Pestrý slepenec černobílých dokumentů, který zvolna přichází do vlastního děje.(18.12.2014)

70% Prvních dvacet minut mi to připomínalo Báječné muže na létajících strojích, pak už se to dost vleklo. Je škoda, že toho Radok nenatočil víc...(7.12.2007)

• charge

Jako dokumentární pořad by to celkem šlo, ale na komedii to byla prostě nuda.(30.11.2008)

Lyrická komedie o průkopnících automobilismu a prvních automobilových závodech.(16.12.2006)

Velmi rozporuplný snímek - na jedné straně naprosto výborná atmosféra doby i sladké Francie a přepečlivá práce s mizanscénou a skvěle sestřižený úvod se smělými pokusy technické revoluce, na straně druhé dost slabá a chudá dějová linka, plytká romance jen s pár komickými momenty postavenými hlavně na nedorozumění dvou jazyků (originální je, že zde není žádný dabing ani titulky, ale funguje to) a skvělým Hlinomazem. Rámec z letiště film dosti stahuje do doby vzniku filmu a působí dost křečovitě. Přihlédnutím k době vzniku však přesto kvalitní výsledek.(8.4.2010)