Ať vejde ten pravý

Osamělý, šikanovaný kluk se spřátelí s upíří dívkou, která žije v utajení se svým strážcem... Dvanáctiletý Owen (Kodi Smit-McPhee), kterého tři spolužáci ve škole terorizují, se cítí osamělý a vyděděný. Doma sní o těžko uskutečnitelné pomstě. Do sousedství se právě přistěhovala stejně stará Abby (Chloë Grace Moretz) spolu se starším mužem, možná otcem (Richard Jenkins). Abby, také osamělá a vyděděná, naváže přátelství s Owenem. Vídají se však jenom v noci a když ne, domlouvají se přes zeď za pomoci morseovky. Chlapec se jí svěří se svým problémem ve škole a Abby mu radí, aby se nenechal šikanovat a bojoval. Owen brzy zjistí, že Abby není obyčejná dívka, ale staletá bytost, udržovaná při životě lidskou krví. Tu jí obstarává její strážce a v jejich okolí přibývají záhadné vraždy. Policie má jisté podezření a Owen cítí k Abby střídavě lásku i strach... (JOJ Cinema)

dopita

Stalo se něco, co bych opravdu nečekal a sice tento remake je o fous lepší, než originál. A to jak v jednotlivostech tak i v celkovém vyznění. ()

pipapaja

Velice hezký a originální horor, který strčí do kapsy většinu klasických novodobých vyvražďovaček. Tento horor má srdce a to je hlavní, zamilujete si hlavní hrdinku v podání strašně talentované Chloe Moretz i druhou hlavní postavu v podání sice trošku úchylně vypadajícího ale herecky stabilního Kodiho Smithe-McPheeho. Příběhově by mohl být film sice trošku obsáhlejší ale jinak prostředí i atmosféra jsou dokonalé, dětští herci famózní a celkově je tento film velice dobrý. Pro fanoušky hororů povinnost . ()

Mazlik4

Samozřejmě jsem chtěl vidět Låt den rätte komma in a download server neomylně našel Let Me In. A otázka zní: když je orig. verze kvalitnější, proč je téměř nemožné hledaný film najít, přičemž bezcenný remake naleznu aniž bych sám chtěl??? ()

barlow

Film jako takový to určitě není špatný, ale jeho vznik je absolutně zbytečný. Osobně mi přišla atmosféra původního švédského filmu mnohem hutnější. Reeves přišel s několika novými pohledy a vypiplanými záběry, ale to je na nový film trošku málo... ()

Pat.Ko

Aj keď upírske horory nemám v obľube, ale Let Me In je pre mňa výnimkou. Príbeh chlapca, ktorý je obeťou šikany, no ani doma to nemá ružové. Jedného dňa ("jednej noci") sa vedľa nich nasťahuje pán so zvláštnym dievčaťom. Zvláštne správanie dievčaťa chlapca priťahuje. Chlapec s dievčaťom sa časom zbližuje a takto vzniká silný príbeh detského priateľstva. Chloe podala super výkon, rozhodne sa nemá za čo hanbiť. Aj napriek tomu že je to remake 10/10 ()

Bety88

Americká verze mi nepřišla o nic horší než ta švédská, zvláště po tom co jsem přelouskala knižní předlohu. Víc odkazů na knihu jsem určitě našla v tomto zpracování. Nevím, co bych tomu vytkla. ()

woodsman

tak toto bolo top sobotu v noci som kusol zazrel v telke a na dalsi den som si to pustil a nelutujem som vedel hned ze ten chlap stary neni jej otec celkom hnusne sceny dobry horor ()

Dallas

Filmy z upírskou tématikou mám velice rád. Nie som žiaden emo, gotik či podobné, verte mi. Páči sa mi ten (ne)smrteľný vnútorný boj, tá rozpoltenosť, teda ak je vo filme zachytená. Videl som kopu upírskych filmov. Niektoré lepšie iné horšie, avšak na niečo takéto si nepamätám. Už veľmi dlho dvanásť ročné dievča a dvanásť ročný chalan, ktorý nemajú zrovna ľahké životy sa postupne po nociach zbližujú zatiaľ čo zapadákov, v ktorom bývajú rudne krvou. Herci mi do svojich úloh zapasovali. Reeves zvládol postupne budovať atmosféru aj tempo výborne až k brutálne napjatému finále. Samotný záver vo vlaku už bol "len" perfektnou bodkou na konci. Pôvodný švédsky film som nevidel a tak neberiem ako mnohý za jediné mínus, že tento bol druhý. Možno, ak (ak vôbec) si pozriem pôvodný film, tak zmením hodnotenie, ale skôr mám ten pocit, že potom by bol práve ten tým druhým. Let me in je v rámci žánru vysoký nadpriemer. 80% ()

Phorbo

Nelze než chválit. Stopáž je přesně pro takový dramatický vampire film. Kodi sbírá čím dál víc zkušenosti, vyklube se z něj skvělý herec dle mého názoru. Film je všeobecně velmi dobrý, jen škoda že scénáristi nezvolili jiný konec. Je to chabé, nudné, neukončené. Proto hvězdičku dolů, jinak by si snímek ode mě vysloužil plný počet ()

LBsmoke

a to můžu říct že sem viděl i vynikající originál.. ale vůbec mi tenhle remake nevadí snad naopak.. každý je svým způsobem jiný a bavil sem se u obou filmů.. ()

mazadlo

Protože jsem neviděl ten první originál budu hodnotit jako neznalec. Nádherná atmosféra zasněženého Nového Mexika doplněná silným soundtrackem s podmanivou atmosférou. Už jen za to by si film zasloužil dvě hvězdy a to se ještě nezačalo vyprávět. Film působí jako dětská romantika o upírce a chlapci, který ji zachraňuje. Nebo zdánlivě pomáhá. Ve skutečnosti je to ale mnohem komplexnější dílo. Vskutku...kdyby za mnou někdo přišel s takovým námětem na film asi mu vyprsknu kolu do obličeje a začnu se hlasitě smát . ,, Cože? Děcka? upírka? Romantika? Šikana? " Ale jděte... Jenže tento film funguje, je silný, nostalgický, únosný a krásný. Musíte vidět a sami porovnat. Každopádně možná své hodnocení ještě změním až uvidím originál ale tak i tak....tohle bylo příjemné překvapení na DVD! ()

serioga

Zobrazenie netradičného priateľstva medzi 12 ročným chlapcom a "12 ročnou upírkou".Nebolo to zlé,ale zase ani nič extra.Atmosféra bola nastolená efektne,dej plynul pomaly,ale nijak neotravoval.Chloë Grace Moretz to zahrala vynikajúco.Je to veľký talent. ()

ProgLaney

Byla to fajn podívaná, Chloë svou roli zahrála fakt dobře a rozhodně mě film ani chvíli nenudil. Moje poměrně vysoký hodnocení je možná daný tím, že jsem neviděl severskou předlohu, ale ačkoliv normálně US remaky nemám rád (zejména u španělských a asijských hororů), tohle bylo prostě dobrý, ani z toho z mýho pohledu tolik nečišela ta Amerika (možná proto, že to bylo spolu s VB :-)). Mělo to spád, herecký výkony mi přišly ok, pár solidních krvavejch scén a do toho vcelku sympatická romance. Remake neremake, 4* upe v pohodě. ()

Domec

(Posuzuju bez predchoziho shlednuti originalu.) Let me in by mohlo v podstate mit vsechno co se od tohodle zanru ceka; atmosferu, dobry herce, pribeh. Atmosfera byla skvela, temny pozadi, ktery se rysovalo za kazdou postavou a tajemnstvíma se to jenom hemzilo (ne ze by nikdo necekal, ze chloe je neco jinyho) . Herci byli opravu dobry, akorat se nemuzu ubranit pocitu, ze malej Kodi je trosku divnej a kdyz byl na scene sam, tak me nebavil. Chloe byla opet perfektni, akorat tam byla nejak moc malo, coz je skoda; ta holka ma pred sebou velkou karieu. Jediny co bych vytkla u pribehu je to, ze nedostatecne vykreslili vztah mezi Abby a Owenen, o to tam prece hlavne melo jit ne? Ale za to nam furt ukazovali docela drsnou sikanu Owena a kdyby si odpustili z toho par scen, tak by se vubec nic nestalo. Takze za me: malo Chloe, sceny Owena = nuda, malo propracovanej vztah hlavnich postav. 3,5*** ()

JM87

Málo kterej remake se může pyšnit tím, že není úplná s**čka a tenhle je přesně ten případ. Jasně, Švédskej original byl lepší, ale ani tady sme nijak nezáhaleli, atmosféra byla pěkná, možná to bylo trochu nudný, ale nestěžuju si. Každopádně, kdokoliv napřed koukněte na ŠVÉDSKEJ ORIGINAL :) Je to skoro to samý, ale mnohem lepší :) ()

M.E.K.Y

To jsou mi moresy, dělat remake po dvou letech, když je originál ještě v živé paměti většiny diváků, kteří jej viděli, protože na takový "umělecký horor" se nezapomíná! Tento argument bohatě postačí k tomu, abych Let Me In zavrhl. Je to další z příkladů, kdy "Evropa" vytvořila výborný film a "Amíci" jej museli mermomocí remakovat. A překvapivě, remake nemá kvality, kterými by mohl sahat originálu alespoň po kotníky! Hlavní příčiny jsou dvě: 1) Let Me In je trestuhodně stejný jako originál, ve všem, celá dějová linie je jako přes kopírák, včetně dialogů, což je nejhorší. Pak vám to připadá, jako by jste se dívali na úplně to stejné, jen v horší provedení, což se nikomu nemůže líbit. 2) Herecké obsazení - Je pravda, že dětská dvojice není vyloženě špatná, navíc v roli dívky se představila Chloe Moretz - ano, Hit Girl z úspěšného Kick Ass a v budoucnu jistě nadějná herečka, ale srovnat to s obsazením originálu nelze. A to i přesto, že tam byli neznámí švédští herci. Hráli mnohem více přirozeněji a Lina Leandersson (představitelka Eli) měla na upírku kukuč. Ani atmosféra není pořádně vyztužená, prostředí není tak dokonale ponuré a má rušivá místa. Závěr? Ten film sám o sobě není špatný, ale jen za předpokladu, že jste předtím neviděli mnohem lépe zpracovaný originál (Ať vejde ten pravý)! ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor

07.12.2020

Chloe Moretz je divná

Chloe Moretz je divná

26.09.2010

Přesněji řečeno Divná Emily. Postava se poprvé objevila v roce 1991 jako maskot pro oblečení od firmy Cosmic Debris, záhy poté se ale gothic dívenka stala hrdinkou úspěšné komiksové série… (více)

Hit Girl si opět brousí čepele

Hit Girl si opět brousí čepele

02.08.2010

A nejen pro pokračování Kick-Ass s podtitulem Balls to the Walls. Chloe Moretz zanedlouho uvidíme jako upírku v hororovém remaku Let Me In, poté si zřejmě zahraje v survival thrilleru The Rut. Ten… (více)

Novinková smršť

Novinková smršť

27.09.2008

Johnny Depp v dalším trháku od Bruckheimera, upírský horor od tvůrce Monstra a úmysly slavného scenáristy Shanea Blacka (ano, otřeme se i o Smrtonosnou zbraň 5). To všechno v dnešní vydatnější náloži… (více)