Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

eye candy

Čtveráckej kukuč Donnieho Yena mě do role Grandmastera moc nesedl. Akci sice zvládá ale jinak se kření jak posel dobrých zpráv z Amsterdamu. Navíc jak už tady bylo trefně poznamenáno, většina toho co se nachází mezi akcí je jedna pekelná nuda. Někdy to v akčním k-f filmu může zafungovat, ale v hodně případech (vážně míněné) pokusy o vytvoření dramatických momentů (útlak dělníků v továrně) působí záživně asi jako partička šachu o poločase fotbalového utkání. Když už nic, alespoň to přiměje ze zvědavosti prošmejdit wikipedii. ()

Hafran

Solidní koktejl všeho co jsme už viděli v akčních a kung-fu filmech. Od Gladiátora přes Shaolin Temple po Zatoichiho. Děj mohl být trochu konzistentnější a myšlenka jasnější, každopádně se jedná o parádní film, který v několika báječných scénách párkrát zamrazí a ohromí a jinak se jedná o hodinu a půl hezky natočeného boje na který se pěkně kouká. Další Kung-fu film který dokazuje že může mít silnější přesah, technické kvality a celkovou hodnotu a přitom neztratit nic z podstaty žánru. ()

Estrellita

Příběh nás zavádí do Číny kolem roku 1935. Mistr Yip je bezpochyby nejlepším bojovníkem v kraji, vládne bojovým uměním kung-fu, přesněji wing-chun, ale v kontrastu k tomu žije klidný život ve vesnici s manželkou a synkem. Nikdy nepoužíval své umění k tomu, aby ubližoval lidem, ale japonští okupační vojáci mu převrátí život naruby a donutí ho, aby bojoval o čest a o přežití. Jedná se o zajímavé historické drama s méně známým Donniem Yenem v hlavní roli. Příběh má hlavu a patu (možná i proto, že byl postaven na skutečné události – ovšem pravda je tu opravdu pořádně přitažená za vlasy), ale ničím nepřekvapí. Velmi dobře zvládnutá je i choreografie střetů a při závěrečném souboji tuhle krev v žilách. Slušný soundtrack zajišťuje správné podbarvení scén. Sama nevím úplně proč, možná kvůli historické nedůvěryhodnosti, možná kvůli předvídatelnému příběhu, možná prostě proto, že jsem u sledování neměla tu správnou náladu, hodnotím na 4* (asi 75%). ()

Vecko99

Výborné souboje i vynikající příběh o hrdosti a japonské nadvládě. Jeden z nejlepších snímku kde se Donnie Yen objevil. Nemám co vytknout. ***** ()

Doudis19

První asijský film, který u mě stojí za plnou palbu. Naprosto odzbrojující souboje, okořeněné úžasnou osudovostí, která zcela maže jakkékoli poznámky typu: "samoúčelné mlácení". Donnie Yen fenomenální. Pro ne příliš Asie a kung-fu znalého diváka, asi to nejlepší k doporučení. ()

LeoH

Černobílá ideologie jak z českých válečných filmů 50. let, jednoduchoučký příběh „člověka z mramoru“ (na kung-fu filmech mě nejvíc bavívá vnitřní vývoj hlavní postavy, tady jsem se ho nedočkal, když pominu prozření ve věci služby vlasti). Propagandistickou pachuť ovšem neutralizuje vypiplané provedení, hezoučké obrázky, strhující akční scény, čili nebudu se tvářit, že jsem u toho trpěl, dám lehký nadprůměr a příležitostně si zopáknu Hrdinu, na kterého jsem náhle dostal chuť. ()

markuc

Nemam rad kung-fu filmy, vetsinou jsou nezazivne a na jedno kopyto - ale toto je vyjimka, velmi povedene dilko (i proto, ze zde je kung-fu vlastne jen okrajove). Sledujeme vyvoj skutecne postavy behem ukopace Ciny Japonskem - tyto skutecne realie dodavaji filmu na atmosfere. ()

ecceHOMMO

Yip Man ako majster Wing chun - ikona vzdoru proti okupácii Japonska v Číne. A predovšetkým majster svojho umenia, ktoré tu je skvele znázornené a kde sa na bojové sekvencie je radosť pozerať.....tie sú majstrovsky a vysoko profesionálne zahrané a divák má z nich neuveriteľný zážitok. Kto má rád filmy s bojovým umením nech si IP Mana rozhodne nenechá ujsť. ()

Jizni Tlapa

Lehce nadhodnocená "kung-fugťárna" míšená s "wing-čuňárnou"...naprosto perfektně doladěné fighty kazí vleklý příběh, i když tématicky opodstatněný. Můžu tak konstatovat poctivých 70% právě za ony souboje (i když bych jich uvítal rozhodně více) a místy zajímavé, "střešní" záběry! Lehký úklon! ()

ivan_drago

Film, ve kterém je vlastně to kung-fu na posledním místě, film s obrovským lidským přesahem... Nicméně bojové souboje jsou naaranžovány neuvěřitelně, až se tají dech, vynikající zpomalovačky a dechberoucí akce. Film o lidské odvaze a také se sem hodí jedna komiksová replika - "With a great power comes a great responsibility". Nečekal jsem takový emocemi nabitý film, jenom pěkný bojový film, ovšem to, co zde tvůrci sevírují, je mooooooc povedené a ve všech měřitelných filmových aspektech dokonalé.... ()

Mirokukii

Film, ve kterém nelze neocenit choreo a přístup k bojovým scénám. To co v počátcích vypadá jako tanec, se postupem času, s přibývající vážností v událostech, proměňuje v těsný souboj ve kterém praskají kosti a teče krev. Lidově psáno - bolí to. Jinak typický příběh, ve kterém se jedinec staví proti útlaku a bojuje za svobodu. To já rád. ()

Lachtaan

Nikdy jsem asijským filmům nevěnoval přílišnou pozornost a už vůbec jsem za celá léta přítomnosti u filmů neholdoval bojovému umění. Spolužák mě kdysi přesvědčil, abych dal šanci asi vůbec dle veřejných recenzí nejpovedenějšímu hongkongskému akčnímu filmu, ve kterém Donnie Yen uvádí na světlo světa do maličkostí vyřezaný dojemný, ale hlavně zásluhou akce svižný snímek, který pohladí na duši i poskytne výjimečný zážitek. Asi bych se konečně po necelých dvou letech mohl odhodlat k sequelům a prequelu/ům. ()

neoBlast

V Ip Manovi mi chyběla ta surová dravost a mladická spontálnost, kterou dříve ukázali Yip např. ve Flash Pointu nebo Chan v Invisible Target. Řemeslně slušně odvedená práce, Donnie předvede svůj standard, ale nic zapamatováníhodného se ve filmu nenajde. I ve srovnání s dalšími protijaponskými filmy Fist of Legend a Fearless zůstane zfilmovaný příběh o Yip Manovi u mě až na třetím místě. 65 % ()

uhlajz

Paráda, konečně zase jeden hodně dobrej kung-fu film, který se u mě zařadil mezi ty nejoblíbenější. Skvělý Donnie Yen a vůbec všechny bojové scény. Já v podstatě nemám co vytknout. Je to samozřejmě hodně zlegendarizovaný, ale s tím nemám vůbec problém. Pro milovníky bojových umění určitě doporučuju... Za mě 100%. ()

Beky

Výborný výborný, skvělá akce, jen bych ty dráty úplně vynechal, i když zde byly minimálně!! Bojové filmy mě baví, musí obsahovat 3 věci: výbornou choreografii, dobrého záporáka a sympatického klaďase!! Vše je ve filmu Ip Man, určitě si nenechte ujít!! Jednou větou: A brzo bude dvojka, už teď se nemůžu dočkat!! ()

Maki89

uz odmalicka mam velmi rad bojove filmy... ci uz karate, kung-fu, aikido... no proste vzdy ma to bavilo.... kusky Jackieho Chana, lamanie ruk od Stevena Seagala, neskor Jet Li... takmer vsetky tie filmy sa mi pacia, no ani jeden sa nechyta na prave Ip Mana... tento film je podla mna vyborny, bojove sceny su uplne super, spracovanie historickej ciny okupovanej japonskom velmi pekne, hudba super... neocakaval som ze Donnie Yen to dokaze tak dobre zahrat, ale prekvapil ma... najkrajsie na tom je, ze to bolo podla skutocnosti... myslim,ze tento film si velmi rad pozriem znova... 9/10 ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz