Jonah býval vojákem Konfederace. Život mu poté, co málem zemřel, zachránili Indiáni a nyní je po celém Divokém západě znám jako lovec hlav. S pistolí to umí a na tváři má vypálený znak se svými iniciálami. Kvůli násilné minulosti však zůstal ponořen do světa mýtů a legend. Od americké armády dostane nabídku − výměnou za svobodu musí najít a zneškodnit nebezpečného zločince Quentina Turnbulla. Ten shromažďuje armádu a připravuje se na rozpoutání opravdového pekla. Právě on je Jonahův nejstarší nepřítel, který nepřestane, dokud ho nedostane mrtvého. (TV Nova)

Flakotaso

Všechny filmy tohoto typu jsou hrozné trapárny a každý má na chlup stejnou zápletku. Při sledování Hexe mi to všechno splývalo dohromady s Holmesem a Sin City. Pořád dokola! Někdo někomu zabije rodinu před jeho očima a ten někdo má zbran která zničí svět! Proboha, proč se to pořád točí? Navíc doslova nenávidím tzv. "přetechnizovanou historii" v těchto bracích, kde mají v 19. století pokročilejší techniku než dnes a to nemluvím o rotačních kulometech (ty byly naposledy v módě v roce 1966 pane rejžo). Megan Liškové retro oblečky sluší, ale to je tak všechno co jsem si z toho vzal. ()

Roman.Ticka

Chvíli jsem uvažovala o hvězdě navíc, ale nakonec se mi to rozleželo. Přece jen na úvodní bezpardonovou akci zbytek filmu nestačil a postupně jaksi ztratil dech. Zpočátku jsem se, i přes nepříjemný handicap jinak fešáka Joshe, začala cítit jako ryba ve vodě, protože mi westernový svět a jeho životní styl "oko za oko" náramně imponoval. Ale postupně nekompromisnosti ubývalo, naopak hnusu a nepřehledné tmy a temnoty přibývalo, takže zůstanu u své domněnky, že šlo o docela zdařilou komiksovou adaptaci. A vida, v závěrečných titulcích to pevně stálo černé na bílém jako vypálený cejch. ()

HellFire

Nejsem obeznámen s komiksovou předlohou, takže zaujetí nebylo z mé strany na místě. Celý film jsem měl pocit, že komiks musí být o 100% lepší a viděl jsem tu snahu tvůrců dostat na plátno jeho atmosféru. Ta se však i přes veškerou snahu tak kvalitních herců vytrácela. Jedinou slušnou postavu ztvárnil Michael Fassbender. Nakonec ale film nebyl tak děsný, jak sem se domníval z mnoha ohlasů. Dokonce jsem se zasmál u vtipu s koněm :). Mimochodem co je to za všemocnou zbraň, jejíž výsledek záleží na dvou složkách? ()

ARI50

Krásna Megan a skvělý příběh pro mě hodně s nečekanými věcmi takže na vylepšený western chválím. ()

Bauer

S tímto filmem mám osobní problém. Bohužel jsem se na něj hodně těšil. A to byla chyba! Čekal jsem nějaký stylový (nebo-li cool) western s propracovaným příběhem. Místo toho jsem dostal tupý snímek zabalený do slátaninového obalu. 74 minut (bez závěrečných titulků) mi přišlo jak dvě hodiny a to by se u filmu prostě stát nemělo. Prvních deset minut se mi hodně libílo a řikal jsem si, že mé těšení se vyplatilo. Jenže po těch deseti minutách to šlo tak šíleným způsobem do hajzlu, že mi z toho bylo lehce nevolno. Největšim vrcholem ovšem bylo, když Jonah Hex začal mluvit s mrtvolama. Myslel jsem, že sleduju western a ne nějaké fantasy! Nechápu, jak se k tomu mohli herci jako je Josh Brolin a John Malkovich propůjčit. Jediné, co stojí za řeč jsou cool zbraně, které Jonah Hex vlastnil. Dalo by se to shrnout dvěma slovama. Nudný hnus!!! ()

Morholt

Jako příběh Svatého zabijáka z komixové série Preacher nic moc, ale ač jsem čekal westernového Constantina, tak jsem nakonec vyloženě zklamán nebyl. Josh Brolin hláškuje tak jak má, Malkovich snad ani špatně zahrát neumí a Megan Fox sice nehraje, ale aspoň se na ní dobře kouká. Dalším plusem je muzika, která pravda není bůhvíjaká, ale k Hexovi sedí. Každopádně doufám, že Preacher se ponese v úplně jiném duchu. 50% ()

Shaqualyck

Jonah Hex - pekelně vostrej kluk s podomácku "vyrobeným" faceliftem, co rád debatuje s mrtvolama. Na rozdíl od patologa Slavíčka a většiny běžných smrtelníků má ale to štěstí/smůlu, že z těch modrajících tuháčů čas od času vytřese i nějaké ty zajímavé záhrobní drby. Nápad (i comics) je to zajímavý, avšak scénáristicky je to šíleně primitivní něřkuli blbé a když už to konečně začně nabírat na obrátkách, rozjedou se závěrečné titulky. Avšak záporáky si tu slizce užívají Malkovich s Fassbenderem a Josh ' Scarface' Brolin je rozený tahoun, jehož charisma by se nevešlo ani na Strahovský stadion. P.S.: škoda, že už nežije John Wayne. Onen oř vytuněný párem dost těžkých rotačáků by mu jistě vykouzlil za ušima nejednu bublinu :-) ()

Lacike

Pre niekoho je zabavnym guilty pleasure Mumia 3 a pre mna zase Jonah Hex. Mozu za to hlavne remeselne natocene akcne sceny, charizmaticky hlavny hrdina (Josh Brolin), zabavne prehnany hlavny zaporak (John Malkovich), neskutocne cool poskok hlavneho zaporaka (Michael Fassbender) a nakoniec aj herecky nemozna Megan Fox je celkom znesitelna. Aj ked niektore postavy zmiznú pomaly skor ako sa stihnu na platne objavit a na filme vidno, ze bol radikalne prestrihavany, tak vysledok je dostatocne pútavý a zábavný. Edit: po druhom pozreti mi uz vyraznejsie vadilo, ze bol zostrihany. Akcne sceny su sice kvalitne natocene, ale vidno, ze maju len PG-13 rating. Viac drsnosti a celkovo temnosti by filmu prospelo. Rad by som raz videl pôvodnu verziu filmu. A mozno najlepsie by bolo, keby ho natocili znova poriadne a bez kompromisov. Ale to je asi sci-fi zelanie. 5/10. ()

ScarPoul

Priamočiare príbehy sú tie, ktoré sú predvídateľné od začiatku do konca, ktorým nerobím problém, preskakovať z jednej scény na druhú, bez zmyslu, alebo súdnosti, pretože aj tak vieme kam to všetko smeruje, takže podľa hesla - načo sa zdržiavať - príbeh putuje ďalej až do poslednej predvídateľnej minúty. Je to veľká škoda, že tieto filmy sú potrebným zlom ak chceme doceniť dobré komiksové adaptácie. Je veľa ľudí, ktorý sa do toho pustia a neprinesú tam nič, len nudu a prvoplánovosť, o to viac si ale vážime tých, ktorý k tomu pristupujú zodpovedne a chcú po vás aby ste aj vy siahli občas po nejakom komikse. A keď sa to nejakemu tvorcovi podarí, tak zvíťazil. Hayward to nie je. V prvom rade tu máme príšerný scenár od dvojice týpkov, ktorý nám priniesli moderné sračky Crank a ktorý teraz pracujú na druhom Ghost Raiderovi( čo je jedna z tých situácií, nad ktorými len krútim hlavou), takže nečudo, že to načo sa pozeráme nedáva zmysel. Plus to nie je ani také efektné ako sa to mohlo zdať na papieri. Postavy sú skôr otravné a ja som neskutočne túžil po litroch krvi a odhalených prsiach Megan Fox. Skrátka po niečom, čo by do príbehu vdýchlo život a nie ho od prvej minúty pochovalo. Jasný dôkaz toho, že aj veľký herci, dokážu hrať vo veľkých sračkách. ()

BoPo

Teto film je presne ako Megan Fox. Tuctová záležitosť snažiaca sa o vytvorenie pocitu jedinečnosti. Plusovým bodom je, že to trvá len 81 minút. A to že na to zlákali Malkovicha? Zrejme na neho niečo majú a tak chudák John musel točiť a točiť. ()

Gary

Rousek, Bujnoch, Adámek.....Hayward, Neveldine, Taylor! Šikovní rošťáci! JONAH HEX nemá ani hodinu a čtvrt, střílí se tam, je to podle comicsu, hraje tam Brolin, Malkovich a Fassbender, ožívají tam mrtvoly a přes to je to nudná blbost! To se povede jen se značnou dávkou talentu. A ten ti hoši prostě mají! ()

Tommassi3

"Hej, Hexi, co to máš s rypákem ??" - "Řízl jsem se při holení !! A co se stalo s tvým ??" ;) Stejně jako Marka Neveldinea s Brianem Taylorem nechápe, či možná lépe nechce chápat, většina fandů a odborníků, nedostalo se jim ani pochopení stran studia, a tak se z vysoce očekávaného snímku, který oba mohl katapultovat k jejich vlastním vysněným projektům, stal ukázkový propadák a průser, byť na stranu druhou zároveň i jeden z ve své bizarnosti nejzajímavějších bijáků, se spoustou parádních hlášek, ve stínu Marvelu se krčícího DC.. Rád bych viděl oba zběsile inovativní tvůrce alespoň jeden komiksový počin dotáhnout až do konce, opravdu nesmírně rád.. Jakkoli i druhý Ghost Rider dokonale propadl, osobně jsem na něj nesmírně zvědav.. ()

st.ranger

Nehorázná nuda, aspoň, že filmové utrpení není tak dlouhé, čas filmu je sotva 80 minut. Pár zajímavostí by se jistě našlo, ale podobně laděný film jsem už kdysi viděl a jednou to opravdu stačilo. Wild Wild West. Nicméně herecký výkon Megan Fox je jako vždy tragický, její scény zbytečné a dialogy směšné. ()

Terva

Už jen obrázek na obalu dvd mě hodně nažhavil. Pak začátek filmu a ta indiánská animace, to už jsem hořel nedočkavostí. CITÁT . Je mrtví Hexi...nevadí, stejně s ním chci mluvit. Nádherná Lila - uteč se mnou - nebezpečný Turnbell - až bude Amerika v plamenech - pekelný Hex - vrány jsou stále se mnou- tři základní kameny tohoto snímku. Jonah Hex ( Josh Brolin ) nám osobně i ve třetí osobě vypráví příběh o své zradě a pomstě, Turnbell ( John Malkovich ) se rozhodl zničit Spojené státy Americké a to v den 100 letého výročí, které se váže na světově známé datum - 4. Července a Lilah řečená Tallula ( Megan Fox ) mu poslouží jako krásná návnada. Hexovi je to jedno ( oboje ), ale má z Turnbullem nevyřízené účty a den D už je blízko. CITÁT : Vtipný odpovědi už mi došly. Ve filmu se střídá westernová lidová a instrumentální Heavy Metal. Hudbu dělal Marco Beltrami a Mastodon. Škoda, že je tato nádherná akční westernová jízda, podle komiksu Johna Albana, tak krátká. ....říká se, že chlap s pomstou v srdci má vykopat dva hroby..... ()

JohnCZ

Kupodivu ne až tak strašné, jak jsem očekával. Kraťoučká stopáž je jednoznačné plus, rychle to totiž odsýpá, jiné ambice než zabavit to nemá a to film akcí a pěknými efekty zvládá s přehledem. Logiku v příběhu ale radši nehledat, protože pak bych došel k výsledku, že je to vlastně děsná hovadina. Ale má to Megan Fox jako prostitutku!!! Takže tak. ()

M.Macho

Stylizovanej western. Hodně whiskey a taky rum. Drsnej týpek a jeho um. Mezi živejma a mrtvejma šum. Jonah Hex, co dá pintu na ex, má rád sex (kdo by neměl že...s Megan Fox). Vostrej, smutnej, polomrtvej. Nejen jako pistolník, ale i jako biograf. Jaká škoda. To mohlo bejt ták divný, surový a divoce západní. Takhle je to nešikovný, obšas bodrý a makabrálně miloučký... Hawk... ()

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (více)

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolin láká Burtona do zvonice

Brolin láká Burtona do zvonice

02.03.2011

Zdá se, že Joshe Brolina během natáčení Jonaha Hexe bavilo sedět několik hodin před každou klapkou v maskérně. Z pozice producenta totiž připravuje pro studio Warner Bros. novou adaptaci klasiky… (více)

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

28.12.2009

Western True Grit, který bude v podání Ethana a Joela Coenových mnohem drsnější adaptací románu Charlese Portise než oscarová verze s Johnem Waynem z roku 1969, se působivě zalidňuje. Už víme, že… (více)