Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Chundys

Na filmy s bojovým uměním se kouká hezky. Ale když je to všechno parádně sestříhané a natočené to je pak něco! Ip Man je jednička mezi bojovými filmy, které jsem doposud viděl... ()

kamigava

Po shlédnutí Ip Mana se hlavní hrdina Donnie Yen zařadil mezi mé oblíbené herce filmů o bojovém umění. Působí jako mírumilovný člověk, ale jakmile je někde nespravedlnost, udělá, co musí. Co se týká hudby, ta nemá chybu. Je nádherná a celému filmu dává tu správnou atmosféru. PS: "Chci bojovat s deseti!" :) ()

KosiR_ksr

Příjemná bojová žánrovka. Bohužel jsem film viděl v českém dabingu, který podle mě filmu hodně ubírá. Film v originálním znění bych možná hodnotil lépe. Nyní ale hodnotím, co jsem viděl - 60% ()

zabro

Tento film me byl doporucen, ze to je neco podobneho jako fearless. A je to naprosta pravda. Nevim co tomuto filmu vytknout. Hudba vyborne, souboje jsou na nejvyssi urovni a v neposledni rade herci se vubec neflakaji.:-) Jednoduse receno doporucuji vsem, at na to kouknou. ()

Wargoo

Tak tento filmový kúsok považujem za prekvapenie roka 2008. Ja a martial art filmy sa moc nemusíme, asi preto že som vždy čakal príliž a nakoniec z toho bolo len plané lietajúce nemasné neslané čudo... Ale tu ? Práve naopak - Ip mana som začal pozerať s tým, že asi prvých 5 minút a hotovo, ale ono sa to natiahlo na celú dĺžku filmu a pocit na konci som mal viac než úžasný... Nádherné bojové umenie bez zbytočných "lietavých" somarín, ktoré neznášam, sympatická hlavná postava a príbeh, na ktorý budem ešte pár dní po pozretí spomínať. Opäť som si raz zgustol na premakaných bojových scénach s veľmi kvalitnou choreografiou. 10 na jedného to nieje prekážka a lámanie kostí predsa musí byť. 5***** a 85,937% za milé prekvapenie roku 2008. ()

solid

Zdá se mi to nebo je tady nová éra parádních kung-fu filmů? Nejdříve Jet Liho Fearless a teď Ip Man. No jen tak dál kluci asijští, já jsem rozhodně pro. ()

Vodny

Jeden z nejlepších kung-fu filmů co jsem měl tu čest vidět. Ong-Bak proti tomu vypadá jako cirkusová estráda. Ne, teď vážně. Mistr Ip je dobrý proto, že si na nic nehraje. Počítačové efekty a wire-fu je zde na minimální úrovni. Příběh prostý, přesto koukatelný a uvěřitelný. Na základě skutečné postavy a pozadí skutečných událostí vznikl mistrovský kousek, který není ani hloupý, jako některé filmy žánru kung-fu bývají. Zbytečné filozofické kydy se zde smrskly na pár uvážení hodných vět, které pochopí každý z nás. Víc v těhle filmech ani nehledám. Děkuji a tleskám. ()

Puol

Donnie Yen opäť raz exceluje v súbojoch pod choreografickou taktovkou Samma Hunga. Samotný príbeh neprináša nič nové, ale plne napĺňa očakávanie. ()

agassi68

Kung-fu filmov sú desiatky. Aby bol úspešný, treba mať dokonalé bojové kreácie, stupňovať dej, záporný hrdina musí byť odporný a nezabudnime na správne čínske kulisy. No rozhodujúci je charizmatický hlavný hrdina, s ktorým sa musíte stotožniť. Prevahu má nie silou, ale elegantnou rýchlosťou a vierou vo svoje sily. Ip man spĺňa všetko a preto ho kladiem medzi najlepšie snímky tohto druhu, navyše sprevádzaný parádnou hudbou. ()

Darkslayer

Ip man neobsahuje žiadne hlbšie filozofické myšlienky (aj keď sa o to snaží) často spájane s kung fu (to už fearless na tom bol lepšie) ani nijak prepracovanejší dej, či charakteri postáv. Ip Man je čiste o bojových scénach, ktoré su skvele spracované, prehľadné a napínavé. Film má celkom solídnu atmosféru aj keď tá je z prevažnej väčšiny tvoréná prítomnosťou vojnoveho konfliktu a následného napätia medzi číňanmi a japoncami. S kľudným svedomím možem konštatovať, že som si film užil, ale na vyžšie hodnoťenie mu ešte kus cesty chýba. Slabšie 4*. ()

Radek.SCH

Další asijská mlátička, tentokrát ale bez profláknutých ksichtů (Chan, Li apod.), což tomu neskutečně pomáhá (a také samozřejmě fakt, že je to podle „skutečné“ události). - 70 % ()

hEROic

nebudu lhat, po par minutach jsem si myslel, ze se jedna o nejaky Bcko :) nastesti se vse v dobre obratilo a dostal jsem paradni film o bojovem umeni s notnou davkou akce... ale akce naprosto vyborne zmaknute, jak po bojove, tak filmarske strance... navic se akcni scenky vezou po, na tento druh filmu, docela obstojne dejove lince, takze jsem mohl odpustit i ty ubohe dialogy a nechat se unaset timto prijemnym filmovym zazitkem... necelych 90% ()

Kharsh

Skvělé a nepřehnané bojové scény, ukázka drsné okupační "politiky" japonských utlačovatelů a z toho následné bída, kdy dělníci museli bojovat s japonskými vojáky pro pytlíky rýže, a do toho všeho dobře zapojený hudební doprovod. Zkrátka se mi nestalo, že bych se nudil. Film viděn v originálním jazyce + Cz titulky. Dabingu jsem sice nerozuměl ani slovo, ale angličtina by v tom to filmu zněla opravdu divně. :-) ()

Colleague

I když některé údery byly vyloženě pro diváky, je tohle naprosto famózní film. Jen výjimečně se podaří do filmu s bojovým uměním nacpat i nějaký aspoň trochu logický děj, což se tady povedlo. ()

Hapretor

Začátek vypadal na čtyři *, ale pak, když přišla na řadu ta heroická část, kdy Ip Man soubojem podnítil čínskou revoluci, tak to šlo z kopce. Film táhnou jen souboje. A přes všechnu snahu vykreslit Ip Mana jako legendu, jako vzor čínského bojového umění, jako zakladatele wing chun, si myslím, že evropský divák si hlavně odnese dojmy právě z těch soubojů. Ve srovnání s dvojkou, kterou jsem viděl omylem jako první, nemám ten nutkavý pocit mlátit končetinami do stromu či prkna. Ve dvojce se vyzdvihne wing chun. V jedničce zase síla jedince, který je mistr s velkym "M". Jednička je méně akční, více "filozofická", ale obojí nefunguje naplno, jak by to mělo být. Navzdory tomu Donnie Yen je tímto u mě podepsán na listině špičkových mlátiček. Hodně mi vadilo to občasné "wire" vynucení, což působí v jinak dost přirozeném vzhledu velmi rušivě. Taky mě velmi zarazilo to lámání rukou a nohou. Na to přece má patent zase Tony Jaa! A navíc je to úplně v rozporu s tím, co pan Ip Man prohlašuje jako důvod neučení japonských vojáků. Ale budiž. Z těch kung-fu filmů od šikmáčů ten povedenější. A do jisté míry i poučný. ()

strikeman

Při tomto snímku mne jímala nostalgie se vzpomínkami na "majstrštyky" Bruce Lee - a to zejména co do choreografie a provedení bojových scén s nemnoha střihy, i když Lee byl samozřejmě v tomto ohledu ještě někde úplně jinde. Avšak pokud bychom u takového srovnávání zůstali, pak Ip Man vede jinde - disponuje silným příběhem. ()

Rokle

Od naivní skoro-pohádkové laskavosti k silnému životopisnému kung-fu dramatu. Když Donnie Yen pronesl "Chci jich deset!" ani jsem nedýchal. Choreografie mistrovská a brutalita v danou chvíli pochopitelná. ()

drankeryth

Milo prekvapujuci film na tema zivotopisneho pribehu o majstrovi kung-fu. Zaujimavo a nie chaoticky priebeh filmu pekne plynie az do samotneho vyvrcholenia konca filmu. Film zacina v malom mestecku, kde si chodia zmeriat svoje sily rozni typci proti skromnemu a dobrosrdecnemu majstrovi Ip. Co sa tyka jeho bojoveho umenia to nemalo chybu. Krasne zaranzovane rozne hmaty a kopy proti jeho rivalom mali silne ucinky, ktore dobre pocitili na svojom tele. Film mal tu spravnu atmosferu odohravajuci sa pocas japonskej okupacie, ktora nebola moc laskava voci cinskym obyvatelom. Dobre sceny boli v tej arene, kde cinania bojovali s japonskymi vojakmi o vrecko ryze. Neskor majster Ip mal velku zlost voci Japoncom a rovno si zelal bojovat az s desiatimi vojakmi, ktorym to dal pekne pocitit svojim skvelym kung-fu na ich telach. Bolo sa fakt na co pozerat, ako aj zaverecny suboj s japonskym generalom, ktory tiez nebol z tych najslabsich. Vo filme sa tych bojov este nachadza viacej, co len filmu dodalo spravny lesk pre zavisle oci, ktore maju radi adrenalin v krvi:) Dokonca ten majster Ip mal na svedomi vycvik slavneho Brucea Leeho, ktory tiez vedel skvele bojovat a nedal tak zahanbit meno majstra Ip, ktory bol tiez talentovany na bojove umenia. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz