TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Naposledy som bol takto unesený z filmu pre rokom pri Inglourious Basterds. Podobne ako pri Bastardoch, aj pri novom Tronovi obdivujem každučký jediný záber, ktorý je dokonalosťou samou o sebe. Je úplne šialené, že 30 rokov po prvom filme sa niekto rozhodol urobiť regulárne pokračovanie a pokúsiť sa urobiť to isté, čo spravil prvý film - audio-vizuálnu revolúciu. A revolúcia sa podarila! Som unesený! Chcem to vidieť v IMAXe!!! ()

playboxguest

To samé, co původní verze, jen obohacené o sexy vizuál, který se stejně zhruba v polovině okouká, k tomu nesympatickej cápek v hlavní roli a zbytečně natahovaná stopáž (u původního filmu bylo i těch 90 minut až až). I to 3D jsem u takového vizuálu čekala velkolepější, ale upřímně taky za moc nestálo a to jsem pro jistotu "koupila" dvě různé verze a dvakrát jsem ošmatlala 3D brýle čistým ubrouskem (fakt přísahám, že jsem nepoužila tentýž, co u Star Wars XXX), no nic, dala bych do kupy hned několik animáků i hraných filmů, které mou prostorovou představivost pošimraly o moc líp. Moje ajťácké srdíčko se nad konceptem filmu taky nijak extra nechvělo. Prostě průměr, který vyzdvihuje jen hudba od Daftů (nijak na nich neujíždím, ale scéna, kdy dělají dje přímo ve filmu, je fakt stylová) a divoká Olívka, ale ta jen do toho ušmudlaného konce, wtf, co to je za blbost, zhmnotnit si program do reálného světa, aby se na něj dalo hupsnout? (ale kdo ví, třeba by se mi seminárka o proficadu psala líp, když by mě předtím pěkně ohopkal :D). 50% ()

Rover

Tron: Legacy je zásupcem filmů stvořených pro kino, pochybuji, že kdybych ho viděl doma, tak dám tak "vysoké" hodnocení. Je sice fajn, že film dějově i vizuálně navazuje na původní film, nemusí se to ovšem dít tak okatě. Hned po zhlédnutí jsem si totiž staršího Trona pustil pro osvěžení a skoro mi až přišlo, že nový Tron je vykrádačka, a to někdy i celých vět ve scénáři. Scénář je kapitola sama pro sebe. Uznávám, že to není film, který má uhranout příběhem, přesto to na mě bylo trochu málo... Hodnotím hlavně vizuální stránku, která je úchvatná. HUDBA: Daft Punk - zdaleka né tak dobré, jak jsem očekával dle reakcí. Samostatně nefunguje vůbec, skoro až nudí. ()

sheen

Ehmmm..:) Splněná očekávání...ještě teď mě rozum stojí nad tím virtuálním světem. Tron Legacy je jedna velká orgie, které, když se poddáte a necháte se unášet na vlně bitů, tak se Vám odvděčí jízdou, která tady ještě nebyla. Podle mě určitě více než důstojné pokračování, souboje s diskama, světelné motorky, svlékací scéna atd atd:))....futuristická muzika Daft Punku, tato sestava se pro to aby mohla stvořit muziku pro tento film narodila:) Pro mě letošní filmové numero UNO. Absolutní dar z nebes jako když přišel Matrix. (audio-visualní žranice pro nerdy, která u mě omalovánky typu Avatara strčí hravě do kapsy) "What Em I Supposed To Do? Survie" xDD "We're always on the same team" ()

Ketri

Zajímavá podívaná, ale přeci jen, tak dokonalý svět ... mi neřikejte, vždyť se mu na tom disku muselo hrozně blbě spát? ()

hippyman

dvouhodinovou třidé leg(r)acy jsem v porovnání s původní verzí doslova slupnul jako virtuální malinu. efektní podívaná se skvělou hudbou i prostorem pro herectví. audiovizuální pecka, ohňostroj jedniček a nul, bohužel i sem tam nějaký to nutný americký klišé a tradiční hepáček, což se hipíčkovi nepáčí. každopádně díky za předvánoční dárek od čsfd... 80% ()

Rosomak

Tron Legacy je asi tak stejně "podivný" (tzn. těžko zařaditelný) film jako původní Tron z roku 1982. Podobně jako on se totiž vymyká dobové produkci a to jak v ohledech estetických, tak i technologických (v obou filmech jsou pak obě složky naprosto neoddělitelné). Původní Tron má však tu výhodu, že už od jeho premiéry uplynula značná doba a my na něj můžeme nahlížet z historické perspektivy - tudíž si uvědomovat jednotlivé přesahy a chápat celé dílo v daleko širších kontextech. V tom především spočívá celá problematika Trona Legacy. - - - V uměleckém díle můžeme rozlišovat hodnotu estetickou a hodnotu uměleckou. Obě jsou pro jeho "zhodnocení" podstatné, nicméně platí, že jedna z nich může být upřednostňována před tou druhou. Například Vesmírná odyssea v době své preméry propadla, protože se očekával ryze mainstreamový film s klasickou narativní strukturou a estetikou poplatnou dobovým konvencím. Mělo jít o blockbuster, ale vzešel z toho naopak velmi experimentální film, jenž byl doceňován až postupem času. Nechci přirovnávat Trona Legacy k Vesmírné odyssee, ale pouze poukázat na momentální neschopnost si uvědomit kvalitu Trona Legacy v nějaké komplexnější podobě. Tron Legacy i přes své parametry blockbusteru prostě nenaplňuje současné představy "ideálního" spektáklu, který je vystavěn na srozumitelném ději, zesílené kontinuitě a celkové koherentnosti. - - - V Avataru byla dominantní narativní struktura filmu a té se vše podřizovalo (i to 3D bylo vždy komponované tak, aby bylo přehledné a divák se "nemusel hledat"), tudíž ho šlo celkem snadno uchopit. Tron Legacy však žádnou dominantní složku nemá (výborný postřeh Kamila Fily) a běžným pravidlům narativního filmu se vzpouzí. Například velmi inovativně využívá formát obrazu (kombinuje klasický filmový formát s daleko větším Imaxovým) a poměrně troufale ničí i samotný 3D efekt tím, že velmi často pracuje s malou hloubkou ostrosti (pozadí je rozmazané, což obraz zplošťuje) a opravdu v Imaxu dosud neviděnými kompozicemi (u 3D je nutná hlavně centrální kompozice se zdůrazněním perspektivy, jinak 3D efekt nevyniká). Kombinace obou jmenovaných postupů pak způsobuje to, že divák se v obrazu často ztrácí, není intuitivně veden běžnými postupy. Tron Legacy tedy vlastně poměrně úspěšně sabotuje 3D (ale ne, že by ho také v některých scénách nedokázal využít). Celé mi je to spíše oporou pro tvrzení, že Trona Legacy nelze chápat jako klasický narativní film, ale ani jako "estetiku atrakcí." Důvod je opět v tom, že jednotlivé formální prvky se prostě nepodřizují jedné dominantní složce či systému. - - - Tron Legacy je prostě film, který lze vidět, lze si ho v jistém smyslu užít, ale v dohledné perspektivě ho nelze zhodnotit. Alibistické tři hvězdy dávat nebudu. Radši tedy nehodnotím a počkám si na dobu, kdy to bude mít nějaký smysl. Tady se prostě ukazuje, jak je jakékoliv hvězdičkování a procentování naprosto imbecilní :) - - - P.S. Všimli jste si, jak je celý film strašně antierotický? Za celou dobu snímku není ani náznak jakéhokoliv intimního sblížení obou hlavních hrdinů. Postavy ani pocit erotična nevyvolávají, přestože jsou neustále navlečeny v přiléhavých kostýmech, které neschovají žádnou ženskou křivku (pravda, je tu ale jeden záběr na zadek). Celý počítačový svět je ale ovládán především muži a žen je tu opravdu poskrovnu. Vztahy mezi postavami jsou tvořeny jen za tím cílem, aby ony osoby dosáhly nějakého předem vymezeného cíle - koneckonců jsme uvnitř počítače. - - - Viděno v Imaxu, tedy v tom provedení, které by mělo být totožné s režijní záměrem. () (méně) (více)

Deimos

3D KINO/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// +určitě nejlepší audiovizuál za rok 2010, charismatický Garrett Hedlund, krásná Olivia Wilde, potěší návrat Jeffa Bridgese, výborná akce (souboj s disky, motorky), propracovaný svět, dočkáme se několik překvapení, parádní soundtrack -zvládl bych i další půl hodiny, prostě chtěl bych přídavek, nejsme si jist nakolik budou vysvětlovací pasáže napodruhé zajímavé, celkově všeho mohlo být ještě víc, akce, hudby, soubojů, film jde dějově v duchu předchozího snímku, tedy úvod v reálném světe, potom ten digitální a na závěr zase ten reálný, ale jen na chvilku což je taky škoda/// V zásadě ty zápory, které jsem zmínil dělí film od sta procent. Může se zdát, že jich je víc, ale jsou jen kosmetické. Opravdu je to kvalitní film a jsem rád že byl natočen. Když nic jiného můžeme zažít to co 2, 3 generace před námi, kdy v jejich době byl Tron na nějakou dobu nepřekonatelným technickým zázrakem. Zdá se být až neuvěřitelné, ale je to velmi pravděpodobné, že příštím generacím bude připadat Tron Legacy po technické stránce jako "úsměvná" podívaná. Dnes se však jedná o to nejlepší a nejhezčí co nám může současná kinematografie nabídnout. Stačí proniknout do systému a nechat se unášet programy. Jste přeci uživatel?/// Celkem 90%/// ()

Pilda17

Prvního Trona jsem viděl pár měsíců před TRON: Legacy. Jednička byla dobrá, ale po stránce efektů mě nezaujala, kvůli té době v jaké byl natočený. TRON: Legacy je přesný opak a nahrazuje tím první díl kde efekty chyběly. Vizuální efekty jsou opravdu skvostné a jedny z nejlepší co jsem kdy viděl. Příběh nebyl ani tak nejhorší jak jsem čekal a ani děj nebyl nejhorší. Celý snímek funguje skvěle a o tu 1* je lepší než první díl.. 8/10 = 80% ()

Disk

Hudební, obrazový i zvukový zážitek. Výjimečná podívaná. Platí ovšem pouze pro Blu-ray nosiče, jiný způsob sledování kromě IMAXu není adekvátní. ()

Rosaviva

Teda koukala jsem na to jen kvůli Garrettovi, ale jsem ohromená. Vidět to ve 3D tak mi to úplně vezme dech, protože už i tak jsem na některé scény koukala s vykulenýma očima a pusou skoro dokořán. Ta scéna, kde 'bojovali' na motorkách byla tak skvělá, že jsem si to musela vrátit a podívat se znova. Skvělé digitální efekty a hudba, slušný příběh i nápad. Navíc na to, že to má přes dvě hodiny to rychle uteklo. Pro mě rozhodně příjemné překvapení, docela váhám jestli tomu nemám dát plný počet bodů. Zatím 4* uvidím jak se mi to rozleží v hlavě. ()

Ruut

Tohle hodnotit je na prd, protože je mi hodně líto co z toho je a co t roho mohlo být, kdyby torežírovali sourozenci Wachovští jinde než u Disneyovců. Tak kde začít, aby z toho nebylo slohové cvičení na 5000 znaků a přitom to celé zhodnotit? Skvělá hudba + neprkenný zlatá synáček + 3x stylový Jeff Bridges + trestuhodně zabitá tragická postava programu Tron + úžasně vymazlený svět + zcela zbytečný zen budhismus + naprosot nezvládnutá poslední dvacetiminutovka = Tron Legacy, která je v podstatě stejně nedotažený/přetažený jako jeho starší bráška .. jen tentokrát nešokuje publikum neotřelým nápadem. Ale na druhou stranu je to nejlepší zpackaný film, který znám a klidně si ho dám později znova. ()

Allien.9

Po vizuální a hudební stránce krásně gamerské, herecky a příběhově unylé. Navíc mám po skončení filmu pocit, jako by ani nezačal... Co se týče 3D, nechala jsem se výjimečně ukecat a uznávám, že stálo za to. ()

Rominator

Z hlediska audio-vizuálních efektů nelze TRON: Legacy 3D vytknout nic. Příběh? Na to si musí najít odpověd každý sám za sebe. ()

misterz

Slušne vizuálne spracovaná obsahová prázdnota, pekné pozlátko a z toho pozlátka vykukuje veľké nič. V príbehu sa síce vyskytujú všetky prototypy postáv na aké som v podobných filmoch zvyknutý - super otec, super syn, tajomná kráska, šikovný zloduch so svojim poskokom.... spolu dohromady to však vôbec nefungovalo. Povrchné, šedivé a nudné. Keby nie pár lepších momentov ako napr. preteky na motorkách alebo v závere na lietadlách, tak si odhryznem palec od nudy. Do slabučkého priemeru film okrem tohto ťahá ešte aj pár scénok so suverénne najlepším hereckým prejavom M. Sheena a sexica Olivia Wilde. 50/100 Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

HAL

Tak akorát správně blockbusterově tupé, ale hlavně s ultimátně nabušeným audiovizuálem, nejoriginálnějším v obou těchto složkách mezi jinými velkofilmy snad... snad od posledního Matrixu. Proč se hnípat v nesmyslných detailech když se stačí unášet drtivými rytmy a kochat se. A nadávat na statickou akci je nesmírně hloupé - Tron je primárně 3D a této technologii rychlá akce nesluší, stačí si vzpomenout na dřívější nekoukatelné pokusy o rychle stříhanou akci ve stereu. 8/10 ()

2-Xtreme

Po Wrightovom Scott Pilgrim vs. the World dalšia audio-vizuálna žranica, ktorá pri tých správnych kombináciách skvelého soundtracku od Daft Punk a efektom dvíhala v kine ľudí zo sedačiek. TRON: Legacy je skvelý update prvého dielu, ktorý má zaujímavý a originálny nápad. Trochu som sa obával deju, pretože ohlasy od CSFD kolegov z Čiech boli skeptické, ale nič také sa nedialo. Virtuálny Flynnov svet je nielenže digitálnejší, farebnejší, efektnejší, ale rozvitý do ďalších filmových levelov, ktoré prinášajú ešte silnejšie prežitie. No a dejová stránka filmu nie je o nič horšia než tá z Cameronovho Avatara (ale tu je Olivia Wilde v latexe). Nevidieť to v kine je filmové kacírstvo! [Videl v Kine] ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi