TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Ant

Přiznávám se, podlehla jsem. Forma zvítězila nad obsahem. Větší eye-candy byl v poslední době snad jen Avatar. Tron Legacy nasadí od začátku svižné tempo a toho se drží celý film, i když by rozhodně neuškodilo, kdyby byl střihač poněkud ráznější. Co říct k příběhu? Jen to, že by vyšlo na stejno, kdyby tam ani žádný nebyl. Ve chvíli, kdybych se začla soustředit víc na příběh než na vizuál, bych taky dost dobře mohla přijít na to, že je ten film vlastně úplná blbost. Ale já se radši budu udržovat ve sladké nevědomosti a znovu si užiju ty úchvatné souboje on the grid spolu s hudbou, která se dá charakterizovat jen jako eargasm. Akorát ten gumový Jeff... to zabolelo. ()

Slartibarkfast

Vcelku strohý příběh, který je však navlečen do neskutečně poutavého grafického kabátu. Hudební doprovod tvoří nedílnou součást a dokresluje náladu celého děje. Honičky na motorkách, vzdušné souboje a samozřejmě je tu také starý dobrý boj holýma rukama. Trocha romantiky na pozadí neškodí. Navíc vydařené 3D, které sice není tak dobré, jak jsem čekal, ale stále ve vysoké kvalitě. Doufal jsem v konkurenci pro Avatar, ale nestalo se. Nicméně je to vydařený retro snímek, který se drží v zajetých kolejích svého předchůdce. Líbí se mi oba, protože je to vlastně jeden film. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdami, ale nakonec se musím přiklonit k vyššímu hodnocení, jelikož mne tento film uspokojil a nemám k němu téměř žádné výhrady. 75% ()

predators

Skvělý audiovizuální zážitek! Nevím, co by uspělo a neuspělo víc samo o sobě, jestli hudba nebo 3d, ale je mi to uplně fuck! Bavil jsem se, zakvedlal si nohama(né jedenkrát) a odešel jsem z kina naprosto spokojený. Ještě bych malinko doladil ty scény, které měly být dojemné a blahem bych se rozplynul. Film 80%, OST 100% ()

Zodd

Nádherný look, výprava... a to je všechno. Jinak jen obyčejná disneyovská live action patlanina, kterou předčí i Dalmatini s Glenn Close. A skutečnost, že to Speed Racer z roku 2008 byl mnohem větší office bomb, asi nikdy v životě nepochopím. ()

nash.

Před čtvrt stoletím mě nadchl Tron, který mě jako první zavedl do kyberprostoru a nabídl mi nejen skvělou zábavu a napětí, ale také ve své době nevídanou trikovou podívanou. To už se pokračování samozřejmě tak úplně podařit nemohlo, přesto je to opět provedení, které mě zaujalo víc než příběh, jenž, řekněme si upřímě, není ničím objevný, i když výborně zpracovává prostor daného tématu a přitom se snaží nepřekážet velkolepé podívané umocněné dokonalým zvukem, které dodaly skvělé akční jízdě ten správný říz. Nutno dodat, že na DVD už to není ono, ale i tak dokázalo aktivovat vzpomínky na Imax uložené na mém paměťovém disku. ()

Slarque

Ohledně oživení Tronu po 28 letech jsem byl hodně skeptický. Ale upgrade dopadl nad očekávání dobře! Příběh je skoro stejně jednoduchý jako prve. Vizuální forma je prakticky dokonalá a režisér jako jeden z mála pochopil, že film ve 3D se musí vypravovat trochu jinak, hlavně plynuleji stříhat. Korunu tomu nasazují Daft Punk, jejichž soundtrack k filmu perfektně sedne, a hlavně prakticky nezní jako Daft Punk (narozdíl od fanoušků francouzského dua to beru jako pozitivum). Z herců je nejzajímavější Jeff Bridges, jehož omlazená verze vypadá sice notně uměle, ale protože tak většinou hraje Clua, tedy počítačový program, přišlo mi to naprosto v pořádku. ()

eLeR

Na Trone ma bavila vizuálna stránka, muzika, šedivý Bridges a pozrela som si to len kvôli Hedlundovi. ()

Bachy

Nový Tron zvládl hladce zatraceně těžký úkol. Ukázal divákům kompletně nový cool vzhled, který se poměrně brzy stal ikonou, často parodován, často vzpomínán, ve všech recenzích vyzdvihován. Jednou takové hadry budu nosit a vzpomínat na Trona jako proroka nové módy. Ve spojitosti s perfektní hudbou dávám všechny palce (včetně těch na nohou) nahoru za outlook filmu. Ovšem za upadající tempo a scénáristické eskapády (velké finále? fuj) otvírám celou dlaň a dávám facku. Škoda. ()

SeBig odpad!

nechápu jak tenhle nehorazně trapnej a na efektách uchylnej sajrajt může někdo srovnávat se Star Wars??? Za to bych rozdával facky! HNUS! ()

klerik

Slušne odvedená robota. Vizuálne výnimočné, energiou preplnené po okraj. Hudba skvelá (od hučania v štýle INCEPTION až po nostalgiu v štýle BLADE RUNNER). Príbeh nie práve originálny, ale slušný s dobre vybudovaným svetom a "mýtológiou". Jeff Bridges neskutočne výborný... IMHO film v štyroch farbách určite nepotrebuje 3D... ()

Chrustyn

Původní "Tron" se ve své době stal kultovní záležitostí a to převážně díky přelomovým trikům a atraktivnímu tématu. V dnešní počítačové době, příběh o digitálním světě už tolik nezaujme ale diváci se stále rádi baví u filmů, které přetékají nejmodernějšími vizuálními vymoženostmi. To nový "Tron" splňuje ale o skvělý film nebo bezkonkurenční trikovou podívanou se opravdu nejedná. Celý film tak je vizuálně zajímavou -nikoliv však převratnou- pohádkou, která využívá nejmodernější technologie k vytvoření fascinujícího -ve výsledku však docela fádního- světa, kde proti sobě bojují dobří (lidé a hodné počítačové programy) a zlí (zlé počítačové programy). Film je zajímavou pouťovou atrakcí, kde se bojuje, běhá, skáče, jezdí a létá ale mě to přišlo celé takové bez chuti a bez zápachu a ani jedna z atrakcí mě nijak nestrhla ani nedonutila hrdinům držet palce, protože je jasné, že se jim nic nemůže stát. Jediné co je vyloženě fascinující a perfektní je hudba skupiny Daft Punk, (mj. nebyla složena pro film ale sestříhána tak aby dokonale ladila s obrazem) která zní opravdu úžasně a dokáže konkurovat čemukoliv co jsem doposud v akčním žánru slyšel. Ve výsledku "Tron" nepůsobí jako velký průšvih a velké plátno spojené s 3D musí filmu opravdu slušet ale rozhodně není tak působivý jako jiné trikové spektákly, které jsem za poslední dobu viděl. ()

iamek

Audio - vizuální orgie ano, ale to na kvalitní film je málo. Z prvních minut kdy Sam vstoupil do virtuálního světa jsme byl unešený a hltal jsem každý detail, který byl podpořený kulervoucí hudbou od samotných Daft Punk. Jenže poté mě film začal nudit a připadal mi prázdný a scénář nebyl tak kvalitní jak jsem očekával. A herecké výkony bohužel taky nuda. ()

korbitch22

Vizuální orgie, naprosto epická hudba která dokonale podtrhuje cyberpunkový svět, silný a emotivní příběh, dokonalé herecké výkony a přenádherná Oliwia Wilde.Kosinski natočil jeden z nejlepších velkofilmů za poslední dekádu.Vizuální efekty jsou možná nejlepší, jaké jsem vůbec kdy viděl.Navíc příběh navazuje na původní díl a dost možná nikdy v historii kinematografie nevzniklo tak důležité a výtečné pokračování.Film mě okamžitě strhnul a nepopsatelně mě zasáhl.100%. ()

Yardak

Tron z roku 1982 mě moc neoslovil. Druhé pokračování mě bavilo o něco lépe, ale nejspíš za to mohou nové technologie, občas závan komediálních prvků, zajímavá hudba od Daft Punk a sexy Olivia Wilde plus šílený Sheen :-)). Sice příběh není nic převratého, ale kdo to taky čekal, že? Od 3D bych očekával větší využití. Ještě budu smírný a tedy něco mezi 3/4 hvězdami. ()

heyda

Kdo mě zná, ví, že nejsem fanoušek sci-fi a fantasy filmů, ale musím říct, že Tron Legacy mě bavil. Digitální svět byl úžasný, je vidět, že Kosinski má úžasnou představivost a je rozhodně velkým příslibem do budoucnosti. Pochválit bych chtěl i Bridgese, který už roky podává famózní herecké výkony no a Olivia Wilde je kost, to je jasný. Nicméně jednu hvězdičku musím ztrhnout, protože příběh a logika zde dostává docela na prdel, ale to už tak u sci-fi filmů bývá. Ještě bych dodal, že jsem rád, že jsem to viděl ve 2D, protože 3D je největší prznič filmů 21. století. 70% ()

evulienka3

Musím povedať, že toto bolo pre mňa skutočne príjemné prekvapenie. Očakávala som vizuálnu bombu ale bála som sa nakoľko si to odnesie príbeh. Moje obavy sa našťastie naplnili len čiastočne. Vizualizácia je skutočne úžasná, málokedy mi na nej nejak záleží, ale tu ju naozaj oceňujem. Magická hudba je v dokonalom súlade s obrazom a ešte viac ho zvýrazňuje. Príbeh samotný teda tan odohrávajúci sa v "prvej línii" skutočne tak ako som sa obávala za veľa nestojí. Prosté, typické vzťahové rovnice či už v prípade Kevin Flynn/Sam Flynn, alebo Kevin/Clu či Sam/Quorra. Film má však ešte jednu rovinu príbehu, ktorá nie je síce v prvom pláne ale je veľmi dôležitou súčasťou deja a práve ona zdvihla moje priemerné hodnotenie o stupienok vyššie. Tvorí ho tá dokonalá vizualizácia a znázornenie vzťahov a fungovania "života" vo virtuálnom svete. Pripomínalo mi to trochu animovaný seriál Bol raz jeden život, kde jednotlivým bunkám ľudského tela priradili jeho základné vlastnosti a jednoduchý príbeh nám potom ukázal ako to v tele vlastne funguje. Tron je niečo podobné, len na drobné rozmenili všetky súčasti počítača, priradili im podobu a ich základnú vlastnosť a vytvorili z toho nielen pozadie pre film ale aj jeho súčasť. Čiže nám vlastne akoby vysvetlili ako "to" funguje. Toto som skutočne ešte v žiadnom filme nevidela a musím povedať, že sa mi to páčilo, aj keď nie úplne všetkému som rozumela, ale žiaľ som len priemerný užívateľ týchto technológií... Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

sharky

žádnej zázrak, ale jako agitka na Gatese, aby dal Windows na net zadarmo a na kluky, aby holky nebalili, ale naprogramovali si je, to ušlo;) Vizualně je tam pár povedených věcí. 3D se moc nepovedlo, z platna nic moc nevystupuje, vetsina efektu je smerem dovnitr. ()

Darneth

Neonový masterpiece řeže sítnici, hudební dopovod Daft Punku bičuje bubínky a vás zaplavuje mrazení už u úvodní znělky. Tento luxusní slide elektrickými obvody má pachuť tísícero voltů a jednu obdivuhodnou ideu - Grid. Přetavené informace ve zdánlivě fungujícím modelu simulace. Vyrovnaná rovnice, která našla svou "alma mater", se stává sama sobě destruktivní a kontraproduktivní, načež se záhy pokouší o jiný úhel dokonalosti. Sám Grid se obrátí proti stvořiteli a nadělí mu pěkných pár pohlavků za možné božství. Ne, to se musí vidět, ale kdeže....to se musí zažít! To je TA, ta pravá futuristická pouť, dobrodružství za roky. Extraordinary stav, jenž mě přicucl do sedačky a po vyvrhnutí se má kritika zalkla sama sebou. Leč, já to věděla. Ó ano, dřív, než Tron: Legacy vstoupil do povědomí. Co jediné mu není ku prospěchu jest nulová propagace a nezájem v Čechách. Jak typické. Avšak tento rok je právoplatně ve znamení Disneyho a přejme mu tu zaslouženou korunovaci ;-) ()

Flego

Keď som videl v 83-ťom roku Tron, pripadal som si ako súčasník Julesa Verna, ktorý číta jeho knihu. Za tie roky sa svet zmenil a čo som vtedy považoval za utópiu, je dnes skutočnosťou. Nový Tron je technologicky kvalitnejší, o tom netreba pochybovať, ale to nie je dôležité. Dôležitá je myšlienka, že pred štvrťstoročím sme snili o virtuálnom svete a dnes sa ho začíname obávať... ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi