Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

owwidius

Naozajstne kung-fu filmy (a nie len ze kung-fu bitky v americkych filmoch) som asi naposledy pozeral ked som mal tak 10 rokov :) Ip Man je velmi pozeratelny filmik, primerane dlhy, s celkom zaujimavym pribehom ktory opisuje realne udalosti (i ked prave tie sceny ma tak nejak otravovali - i ked pre cinana to ma asi iny nadych). Cely styl je taky typicky iny - azijsky a trosku aj 80s - hrozne vela veci doslovne vysvetluju, herci su tiez miestami zvlastni ale inak sa na to dobre pozera - zaujimava zmena. Mlaticiek tiez tak akurat a celkom slusnych a pri prvej velkej a scene s bicyklom som sa paradne zasmial :) [#10/2012, rip] ()

Luk Skywalker

Příběhově mi to přišlo slabší než Yip Man Chinchyun, ale co se týče stylu natočení filmu, tak se to sledovalo neméně dobře. Možná je dobře, že je tento životopisný snímek rozdělený na několik filmů z různých období mistrova života. Jinak některé události z prequelu ne zcela sedí. ()

Evander

Kdyby se režisér zaměřil na méně témat a zpracoval je o to lépe, určitě by ve mě Yip Man zanechal hlubší stopu. Takto mi zapadá do průměru žánru. Navíc japonsko-čínská válka není našinci příliš blízké téma, což jistě sehrává určitou roli i v mém hodnocení. ()

Anduril

Veľmi pekne zvládnutý, životopisno - historický kung fu film. Hlavný hrdina nieje len bezduchá mlátička, ale jeho povaha a charakter si vás proste získa. Muž so zmyslom pre rodinu, s úctou jednajúci so svojou ženou, pristupujúci s láskou ku svojmu synovi, k priateľom, rodine, skromný, pokorný... proste takto si predstavujem správneho muža. Film veľmi pekne poníma atmosféru vojny medzi Japonskom a Čínou. Občas sa mi zdal zdĺhavý, ale človek aspoň mal čas všetko stráviť a každá sekunda a záber dotvára atmosféru. Choreografia súbojov proste nemala chybu. Hereckým výkonom (od Ip Mana, po Japonského dôstojníka) som uveril všetko čo hrali. Tento film sa mi zdá veľmi prínosný. Pustil by som ho každému 15 ročnému chalanovi čo poznám a po ňom im vyzdvihol práve tento "ideál" mužského charakteru. ()

Rathalos

Ip Man je akcna trilogia v hlavnej ulohe s Donnie Yenom,kde nechyba samozrejme kung-fu,skvele bojove sceny a opisuje zivotny pribeh hlavneho hrdinu,majstra bojovych umeni,perfektna zalezitost v tomto filmovom zanre,mne osobne sa najviac pacila jednotka...:-) ()

baiskon108

Dokonalá Wing Chun mlátička. Donnie Yen dává Ipovi nejen auru neporazitelného mistra, ale také sympatický kukuč. Jeho hlavní soupeř generál Miura je tu též kvalitní a to hlavně proto, že má určitý smysl pro čest. Akce vyvedená na jedničku, stejně tak atmosféra okupovaného Foshanu. ()

Skleni

Bohužiaľ nemôžem dať 5 hviezdičiek z dôvodu jasného. To prečo je Fearless tak obľúbený a tak strhujúci je akcia. Nepretržitá akcia a keď sa zrovna nebojuje ide o dačo dejovo dôležité. lenže v tomto filme je veľa hluchých miest. No čo sa týka bojov, fearless nemá šancu. :-) tento film je skvelo zostrihaný, dialógy majú šmrnc a boje sú skvelé. Choreografia bojov fakt nemá chybu. Ale však pri filme sa mi asi dva razy stalo, že som chcel preočiť o par minút film, čo ma začal nudiť. Proste hluchých miest sa tento film nevyvaroval. No škoda. Ale aj tak skvelý film a konečne konkurent Fearless. podla mňa ho sčasti aj prekonal:) 84% ()

Meiers

Tady není o čem mluvit, plná palba. Co na tom, že zápletka a v podstatě celej děj je obehraná soutěž Kung-Fu(V tomto případě Wing Chung) vs. Karate v době Japonské okupace Číny za druhé světová války, když Ip Man je takovej "skillovanej Mirek Dušín".).....Něco hodně podobného můžeme vidět ve filmu Fearless s Jetem, ale nemá to takovej tah na branku jako tohle na reálné ikoně postavené drama v podání Donnie Yena. Pochválit třeba hlavně soubojové sekvence, které sem si fakt užil a sjel je i párkrát znovu. A když už sem to tu tak vychválil, tak bych to rozhodně každýmu kdo snese nějakou tu dávku Hong Kongských filmů vřele doporučil. ()

Blaogranas

Musím uznat, že čistých 5* to není. Nějak jsem se nemohl naladit na tu správnou strunu. Co se ale týče kung fu, tak smekám na nejvyšší možnou úroveň. Donnie Yen byl tak neskutečně rychlý, že kamera ani nestačila zachycovat jeho pohyby. A bitky nebyly trapným americkým typem, že i když je boj jednoho proti deseti, chodí postupně jeden na jednoho. Tady to bylo skutečně jeden proti deseti a zkuste hádat kdo vyhrál ;-) Obrovský respekt před Donnie Yenem. ()

Kaučuk03

V prvních dvaceti minutách není moc zřejmé, kam režisér míří, ale jakmile proletí japonská letadla, film začíná nabírát na obrátkách. Velice mile mne překvapil představitel hlavního hrdiny. A to, že je film trochu politicky laděný s prvky amerického hrdinství, ani tak nevadí, když to není podsouváno v násilné formě. Každopádně takový příjemný mišmaš Posledního samuraje a Obávaného bojovníka. ()

salamandrr

moc bojových filmů jsem neviděl, ale tenhle byl z toho mála opravdu povedený, údajně Yip man vůbec nikdy nevyučoval lidi v továrně a ve filmu je prý spousta dalších podbízívých částí, určených k nadšení číňáků, ale co? já se rád kouknul, neb jsem taky fanda do bojový umění ()

mi-ib

Jesli je to teda o opravdové osobnosti, tak tedy přidávám ještě tu jednu hvězdičku. Jo souboje byly krásný, jenže děj mi přišel takovej roztříštěnej a hodně nespojitej. Film začne krásně barevně, pak přijde zvrat v podobě Japonské okupace, jenže pak film trochu zabředne do nudy a spěje pomalu k poslednímu rozhodujícímu souboji. Ve filmu se toho stalo hrozně moc a 100 minut je na spolehlivé vstřebání málo. Možná to chtělo dva 90 minutové filmy. ()

Melly.pro

kvalitní bojovka s bitkama lepšíma jak v metrixu, jenže asi na 50% stopáže a ještě trochou biografie... tak 4,5*, ale dám 5 nakonec... ()

foundation

Niet pochyb o tom ze Ip Man je po technickej stranke absolutne spickove dielo. Triky a prevedenie jednotlivych subojov su snad na tej najvyssej urovni aka sa vobec da v dnesnej dobe dosiahnut. Neviem si predstavit ineho herca v roli IP Mana ktory by prebral rolu tohto famozneho grandmastera vo filme o nom natocenom lepsie. Ta neuveritelna sebaistota ktora srsi z kazdeho jeho pohybu na platne je mozno to najlepsie z celeho filmu ak nepocitam suboje. A prave tu nachadzam jedinu slabost toho filmu. Aj ked je chvalihodne ze sa nesustreduje iba na bitky ale pridava aj nieco z ienho sudku, je trestuhodne ze ich je vo filme pri takej urovni a genialnej choreografii aku som videl tak malo, lepsie povedane menej ako by bolo zdrave. Pribeh je jednoduchy ale zo zaciatku velmi dobre podany. Potom dochadza k japonskej invazii a film ako keby sa zmenil z akcneho na historicky. Sceny v uhliarni a znicena tvar Ip Mana su sice dojemne ale postupne ich zacina byt trochu vela. Resp. ak to mam preformulovat, film ma urcite aj svoje hluche miesta. Dialogy medzi scenami niekedy pripominaju zivotne mudrosti ktore najdete ked rozlomite kolacik pre stastie. No a ako pribeh pokracuje a smeruje ku koncu schyluje sa vlastne k jedinemu moznemu finale ake si tu dokazeme predstavit. O 20 minut viac pestnych subojov a menej tych ostatnych, nie celkom zbytocnych ale predsa len svojou dlzkou nudiacich scen a bol by to mozno najlepsi martial art film : ) aky so videl. Aj ked rozumiem tomu ze prioritne ten film asi nebol mysleny len ako akcna pochutka ale aj ako strucny suhrn zivota tohto majstra. 85 percent. Naozaj uzasny film. ()

darkreider

Ja som nadmieru spokojný! Film nie je len obyčajným bojovým filmom, jeho dej si berie ťažkú tému a to vojnu medzi Čínou a Japonskom. Do týchto sporov vnáša hromadu luxusných súbojov a sem tam aj nejaký ten vtipný okamžik ([...]mama vraví, že ak nezačneš útočiť, všetko tu rozbijete.[...]). Toto celé je zabalené do veľmi pútavého šatu, strih súbojov je výborný a vďaka tomu som sa ani chvíľu nenudil. Neviem aká bola mentalita v týchto krajoch a v tomto čase, tak neviem posúdiť ako moc (a či vôbec) bola prehnaná ta posadnutosť kung fu. Každopádne ja som naozaj veľmi spokojný. PS: pästná kadencia Donnieho Yen je neskutočná. ()

NormadSoul

Bojové scény jsou přímo božské. Příběh je temný, za dob japonské války. Učitel Bruce Leeho!! Herec Donnie Yen v tu roli přímo exceloval! ()

Jeand´Boa

Velmi vydařený počin, který mne upřimně překvapil...vyvážení všech složek jako drama, akční, humorné, apod., které opravdu zaujme a rozhodně bude hrát jedny z prvních houslí v tělesu složeném ze snímků o bojovém umění...velmi dobře připraveno, velmi dobře uchopeno, velmi dobrý výkon představitele ústřední postavy...velmi dobré... ()

lxbch

Mistr Ip by klidně mohl vyzvat na souboj v kadenci úderů samopal Thompson 1930. A jistě by vyhrál. Naprostou lahůdkou byl souboj s deseti bojovníky o misku rýže, kdy Ipovi nešlo ani tak o rýži samotnou, ale o vyjádření vzteku nad japonskou okupací. Musel jsem si ten souboj pustit několikrát. Vážně jsem se dobře bavil, a to jsem na tenhle film narazil v podstatě náhodou. Mistru Ipovi jsem hrozně fandil, ono to ani jinak nešlo. ()

Castielo

Příbeh o jedné z legend čínské historie. Ip man. Hrdina, bojovník, vlastenec a v neposlední řadě i učitel. Skvostné boje, dokonalá atmosféra, lidský přístup Ip Mana v kontrastu s despotickým generálem a jeho posluhovačem. Ipovi jsem držel palce do poslední minuty. A není to jen film o bojování. Je to o přemýšlení, o cti, o míru a sebekontrle. Nebude zbytečně psát to, co už tu několikrát je. 5*. A těším se na dvojku:-) ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz