TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Flakotaso

Velmi příjemné překvapení. Něco jako letošní Super 8, popřípadě Hanna - ničím objevný a klišovitý scénář, ale nadšení, jakási sympatická naivnost, nostalgie, skvělá vizualita a zejména bombastická hudba. Jistě, rádoby smrtelně vážných dialogů mohlo být o něco méně a střílení stíhaček se dalo vynechat úplně, ale co na tom, když v mnoha scénách mě souhra obrazu a hudby doslova zvedala ze sedačky. U scény nástupu do tronovského klubu s trackem "End of Line" jsem snad i chvilku levitoval :). ()

Jinny

Na prvního TRONa si matně vzpomínám z dětství, kdy ho snad v polovině devadesátých let dávala ČT. Inu, každý, kdo si původní film neoživil, se bude místy ztrácet. Tedy ne že by zápletka byla to, co na pokračování budete obdivovat (ve skutečnosti ale není o moc horší než u Avataru). Tady jde totiž o totální vítězství stylu na obsahem. 3D filmy si tenhle nešvar hodně rychle osvojily a ještě asi nějakou dobu budeme čekat, než vyrostou z dětských nemocí. Pokud tedy chcete potěšit oči, vyražte do kina, ale mozek nechte doma. ()

anais

Do geniálního výtvarného zpracování prvního filmu (Syd Mead a Moebius!) to má daleko. Tron Legacy působí spíš jako drahá předesignovaná reklama. ()

honajz

Navzdory vší akci a dvěma mladým lidem je to čistě meditační scifi... Tady někdo hodně četl v knihách zenbuddhismu. :-) 3D je jen pozlátko navrch pro současné publikum, nemá zde vážnější roli. A celé je to až neskutečné myšlenkové rozvinutí původního filmu, který byl přece jen více o hře a akci. ()

HellFire

Jasně, jde v tom najít chyby, ale vizuál a Olivia jsou neskutečně sexy a nádherné; a ta hudba! Od 300 konečně další audiovizuální orgie. Čeho lituji nejvíc, tak že jsem na tenhle film nešel do kina. Určitě bych vrněl blahem. ()

Roman.Ticka

První co mě zaujalo byla hudba, ta snímku přidala na hodnotě. Tvůrci zvládli vizualizaci převedení složitého mechanismu PC sítě do filmově stravitelné podoby na jedničku. Světýlka, linky, mikrosvět, souboje, křehcí panáčci, všecko to fungovalo i pro člověka, který v životě nedržel herní konzoli v ruce.☺Děj chytře balancoval mezi snovostí a realitou a divák se tak mohl připojit k hravé vlně s lehkostí uživatele. Herci sympatičtí, Jeff si může s klidem odfrknout a neřešit svůj věk a ti dva mladí působili hezky přirozeně. Povedlo se to až tak, že chci taky jeden zářící obleček, asi napíšu Ježíškovi. ()

PetGriDus

Díky Pomovi a ČSFD za projekci. Fantastické technické zpracování a skvělý doprovod od Daft Punk přebijí rozpačitost z děje a blížící se nudu u delších povídacích pasáží. Jako fanoušek demoscény dávám 4*. I když mám obavu z trendu, že kulhající film zachráníme 3D kabátem. ()

jonyyy

Vizuálně je to zase něco nového i když by už člověk řekl, že nic nového vidět nemůže. Je to jeden z těch filmů, co si zakládá především na vzhledu, ale to mi vůbec nevadí. V kombinací s kinem a parádní hudbou, která do tohoto digitálního světa pasuje jak vyšitá, opravdu super zážitek. Navíc ty odlehčující chvilky, jako programy DJové a sexy programy na začátku tomu taky bodly. BTW asi vyměním přítelkyni za nějaký sexy program s pouze několika funkcemi. Digitálně omlazený Bridges je taky na vysoké úrovni. Spokojenost. Zkouknuto na CSFD projekci - 85% ()

GigaPudding

Starý Tron byla pecka s krásnou vizuální stylizací a efekty a Tron: Dedičstvo a jeho režisér si dobře uvědomili o čem původní Tron byl a jak by mělo vypadat jeho pokračování. Film začíná s malým Samem Flynnem a jeho otcem Kevinem, který si hrál s původním Tronem, ale jednoho dne Kevin Flynn zmizí a Sam začne dělat blbiny včetně zábavného vloupání se do budovy Encomu. To hlavní ale přichází, když se Sam dostane pro něj nečekaně a pro diváka očekávaně do virtuálního světa, ve kterém to už není taková zábava jako kdysi, protože hlavní zloun je ještě horší než minulý zloun. Vizuální stylizace celého filmu je do nejmenších detailů dokonalá a mezi současnými scifi filmy jedinečná a k tomu velmi pěkně využívá 3D, které je velmi decentní a neruší přílišným vyčníváním a vytrháváním postav a objektů od zbytku plátna, ale zároveň působí velmi efektně zvlášť ve scénách s různými jezdítky nebo lítátky. Akční i neakční scény této vizuální stylizace využívají maximálně a přináší velmi svěží scénky, které jsou oproti velké většině filmů silně originální. Motorky a disky už byly ve starém tronovi, ale způsob úmrtí programů a další udělátka jsou v dedičstvu nové a neokoukané. Co scénám ale dává hodně je perfektní hudební doprovod spojující orchestr s elektronikou a vytvářející něco přesně zapadající do jednotlivých scén a tradiční orchestrální hudba by se k něčemu takovému absolutně nehodila. Autoři hudby navíc mají jedno vtipné cameo :). O tomhle všem je Tron: dedičstvo především. Není o velmi úžasné myšlence filosofických rozměrů a o velmi propracovaném a komplikovaném ději se spoustou postav jejichž psychologie je probraná až k těm nejhlubším traumatům z dětství a to i pokud by šlo o ty postavičky co mají v celém filmu jen půlminutový štěk. Tron vždycky byl o perfektním vizuálu, kde pohádkově dobrodružný příběh je jen na pozadí. Ve starém tronu to bylo ještě dost takové pohádkové a v novém už je to trošku vážnější, ale pořád je to hlavně dobrodružný scifi film. Postavy jsou přesně takové jaké mají být, Jeff Bridges hází hlášky málem Dudovského kalibru, Olivia Wilde vypadá moc hezky a pak se objeví třeba velmi bizarní charakter programu jménem Zus, který by asi tak odpovídal tomu, co si Tron: dedičstvo myslí o velkých "znalcích" filmu aplikujících svoje filmová dogmata stejným způsobem na každý film. No a pak je tu hlavní hrdina, který je další z takových malých a decentních podobností s hvězdnými válkami, protože jsem si říkala, že mohli rovnou obsadit do jeho role Haydena Christensena, protože jsou si s Garrettem Hedlundem podobní a Hayden je super :). Když taky v ději dojde na nějaké ty sentimentální scény, tak to překvapivě není přehnané a ani ždímačkové a dokonce je to někdy i příjemně odlehčené. Ve výsledku je prostě Tron: dedičstvo mocná pecka s úžasnou detailní vizuální stylizací, která se velmi silně blíží tomu, čemu se říká pohyblivý obraz a videoart (až na to že tohle není samoúčelné exhibování beze smyslu a bez zábavy), která ale zůstane nejspíš nějakou dobu nedoceněná, i přes svoje úplně jedinečné kvality stojící na jiné úrovni než většina současného filmu. K tomu se ještě připočte hodně kvalitní práce s 3D obrazem a hudba a zábavný příběh a je z toho velká pětka :). Škoda že takhle úžasně obrazové a efektové filmy s výrazně nekonvenční stylizací se točí jen jednou za 18 let :). () (méně) (více)

Kailo

K plnému hodnocení chybělo málo. Trapné-ohrané hlášky, a digitální lifting Bridgese, který mimochodem vypadal jako Mickey Mouse, to zkazily. Jinak film, který je zatím nejoriginálnějším snímkem, a film který bude mít spoustu napodobitelů... Na to se "nesmírně těším". 85% [HD] ()

Sofia

"Long live the user!" Neokoukaný Garrett Hedlund alias Sam Flynn (zvláště v emocionálně vypjatých scénách herecké dřevo, ale jinak by stál za hřích...) nás pozval do dynamicky akční a zábavné virtuální reality, podbarvené výbušným soundtrackem od Daft Punk. Původní Tron sice neznám, ale chystám se to brzy napravit. Viděno v 3D. ()

Larky

Líbí se mi, jak si Kosinski vyhrál s tronovským světem, vše potřebné měl již v povedeném prvním filmu z roku 1982, vybral jen to nejlepší a upgradoval a upgradoval až z toho vyšla tahle high-tech paráda.Hudba Daft Punk jakoby k potemnělému cyber-worldu prostě patřila a dokáže navodit úžasnou atmosféru, výběr herců byl taktéž povedeným tahem, Bridges si hraje to svoje, mladá krev Garrett Hedlund je příjemným překvapením a Olivia Wilde je v kyber oblečku sexy a navíc se evidentně před kamerou cítí jako doma.Spousta sekvencí je svým vyzněním a provedením vyloženě dechberoucích, například scéna s motorkami je jednoduše kulervoucí.Podle všeho co jsem tu napsal, to vypadá, že je to za jasných 5*.Proč tedy dávám 4*?Důvodem je děj.Je opravdu hodně jednoduchý a cítím v něm i jistou šablonovitost.Když vše sečtu a udělám konečné zúčtování: Tron: Legacy je film, kde velmi výrazně vítězí forma nad obsahem a to až tak moc, že mi to zabraňuje udělit pátou hvězdu.Ta forma je jinak ale opravdu výtečná a bavit se budete rozhodně obstojně, takže doporučuji....Čisté 4* ()

Ilicka

Do poloviny příjemná poznávačka digitálního světa "neomezených možností", během druhé poloviny se čeká na to, až si to Jeff Bridges starší rozdá se svým mladším digitálním odrazem. Výborná hudba a světélkující neony však udržely mou pozornost i během scénáristicky slabší druhé poloviny. ()

ARI50

Dodnes jsem neviděl původní ale tenhle je pecka, skvělé barevné provedení závody souboje všechno je bombové prostě to žeru. ()

JASON_X

Jednička byla dějově přiblblá, ale zaujala a nadchla mě svou (dneska už roztomile starožitnou) grafikou. O dvojce se dá říct podobné - děj má plytký a dialogy plné vyčpělého pathosu, ale hezky se na ni kouká; inu, jsme přece u Disneyho. Začíná jako šablonovitá disneyovka pro děti, pak časem zvážní a její atmosféra se stane temnější, ale krom hezkého vizuálu a výborné hudby (Daft Punk), mě tenhle film ničím neoslovil, příliš mě nebavil a ke konci jsem už netrpělivě sledoval časomíru; kecy o východech Slunce a o změně světa mi už nějak lezou krkem... ()

MeanWhile

No, já sám sem čekal něco podobného. Věděl jsem, že první TRON bude o mnohem lepší než toto. Zde dávám dvě hvězdičky a to pouze pro to, že hlavní roli měl Jeff Bridges, poté také kvůli první aréně na motokárách a také možná kvůli nějakým vtipným scénkám. Jinak si myslím že ve filmu bylo až moc protažených dlouhodobých rozhovorů, které byly docela zbytečně dlouhé. Celkově prostě vůbec si myslim, že by se svět bez pokračování TRONA obešel. ()

becki_tu

Nekompromisní audiovizuální lahůdka, která jasně předčila jak původní film, tak i všechna moje očekávání. Kosinski má za sebou perfektní filmový režijní debut, Olivia Wilde a Garrett Hedlund si zvedli herecký kredit, Jeff Bridges potvrdil, že mu žádný žánr není cizí a hoši z Daft Punk překvapili dokonalou kombinací instrumentální a elektronické hudby. Chci další díl, prosím. 90% ()

Beastmaster4

Film staví na moderní filmové technice a je to na něm vidět v každém záběru. Trochu jsem se bál též scénáře, jak tu zaznělo a musím přiznat, že takový průšvih to nebyl. Trochu zamrzí stagnující atmosféra, která se drží na své hladině a ne a ne vás něčím ohromit. Pořád čekáte, že se něco stane a ono se nic a nic neděje. Vynikající hudba, která je ale místy dle mého chybně vkládána také ničím danou scénu nedramatizuje. Pochvalu zaslouží Olivia Wilde, která film zvedá jak hereckým výkonem, tak svou vizáží. Už dlouho se mi na herečku ve filmu tak pěkně nekoukalo :-).....Za solidní příběh, efekty a ztvárnění světa celkově + Olivii Wilde dávám 3x hvězdičku. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi