Psychologický snímek, jehož námětem je chlapecká prostituce. Patnáctiletý Marek opouští svého autoritativního otce a vlakem se vydává do Prahy. Krátce po příjezdu se ho ujímá zkušený pasák, díky němuž naivní mladík proniká do nového prostředí a záhy se stává prostitutem. I když prožívá chvilkové opojení z peněz a blahobytu, nakonec se ponížený a zoufalý uchyluje k drogám. (oficiální text distributora)

Martin741 odpad!

Neskutocna planoba, toto dielo. Dej to nemalo, reziu asi tiez nie, po hereckych vykonoch niet ani chyru..... a herci hrali hovno. Plus uchylarny, kopa uchylarien. Uchylarny ja osobne nenavidim! A to hlasam v zivote Peace, Tolerance, Love, Empathy - ale sex len hetero! Takze zas a strucne : Ak nahodou na toto narazite, najdite si radsej bod na stene /nejaku vadu omietky, spatne omalovane miesto/, natiahnite budik na 130 minut, zafixujte svoj zrak na to miesto a cumte nan az do zazvonenia budika. Jo, jo -prave ste uzitocnejsie stravili cas nez pozeranim tejto koniny. Jo, a ak by ste sa zacali nudit, mozete si najst na stene body dva a obcas prebehnut zrakom medzi nimi. 0 % ()

honajz2

No, dostal jsem co jsem chtěl, je to správně nepříjemné, nechutné a hnusné. Ale to automaticky neznamená skvělý film. Ten začátek (zhruba první půl hodina) se mi líbil, docela slušně se rozjíždí, ale pak se až do konce jen motá kolem prostituce, drog a drsného porna, aniž by nějak víc rozvinul postavy. Chce to být psychologické, ale minulost Davida je tam odbytě odříkaná tak v dvou větách a nijak se to k ní dál nevrací a ani u Marka to není o moc lepší. Co se stalo s jeho mámou? Má/Měl vůbec v životě nějaké sny, cíle? Opravdu ho otec nepochopil, nebo Marek nikdy nevěděl co chce? Pořád jsem čekal, že tak nějak pochopím, co se mu honí hlavou - a pochopil jsem to částečně, v dané situaci, kdy zašel příliš daleko, zase by skončil na ulici a vracet se domů by pro něj asi nemělo taktéž smysl (btw bylo možné z toho průmyslu vůbec vystoupit? Proč se o to nikdo nepokusil?), ale stejně se mi tyhle otázky honí hlavou. Navíc 130 minut je moc a i když je celý film neustále takový, jak jsem psal v první větě svého komentáře, stejně mě to časem začalo dost nudit, protože se to celé posouvalo příliš pomalu a nějaký vývin jsem skutečně čekal větší. A mé dojmy nezachránil ani konec, ve kterém mi přišlo, že je v něm až moc náhod najednou. Jako tu výpověď chápu, o psychologii se to pokouší hezky (i když nedotaženě), hnusnou atmosféru to dokáže vytvořit a na rozdíl od některých mi to přišlo i správně nechutně natočené (což byl doufám záměr), ale prostě mě ten film nedokázal pohltit, odrovnat, kromě pár scén ve mě silnější dojmy taky zrovna nezanechal a že by to bylo režijně úplně skvěle zvládnuté se taky říct nedá, třeba ty herecké výkony skutečně nejsou nic moc. Ale je celkem zázrak, že něco takového vzniklo v Česku - ačkoli za tím stojí Polák. Upřímně si ale myslím, že ten dokument bude lepší a asi i silnější, protože na 130 minut tohle téma moc nevystačilo. Ačkoli... mohlo by, ale chtělo by to pořádný remake. To je vlastně snad úplně poprvé, co by si nějaký český film zasloužil podle mě remake... 3* ()

ivishka

No celkově to na působilo dosti tak jakoby bez okolků se teď budeme bavit o drogách a prostituci...Líbí se mi,že se filmaři s ničím nes**li a podali to tak jak to doopravdy je. Náctiletý Marek pohledný a hlavně naivní jede do hlavního města za "zábavou" a vůbec netuší jak si dokáže zpackat život. Nejen,že je krásně vidět ten moment, kdy si Marek uvědomil, že zašel příliš daleko, ale taky ten kdy vlastně ani ty peníze nejsou všechno a ta honba za nimi je někdy dost zbytečná. Vynechala bych dlouhatánský úvod a tolik těch záběrů na transky. Dost mě teda dostal konec, když otec stojí na záchodcích pár centimetrů od syna, který asi vykrvácí..Škoda mluvit nad zbytečně zmařenými mladými životy - je to jen věc volby. ()

Nautila

Tedy, tuším že s inteligecí a vyjadřovacími schopnostmi těhlech ztracených lidí to asi není nijak slavné, přesto mi veškeré dialogy přišly až přehnaně dementní a primitivní. O hereckých výkonech nemluvě. Kvůli tomu jsem filmu nic nevěřila, nic jsem necítila, koukala jsem na to celé jen jako nezaujatý turista, žádný hlubší dojem. Možná dobré jako reportáž, takhle to ale nefunguje. Trochu to zachraňuje výborná hudba. Takže, není to špatné, ale není to, na co si to hraje a co to být mělo. Žádnou šokovanost, či lítost nečekejte, byť ty obrazy k tomu by tam byly. ()

Frajer42

Tento snímek se mi svým silným sdělením a nahlédnutím do velmi temného světa pražského porno průmyslu zaryl tak silně pod kůži, že jsem dovedl kroutit hlavou nad toporným herectvím a celkovým béčkovým kabátem asi do okamžiku, než v úvodních minutách znesvětil zadek hlavního hrdiny během jeho spánku první zákazník. Od té doby jsem byl světem, který mi představil tento snímek zcela konsternován a užasle jsem sledoval, kterak každá další minuta žene hlavního hrdinu do propasti, ze které zcela jistě nemůže existovat návratu. Zcela nerozumím tomu zdejšímu plakání nad špatným scénářem či hudbou. Jakmile jsem se naladil na notu snímku, tak mi obě tyto věci přišly velmi dobré. Snad jen s těmi hereckými výkony to hodně oscilovalo, byla to kombinace výkonů luxusních (Kostas Zerdaloglu, David Švec, ten jejich smažka kámoš, kterého zaručeně vytáhli z branže, protože takhle věrohodně to zkrátka nikdo zahrát nemohl) s výkony otřesnými, mezi které si bohužel troufnu zařadit třeba hned hlavního hrdinu. V tomhle případě nad tím ovšem musím přimhouřit oči, neboť jsem byl přes 2 hodiny zcela pohlcen tím temným a depresivním světem, který se povedlo tvůrcům vybudovat  tou nesmírně tísnivou atmosférou. [95 %] ()

• Death/grindová kapela Demented Retarded vydala v roce 2001 demo s názvem „Mandragore“, kde můžeme jako intro slyšet úryvek z filmu Mandragora. (pornogrind)
  • David Švec byl do filmu vybrán z důvodu jeho zkušeností s drogami. (prometheusll)