Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

uterox

Ten film je nápaditý a velmi originální. Určitě zajímavý námět. Za to bych dal 5 hvězdiček. Co se týče zpracování, tam už to 100% není. Příběh o tom, jak nacisté přežijí a dostanou se na měsíc, to je fakt působivé téma. Stejně jako americká prezidentka, která usiluje, aby byla co nejlepší prezidentkou v americké historii a aby byla znovu zvolena a je ochotna proto udělat prakticky cokoliv. Není to špatně natočené, ale pořád si myslím, že z toho šlo "vymačkat" víc. Něco tomu filmu chybí. ()

Lischai

Je tam všechno. Náckové, vesmírné lodě, parodie na americké prezidenty, herečka co vypadá trochu jako Catherine Zeta-Jones ale není, referenční odkazy na populární filmy, vážné téma, steampunk, herec co vypadá jako Rudolf Hrušínský z Tajemství hradu v Karpatech ale není, dobré trikové scény, horší trikové scény a vtipný vtip na Severní Koreu. Nejpřekvapivější je na filmu logo Eurimage na začátku -- museli být frajeři, že na tenhle fantastický výplod sehnali peníze. ()

Wiikii

Tohle je tak hloupý film, až jsem se musel dokoukat do konce. ... Je to zesměšnění nacismu skrze šílené představy co si lidé dokázali vymyslet, jako že Nacisté byli na měsíci a tam žijí doteď, také ve filmu potkáme narážky na NWO a jiné Dänikenoviny, ale také můžeme zažít zesměšnění různých dnešních politických problémů a vůdců jako "Ty vesmírné lodě sestrojil sám vůdce S. Koreji vlastmími rukami (smích ostatních mocností)" načež pak navazovalo obvinění Indie, že za vesmírnou invazi může ona, což se okamžitě popřelo se slovy "Za to mohou opravdoví nacisti", což byla narážka na svastiku a její historii. ... Vše je to slátanina, co nemá pořádně hlavu ani patu, takže přěžíváte u snímku jen na občasných fórech nebo dobrém vizuálu, ale nic víc. .... HODNOCENÍ: 40% (2*) ()

Nautila

Stupidní, ovšem takovým způsobem a množstvím, kterým jsem očekávala, takže zklamání se nedostavilo. Ovšem nějaké velké pozitivní překvapení také ne. Triky, atmosféra na měsíci, vesmírné zeppeliny a všechna ta dieselpunková hejblata + uniformní fetiš = orgasmus pro mé oko, zvlášť za ty prachy. S logikou příběhu, 'hereckými výkony' a charakery je to holt o mnoho horší, jak to tak u béček bývá. Už chápu rozzlobené komentáře na youtube adresované Julii Dietze kvůli jejímu vulgárnímu vyzařování a naopak Udovu přítomnost mohli využít více. Hudba je místy skvělá a jindy zase rušivá, Laibach nelaibach. Ovšem kousek od Kaiti Kink Ensemble nemá chybu. Celkově je to věc hodně nekonzistentní a porušení pravidla o tom, že tyhle blázniviny vypadají nejlépe pouze v traileru, se bohužel nekoná. Ale nevadí, kritickou oprátku si uvolním, protože miluju věci z nadšení a tohle ho mělo plný zeppeliny. ()

MrPierc

Kdo má rád nazi fetish, utahování si z hlouposti Ameriky a netradiční příběh, si určitě zachrochtá. Untermensch to nepochopí a Něměc bude naštvaný. Julia Dietze je k zulíbání když hajluje i vysvětluje lásku nacionalistické strany k lidem. Překvapili mne pěkné triky, za které by se nemusela stydět ani německá propaganda. Hezky film naznačuje, že americký nacionalismus je stejný jako německý = stejné triky, stejná forma, stejný výsledek. ()

Skleena

Neviděl bych to vůbec tak černě, jak to tu mnozí prezentují. Jen od toho člověk prostě nesmí očekávat zázraky. Na druhou stranu tam pár silných momentů je, a když má člověk trochu upito s kamarády a přemýšlí, jakou bezduchost si k další flašce pustit, nemůže iron sky uškodit. Buď to, a nebo třeba podobně intelektuální "RRRrrr!". ()

Petoss1

Veľmi podarený kúsok, ktorý v poslednom čase svojou témou a spracovaním nemá konkurenta. V niektorých momentoch naozaj zábavné v iných menej, no aj tak ma najviac potešilo výsmech z USA. Tak páni tvorcovia toto sa Vám podarilo. ()

Rocky88

Hodně ulítlé, někdy srovná hranice s Futuramou, jindy je to zase extrémně trapné. Politické rýpance však fungují, takže když se divák nechá unášet absurditou, zážitek tolik nebolí. Klády vám pozvednou Julia Dietze a Peta Sergeant. ()

Rodriguez

"To jste všichni debilové?!" Bravůrní dílko! To se opravdu povedlo a nemám námitek! Zajímalo by mě, kdyby se nacismus nikdy neobjevil, co by filmaři točili? Protože těch snímků, ať už klasických válečných, či se špetkou hororu nebo jako zde se sci-fi je nepřeberné množství....nachvilku se zastavit a popřemýšlet o tom. Heil Iron Sky a těšim se na pokračování. 100% ()

Flaxik

Bohovský nápad, doprasený urputnou snahou o humory za každou cenu. Velká škoda, šlo z toho vytřískat podstatně víc. Za těch několik světlých momentů aspoň dvě železné hvězdy. ()

TommyLeeJape

Black to the moon? Yes we can! Na první pohled celkem solidní zpracování jednoduchého nápadu. K tomu přihodíte pár povedených odkazů (zejména tedy ta parodie Pádu třetí říše docela ušla) a sem tam nějaký vydařený vtip jako třeba scéna kdy se ukáže, kolik zemí to vlastně má zbraně na oběžné dráze, načež přichází narážka na Finskou mírumilovnost nebo vytvoření německého USB šíleným vědátorem. Za zmínku stojí i vesmírné vzducholodě (kterým bych měl asi říkat jinak, když ve vesmíru moc toho vzduchu není) provádějící meteorblitzkrieg. Fakt, že má černý astronaut i černý skafandr, to je už jen takový bonus. Co se týče filmu jako celku, ten je bohužel místy zbytečně zamotaný a nudný, což je u snímku s takovým potenciálem určitě škoda. Docela mě zajímá jestli někdo někdy natočí podobný film o lidech, kteří se pokusí dobýt naši milovanou planetu z Marsu. Kdo by tak asi mohl napadnout Zemi z té RUDÉ planety? Hmmm... nějaké nápady? ()

enjoi

Skvěle natočená politická satira, která si nebere servítky. V žádném směru. Od vyběleného černocha po histerickou krávu v čele USA. Je to ale moc crazy, až se vám z těch narážek na všechno možné začíná motat hlava. Škoda, kdyby bylo tohoto elementu míň, byl by to rozhodně jeden z nejlepších satiricko-politickonekorektních fllmů. 65% ()

Lanark

Koukat-nepřemýšlet. Tleskám fanouškovské komunitě IronSky, že to dotáhla do konce! Jasně Dr.Divnovláska si právem může stěžovat na trochu vykradený závěr, ale zas ten je z celého snímku nejlepší, takže se nemusí cítit až tak uraženě. Problém je, že tyto snímky mají celkem jasně dané okolnosti za kterých jsou přijatelné a dobře koukatelné: kamarádi a/nebo alkohol. Pokud si však po filmu člověk řekne, že by jistě našel mnohem víc zábavných filmů, které by si za těchto okolností pustil, je jasné že Iron Sky je odsouzen k trvalému pobytu na odvrácené straně filmového světa. ()

C0r0ner

Takový potenciál! A tak trestuhodně promrhaný. Nevím, jestli z tohohle vycházel Kung Fury (a dotáhl všechno k dokonalosti), ale tady se možnostmi hodně plýtvalo. Nakonec z toho vznikla strašná sračka s několika skvělými vtipy a parádním vizuálem, která je ale dohromady vlastně docela špatná. Přitom nápad byl tak dokonalý! Škoda. 60% ()

Martrix

Iron Sky je nejpodivuhodnější sci-fi film, jaký jsem viděl. Nenechejte se zmást prvními deseti minutami, kdy se zdá, že půjde o pouhé navážení se do nacismu. Tvůrci Iron Sky se totiž rozšoupnou a dloubnou si do pokrytectví, které je tolik typické jak pro politiku USA, tak pro spoustu zemí, které se paktují do různých unií. Zasedání jedné takové unie, kde jsou zástupci jednotlivých zemí tázáni, kdo má v čem prsty...docela jsem se pobavil. V Iron Sky nezůstane na nikom nit suchá a to je myšleno doslova, protože ve finále to schytá vlastně celá Země. Ale v tom pozoruhodnost tohoto snímku není. Za normálních okolností, by pro takové dloubání stačilo vizuálno na úrovni koniny Mars útočí!, nebo Červeného trpaslíka. Jenže Iron Sky je místy překvapivě dobře udělaný film i po technické stránce. Navíc jsou všichni herci vedení natolik precizně, že nesklouzávají k přehrávání ani v absurdních okamžicích. Ostatně jejich obsazení bylo vynikající, protože jim role sedly přesně na tělo. Takže tady máme solidně natočenou bláznivinu, která místy působí jako zfilmovaný komix, která má navíc primitivní zápletku, zamotanou do tuhých dialogů, ale přesto se trefuje přesně tam, kam má. Víc než nadšený, jsem v pozitivním slova smyslu konsternovaný a udivený, že mě toto polobéčko takto zaujalo. A protože to jsou emoce, které mi filmy většinou nezprostředkují, nezbývá než to ocenit 4*. Protože právě to by film dělat měl, pohnout s něčím v nás, nebo ne? ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů