranně bouchají tu o stůl, tu o stěnu, tu o skříň a slabounké, slzičkami a nářkem zakuckané hlásky vysíleně šeptají "Maminko, už dost, plosíííím..." ~~~ Brrr, až mě zamrazilo. ()

ivishka

Přijde mi to naprosto neintelgentní a nehudební...3 vypatlané krysy zpomalenými a pak znovu rychle přehrátými nahrávkami hlasů lidí jsou podle mě naprosto nepochopitelně oblíbené pro svůj "zpěv". V tomto díle se jejich řady rozšiřují o jakési tři další krysy ženského rodu, které chtějí udělat podobný comeback jako jejich předchůdci stejné rasy.Pravděpodobnost, že někde uvidím mluvící krysy je asi taková, že mě můj osud obdaří tím, že mě trefí dřív, než budu maturovat takže podle mě naprostá blbost a hlavně pustit si to ještě jednou tak to se raději odstřelím.Jedna * za samomluvu herců představa, že bych hrála a mluvila na stůl je zvláštní. ()

kaylin

Některé filmy vás zase jednou donutí přemýšlet o tom, proč. Proč se vlastně něco takového pořád točí? Copak byl první film takový úspěch? Dobře, přiznám, že jsem film "Alvin a Chipmunkové" snesl, ale abych se musel dívat na pokračování? Ne, to mě vážně zase tolik nedostalo. Jenže jsem se na film nakonec podíval. Nebudu říkat, že svého rozhodnutí lituji, ale film "Alvin a Chipmunkové 2" mě rozhodně nenadchnul. Trochu mi to připomíná plast. Hned vysvětlím. Koupíte si balení Coca-Coly, všech šest plastových lahví vypijete, pak je vyhodíte do žlutého kontejneru. Až si příště budete kupovat Pepsi, protože Coca-Cola došla, dostanete je v lahvích, které byly vyrobeny recyklací těch od Coca-Coly. Vypadá to stejně, ale nakonec dostanete něco jiného, trochu horšího. Rozdíl mezi prvními a druhými Chipmunky je jenom v tom, že jsou zde i Chipettky, tedy dívčí protějšky chlapeckých veverek. Je zde pořád pisklavé zpívání, což je asi pořád největší pozitivum. Jinak to vážně za nic nestojí. Asi jsem proti filmům, kde jsou herci s animovanými postavičkami, ale řekněte mi o nějakém dobrém, který následoval po "Králíkovi Rogerovi". Tenhle to rozhodně není. Jasonovi Leeovi přeji, aby konečně dostal nějakou pořádnou roli, která ukáže, že opravdu má komický potenciál. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/runaways-rok-jedna-nedotknutelni-johnny.html ()

FilmFan24

Tak to pištění a šišlání bylo fakt za trest....Nicméně děti stejně jako filmová paní ředitelka z toho budou šílet. "Alvin a Chipmunkové 2" jsou ukázkovým příkladem filmu, který ač má vysoké tržby v kinech, skončil snad na všech filmových databázích na samém dně...Jednou a nikdy více! ()

Hamaradža

Podstatne slabšie ako priemerná jednotka... Nuda a trápnosť nesmiernych rozmerov... Ani neviem, za čo tú hviezdu vlastne dávam. Asi by mi bolo lúto dať odpad tým rozkošným digitálnym zmrdom.. :D ()

HappySmile

Film je určen pro děti předpubertálního věku a je to tak třeba brát. Dabovat Čiperky slovensky je sice na jednu stranu dobrý nápad, ale vzhledem k věkové skupině, které je film určen, musím protestovat, protože dnešní děti tomu prostě nebudou rozumět, což je bohužel smutný fakt. Ale jinak bych těm, co je tenhle žánr baví, spíš doporučila G-FORCE. ()

Figu

V podstatě jednička jak přes kopírák, s jedinou vyjímkou, Jasona Lee střídá Zachary Levi. Opět film na jedno kouknutí, ovšem když to miluje vaše dítě, nemáte šanci se tomu vyhnout. 50% ()

Vojťas odpad!

Právě jsem zahodil 1,5h svého života! ... Proč jsem se nevěnoval něčemu záživnějšímu a užitečnějšímu ... např. civění do zdi! ()

Nach

To samé jako první díl v bleděmodrém. Zde však kýčovitost o něco silnější. Zapůsobilo to na mě tak, že považuji za ztrátu času psát sem podrobnější komentář. Stejně věřím, že si je u tohoto filmu čte jen minimum osob. 50% ()