Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

sskrblik

Na tomhle filmu nemůžete brát nic vážně a musíte jej sledovat s dobrou náladou. Jakmile začnete trošku pitvat (byť to ani nemusíte) zjistíte, že je to šílená ptákovina. Ano, skutečně je. Jenomže v nejlepším slova smyslu. Po celou dobu jsem se bavil satirou, parodováním (odkazů je spousta), vizuální stránkou a stupidními dialogy. Zábavná forma je podle mne splněna na jedničku s hvězdičkou a to i přes své celkově podprůměrné image. Nevím, možná je to mnou, ale nastřelil jsem si pod kůži "božskou" dávku, přesně takovou jakou jsem potřeboval. IRON SKY je pro mne jako nikdy zfilmovaná herní série "RED ALERT". ()

yeniczek

3* pro film, který půjde do kina za plnou cenu. Jinak za nadšenecký film, na který si sehnali tvůrci sponzory a peníze od fanoušků, přemluvili pár známějších tváří a pustili se do nekonečné práce... Za to obrovský palec nahoru a hodně jsem se bavil. Bčko ve své nejryzejší podobě (možná i níž) a ještě k tomu vědomě, bohužel prostřední část sráží hodnocení o jeden a klidně i dva body dolů. Triky dělané na koleně jsou dost povedené. 6-7/10 ()

Trustme

Zajímavá myšlenka, až téměř konspirativní. Film tvořen fanoušky a promítán v kinech (včetně Německa, tam to bude veselé díky jejich zákonům), což je taky málem konspirativní, leč vysledný dojem je někde na úrovni křečovitých parodií od Mela Brookse. Na film jsem se těšil jako většina bláznů do nestandardních odvážných témat zavánějících probořením tenkého ledu a ještě více na hudební doprovod mé oblíbené skupiny Laibach, ti však jen složili variace na Wagnerovské opusy (což není špatné) a nebo lenošně všoupli již své dřívější skladby, škoda. Iron Sky není špatný, ale když sci-fi komedii o překroucení světa a budoucnosti nacisty, tak to si pustím radši skvělé Zítra vstanu a opařím se čajem. ()

hroubek

Parádní béčko.Iron Sky se bere jen dostatečně vážně a to, tak aby byl pořád k smíchu.Tenhle film si užívá svojí šílenou zápletku a příjemně baví absurditou v jednání postav a jejich konverzací.Satyra je ve filmu zřejmá a tvůrci jí ani neschovávají ba naopak ukazují ji v její nahé podobě.A samotná bitva o Měsíc a Zemi je jednoznačně stylová.Jen jsem si celou dobu říkal, že by bylo krásné, kdyby napadlo třeba takového Michael Bay udělat remake za nějakých 200 milionů a klidně by si tam mohl jen tak pro legraci dát nacistické Transformers, aby se spolu mohli mlátit hlava nehlava.Béčko, které příjemně potěší a polechtá bránici. ()

Brain-D

Já říkám ne. Je to trapná ne příliš podařená satira o návratu nacistů, kteří sídlí na odvrácené straně měsíce. Snažilo se to vtipkovat a díky určitým efektům se to snažilo vyzdvihnout film. Ale podle mě se mohly věci více rozvinout, pečlivěji propracovat. Ten kdo tu hodnotí vysoce, tak určitě dává bodíky za nápad, ale to zpracování nápadu se v tom trochu ztrácí. Je to prostě takový výmaz mozku z podtextem 2.sv. války., který sem tam zavtipkuje ale je to pouze malá bublinka. ()

jolanek

Pokus o komediu. Treba viac? Slabucke herecke vykony, este slabsie filmove efekty, zle obsadene postavy. Povodna myslienka mi prisla utiahnuta za vlasy, no zaujala, ale prevedenie ako to spravili ma maximalne zarmutilo, daval som Timovi viac sanci. Aspon ked tu prezidentku USA vyzobrazili ako maximalne hlupu pornoherecku mohli viac vyuzit, proste zbuchany film len za ucelom zarobku. ()

drake31

WHAT THE FUCK ?! WHAT THE FUCK ?! Čo toto pre pána bolo ? Doteraz som si myslel že som už videl kadejaké šialenosti a že filmy ma už nemajú čím prekvapiť, ale toto dosahuje nového levelu. Iron Sky je ten najuletenejší film od počiatku filmu samotného, naozaj neviem čo toto dokáže prekonať. Sám som sa čudoval ako som si jeho sledovanie užíval, a to aj s vedomím že sa jedná o blbosť nehoráznych rozmerov s trikmi a kulisami super-nízko rozpočtového porna, ale práve toto tomu dodávalo istý punc neobyčajnosti. Veta "Ten film je taký zlý, až je dobrý" pasuje k tomuto filmu ako riť na šerbel. Rozhodne odporúčam pozrieť i keď názor nebudeme zdielať rovnaký. Mimochodom krajšiu nacistku akú predviedla Julia Dietze som v živote nevidel ... ()

Všivák

To byla jízda. Má to spád a opravdu zajímavý námět. Film je protkán spoustou vtipného humoru a zajímavých odkazů. Hlavní hrdinka je sympatická a charismatická, stejně tak i skvělý Udo Kier. Triky jsou usměvné, ale branné z velkou komediální nadsázkou. Přes všechny klady bych ale řekl, že tu zůstal dost nevyžitý potenciál. Krátká délka. Napětí byste těžko pohledali. Některé postavy mi vyloženě vadily. Třeba prezidentka to nezahrála moc přesvědčivě. Všechno to skončí tak nějak rychle. Iron Sky je zábavná jednohubka, ale nemyslím si, že na tenhle film budu dlouho vzpomínat. ()

Slider

Dej sa drží okukanej šablóny, takže už zhruba po 20 minútach je jednoduché sa pomerne presne dovtípiť, čo sa bude nasledujúcu hodinu diať. S tým mám trochu problém, pretože práve pri takomto filme nemajú tvorcovia nijak zviazané ruky a mohli sa preto celkom vyblázniť. Škoda. Na druhej strane je to miestami fakt vtipné (Black to the Moon) a trefné (Kórea) a vizuálne efekty vzhľadom na ten minirozpočet Iron Sky nijak nezahanbujú. Jednu hviedu pridávam za ten odveci nápad s náckami na Mesiaci a za naozaj výborný koniec. (Aj keď by z neho bolo treba v director's cute vystrihať tú romantickú líniu, ktorá zase až tak moc - respektíve vôbec - nefunguje). ()

VanTom

Pokud člověk ví, do čeho jde a nemá příliš vysoká očekávání (což po přečtení pár komentů zde není problém), nemá proč být zklamán. Nacisté na Měsíci si vytvořili opravdu "nádherný" svět: propaganda, čistá rasa, kult vůdce, monumentální "futuretro" mechanická technologie; vše podané se spoustou béčkového nadhledu, vtipu a ujetých nápadů. Trochu pak škoda těch přespříliš humpolácky satirických výstupů krávy prezidentky USA a hlavně její vedoucí PR, naštěstí mnoho času nezabírají. I přes hodně dobrý dojem se ale nemohu zbavit pocitu, že se z námětu dalo vytěžit o dost víc. ()

JohnSmith

Hodně trhlá parodie na Nacisty, sci-fi a katastrofický filmy. Je to celkem vtipný, ale především se mi moc líbila retro sci-fi výprava, která opravdu dělá dojem. ()

Aven

Pár momentů vtipných, ale jako celek film žel moc nedrží pohromadě. S trochou cynismu se dá říct, že u tohohle filmu stačí vidět jen trailer. ()

Compadre

Na Iron sky jsem se hodně těšil..prostě trailer mě uhranul na nejvyšší míru a jeho Finsko/Německo/Australský původ mě udržoval v naději, že dostanu něco jiného než americký, popcornem a colou zahrabaný kabaret. Inu, stalo se přesně to, v co jsem nedoufal. Iron sky mi připadalo jako snad nejameričtější film za posledních pár let. Ulítlej černoch (model a zároveń astronaut), prezidentka, talíře...hotovej cirkus. Nacistická základna na Měsíci bylo velký lákadlo, ale nějaké podrobnosti okolo fungování a jejího vzniku jsem nepostřehl...no, chtělo to pojmout celý trochu jinak..takhle je to fakt akční sranda bez mozku. ()

pravdovravny

Tak kinoverzia je plná ,,dobrého" rasistického humoru na účet afroameričanov, Inak tento film má dosť nevyvážené tempo, niekedy je to geniálna paródia, niekedy to spadá na hranicu únosnosti a trápnosti. Ale jedná sa o odvážny projekt, ktorý ale na seba nezarobí v kinách. ()

wenca

Hodně zvláštní a podle očekávání 5*, už při čtení info o tom že tenhle film brzy vyjde jsem věděl že bude super. ()

ghatos

Originální a chytré - bere si to na paškál celosvětovou politiku. Ještě více než z nácku si to utahuje z USA. Z vyloženě subjektivního pohledu mi tam chyběla potřebná jiskřička nadprůměru. 68%. ()

Myrreczech

Tak to teda bylo něco... asi největší kravina jakou jsem kdy viděl a dokoukal jsem ji. Vtipu tam bylo asi o 500% méně něž jsem čekal, ale těch asi 6 gagů bylo dokonalých. Efekty byly v celku povedené, na vesmírnou bitvu se koukalo pěkně, ale ten zbytek byl opravdu k pláči. Stupidity na každém rohu, nesympatičtí herci (až na toho jediného černocha) a dementní dialogy mě opravdu nepotěšily, a tak ani já vás nepotěším. ()

xhonza09

Musím říct že jsem se na tento film těšil. Ale to jsem ještě netušil co to bude za hrůzu, už dlouho jsem neviděl něco horšího. Po hodině jsem se těšil na konec.1 hvězdička je za zajímavej nápad ale to je asi všechno.Omluvám se ale tohle opravdu nebyl můj šálek kávy. ()

R1CH1E

Originální zápletka, neskutečnej úlet a efekty kvalitnější než u většiny hollywoodskejch filmů. Ale hlavně u toho nepřemýšlet! ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů