TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

DansteR

"I fight for the users."...Nic jsem nečekal a byl jsem mile překvapen. Zase něco nového. Digitalní svět, dojem srovnatelný s Avatarem. A navíc celý film doprovázený Olivii Wilde, prostě digitální skvost :-) 90% ()

Sever

Po několika letech se nám dostalo pokračování starého dobrého Trona a vůbec to nezklamalo. O tohoto díla divák nemůže čekat kvalitní(silný) scénář nebo děj(myšlenku). Tohle je film pro zábavu a pobavit taky umí. Vizuální orgie si člověk užije pouze ve 3D na pořádném plátně. A že jsem si nedokázal na začátku představit 3D s titulky? Vše bylo vyvráceno. Jak jsem někde tady četl, že první Tron diváka dokázal strhnout mnohem více. Popravdě nevím v čem to bylo a jednou bych se to rád dozvěděl .... ()

HennessyVSOP

Shlédnuto po několika letech znovu, tentokrát s tím, že už jsem viděl původního Trona. Hned na úvod, Legacy z půovdního Trona vykradlo snad úplně všechno, na druhou stranu mi to asi tolik nevadí, jedná se spíše o odkaz na originál. Oba filmy se podobají i vizuálem a to v tom smyslu, že se naprosto vymykají soudobému umění a kinematografii. Legacy má navíc dnes již legendární hudební kulisu od Daft Punk.Myslím že v tomto ohledu film trochu předběhl dobu, dneska běží 80. retro mnohem víc než tehdy, viz Stranger Things. Děj pokulhává, má místy nelogičnosti a základní architektura děje je v podstatě stejná jako v původním Tronovi. Pro mě film i přes svoji debilitu dozrál a řadím ho mezi svoje srdcovsky, asi částečně kvůli Olivii. Show must go on. ()

Mathyen

tak, jak se vyzdvihuje vizionářství Ch.Nolana, tak by se mělo (mohlo) vyzdvihovat vizionářství Josepha Kosinskiho. Když se člověk podívá na jeho reklamy před tímto filmem, musí být každému jasné, že jen k němu to směřovalo. Hvězdné války a všechny filmy o ultimátních závodech se snoubí v tomto neonem prosvíceném světě. Podle mě Tron: legacy nabízí ne jen NEJLEPŠÍ 3D (i Avatar se kýve v základech při pohledu na dokonalé efekty), ale také úžasný filmový zážitek s nadupanou hudbou Daft Punk (těžké retro taneční hudby sedlo do futuristického sci-fi jako ... na ... ). Filmový potenciál je 100%-ně využitý...Tron je a bude legendární, 10/10! ()

Jack_F.

Když někdo napíše, že to vidí jako pokus o nový Star Wars, tak mám chuť se mu vysmát do ksichtu jaký je to prosťáček a schizouš. :D A 4 hvězdy vyloženě za perfektní technickou stránku a hudbu. ()

kishi_SO

vizualni zazitok, ktory mi vsak nepomohol prekonat tu trosicku nudy, ktoru som pocitoval. Naozaj vizualny uzas a nielen kvoli Olivii Wild. ()

gacie

Nechápu, jak to může mít tak vysoké hodnocení a ještě k tomu 260. nejoblíbenější film. To si ze mě děláte srandu? Vždyť to ani nemá na průměrný film. Jediné co se mi opravdu líbilo, byla hudba. Za tu hudbu si tento film vysloužil ode mě jednu hvězdu navíc. ()

david666

Skvělý vizuál, o tom žádná. Ale ne jen to i příběh má něco do sebe a je originální. V kině a 3D to musí být asi masakr -lituju, že jsem na to nešel. Protože podle ukázek mě film přišel jako slátanina. A ono ne ()

wray

To co ma na blockbusteroch vie nahnevat uplne najviac su vsetky tie reklamy, hype, super odporucania od kamaratov ktori to uz videli, perfektne recenzie - to sa potom clovek tesi na nieco fakt prelomove a ono pride iba nieco - velmi dobre... U Trona to bolo presne takto. A nebudem to teda ani rozoberat velmi do detailov - urcite je podomnou vela recenzii plnych superlativov a ano - je to velmi dobry film. Akurat ma nahnevalo ze nebol az tak prelomovy ako som cakal :) Odporucam, ale - pristupujte k tomu triezvo, nemajte prehnane ocakavania a Tron vas urcite potesi, snad aj prijemne prekvapi :) (PS. tym reciam o perfektnej hudbe a vybornom vizualnom spracovani mozete verit na 100%, z tohto pohladu je Tron ozaj perfektny) ()

Etherium

Ak ste tento film nevideli, najprv si pozrite jednotku. Jeff Bridges výborne zahral, vizuál je na najvyššej úrovni, pre sci-fi fanúšika povinná jazda. ()

imaginer21

Bohužel neviděno ve 3D, ale vem to čert. Čekal jsem jen průměrnou futuristickou vizi alá G.I. Joe v matrixovském hávu a dostal jsem mnohem víc. Neznám mytologii, takže jsem šel do něčeho úplně cizího s tím, že tam hraje kráska z Dr. House (Olivia Wilde), a musím se přiznat, že od nástupu prvních pixelů digitálního světa jsem chrochtal blahem. Sci-fi někde mezi přelomovým Matrixem a obyčejnou vizuální trojkou X-Manů, které vezme člověka přinejmenším nezvykle lahodivou digitální hudbou a i ve 2D strhující akcí. ()

OndroidV

Audiovizuální chuťovka! Pořádně ani nevím co tomuhle filmu vytknout. Ne, nic. Nic mě nenapadá. První Tron působil na svou dobu moderně, hi-tech a u Legacy se mi líbí opak. To že působí jako retro, vzpomínka na herní pravěk. Připomělo mi to můj první Commodor 64, na kterém jsem odrovnal pár joysticků. Olivia Wilde je krásná jako vždy a Jeff Bridges still kicks ass. Na dlouhé povídání je samozřejmě soundtrack. Daft Punk odvedl vynikající práci! Ihned jsem si jejich muziku zamiloval a nemůžu se jí naposlouchat. Každý bit tohoto filmu mě nadchl. Nekoukat na DVD, chce to Blu-Ray a pořádnou audiosestavu. ()

TheDeparted

Nevím, jestli byl dobrý nápad vsadit vše na jednu kartu, tedy na vizuální stránku filmu. Ta je bezesporu velmi povedená, což se ale nedá říct o extrémně slabém příběhu, který mě vůbec, ale vůbec nezaujal. Škoda, protože kdyby se na scénáři trošku zapracovalo mohlo to být výrazně lepší. Herci nic moc, šedý průměr. Jediné co vlastně dělá tento film je snesitelným je hudba od Daft Punk. Víc nic. ()

Eldrazi

Úžasné efekty, bohužel jsem to neviděl ve 3D tak mi to tolik nezaujalo ale ty efekty jsou skvělé. Ale příběh? Je to drobet kravinka, ten příběh moc nedává smysl, mohlo to být o dost lepší. ()

Cazzysvjet

Dám jednu star za star Jeffa Bridgise, jak tam tak popíjel bílýho medvěda a ty hlášky s Johnem Goodmanem, ("Dude, musíš překročit vlastní stín")!! ... né počkat, že by to byl jiný film ?! No tak vidíte jak je to špatné! Very lousy made sci-fi. 60% ()

WoodoX

Úžasné digitálne dielo, ktoré ma oslovilo svojím svojským nádychom. Všetky tie hrátky so sci-fi žánrom tu tvorili parádny celok. Pri sledovaní som mal z toho výborný pocit, je to svojsky iné a pritom jednoduché vo svojej podstate. ()

kacer4

Nenáročný dej, ktorý je dopĺňaný mierne zložitým príbehom. Vizuálna stránka bola perfektná a výrazne zvyšuje kredit filmu, hudba príliš nezaostáva. Všetko bolo veľmi slušné, no na lepšie zobrazenie mladého Jeffa asi nezostali peniaze. V GTA 3 boli takto isto zobrazené postavy. A samotný Tron ma trochu sklamal. ()

jjjerry

Je to vizuální skvost doplněný skvělou hudbou. Jako video klip k Daft punk super=) ale jako film? Příběh je slabý. Prvně vykradený Matrix (jasný Frenchman spojen do jednoho s dvojčaty=), a následuje to vykradením SW (prvně styl kostýmů jediů a pakněco ve stylu "double lightsaber" a nakonec to zabijou "klonovou armádou"). Jednička vynikala nápadem, motorky, disky a příběh. Tady mně chybělo i vysvětlení - Tron? a pro hráče starého Trona tu určitě chyběl starý dobrý bit =) Z herců to zachraňovala Olivia Wilde =) ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi