TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

bourec

To nej, co mě na tomhle filmu zaujalo je elektronická hudba Daft punk.Příběhy z tohodle světa mě sice povětšinou moc neba.Přijde mi to totiž takový neživý,neskutečný.Ale Tron-legacy mě bavil hodně, i přes to, že první z roku 82 sem ještě neviděl.80%. ()

Vignette

Musím říct, že první polovina mi přišla skvělá, akce a hudba velmi povedená. Ovšem čím víc se ve filmu mluvilo, tím víc to s ním šlo z kopce... Konec, který měl být nejvíc strhující, mě už nechal úplně chladnou a nedokázal vůbec ničím překvapit (to jsem ale ani nečekala). Takže pro příště- míň řečí, víc akce... a bude to ideální :-) ()

matrosh

druhý tron ma čistě s komerčního hlediska stejné neduhy jako měl tron první, t.j. 1. nedokaže hlouběji sprostředkovat možnosti světa v kterém se děj odehráva (v tomto směru nesaha matrixu ani po kotníky), díky tomu za 2. akční scény, proklada místy neskutečně nudnými dialogovými scénami, které se ješte navíc tváří jako zásadní a machovské a díky tomu má člověk pocit, že tady vlastně jde jenom o hraní si v obřím pinballu. ale, ale. pokud tohle všechno dokážete zkousnout čeka vás lehka podívaná, s výbornou hudbou od daft punku a velice originální vizuální stránkou (teda pokud jste neviděli původního trona). ()

Morzael

Takže začnu pro rejapli. Nevím, co čekáte, když jdete do kina na film od Disneye? Nečekanou zápletku a hluboký filosofický přesah (kterého tam bylo více méně celkem dosti, na to co jsem čekal)? Já si to teda užil velmi. Hudba a atmosféra úplně vynikajícní a efekty výborné. Bohužel původní Tron jsem neviděl, proto mě tenhle nápad nadchl, i když jde pouze o rozvedení původního díla. Jen to 3D...Co to se všema je? Proč všude cpou násilně 3D efekt, když si ho pak člověk stejně ani nevšimne, akorád za to vyplázne o 50 navíc (jo proto). No každopádně stylizace Tronu se mi moc líbila, k čemu bych to asi přirovnal - Star wars/Matrix/Equilibrium/Pátý Element :-). Jo a Olivia Wilde je kus!!! ()

Sammya

Úžasná triková podívaná, která vás vtáhne do děje, stejně jako byly hlavní postavy vtaženy do digitálního světa The Grid. I když má tenhle film něco kolem dvou hodin stopáže, ani vám to nepřijde. Efekty jsou dechberoucí, děj napínavý, místy lehce ukecaný, ale to se dá překousnout. Na Garretta Hedlunda se dalo víc než jen příjemně koukat a jak nemám ráda Jeffa Bridgese, tak v tomhle filmu mu to odpustím. Obřím bonusem je vynikající úderný soundtrack. A třešničkou na dortu je Michael Sheen v jedné ze svých (ne)typických rolí střelených maníků, který se vám rozhodně postará o zábavu. ()

agathon

Chladné, odtažité - a naprosto fascinující. Po Avatarovi další film ve 3D (nikoli ovšem jen ve 3D obrazové konverzi!!), v němž není formální řešení pouhou atraktivní šlupičkou, ale je dynamicky propojené s vyprávěním a naopak. Pronikání vrstvami obrazu i příběhu, vrstvení úrovní "globální vyideohry" i děje samotného.... Svým způsobem myšlenkově podobně hutné jako svého času Matrix, i když stále Disneyovsky mravokárné a k nevyhnutelně dobrému konci směřující... Vlastně ohromné překvapení předvánočních českých kin a pro mě veliký zážitek - který navíc podtrhuje kongeniální soundtrack Daft Punk (po němž se mohou hudební kritici vozit jak chtějí, s obrazy a dějem Trona ovšem souzní dokonale a posouvá pojem "celovečerní videoklip" do nové, maximálně divácké a přitom nikoli planě efektní podoby skvostných dvou hodin Vašeho života). ()

Hrůša7

Originální nápad!!!, (ale s typickým dějem) je jedna z věcí proč je tento film vyjímečný a který se bude v budoucnu napodobovat.Být uvnitř nějakého softwearu ve skvělé 3-d technologii bylo něco nového a velmi zajímavého.Snad proto jsem tento film vnímal pomaleji a ještě dlouho po skončení filmu vstřebával pocity a dojmy z tak neobvyklého, ale velmi zajímavehé prostředí (softwearu). Na filmu, ale byli i zřetelné chyby jako např.¨, že po celou dobu stačilo aby se někoho dotkli ,,diskem' a ten dotyčný byl zničen a jakmile se disk dotkl Quorry (jedné z hlavních postav na straně Flynna), pouze jí byla useknuta ruka a ,,pochopitelně' to přežila. Nejenom takovích to chyb tam bylo spousty a už kvůli tomu nemohu dát více jak 3*. ()

carly

videla som to v 2D a aj tak to bol zážitok. film plynul tak akurát rýchlo, ani sa moc neponáhľal, ani sa nevliekol. Jeff Bridges v dvojroly bol neuveriteľný. toto bol snáď prvý raz, čo mi bola Olivia Wilde na plátne sympatická - hlavne záverečná scéna s východom slnka bola veľmi milá. Micheal Sheen hraje zľahka podtrhlých a silne extravagantných týpkov na jednotku. no a Garrett? už sa teším, až ho zase niekde uvidím ()

pakobylka

Je vzrušující ocitnout se ve virtuální realitě - i když v tomhle případě je rozhodně bezpečnější zůstat pouhým pasivním divákem než stát se aktivním uživatelem a nedobrovolným hráčem. Ale samotná "hra" je dynamická a vizuálně neobyčejně atraktivní, i když ji nemůžete nijak ovlivnit … tak to prostě vzdejte - a nechte na ní, kam vás zavede, jaký svět vám ukáže. Je fajn vidět 3D projekci, která vznikala rovnou "trojrozměrně" a tím pádem vypadá naprosto přirozeně - navíc uměle vytvořenému prostředí operačního systému třetí rozměr kromobyčejně sluší. Přesto je na něm snímek nezávislý. VŽDYCKY jde hlavně o příběh … a o vypravěče, kterému se dostane do rukou - všechno ostatní včetně nejrůznějších technických vychytávek je podružné. A přes svou jednoduchoučkou základní kostru a navzdory detailům, jejichž logika se při bližším zkoumání dá zpochybnit, je "TRON: Legacy“ solidní příběh - a Joseph Kosinski dobrý vypravěč s citem pro akci, její přehlednost i gradaci. A ještě něco: Neřekla bych, že určitá podobnost uspořádání světa počítačových programů s tím naším je čistě náhodná. (Původní film "Tron“ jsem viděla až následně ... a musím říct, že vzhledem k roku vzniku pro mě představuje něco naprosto neuvěřitelného - na tak úchvatnou vizuální stránku jsem absolutně nebyla připravená.) ()

campix

Jediná věc co mě nejvíce mrzí na roku 2010 je, že jsem si neudělal čas na to dostat se do kina na Trona ( i když jsem dvakrát měl jít), protože i doma mi to přišlo jako jedinečná podívaná, která musela být v 3D kině ještě 10x úžasnější. Dále bych nejradši nafackoval akademikům za to, že Tron: Legacy dostal pouze jednu nominaci a to přitom by si jich v technických a zvukových zasloužil spoustu. Nemluvím tady o Oscarovi, ale alespoň o nominaci. Jelikož si myslím, že v uplynulém roce nevzniklo snad nic, co by bylo takto audiovizuálně dokonalé. Velmi mě také potěšilo, že Kosinski neudělal pouze tupý remake, kterých se dělá poslední dobou spousta a udělal z Trona: Legacy takové volné pokračování původního Trona z roku 1982 a tak bych doporučil udělat si čas ještě před shlédnutím na původní film., Pravdou je, že děj není nic užásného, nad čím by se dali vylit oči, ale audiovizuální stránka tu dějovou úplně zatlačila a donutila mě prostě jen tupě zírat a žít digitálním světem Trona. K obsazení námitek absolutně nemám, protože Jeffa Bridgise naprosto zbožňuji, Hedlund vyloženě nevadil a třešničkou na dortu byla Olivia Wilde a Beau Garrett.Jen mi bohužel chvilku trvalo zvyknout si na digitálně omlazeného Bridgese. Ještě bych zhodnotil hudbu a k tomu mi stačí jen jedno slovo - famózní. Daft Punk podle mě spolu s Hanzem Zimmerem (Inception) a Johnem Powellem (How tu train your dragon) vytvořili jeden z nejlepších hudebních podkresů minulého roku. Na režijní debut Josepha Kosinskiho pro mě tisíci procentní úspěch a už se těším na jeho další počin. ()

Pajky3

Vizuální a zvuková bomba, tenhle film by se určitě víc vyplatilo sledovat ve velkém sálu kina. Zajímavej námět, sympatičtí hrdinové. Pro mne doteď neznámý Hedlund je v roli rebela perfektní, stejně tak je parádní i Olivia Wilde. Třináctka tady naplno předvádí svůj sexappeal. Mě to bavilo, takhle nějak si představuju videoherní film. ()

Flynn

Bohužel jsem neměl tu možnost vychutnat si Trona např. v Imaxu nebo jiném kvalitním 3D kině. Proto budu film hodnotit bouze v ploché rovině :o) Vizuelně krásné, v 3D to musela být pecka a určitě by to vytáhlo z mé kapsy min.1hvězdičku. Tu druhou bych ale asi nedal a nechal si ji pro jiné kousky. Příběhově totiž tento film dost pokulhával. Bylo to takové nějaké už někde viděné, někde použité trochu jinak, prostě žádný originál. Škoda mohla z toho být naprostá pecka. ()

Martrix

I když se snažím brát trailery k filmům s rezervou, ukázky z Trona mě spíš lehce odrazovaly. Videohry nehraju a bylo mi jasné, že k té vizuální paradě nemůžu čekat hutnou atmosféru a solidní příběh. To by totiž byla filmová událost poslední pětiletky a o tom by se fabulovalo s předstihem. Asi tak jako u Avataru. Že to nakonec nebyla tak úplně pravda, je věc druhá. O to bylo příjemnější překvapení, že příběh byl sice roztomile naivní(...pomohl mi jeden hodný program!!??), ale ne pitomý. Co se looku týče, tak místy to bylo dechberoucí, ale po nějaké době si oči na tu digitální parádu natolik zvyknou, že je to až škoda. Animátoři odvedli úžasný kus práce a Kosinski měl naštěstí dost rozumu, aby to nepokazil zběsilým střihem. Tím se ovšem přihodilo to, co se jen tak nestává. Celé to digitálno na sebe strhávalo víc pozornosti, než herci samotní. A pokud se u toho díváte i na titulky, jste dokonce rádi, že je děj tak jednoduchý. Velmi oceňuji také to, že při vší té akci bylo uroněno jen pár kapek krve a ostatní bylo pouhé ukončování programu. V té záplavě filmů plné tvrdé akce a realistické brutality, je ona dříve zmiňovaná naivita právě ten důvod, proč dám o jednu hvězdu víc, než je průměr. PS: Shlédnuto pár dní po Světové invazi, takže možná proto... :o) ()

Andre3000

Hodně rozporuplný snímek. Na jednu stranu na vás křičí líbivost a chtivost, kterou vám film vnucuje. Jenže co když se Vám to i docela líbí? Já sám s tím mám docela problém. Chvílemi mi to vadilo, jindy jsem si zase užíval barvy, hudbu a pohyby v jednom rytmickém souznění. Taky sem se úplně neztotožnil s nápadem, neboli základní premisou, díky které se můžete dostat do jiného světa...což je sám o sobě velký průser u filmu, který je na tom z velké části založen. Pěkných 65%. ()

Wormboy

Prva hodinka bola vynikajuca a bol som ocareny genialnym vizualnym stvarnenim. V priebehu diskotekovej sceny som vsak nadobudol pocit, ze nepozeram film, ale ultradrahy a extremne dlhy videoklip skupiny Daft Punk a tohto pocitu som sa nezbavil az do konca. Dvojhodinova stopaz je na film s minimom deja brutalna a noznicky strihacov tu jednoducho chybaju. No a Garrett Hedlund mi bol poriadne nesympaticky. 2,5/5* ()

sulimo

Ke kvalitnějšímu hodnocení bych pravděpodobně potřebovala vidět předchozí počin z let osmdesátých, jelikož tohle asi jen tak nedocenim. Upřímně, to, že nějaký takovýto předchozí počin vůbec existuje, jsem zjistila asi před sekundou, když jsem se rozhodla psát komentář a film samotný jsem viděla asi před čtrnácti dny (uplně cítím, jak mnou pohrdáte, z toho si nic nedělejte, já sebou taky pohrdám). Takže zpět k mému nekvalitnímu hodnocení, film to neni špatný, ovšem i bez znalosti původního ztvárnění vám prostě neodmyslitelně pasuje do let osmdesátých než to moderní doby, to tehdy se stal kultem a dle mého názoru se to tak mělo nechat, žádné tři dé film neudělá lepší. Hudba je asi to nejlepší, co ve filmu je, hudba je prostě skvostná a už jenom kvůli ní to stojí dokoukat do konce, a to i když příběh místy pokulhává, zakopává a upadá do kýče a rádoby nového kultu, kterým se film beznadějně pokouší být. Herci jsou obstojní, ovšem místy dosti patetický scénář hyzdí jejich herecké výkony neuvěřitelným způsobem, vim vim, tak to asi má být v takovýchto filmech, ovšem nic nenadělám s tím, že moje krevní skupina to rozhodně neni, škoda. Škoda, že jednou forma zase zvítězila nad obsahem a já přece jen raději ten obsah. ()

kusper

Kvalitní akční zábava. Ani příběh mi nepřijde v rámci žánru podprůměrný. Jeff Bridges potvrzuje svoji famózní formu. Jen tak dál. ()

necisty

Tohle má tolik pod*laných logických chyb, ale za ten audio-vizuální orgasmus pálím pětku, kvůli tomuto filmu si koupím 3D televizi! Hudba, ženské a ty oblečky, mňam:)). ... Identifikujte se. Zabírám tohle vozidlo. Nemáte povolení. BUCH :DDDD ... Plný souhlas s Malarkey a POMíku ... neměníš náhodou své komentáře? ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi