TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Darren98

Neuvěřitelně jedinečný svět byl dotažený o několik úrovní ke své vůbec nejlepší možné podobě tímto důkazem o věrnému pokračování série díky navýšení jeho potenciálu dlouholetou odmlkou. Ačkoli je generačně rozdílný děj o poznání prázdnější, zasazení motivu otec-syn vytváří výrazně dramatičtější povahu nostalgického dobrodružství. Bonusový Zuse i jeho klub jsou přitom jen nepatrným lákadlem vedle Jeffa Bridgese, jenž nepopiratelně představuje srdce v téhle očividné dominanci jednoho z nejvýbornějších technických provedení v dějinách filmu. Přehledná kamera, zázračně sehraná hudba Daft Punku a především vizuální efekty dotváří už tak úžasnou výpravu s rovnoměrným rozmístěním akčních a klidných scén. ()

Saur.us

Oproti původnímu Tronu jasné zlepšení. Samozřejmě po stránce audiovizuální ale především po té narační. Snímek graduje, napíná, baví! A to bych o prvním Tronovi říct nemohl. Sonda do tištěného spoje nikdy nevypadala lépe. A O. Wilde asi také ne. ()

Bozvav

Slušná filmová záležitost. Efekty boží, dialogy se daly přežít, hlavní hrdinové uvěřitelní. Nicméně po shlédnutí jedničky musím říci, že kromě animace a efektů se film výrazně neposunul, snad jen lepší eskalace napětí a je výrazně akčnější a taky vtipnější. Za mne 75%. ()

zdeny99

Celé je to postavené jen na světýlkujících hrdinech, světýlkujícím herním světě a herních soubojích. Ale co ten příběh, jaksi mimo, jaksi úplně o ničem. [27251. hodnocení, 1662. komentář, 72%, 315. nejoblíbenější film] ()

rexino

1. hviezda za neskutočný vizuál, 2. hviezda za Daft Punk a 3. hviezda za Oliviu Wilde, ktorej naivno-nevinnú postavu som žral. Kosinskeho vizuálny štýl a posadnutosť symetriou v obraze mi znova neskutočne ulahodila oku. Čo sa týka príbehu, tak ak by to niekto strihol na 90 minút, tak by sa tomu naozaj nič nestalo, len by to prospelo, aj keď chápem zámer ukázať čo najviac zo sveta Gridu. ()

Wolvie

Přeplácaná,šíleně drahá nuda.Prvního Trona jsem viděl taky takhle,ale tam se ještě dal přičíst k dobru velmi zajímavý a hlavně originální nápad,který jen nebyl moc zajímavě využit.Čekal jsem,že Legacy to napraví,že přinese skvostnou sci-fi jízdu s nadupaným vizuálem,protože právě TRON je film,ke kterému 3D a nejmodernější trikové technologie neodmyslitelně patří.Jenže film prostě nebaví,je předvídatelný až běda a jestli má být právě on vrcholem letošního filmového roku,tak jsme na tom docela bídně.Na ploše traileru se toho dá hodně schovat,ale nakonec stejně musíte přijít s celým filmem.A to se právě TRON: Legacy nemělo stát. ()

Relli

Dvě hvězdy za efektní bitky, kterých mohlo být víc, abych byl šťastný a latexové slečny. Bez toho by byla škoda koukat. O příběhu se nedá mluvit ()

Author

Perfektní. Hypnotický. Není důležitý, co se děje a proč se to děje, ale jak to vypadá a jaká k tomu hraje hudba. Těch 10* pořád dává smysl... :) ()

*Colorado

Dost těžké hodnotit, když kvalita díla výrazně osciluje v jednotlivých aspektech. Příběh: nic moc velkého, škobrtání v ději a logice, jedna zápletka byla jak z finále Návratu Jediho :-) Herci: mile mě překvapila Olivia Wilde (a není to pornohvězda, jak by jméno prozrazovalo), které ten účes fakt sekl, k ostatním toho moc nemám. Hlavní hrdina ok, Jeff Bridges je Jeff Bridges. Obraz: šel jsem do kina s tím, že tenhle film stojí za to vidět asi jen v kině a v tomhle jsem se nemýlil. Co však tento dojem umocnilo daleko více než vizuální stránka věci, byla hudba. Klobouk dolů, došlo tu k luxusnímu propojení audio-vizuální stránky, která dělá ve výsledku moc moc moc. Jestli zvažujete shlédnutí, tak utíkejte do kina, jinde to nebude ono. ()

kacirek_

Ok, nejsem příznivcem takovýhle sci-fi, páč tomu nerozumím a nechápu, jak by to mohlo fungovat... Ne, že by to bylo špatný, ale mě to nějak nepohltilo, narozdíl od mého souseda v kině. Krásněj chlap a krásná ženská tomu dodali šťávu a muzika taky výborná. Leč tím to pro mě skončilo. Ale jak řekl Maynard. cestou z kina : "lepší než čumět z vokna":-). ()

Pr4d3d

Asi největší překvapení roku. Po shlédnutí jedničky, která mě moc nenadchla jsem nečekal, že mě pokračování ohromí. Ale stalo se. Technické stránka filmu je prostě ohromující a než se stačíte vůbec vzpamatovat film vás vyplivne do kruté reality bez všech těch technických vychytávek. Příběh ať je stupidní jak chce, prostě nemůže zkazit celkový dojem z filmu budoucnosti. Jinak ta hudba je z jiný galaxie! ()

Vodny

Nestává se mi často, abych v kině zapomněl na náš reálný svět kolem a ponořil se do toho filmového. V tomto případě se to podařilo a přesto že jsem od Trona kromě skvělého vizuálního zpracování nic navíc nečekal, líbil se mi moc. Hudba jakoby převzatá z Inception parádní a diskotékové elektrizující rytmy do filmu skvěle pasovaly. Jeff Bridges sice od prvního záběru smrděl počítačem, ale nakonec to nebylo tak hrozné. Mnou příliš nedoceněné 3D tentokrát velmi decentní a díky neonovému prostředí obraz nadprůměrně ostrý a celkově prostředí filmu velmi sexy. Vážně jsem na chvíli zapomněl na tu nedokonalost reálného světa. ()

Rannveig

Film se měl možná více držet původného Trona... kterého jsme si mimochodem opravdu moc neužili, a jeho náhlý zvrat (patrně zamýšlen jako epický) vyšel naprosto do ztracena. Stejně tak scéna světelných cyklů (motorek, chcete-li) z první půle filmu by si rozhodně zasloužila být finálem celého filmu, které naopak udusilo jak jakýkoli náznak spádu filmu, tak i hlubší myšlenku... Některé zdlouhavé okamžiky zoufale žadonili o rychlost (a naopak), což se chvílemi pokoušel zachraňovat alespoň převážně vydařený soundtrack. ()

Puol

V 3D kine sa jedná o absolutný zážitok, len hlavne nehľadať zmysluplný príbeih alebo nebodaj rozmýšľať nad presesnými replikami. Disney celkom milo prekvapil a soundtrack je namakaný. ()

FilmWave

Snaživý pokus o něco nového mezi "Star Wars" a "Matrixem". Úžasná hudba Daft Punk a pěkná trojbarevná stylizace tomu dávají správnou atmosféru a příležitost k pár opravdu dobrým scénám (akce na motorkách je skutečně skvělá). Bohužel méně je někdy více a "Tron" se záhy zamotá do zbytečně složité konstrukce příběhu a budování postav, které nejsou příliš zajímavé. ()

Ukubumbahoo

Digitální orgie. Stejně jako u prvního TRONa jsem seděl a nevěřícně koukal na to, co se dá v dnešní době s filmem udělat po grafické stránce, tak sem seděl i u TRONa Legacy. Děj možná nezaujme tak jako u prvního dílu a ten kdo neviděl prvního Trona si pokračování možná neužije na "plné pecky". I tak se nám dostává neuvěřitelné podívané, opětovně s vynikající hudbou do pozadí, digitálně upraveným Flynnem a velice detailním světem. 3D obraz vizuální požitek ještě několikrát znásobí. Bravo, já tleskám a pomalu zavírám pusu :-O . Tron: Legacy je pro mě velice povedeným pokračováním!! ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi