V rádiu hraje Jefferson Airplane, píše se rok 1967 a Larry Gopnik (Michael Stuhlbarg), profesor fyziky na klidné univerzitě na Středozápadu se právě dozvěděl, že ho jeho žena Judith (Sari Lennick) opouští. Zamilovala se do jednoho z jeho okázalejších známých, Sye Ablemana (Fred Melamed), který na ni působí rozhodněji než nesmělý Larry. V bytě s nimi bydlí jeho věčně nezaměstnaný bratr Arthur (Richard Kind), Larryho syn Danny (Aaron Wolff) je neustále v potížích a dcera Sarah (Jessica McManus) krade Larrymu peníze z peněženky a spoří na plastickou operaci. Anonym se ho snaží připravit o místo, jeden ze studentů ho uplácí a současně vydírá a sousedka odvedle ho mučí tím, že se opaluje nahá. Zoufalý Larry se vydá s prosbou o pomoc za třemi různými rabíny, aby mu pomohli vypořádat se s jeho problémy a stát se lepším člověkem. Seriózním mužem. (oficiální text distributora)

Ajay

Zkouknout se to dá, ale v podstatě se tam většinu času nic neděje. Coenovci za sebou mají určitě o moc lepší filmy, ke kterým se rád vracím, tenhle mezi ně patřit nebude. ()

Mr.Terible

Prý to má být moderní variace na knihu Jób. Jistěže jsou tu styčné body, ale po celou dobu filmu jsem si říkal, jaký má smysl ona modernizace. Pak přišel konec, kruh se uzavřel a najednou se ve filmu objeví to židovské (starozákonní) smýšlení. Když už všechno pominulo, Gopnik se nechal ukolébat a podlehl dlouho nabízenému pokušení. Starozákonní bůh své nejmilovanější ovečky těžce zkouší. A některé podlehnou ... ()

Johnysman

Tento film na mě zapůsobil bohužel poněkud plytkým dojmem...od Coenů za poslední dobu velké zklamání. Ale btw...wolowitz jako mladší rabín byl opravdu luxusní. ()

JeffScylla

Asi bych měl dát čtyři, ale nevím jak to napsat ...je to přemýšlivý film ale tahle témata nejsou pro mne až tak důležitá... Možná někdy změním názor. Zatím jen za tři. ()

david666

Tohle jsou Coenovi? to snad ne! V tomto filmu teda fakt šlápli vedle - nebo mu prostě nerozumím - možná kdybych byl žid...?:-) Vlastně ani nevím, co napsat - nuda. ()

VLADEK

Tenhle kousek mi stále unikal, až včera večer jsem ho zhtnul. Jsem nadšen a pár procent navíc dávám za dabing, který se pro tentokráte povedl. 90% ()

kolodej1

z toho filmu mám poněkud rozporuplné pocity. Film začíná výborně a člověk se těší na skvělé dílko. Postupem času ale kvalita kontinuálně klesá a závěr spíš odráží bezradnost než cokoliv jiného, což bych u bratří Coenů opravdu nečekal. Místo originálního děje, který zdobí úvod a ještě střed snímku, film stále více pohlcuje židovská otázka, závěr už prakticky není o ničem jiném. Pořád je to dost výrazný nadprůměr s výraznými momenty, ale v součtu bych čekal trochu víc ()

zigy

Těžký život židovské hlavy rodiny na americkém předměstí - smolařství, problémy se ženou, sousedka atd.....běžný život lehce zábavně, avšak ne příliš. Silnější tři hvězdy. ()

Birter

(Pi meets Barton Fink) Někdo mě sice může obvinit ze subjektivní zaujatosti vůči coenovskému stylu, ale já si nemohu pomoct. A Serious Man překypuje nezajímavými pod-zápletkami, trapnými snovými sekvencemi a vynucenou všeobecnou šikanou hlavního hrdiny, rovněž karikovaného do spíše animované postavičky s neuvěřitelnou psychologií, která se prostě hodí pro scénář, což je u existenciálního dramatu zásadní nedostatek. Určitá nejednoznačnost filmu mi ale vyhovovala a díky všem třem rabínům jsem se nakonec o třetí hvězdě neváhal. Na Coeny jsem však svůj názor nijak nezměnil. ()

Easykill

Coenovic retro blbina, která mě bohužel úplně minula. Až na pár zapamatovatelných vtipných scén jsem si neodnesl vůbec nic. ()

Jartian

Film o židovském učiteli, kterýmu se najednou sesype doslova celý život. Situace ho staví do možnosti obhájit morární zásady nebo jim podlehnout... ps: po druhém shlédnutí zvyšuji hodnocení. ()

Cycake

Báječné, černé, zábavné, a prostředí školy přidalo několik scén, kdy jsem si připadala jako doma, jako doma. ()

najki

pozerate to a neviete, o co ide, uvidite koniec a nechapete, o com to bolo a o tyzden si na to ani nespomeniete ()

Hrobař

Překvapivě slabí Coenovci. Příběh se neuvěřitelně vleče a tak jejich styl psaní je ohromě nepřesvědčivý což se příšerně vylučuje s předešlou tvorbou. Nechápu. Pár zvratů je šokových ale zbytek ? ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky