TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Shetland

Jako pokračování nebylo špatné, jelikož po téměř 30letech natočit dobrý sequel chce mít um, bohužel režisér bez zkušeností se projeví. Příběh byl klišovitý aneb z bodu A do bodu B, zastavit padoucha a zachránit svět. Po vizuální stránce ale ukázal, že přece jen nějaké zkušenosti má. ()

ivan_drago

Mokrý sen náctiletého pařana videoher a polo IT výlet do světa virtuálních programů, zabalený do skvostného audio-vizuálního hávu, v neposlední řadě doprovozený suprovní a naprosto, jako hrnec na prdel, sedící hudbou. Jedna hvězda dolu, protože už mi není náct. ()

miguel_111

Veľkolepé audio - vizuálne divadlo. Veľmi sa mi to páčilo len tá stopáž nemusela byť taká rozsiahla, ale inak nemám nijaké výhrady a výborne som sa bavil. Pre mňa 80% ()

Mrkvič

Chápu, že se to lidem nemusí líbit, ale mě ta dunivá hudba, holky navlečený v latexu a honičky na motorkách ve stylu červíků celkem stačí. Části filmu, kde není žádná akce, se příšerně vlečou. Přišlo mi, že měl někdo takový pocit vyjímečnosti u každé scény, že se nesnažil o něco víc, ale ta nuda místy opravdu nestačila. Většina filmu je ale prošpikována nádhernými vizuálními nápady a akcí neméně nápaditou, takže je to i tak nadprůměrná podívaná. ()

Bobik9

Celý film jsem si říkal, že to není taková pecka, jak se všude vypráví. Ovšem závěrečná půlhodinka mě přesvědčila, že to přeci jen něco do sebe má. Bezkonkurenční grafické spracování, výborná hudba a velmi slušné herecké obsazení. Mimochodem Michael Sheen byl naprosto boží a jen škoda, že neměl více prostoru. V každém případě velice originální a nenapodobitelný kousek. I když se mi to zezačátku zdálo až přehnané a nevím proč jsem kvůli těm svítivým oblečkům stále myslel na Čínu nebo Japonsko. ()

LordSnape

Vizuální high-tec orgie vhodné pro programátory s nesympatickým Jeffem Bridgesem. Film sázející na kvantitu designu a efektů zapomíná, že to nejdůležitější se skrývá v dobrém scénáři a hercích samotných, na což Tron: Legacy v průběhu dvou hodin rozhodně nedosáhl. ()

LiborGondek

Dobrý film, líbí se mi i v klasickém 2D formátu o to větší "pecka" to asi bude ve 3D, když ho to má i v názvu, že? Jinak kdo bude chtít nějaké akční scifi pro zkrácení dlouhé chvíle, klidně doporučuji toto. 80% ()

Yesqward

V tomto filme síce nie je zaujímavý príbeh, kopa emócií či herecké výkony, ale SAKRA, tie efekty, sú pravdepodobne tie najlepšie aké som kedy videl, naozaj, u mňa prekonali aj tie z Avataru! A čo je tiež veľmi podstatné, geniálna hudba od môjho obľúbeného dua Daft Punk, bola úžasná a ten elektronický nádych... Nuž, nemám slov. Bohužiaľ, efekty a hudba sú jediné pozitíva ktoré som si z filmu odniesol, ale boli natoľko dobré, že si film u mňa zaslúži 75%. ()

Ryuuhei

Vzhledem k tomu, že jsem viděl už i předchůdce tohoto filmu, budu moct nahlížet na tento film rovnou dvěma pohledy. Oba filmy samozřejmě dělí 28 let, což je neskutečná doba a je až podivem, že se i po tak dlouhé době objevilo pokračování. Samozřejmě, dá se brát i jako samostatný film, kdy není třeba vidět ten předešlý, ale víceméně je pěkné vidět, jak na sebe lehce navazují (dokonce se zde objevují dva stejní herci) a univerzum tak věrně rozšiřují. Co se týče Legacy, jak jsem řekl, lze ho brát i jako samostatný film, kdy se jedná o smršť úchvatných vizuálních efektů, výborné hudby a prostě všeho, co má mít správné sci-fi zasazené do počítačového světa. Námět jako takový není složitý, až dá se říct primitivní, ale to nevadí tomu, aby se příběh příjemně rozvinul a nic nepřeháněl. Osobně jsem rád, že jsem mohl vidět i předešlý film a tím oceňuji tento kousek ještě víc. Jsem zvědav na pokračování. ()

eugeene

nic moc, dal bych 3, ale jednu hvezdicku ubiram diky Samovi, ktery znicil tak pekny 20lety uptime na otcove pocitaci !!!!! ()

Gothar

Technicky dokonalý film. Hudba od Daft Punk mu dodáva jedinečnú atmosféru a odteraz budem po elektronickej hudbe túžiť v každom sci-fi :) Niektoré scény tým získali veľmi veľa (hlavne tá s Derezzed). Príbeh je jednoduchší, ale rýchlo ubieha a vôbec mi to nepripadalo tak, že film má 2 hodiny. Spojenie 2D a 3D je tiež veľmi originálne a vylepšuje atmosféru v druhom svete. Ak by som ho nevidel v kine, tak by to asi bolo za 4*, ale takto dávam 5. Nebolo to úplne dokonalé, ale 5* si zaslúži. ()

KitFisto

Tron mě na první pokus nezaujal. 3D absolutně hrozné a nevýrazné, takže si počkám na blu-ray. Prachy tady jdou vidět. Tenhle film srašně moc sází na svůj designe. Vizuálně to je opravdu skvělé, propracované do každičkého detailu. Příběh byl tragický a tolik nesmyslných kravin v jdenom. Ačkoliv mě to mrzí fail roku. ()

Maki89

audiovizualne "nerd" orgie... inak sa to popisat neda... po roku som sa konecne zasa tlapol po vrecku a siel do kina, lebo som sa na toto tesil odkedy vysiel prvy trailer a sklamany niesom ani nahodou... bolo to takmer perfektne... po audiovuzialnej stranke uplne najlepsi film aky som kedy videl, avatar sa moze ist skryt se vsim vsudy.... co mi vadilo bol trosku jednoduchsi pribeh a Garret Hedlund v hlavnej ulohe.... chcelo by to niekoho ineho, ale tak neda sa nic robit... Jeff Bridges vyborny rovnako ako v prvom Tronovi, Olivia Wilde sexi ako vzdy, Michael Sheen ma potesil... Daft Punk sa hecli a spravili uplne genialne score spajajuce klasiku s elektronikou.... na toto chcem ist do kina este raz.... 9/10 ()

Beky

Dokonalé skloubení dokonalého hudebního doprovodu a dokonalé akce, které v tomto dokonalém balení představuje jedinečný filmový dech beroucí zážitek, kdy po skončení filmu budete chtít minimálně ještě jednu hodinu navrch v tomto světě, kdy po rozsvícení v sále nebudete chtít odejít...kurva, tohle by snad mělo do kina nalákat:))!! Verdikt: Pro mě překvapení roku, na takto dobrý film jsem nešel, zajímalo mě technické zpracování a hudba, to jak jsem psal, bylo obojí perfektní!! Pochvala patří i k 3D, kdy není použito pouze na efekt, ale nádherně vtahuje do filmu, stejný případ jako u Avatara, pak opravdu ty dva, tři efekty, které k vám vyletí jsou fantastické a vy víte, že to tam takhle prostě mělo být!! Herecké výkony spokojenost, renderovaný Jeff taktéž ušel, možná jen ten mlaďoch neměl být aspoň ze začátku takový macho...ale to je otázka vkusu, protože charizma má, o tom žádná a v akčních scénách je perfektní!! Vítky mám jen k příběhu, nebo k chování postav, které se mění prostě jak se to zrovna hodí a ne s vývojem filmu, tím chci říct, kdyby se přidala půlhodinka ( já bych klidně bral i víc ) vše by bylo mnohem srozumitelnější v obou dvou případech!! Každopádně pod 100% ani nad 100% jít nemůžu, takže je 100% správně:))!! P.S. Sheen a Murphy... jeden se předvede až příliš... a druhý až příliš málo... ()

Cocacolix

Milý překvapení! Kupodivu ani moc nesouhlasím se zápory filmu podle ostatních. Scénář je sice trochu propranej a jednodušší, ale film žene dopředu a pěkně odsýpá. CLU je opravdu gumák, ale absolutně mi to nevadilo a atmosféru filmu mi to nenarušilo. Herec v hlavní roli (Sam) mi nepřišel tak na nic, naopak. Byl zde především pro akci, které dodal patřičný šmrnc. Což se nedá říct o Olivii Wilde, která má představovat pouze krásnou kulisu. Jako televizní herečka mi vyhovuje, ale zde mi silně vadila. Navíc se mi ani nelíbí, takže je vůbec out :D Příběh se místy inspiruje různými filmy, ale nedělá to tak okatě a lacině jako třeba loňský Avatar (loňský největší 3D blockbuster). Líbí se mi také navázání na původní film (1982), který je ale zároveň udělán pro širší masy. Co se hereckých výkonů týče, tak je třeba pochválit Bridgese, i když pouze za Kevina Flynna (hlas u zdigitalizovanýho CLU se nepočítá). Velice mě taky potěšil Michael Sheen, který si svou miniroli užil s patřičnou chutí. I když je pravda, že takřka totožný výkon podal Jim Carrey jako Hádankář ve filmy Batman Forever... A nakonec, to nejlepší z celého filmu - vzhled. Opravdu ohromující, sterilní svět, který udivuje nejen počítačovou animací, ale taky perfektně natočenými záběry z reálných kulis. Tvůrcům se vyplatilo najmout špičkové designéry, kteří opravdu odvedli výbornou práci. Lightcycle od konstruktéra Bugatti, Recognizer, obří lodě, kostýmy i scenérie. To vše je prostě úchvatné a hezky to do sebe zapadá... Celou atmosféru uceluje výborný soundtrack od Daft Punk. Podobnou hudbu si z hlavy nedovedu představit v žádném jiném filmu, aby to tak dobře fungovalo. Na závěr ještě vzpomenu na film Inception. Pokud si vzpomenete na jednu ze závěrečných scén v nemocnici, jak se syn snaží dostat ke smrtelné posteli svého otce, dobře si prohlédněte onen pokoj. Jistá podoba tu je ;) Tron:Legacy má spoustu chyb, ale všechny ty klady co jsem v něm našel převažují ve prospěch pěti hvězd. ()

rowdys

Ale čoby, práveže celkom dobré to bolo! Nie vyslovene tupé, ako som sa v recenziách kritikov často dočítal, len jednoducho prostučké s dejom cca na úrovni Avatara = pochopia ho aj obličkovce. Kosinski priniesol akýsi Matrix pre mládež s unikátnym vizuálom a podmazom. A veď prečo nie. Síce bude mať Legacy len krátku trvácnosť, podobne ako i jeho predchodca, kým zase príde ďalšia vlna revolúcie CGI, ale tu a teraz som sa za tých 7 eur dobre bavil. Síce nie až tak ako geekovia okolo mňa, ale dosť na to, aby som s pokojným svedomím dal štyri hviezdice. Btw, to zas bude v Disney ryža, keď ako merchandise uvedú na trh Tron disk... zisky z box officu sa v tom úplne stratia, haha. ()

BoncheR

Zaujímavý film po námetovej stránke, ešte "na trhu" nebol film o živote v plošnom spoji (okrem jednotky), taktiež po scenárovej stránke- scenár napísaný pôsobivo a pútavo a taktiež po hereckej stránke. Tento film vôbec nie je na hanbu a aj keď možno niekomu nesadne, kvôli priveľkej farebnosti alebo abnormalite, rozhodne stojí za to zhliadnuť ho. Hodnotenie: /88%/ ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi